Vneta ušesa

meta · 119029

porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #120 : 16 September 2007, 20:14:18
Je čisto dovolj tudi, če se z njim igraš. Tudi igra je nagrada.

Je pa tko,da oronazol zelo počasi teče iz teh brizg, tako da če ga nekak prepričaš, da ne bo nič hudega je bolje če kaplaš s tistim, ker rabiš točen odmerek, pa še tako ne ostane le na začetku. Midva sva probala ušesek čim bolj odpret in potem nabrizgati notri, potem pa sva še pomencala, da je res spolzelo čim bolj dol.

Upam, da bo ratalo. Držimo pesti.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #121 : 16 September 2007, 21:08:21
No, glede na to, da je bil pes blazno miren ne vem zakaj je sploh rabil karkoli.  >:(

Tudi pri nas je bilo tako, sva ga morala nato malo manj kot zvezat.  :-\ ... Se mi zdi, da se je prej bal, ker je imel slabo izkušnjo s prejšnjim zdravilom, ki ga je bilo treba brizgniti v uho. Otonazol pa lepo spolzi v ušesek in če je topel sploh ni problema pomoje.

::) Zato, ker so, kot si rekla, cep cistili z brizganjem vode ... Pa ce imas vneta usesa, verjemi, da ni cisto nic fajn, ce ti nekdo se nekaj sprica noter. Boli. Glede
 drugega dela vase prigode pa nimam kaj rect ... nic fajn.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #122 : 16 September 2007, 21:41:45
ravno zato sva rekla da ja, da ni problema, samo vem, da bi danes zelo premislila preden bi to še enkrat dovolila. Da bi vsaj manjšo dozo dal ...


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 17 September 2007, 08:27:42
Hmmm, ja tok se pa ne spoznam.  :-[ Se mi zdi, da je potem rekel, da je to narkoza. Če sem se morda narobe izrazila - stvar je bila taka, da je dobil inekcijo in "padel dol", potem so ga hoteli zbudit s še eno inekcijo. No, to drugo pa ni delovalo oz. je po dobri uri in pol, moralo pa bi po 10h minutah.

Ne ni bila narkoza, bilo je pomirjevalo, vendar vsak pes drugače odreagira na to! Tvoj se ni zbudil. Vzrokov je tu lahko zelo veliko. Prevelika doza, slabo srce,... Zato ti svetujem, da nasledič pri veterinarju zahtevaš osluševanje srca in pa VEDNO povej, da se po narkozi ni hotel zbuditi in da si želiš manjšo dozo.

Dali pa so mu pomirjevalo zaradi tega, ker ko psu čistiš zelo vneta učesa, ga boli, in naj si bo nevem kako miren kuža, tam "ponori", ker ga boli. Potem pa če ti pes skače po ordinaciji in ti loviš ušesa, neveš koliko dejansko si spucal niti koliko zdravila je prišlo v uho.






Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #124 : 17 September 2007, 08:56:10

Dali pa so mu pomirjevalo zaradi tega, ker ko psu čistiš zelo vneta učesa, ga boli, in naj si bo nevem kako miren kuža, tam "ponori", ker ga boli.


S tem pa se ne strinjam. Moji psici smo čistili čep v zelo vnetih ušesih prez pomirjeval, res pa je, da veterinarka ni uporabljala tistega njihovega strojčka, ampak smo se zadeve lotili z eno ogromno brizgo vode segrete na 40 stopinj, psica je sedela poleg mene, držala sem jo za glavo, veterinarka je brizgnila vodo v uho, asistentka pa je držala posodo spodaj, da je stekalo. Dvakrat v isto uho je ratalo, tretjič pa že ni pustila. Ampak v glavnem, da so čepi popustili in da se je videlo do bobniča.

tjas, mislim, da če si iz veterinarskih vrst ni prav, da imaš tako prepričanje, da je treba vsakemu psu dat pomirjevalo češ da bo v ordinaciji ponorel in da zdravljenje ne bo imelo učinka. Če lastnik pozna svojega psa in ve, da bo priden ter da je veterinar pripravljen na malo bolj riskanten način, se z dobro voljo da. Seveda to ne velja za vse pse, ampak za mirnejše pa sigurno da ja.




tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 17 September 2007, 09:08:47
Jaz definitivno sem za ta način, da se najprej proba brez pomirjeva. ;) In mislim, da to tudi večina veterinarjev. In tako se tudi v večini ambulant dela.
S svojim prejšnjim postom sem želela povedati le to, zakaj je lahko dal pomirjevalo.

Vendar v večini primerov je potrebno, pri zelo vnetih učesih, kot sem napisala, na žalost res potrebno dati pomirjevalo. Saj lahko pride tudi do poškod psa ali pa veterinarja, to pa si noben ne želi.
Takih psov kot je tvoj Kast, da vse tako lepo prenaša je malo. Govorim iz izkušenj. Vendar so zelo zaželjeni v ambulantah. ;) Vendar čim manjkrat! (beri:zaradi bolezni ali drugih težav)



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #126 : 17 September 2007, 10:18:19
Problem, ki ga sam vidim je v tem, da je veterinar slabo ocenil situacijo. Ko smo bili pri prvem veterinarju, torej temu, ki je ščistil uho, je rekel, da ima pes zelo vneta ušesa in čep in je bil ves siten na vzrediteljico, kaj takega kužka spušča iz rok. Da kako je grozno in oh in sploh ... (Da povem še ozadje - naša vzrediteljica jim redno čisti ušeska in pri Amosu se je začelo nekaj dogajati z všeski kakšen dober teden preden je prišel k nama. Problem je nastal, ker je šla ona ravno tisti teden po stotih letih na dopust in tisti, ki je za kužke skrbel ni opazil, da je z njim kaj narobe. Tako, da hujšega tako ali tako ne bi smelo biti. Naju je pa na to opozorila in predlagala, da ga vseeno peljeva k veterinarju, da vidijo, če je vse ok.)

Realno stanje, ki ga je po čiščenju podal sam, je bilo tako, da stvar sploh ni bila tako grozna, da je imel le čep in naj mu spirava ušesa z Clorexy dermom. In to je bilo to. Stanje se je takrat začelo šele dobro slabšati. Ušesa so še bolj srbela in falotek se je praskal po njih in zraven tudi cvilil. To se je dogajalo na morju.

Ko smo prišli domov smo šli k našemu veterinarju, ki je takoj postavil diagnozo - zelo vneta ušesa. Naredili so bris in dobili smo zdravljenje z otonazolom za 20 dni, po 10 kontrola.

Prvi veterinarju, ki je Amosa najprej pogledal, me je motila predvsem nestrokovnost, nobenega podrobnega pregleda, nobene kontrole,le čistilo, nič zdravila, močno pomirjevalo, kljub temu, da stvar ni bila tako huda, da bi ga potreboval ... pa še mene je bilo zraven skoraj konec. 


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 17 September 2007, 10:37:56
porti to pa je čisto druga zgodba. :)
No upam, da tvoj pesjanar kmalu ozdravi. ;)



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #128 : 17 September 2007, 11:53:35
Moj pesjanar je sedaj čil in zdrav.  ;D

Sem samo želela deliti izkušnjo z vami in vam povedat, da je dobro biti previden. Da se tudi veterinarji mes seboj zelo razlikujejo, prav tako njihove metode ... žal nekateri niso tako dobri kot drugi, verjamem pa oz. upam, da delajo vsi v dobro naših živalic.

Lep dan!  :D


teika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 09 December 2008, 19:58:14
OLA!

tudi jaz imam težave ,ker Toby-ju zelo zelo zelo smrdijo ušesa in imajo zmeraj zelo drugačen vonj barva se mu pa ne spreminja vendar usi pravijo ,da je hrana,ki jo uporablja Toby zelo kvalitetna! ::)


              LP Toby in Teika!





natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #130 : 10 December 2008, 08:45:20
naši so tudi smrdela ušesa  pa malo je imela rdeča in potem se je začela praskat pa otresat glavo. šlo je za vnetje, smo vsak dan čistili in dajali zdravilo otonazol (mislim da), zdaj je boljše, ušesa ne smrdijo ji pa redno čistimo oz. s to tekočino spiramo.


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #131 : 04 Junij 2009, 17:29:29
nujnooo :(
pred dvema dnevoma sem Lina peljala k veterinarju ker si je kr praskav nekaj po ušesih :-\ pregledal ga je...mu izpraznil žlezo ki je bila rjavkasta mu dal inekcijo, neke kaplice za ušesa ter neke tabletke ki jih mora zdaj 7 dni jemati.
no in jaz včera vidim da Lin nič ne sliši ??? ga pokličem in vprašam in zgleda da sem mu preveč kaplic dala v uho ker sem pač stisnala in nisem vedela koliko gre not in je reko da je to zaradi tega...cele dneve spi..no in danes vstanem zopet ne sliši dobro..včasih sliši pol zopet nič :'( sem ga peljala danes ponovno tja pa veterinarja ni bilo tam... je lahko kaj hudo narobe?mi lahko kdo kaj svetuje prosim.. :'(



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 11 Junij 2009, 11:45:40
Živio
Zanima me če je kdo opazil kaj podobnega kot ima naša N.Ovčarka-V uhljih so se ji pojavili nekakšni izpuščaji, ki so čutiti kot drobne bulice iz katerih sčasoma izteče sokrvica in iz nekaterih bistra tekočina brez vonja.Psičke nič ne moti saj se niti ne praska.V ušesu pa ni znakov vnetnih sprememb.
Le na zunanjem uhlju so omenjeni izpuščaji ki se spremenijo v drobne krastice.Če ne bo bolje, bomo v ponedeljek obiskali veterinarja.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #133 : 26 Januar 2010, 09:47:45
Enkrat davno so se tule nekateri pritoževali, da so veti dali psa pod pomirilo, ko so jim pregledovali ušesa... Tudi mi smo bili včeraj z Ashom pri vetu, ker se je že nekaj časa praskal in stresal z glavo in tudi njega so morali malo "pomiriti"  ;D Zakaj? Zato, ker je pes ponavadi ob prgledu ušes nemiren, veterinar pa mu lahko z tisto napravo za gledanje ušes poškoduje bobnjič če ni pri miru.
No Ashu so iz ušesa potegnili ene gnile trave, na srečo pa se ni še nič vnelo.  :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #134 : 02 Junij 2010, 13:12:07
Buda se je včeraj kopal in laufal po vetru, danes pa otresa z glavo in uhlji, tak da gre verjetno za prehlad ušes. Lahko s čim doma copram ali je boljše it do veterinarja?



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 13 Julij 2010, 12:30:18
Tudi mojo psičko ima vet v delu zaradi ušes. Najprej smo dobili neke antibiotike in spirali smo, kaneje smo dajali nek kaplce v sluhovoh in po 14 dneh še ni to to.
Seveda glave ne drži pri miru. In zadnjič jo je bilo potrebno pomiriti (2 dozi ) in danes na pregledu spet nemirna.
Ali je dobro psa kar tako uspavati za vsak pregled? To je lahko še 2-3x????

Na koncu smo poštudirali, da je lahko celo alergija na hrano saj sma prešla in Eukanube - ovce na ProPlan losos cca 1 teden pred vnetjem.

Torej sledi menjava hrane in antibiotiki do kraja

Lp Andrej


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #136 : 13 Julij 2010, 15:52:31
Sigurno ni najboljše. Zato bo pa pač treba psico navasdit, da mora pustit pogledat ušesa in vse ostalo. Lahko bi bilo tudi kaj hujšega... :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 15 September 2010, 20:02:46
Zdravo,

Sem ravno od veterinarja.. Sem včeraj v šoli posumila da ima vneta ušesa, ker je trznil ko sem ga prijela. No, dobil je raztopino za ćiščenje Otifree, z katero mu naj čistim ušesa do ponedeljka, v ponedeljek pa naj ga pripeljem še enkrat da mu da pomirjevalo in pregleda še enkrat. Je to normalno. Je videl da so vneta, dobila sem tudi Otonazol, ampak mi je rekel naj Otanozol pripeljem v ponedeljek zraven, da mu ga bo tam dal.  Malo me moti to da je rekel prvo da mu bo dal pomirjevalo, kasneje pa je rekel da narkozo ??? Ve mogoče še kdo za kaj drugega učinkovitejšega?

lp



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 18 September 2010, 12:59:35
Oj

A ima mogoče kdo kake izkušnje z tekočino za čiščenje ušes Otifree? Sem mu dajala zdaj 3 dni, po nasvetu veterinarja, zdaj pa opažam da so ušesa rdeča in ima par pikic ki jih prej ni imel ??? Mislim da bi bo bolje če mu začnem Otanozol dajati. Madona sem jezna :( Sicer je normalno, se poigra in carta tudi, sam se mi zdi tak žalosten, in večina spi. No,  veterinar mi je rekel naj od četrtka do ponedeljka samo spiram, v ponedeljek pa ga naj zopet pripeljem da mu bo on dal pomirjevalo in Otonazol. Samo glede na to da ima zdaj uhlje rdeče mislim da mu lahko dajem Otanozol že danes.

Kako mnenje?

lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #139 : 18 September 2010, 13:31:21
Otonazol kapljice das brez problema, dvakrat na dan, ampak moras drzati terapijo potem 14 dni, da bo ucinek..

Glede Otifreeja, sicer je super, ampak ni fajn vsak dan cistit uses. Ponavadi so ta cistila kar "mocna".. Meni je vet svetoval vsak drugi (ali celo tretji) dan.. Hkrati dajanje kapljic (pac, usesa ocistis, potem das kapljice).. Ponavadi nam taka kombinacija pomaga.. Pa ko dajes cistilo, poiskusi z roko ocistit, pa tudi samo nalij, vmasiraj, da gre cez cel usesni kanal, in potem naj strese z glavo. Tako se sprosti cep, ki se lahko naredi od umazanije globoko v kanalu, do katerega s prstom ne dosezes..  ;)

Btw, pisem iz izkusenj, kajti probleme z usesi imamo non-stop..  ::)

edit: pa ko dajes kapljice, jih tudi vmasiraj, da grejo cim nizje po kanalu usesa  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 24 Oktober 2010, 16:04:36
Bučko že en teden dobiva kapljice Otonozol 2 x na dan zaradi vnetja ušes. Vsaki dan dobi tudi antibiotik - tablet (sedaj žal nimam škatle s sabo, da bi napisala, kako se imenuje ker smo na vikendu, lahko takoj jutri.) Nič več ne opleta z glavo, nič se ne praska, sem pa opazila, da ko mu dam kapljice v ušesa slabše sliši. A je to mogoče zaradi kapljic ? Ali je možno, da je bilo vnetje tako hudo, da sedaj slabše sliši ? Zjutraj, preden sem mu dala kapljice, se je takoj obrnil, ko sem ga poklicala, danes popoldne pa sem ga klicala res na glas (res da je spal, ampak vseeno) in me ni registriral...  Sedaj spet spi, ga bom pustila nekaj časa, in ga ne bom budila, bom pa spet poskusila čez nekaj časa. Še nikoli se ni zgodilo, da me ne bi slišal, pa sem res glasno vpila, najprej bolj potiho, potem pa že vsa v paniki naglas. Ne izključujem možnosti, da me ni slišal zaradi tega, ker je spal, oz. bil v polsnu. Ali pa mu slučajno jaz nakapam preveč kapljic v ušesa, kar ne bi rekla. Kar strah me je...sedaj spi, in ga ne bom motila. Star je 9 let in pol.

Veterinar je pri pregledu pogledal v oba ušesa, in je rekel, da je eden močno vnet, drugi pa manj. Je pa pogledal z otoskopom (upam, da sem prav napisala). Dal mu je tudi dve injekciji. Iz ušes mu nič ne smrdi, pa tudi prej mu ni. Ima lepa čista ušeska, brez kakršnih koli pikic, garij, ali kaj podobnega. Je pa pred dajanjem kapljic glavo nosil postani, sedaj pa nič več. Mi je bilo res čudno, da jo tako nosi. Takoj po dveh dnevih dajanja kapljic, pa je glavo poravnal nazaj.

P.S. Sedaj sem bila pri njemu, mu v žepu zašumela z vrečko, in je ni slišal. Prej je slišal vsak manjši šum vrečke, ker je pričakoval, da bo nekaj dobil.

Hvala za pomoč.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #141 : 24 Oktober 2010, 19:08:09
BiancaBučko tole pomoje najbolje da veterinarja povprasas  :-[ Lahko da je krivo vnetje, je pa ze tudi star kuza, in mogoce je tole vnetje samo malo pripomoglo h temu da slabse slisi.. Ne vem, ugibam..  :-[ Samo je pa tudi to res, ce si kdaj sebi dajala kapljice v uho lahko ves, da malce slabse slisis, kadar imas kapljice.. Vsaj pri sebi vem da je tako.. Samo spet ne tok slabse, da recimo vpitja nebi slisala..  :-[
To postrani nosenje glave je pa verjetno povezano z vnetjem. Kadar ima moj vneta usesa zelo pogosto stresa z glavo, s taco si proba drezat in se popraskat notri po usesu, na momente me vcasih ko strese potem s tako postrani glavo pogleda, in uhlje takrat nosi bolj dol..

Upam, da tole kaj pomaga..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #142 : 24 Oktober 2010, 23:16:44
Skoraj zagotovo slabo slisi zaradi Otonazola.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 25 Oktober 2010, 13:24:29
Ovcka in maja01 hvala.

Ovcka, slišal ni zaradi kapljic, jaz nevednica...sedaj bom to vedela. Ne more kar čez noč oglušeti, bi šlo postopoma, če  bi bilo zaradi starosti  ;) saj 9 let pa res ni ne vem kakšna starost. maja01, imaš zelo prav, samo jaz tega res prej nisem vedela. Danes sliši kot volk, ker še ni dobil kapljic. Kapljice so zelo mastne, in zaradi tega ni slišal.  :)

vanja, evo, imeli sva enake probleme, in vse zaradi kapljic.  :) Upam, da tole še prebereš.  :)



orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 29 Oktober 2010, 20:39:29
Kaj je stresanje z ušesi vedno znak vnetja?
Ker najin že nekaj časa redno otresa z uhlji vedno kadar je razburjen. To vsak dan pred sprehodom, hranjenjem. Ušesa sem pregledala in so čista, ni nobenega neprijetnega vonja, nič. Tudi s tacami se ne praska po ušesih, zato zaenkrat še nismo šli k veterinarju.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #145 : 29 Oktober 2010, 21:14:30
Ni nujno.. Moj recimo stresa tudi, ko bolj glasno laja, in gre pomoje sam sebi na zivce, oz. se sam sebi zdi preglasen, in potem strese  :D In ce si usesa pogledala, ce so cista in nic rdeca, potem ni od uses (vsaj zdi se mi, da je pri vnetju sigurno kaksen od simptomov - umazanija, rdecina, praskanje)..  Ne spomnem se pa kaksnega drugega razloga za to pocetje..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 30 Oktober 2010, 16:01:00
Hvala ovcka. Saj se je tudi meni zdelo, da je stresanje bolj stvar razburjenja pri njem :D ... samo ko sem brala temo nisem bila več povsem prepričana, če imam prav, pa je vedno boljše slišati še kakšno drugo mnenje.  :)



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 30 Oktober 2010, 19:00:13
orescek, tudi moj Bučko se je samo stresal, in bil brez vsakršnega vonja iz ušes, in brez rdečice, lepa ušesa na moj laičen pogled, tudi praskal se ni, razen en dan prej, preden sem ga peljala k veterinarju. In kaj je veterinar ugotovil z napravo za pregled ušes ? Močno vnetje enega ušesa. Jaz bi ga peljala na pregled! Moj predlog.

Ni nujno, da s prostim očesom kaj opazimo, tudi ni nujno, da mu zaudarja iz ušes, pa gre vseeno za vnetje. Vnetje pa lahko marsikam pripelje. Srečno!



Harlekin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 19 April 2011, 17:30:08
Ful dober članek o pregledovanju in čiščenju ušes pri psih: http://www.n-tv.si/znaki-da-ima-pes-tezave-z-usesi



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #149 : 30 April 2012, 20:31:32
hej

Sem rekla, da moram deliti eno idejo z vami, mogoce komu prav pride.. Mi smo drugace naredili ze celo znanost iz teh uses.. Skoz imamo ena vnetja, cepe, rdeca/srbeca usesa.. Sem skoraj ze obupala, ker popolnoma nobeno cistilo ni pomagalo, skoz se je srbenje ponavljalo, vsake par mesecev sva morala dajat Otonazol kapljice.. Potem sem par mesecev nazaj na zooplusu vzela za probo eno cistilo, nad katerim sem navdusena  :o Usesa ga ze skoraj dva meseca ne srbijo vec, takrat na zacetku sva jih ocistila skoraj vsak dan kaksen teden, potem so bila usesa tako cista, da jih zdajle ze en mesec nisva nic, ampak prejle, ko sva jih spet, je bilo samo malo masti, nic tistih velikih strjenih kupov in kosov masti, ki so se mu vcasih nabirali notri.. ;D Drugace je to tole cistilo: http://www.zooplus.com/shop/dogs/dog_grooming_care/dog_ear_eye_lotion/ear_care/129891  Je pa precej naravne sestave, iz enih alg, ima prijeten vonj, tudi usesa po ciscenju se par dni lepo disijo, aja, pa se cena je precej ugodna, za taveliko pakiranje  :) Skratka, priporocam za vse s problematicnimi usesi ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album