Vneta ušesa

meta · 119041

meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
: 12 Maj 2006, 18:28:02
Atri zadnje čase ušesa zelo zelo zelo smrdijo. Ji jih pa redno čistimo (s prav posebno tekočino, ki smo jo dobili pri veterinarju). Mislim, da na 4 do 5 dni, ker so čisto rjava.

Ali je možno, da je ta smrad samo od umazanije ali je lahko kaj vneto?  ??? Je že imela ušesa enkrat uneta pa zdaj ni videti tako kot takrat, ko je bilo potrjeno od veterinarja.

Ima še kdo izkušnje s "smrdečimi ušesi"?

+1

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 12 Maj 2006, 18:34:10
razlogov za to je lahko več... med drugim tudi alergija. mojemu Timiju se je dolgo časa v ušesih nabirala črna usedlina pa čeprav smo mu čistili ušesa vsak dan, večkrat na dan. šli smo k Dr.Kotnikovi v Mestni Log in ona je ugotovila, da je alergičen na pšenico... mu je pa isto smrdelo iz ušes, ampak je zdaj vse v redu... tista tekočina je verjetno Clorexy Derm, kajne? no s tem tudi Brini zdaj čistim ušesa, ker ima vnetje. mažemo pa tudi z Otonazolom. in stanje se izboljšuje... katero hrano pa trenutno je psička? če čistite na 4-5dni dvomim, da je samo umazanija... jaz zdaj Timiju čistim na 14dni pa nima skoraj nič umazanije. če se bo stanje slabšalo priporočam obisk veterinarja...

+1



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 12 Maj 2006, 18:34:56
Rini tudi smrdijo ??? In je prav neprijetno,ko jo čohljaš za ušesi in imaš potem tak neprijeten vonj na rokah.S glavo nič ne stresa,ušesa čistimo redno in se ji sploh ne mastijo veliko(čisto malo),tako da res ne vem čemu tak smrad.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 12 Maj 2006, 18:41:44
tista tekočina je verjetno Clorexy Derm, kajne? no s tem tudi Brini zdaj čistim ušesa, ker ima vnetje. mažemo pa tudi z Otonazolom. in stanje se izboljšuje... katero hrano pa trenutno je psička? če čistite na 4-5dni dvomim, da je samo umazanija... jaz zdaj Timiju čistim na 14dni pa nima skoraj nič umazanije. če se bo stanje slabšalo priporočam obisk veterinarja...

Ja je Clorexy Derm, pa tudi Otonazol smo uporabljali ko je imela ušesa uneta in je super pomagal.

Je pa Eukanubo (že vzrediteljica jo je s tem hranila) in pred tem unetjem (letos pozimi) sploh nismo imeli problemov. Tako da dvomim, da bi bila kriva hrana.

Za veterinarja pa že kar nekaj časa težim doma staršem pa mi samo pravijo, da za vsako stvar pa tudi ni treba k veterinarju. Tako da zdaj bom pa res kar močno zatežila pa mogoče bo :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 12 Maj 2006, 18:49:30
Za veterinarja pa že kar nekaj časa težim doma staršem pa mi samo pravijo, da za vsako stvar pa tudi ni treba k veterinarju. Tako da zdaj bom pa res kar močno zatežila pa mogoče bo :)
Zakaj se mi zdi,da se tole dogaja tudi pri nas doma  ::) :-\

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lola

  • Gost
Odgovori #5 : 12 Maj 2006, 20:01:46
Če so ušesa čisto črna ( izgleda kot umazanija ) in imajo grozen vonj so lahko ušesne garje, amapk glede na to da ste bili pri vetu bi jih moral odkriti če jih ima. Drugo kar je so ušesne glivice. Naša Lola jih je pred kratkim imela. Ušesa so suha, rdečkasta, je tudi maslo, veliko je praskanja, vonj pa obupen. Dobili smo kapljice otonazol, vendar se glivice zdravijo s kapljicami kar dalj časa najmanj 3 tedne.
Ušesa lahko smrdijo tudi samo zaradi masla, ampak če čistite redno mislim da ni to vzrok.

+1



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 13 Maj 2006, 22:34:27
Če so ušesa čisto črna ( izgleda kot umazanija ) in imajo grozen vonj so lahko ušesne garje, amapk glede na to da ste bili pri vetu bi jih moral odkriti če jih ima. Drugo kar je so ušesne glivice.
to smo tudi mi mislili, ja... sem že cele doktorate delala iz raznih glivic  ::)  hehe.. potem pa na koncu izvem, da je bila kriva hrana zaradi pšenice  :D no zdaj pa nimamo več problemov...

meta priporočam zamenjavo hrane, ker ima eukanuba zelo veliko soli, kar pa psu škoduje. če želiš in če si iz Ljubljane obišči ZOO Čebelca v Dravljah (če hočeš te tudi jaz peljem tja), pa ti bo Valerija povedala vse o zdravi prehrani psa. ona prodaja samo tiste brikete za katere je 100% da so res kvalitetni. in Eukanube ni med njimi, ker je imel njen pokojni pes prav zaradi te hrane ogromno problemov. res je, da veliko ljudi misli, da je to izredno kvalitetna hrana pa se žal motijo...



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 19 Maj 2006, 18:40:54
No tako smo bili pri veterinarki in spet imamo uneta ušesa >:( V enem ušesu naj bi imela pa tudi kvasovke (ve kdo kaj več o tem  ??? )
Je pa rekla da niti ni tako hudo in da naslednjič ko se bo že čisto malo poznalo takoj pridemo pokazatl. Tako da zdaj Atri spet pucamo ušesa z Otonazolom. Ko ga bomo pa porabilinaj bi pa na dva dni čistili s Clorexy Dermom (priporočilo veterinarke) še kakšen teden.


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lola

  • Gost
Odgovori #8 : 19 Maj 2006, 19:15:04
Mhm dobili ste enako zdravilo kot mi. Ja nič mazati bo potrebno pa se bo pozdravilo! Upam da se čim prej pozdravi



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 19 Maj 2006, 22:04:21
pred nanosom otonazola res dobro očisti ušesa s clorexy dermom. tako se bo hitreje pozdravilo, ker zdravila ne bo oviralo ušesno maslo. jaz Brini zdajle že dva tedna vsak dan, 2x na dan čistim in mažem ušesa in gre res na bolje. vnetja skoraj ni več  :)



samonca

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 19 Maj 2006, 23:37:57
Kvasovke so vrsta glivic. Ene izmed manj nevarnih, niso pa prijetne.
Kr čistit pa zdravit pa bo :)
Vso srečo!

+1

Samonca :)


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 23 Maj 2006, 11:13:03
No zdaj so ušesa že čist čista  ;D samo bom še malo čistila da bo za ziher!

Pa hvala za vse informacije!!!

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #12 : 24 Maj 2006, 17:24:29
Smo ugotovili razlog smradu iz ušes.Rina ima vneta ušesa,zato smo dobili Otonazol,da bomo čistli.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #13 : 25 Maj 2006, 10:24:29
Rinchy: saj po moje veš, ampak vseeno. Kraste na koži + vnetje ušes je lahko znak za alergijo. Bernci so pa tako ali tako nagnjeni h kožnim obolenjem. Nočem nič strašit ali pa karkoli. Samo vem kakšna kalvarija je lahko alergija, samo toliko...da sta te dve stvari pač tudi lahko kazalca.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #14 : 25 Maj 2006, 15:19:09
Ona ni imela krast po koži(no jih je,ampak dolgooo nazaj).Je imela zdaj v ušesih kot neke  mozoljčke,ki so se ji pregnojili in izginili ??? Bomo vidli,kako bo.Če se bo s tem pozdravlo in po tem ne bo nič več,bomo pustili.Če se bo pa nadaljevalo bomo pa obiskali veterinarja.

Hvala vseeno  :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


bevciura

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 09 Avgust 2006, 17:33:56
Naš Bono je imel tudi ušesne glivice- Otonazol :-\ :-\



linčy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 10 Avgust 2006, 13:53:54
Živjo! Najprej se opravičujem ker tole pišem semle, ampak ravno tu sem zasledila nekaj o dr. Matku in bi rada če mi lahko poveste kje točno ga najdem, njegovo tel. številko. Imam koker španjela, ki ima stalno vneta ušesa. Razne kure s kapljicami so uspešne, vendar se vnetje čez teden ali dva po prenehanju dajanja kapljic ponovi. Ker sem slišala, da je tale dr. Matko res zelo dober veterinar bi vas prosila če mi res lahko poveste kaj več o njem. Tudi kakšen vaš nasvet glede vnetja ušes bo zelo dobrodošel.

Lp, Linčy


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 10 Avgust 2006, 14:12:45
Tule imaš naslov Matkota in tel. št., kar se tiče vnetja pa lahko prebereš temo malo za nazaj, mogoče najdeš kaj uporabnega.

Lp nina



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #18 : 10 Avgust 2006, 14:18:16
Dr. Matka najdes v Topolscici, to je malo stran od Sostanja.

Verjetno bo najboljse, da si pogledas kako prides do njega na njihovi spletni strani, kjer najdes tudi vse potrebne telefonske stevilke :

http://www.toplica-vet.net/



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 10 Avgust 2006, 15:19:42
Od zadnjič, ko sem pisala v to temo je pretekllo kar nekaj časa....smo imeli pa z Atro ta čas spet par obiskov pri veterinarju...seveda zaradi ušes...

Povedali nam niso nič novega :(vedno so bile kvasovke in zaradi tega naj bi ji iz ušes tako smrdelo :-\ Smo bili pa zdaj na morju (Atra še vedno uživa s starši) in sem ji (tako kot že v Ljublajni) čistila ušesa vsak dan s Clorexy Dermom. Mi je pa smešno, ker so ji ušesa začela ful manj smrdet in eno uho se je čist "spucalo" ta drugo je bilo pa še vedno vsak dan malo umazano.

Ali je možno, da morje tako dobro vpliva na težave z ušesi ali se je to izboljšanje pokazalo, ker smo Atri tako dolgo pucali ušesa?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


linčy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 10 Avgust 2006, 15:30:01
A to čistite s Clorexy derm raztopino ali kako? Ali mogoče kdo ve, je tega več vrst? Doma imam namreč Clorexy derm vendar sem to uporabljala za razkuževanje rane? Verjetno to ni eno in isto? Ali mogoče kdo pozna še kakšno drugo zdravilo poleg Otonazola, ki je dobro oz. uspešno celi vnetje ušes. Moj koker naj bi imel vnetje (ste me kar malo preplašili s temi glivicami in tako dalje,...) vsaj tako je rekel veterinar. Iz ušes mu prihaja črn izloček, ni ravno prijetnega vonja, ne morem pa reči da grozno smrdi. Jutri greva ponovno do veterinarja, vendar mislim da bo povedal isto: vnetje ušes in predpisal Otonazol, ki mu vnetje sicer pozdravi vendar se vnetje po prenehanem dajanju kapljic ponovi. Če pa kdo ve glede Clorexy derma mi naj pa prosim pove.

Lp, Linčy


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 10 Avgust 2006, 16:03:22
Na tem Clorexy Dermu, ki ga imam jaz mislim, da še OTO na škatlici piše (al nekaj takega, se zdaj ne spomnim ravno kaj ???škatlico sem pa že stran vrgla :-[). Je pa to prozorna raztopina, ki jo vliješ psu v uho (je na kocu "flaške" lepo oblikovano, da gre v uho - samo ne preveč!!!) - pa nič ne šparat s tekočino ;) Potem ušesa dobro zmasiraš (tako kot pri Otonazolu), ponavadi se potem kuža strese :) (kar je ok, da gre tekočina še ven - jaz ponavadi stopim korak ali dva stran ko se Atra stresa ker tok šprica naokol:)) potem pa samo še z vato zbrišeš (pa ne kužatu v uho zlest  ;))

Drugače pa dobiš Clorexy Derm pri vetrinarju. Samo vprašaj....

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


linčy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 10 Avgust 2006, 19:35:09
Ok! Najlepša hvala! Sej zdej sm zvedla da obstaja ta Clorexy derm tud prov posebej za ušesa, tko da ni isti kot ga imam doma. Bom zdej poskusila eno kuro s tem da vidim če bo kaj bolše, upam da bo! Najlepša ti hvala.

Lp, Linčy


Koki

  • Gost
Odgovori #23 : 10 Avgust 2006, 19:39:04
Clorexy derm je za kozo (in ga dobis tudi v zoo trgovinah), Clorexy derm Otto pa za usesa.
Sicer pa lahko povem, da je tudi moj berni dobil v mladosti dvakrat vnetje uses in so bile hude borbe s kapljicami in ciscenjem, od takrat naprej pa mu usesa cistimo na 2-3 tedne z Otti free-jem in je vse OK, vnetje se nikoli vec ni ponovilo (je pa zacel takoj stresati z glavo, ce je od zadnjega ciscenja preteklo vec kot 2-3 tedne).
Kaj pa ostali, cistite sicer usesa svojim pesjanom ali samo vidno umazanijo z notranjega dela uhlja pobrisete?



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 13 Avgust 2006, 00:15:58
Še moja izkušnja: vneta ušesa nujno ne smrdijo in jih zato lahko zamešate z umazanimi ušesi. Jaz sem tudi za Luno mislila, da ima le umazana ušesa, ker ni nič smrdelo. Ker pa se je kar precej praskala po njih in ker sva bile ravno na cepljenju sem pa prosila veterinarja, če j lahko pregleda ušesa in seveda so bila vneta. Zdaj ko so zdrava, so čista in taka tudi ostajajo (trenutno že 1 mesec) brez posebnega čiščenja. Edino po plavanju ji jih obrišem, da se ne bi spet vnela. Tako da jaz bi bila na vsaka "umazana" ušesa pozorna in ne samo na smrdeča umazana ušesa.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #25 : 13 Avgust 2006, 11:23:45
Tudi naša psička ima že par let probleme z vnetji ušes, tako da smo dali že veliko skozi. Najprej smo obiskovali lokalnega veterinarja, ki je zdravil z otonazolom, pa tudi z antibiotiki, a so se vnetja po končanih kurah kmalu ponavljala. Tako sem se enkrat odločila, da obiščem drugega veterinarja, ki pa jo je le pogledal in videl, da ima v desnem ušesu neke izrastke (lokalni tega ni videl  ??? ). tako da sem se nato odločila, da jo peljem v LJ k Zaninoviču, ki jo je tudi operiral in odstranil več tumorčkov v desnem ušesu. Najprej so mi rekli, da so najbrž tumorji povzročali vnetja in da bomo v prihodnje videli. No, čez par mesecev je imela spet vnetje  :'( , smo ga zdravili z Otonazolom, čez dva meseca spet, a je bil le začetek in naj bi le čistila z Clorexy dermom (ta naj bi dezinficiral ušesni kanal), ki ni pomagal (spet vnetje, zdravili z Aurizonom) in tako smo pristali pri dr. Starihovi, ki sumi na alergijo.
Zdaj smo na dietni hrani, pa bomo videli, ali se bo vnetje spet pojavilo. Če se ne bo, gre najbrž za alergijo na hrano (sledilo bo pošiljanje krvi v Španijo....).
Rada bi poudarila, da kolikor mi je razložila dr. Starihova Clorexy derm ne razstaplja ušesnega masla, ampak dezinficira ušesni kanal (uničuje glivice), zato je za razstapljanje masla primerno čistilo npr. Otifree, ki ga uporablja tudi Koki. Kolikor pa vem Otonazol ni čistilo, ampak je zdravilo!!!
Sedaj pucam s Otifree (2x tedensko), stisnem v ušesni kanal, fajn masiram sluhovod in potem s kosmi vate (lahko tudi z bombažno cunjico) čimgloblje obrišem umazanijo, tudi po uhlju. Nikoli ne s palčkami!!

Večkratno vnetje pa pri psu pusti tudi posledice. Naša ima precej ozke sluhovode, ušesa se sama ne čistijo,...pa še kaj drugega kar niti ne vem. V glavnem sliši pa še vedno dobro, kadar hoče.  ;)


linčy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 21 Avgust 2006, 14:46:51
No jaz zdaj svojemu kokru čistim s Clorexy Dermom in upam da bo kmalu uredu! Da ne povem kaj sva spravila iz ušes ob prvem čiščenju! Sedaj je ob vsakem čiščenju bolje, tako da mislim da obstaja možnost da mu končno pozdravim ta njegova ušesa! Hvala vam za nasvet! Ta Clorexy Derm je res super stvar (vsaj zaenkrat tako kaže)!

Lp, Linčy


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #27 : 25 Avgust 2006, 15:34:40
Če so ušesa čisto črna ( izgleda kot umazanija ) in imajo grozen vonj so lahko ušesne garje, amapk glede na to da ste bili pri vetu bi jih moral odkriti če jih ima. Drugo kar je so ušesne glivice. Naša Lola jih je pred kratkim imela. Ušesa so suha, rdečkasta, je tudi maslo, veliko je praskanja, vonj pa obupen. Dobili smo kapljice otonazol, vendar se glivice zdravijo s kapljicami kar dalj časa najmanj 3 tedne.
Ušesa lahko smrdijo tudi samo zaradi masla, ampak če čistite redno mislim da ni to vzrok.

+1
Bono je imel čisto take probleme!!! :o ;) :-\
2x dnevno OTONAZOL...
Ampak smo lepo prenesli... ::) ::) 8)

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 25 Avgust 2006, 16:37:50
Jaz bom ponorela!!!!!!! >:( >:( >:(
Atri vsak dan čistim ušesa s Clorexy Dermom pa popolnoma nič več ne pomaga ??? Ko sem ga dobila se je poznalo, zdaj se ji pa vse takoj nazaj zapaca :( pri vetu nam pa itak vedno isto povejo....
Zdaj bomo menjali brikete, če je slučajno to vzrok (mislim, da je nekdo pisal o tem, da imajo nekateri briketi nevem česa preveč in se potem lahko na ušesih pozna al nekaj takega ???).
Drugače pa če ima kdo še kaj drugega na zalogi kakšne finte s temi ušesi...prosim na dan z besedo!!!

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 25 Avgust 2006, 17:51:02
Meta, isto je bilo pri nas, vsak dan sem čistila s Clorexy dermom in ni pomagalo nič....Starihova mi je razložila, da zato, ker CD ne razstaplja masla in da naj pucam s čistolom ala Otifree, ....poleg tega pa smo tudi menjali brikete, zdaj smo na dietnih Sensitivity control Rojal Canin...pucam 2x tedensko s Otifree,...ma ne vem če je kaj manj umazanije zaradi briket.
Sem že čisto zmešana zaradi teh ušes, zdaj se mi zdijo spet rdeča in bom šla najbrž drugi teden na kontrolo.
Svetujem ti, da probaš s čistili, ki razstapljajo maslo  (Otifree), lahko občasno tudi s Clorexy dermom, da dezinficiraš uho.