Vneta ušesa

meta · 119046

ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 30 April 2012, 21:27:18
Tole pa res kar super zgleda...sicer mi nimamo problemov z uhlji, ampak za kakšno čiščenje bi pa tole prav prišlo...a je to drugače prašek ali tekočina?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #151 : 30 April 2012, 21:33:44
Aja, nisem napisala  :-[ Tekocina je.. Sicer je to veliko pakiranje brez aplikatorja, ampak jaz sem se znasla, in kadar uporabljam "namontiram" gor na tist "dulcek" eno mini gumijasto cevko, da lazje zlijem v uhlje (ampak naceloma bi slo tudi brez; vsaj pri vecjih usesih)  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 05 Oktober 2013, 15:29:32
Ker psica opleta z uhlji in ker se ji je iz enega vlila kri (tistega si je tudi praskala), smo šli danes zaradi tega k veterinarju. Psici je ušesa pregledal, ugotovil, da niso boleča, jih sčistil, dal kapljice in dobila je tudi dve injekciji (mislim da nekaj proti srbenju in antibiotik). Pogledal ji je tudi analke, ampak so prazne. 3x na dan ji moram v vsako uho dajat po 5 kapljic in ji uho zmasirat, da se to namaže po celem sluhovodu in to moramo delat vsaj 7 dni. Če bo še dalje opletala se moramo vrnit čez 2 dni.

Vse lepo in prav, ampak psica sedaj še veliko bolj opleta z ušesi. Ko sem ji not dajala zdravilo in sem ji uho masirala, je pri enem (tistem, ki si ga praska in je bil krvav) zraven zelo cvilila, pri drugem je bilo vse OK, čeprav naj ne bi bilo nobeno uho boleče  ??? .

Sedaj ne vem kaj si naj mislim o tem? Ali je to opletanje sedaj prvi dan normalno in jo mogoče moti tekočina v ušesu? Ali je to fejst narobe? Vesela bi bila res vsakih izkušenj in mnenj, ker imamo prvič probleme z ušesom  :-\



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #153 : 06 Oktober 2013, 10:54:34
Ne vem kako je cistil, ampak ja, po ciscenju so usesa lahko malo bolj boleca. Je usesa DOBRO pregledal z otoskopom? Odvzel bris in ga pogledal pod mikroskopom preden vam je dal zdravila?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 06 Oktober 2013, 11:46:40
Ja, jih je pregledal z otoskopom 2x in mislim, da jih je dobro pregledal (mu je kar veliko časa vzelo). Brisa ni jemal, verjetno zato, ker v ušesih ni ničesar našel, razen v levem ušesu (ki je ne boli in je ne moti) je našel neke pikice. V desnem ni našel ničesar, čeprav si je ravno desno uho čohala in se ji je iz njega vlila kri. Sedaj tudi ZELO opleta z uhlji in prav vidi se, da ji dela probleme desno uho (levo lepo stoji, desno ima nekak dol, glavo ima včasih malo nagnjeno na desno stran in tudi ko opleta se vidi da jo moti desno uho).

Drugače pa še nekaj kaj mi je čudno... Zjutraj, preden sem ji dala zdravila, v levem ušesu ni bilo tekočine, v desnem je pa bila. Zdravilo sta pa zvečer dobile obe ušesi (vmes med dajanjem zdravil je minilo več kot 12 ur, vmes je bil tudi eni sprehod). Psica doma zgleda tudi dost bolj žalostna in mirna, na sprehodih je pa normalna. Ušesa pa je več ne bolijo (pri dajanju zdravila in masiranju ušesa ni nič cvilila).



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 08 Oktober 2013, 17:42:10
Vidim, da je bilo moje paničarjenje odveč  :P . Smo bili danes pri veterinarju, ušesi se lepo zdravita, nekaj časa še moramo dajat kapljice, vse kaj se je z njo dogajalo je pa tudi normalno  :)



DaniNaj

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 29 December 2015, 10:09:49
Tudi moj kužek čivavko ima vneta ušeska. Veterinar mu je postavil diagnozo glivice kvasovke. Pri mojem kužku je velik problem, da ugrizne vsakega, ki mu hoče kaj delat z ušeski, zato mu je isto dal pomirjevalo, da je zaspal in mu je lahko pregledal in očistil ušeska.

Problem imam pa doma, ker bi mu morala dajati kapljice na 12 ur plus čistiti ušesa. Ni šans, da pridem zraven z zdravilom. Probala že z nagobčnikom ampak je tako agresiven, da ne gre. Sedaj mu probam dati zdravilo takrat ko zaspi, najprej en ušes, potem drugi. Sem vesela, da mi uspe 1x na dan.

Ima še kdo take probleme kot jaz? Bojim se, da se ne bo pozdravil :-\