Vneta ušesa

meta · 119067

meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #30 : 25 Avgust 2006, 17:55:16
A to se isto pri vetu dobi? Ker meni so do sedaj sam ota Clorexy Derm svetovali...nič drugega...

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 25 Avgust 2006, 18:24:43
Pri nas ima Lara že nekaj let probleme z vnetimi uhlji. Včasih celo pomislim da smo največ škode naredili sami s stalnim kopanjem po uhljih. Ko vidi stekleničko otodine kapljic zbriše in je ne spravimo izpod klopi nekaj ur.Na žalost vnetje odpravim pa spet pride.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #32 : 25 Avgust 2006, 19:05:11
Čistilo, ki ga je meni svetovala vet. Starihova je Epiotic ali Otifree, jaz sem kupila kar v njihovi trgovini (Prva kllinika) a po mojem prodajajo tudi v drugih pet-shopih.
Clorexy derm so ti svetovali najbrž zaradi glivic, ker jih le ta tudi uničuje........
Jaz bi na tvojem mestu kombinirala...če bi pomagalo, pa ne vem,...


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #33 : 25 Avgust 2006, 19:08:05
Bom naročila očiju naj gre kupit ::) pa bomo probali. Hvala! :-*

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 26 Avgust 2006, 00:01:25
Meta, oprosti, ampak mogoče sem spregledala: kaj točno je problem? a so ušesa samo umazana, a so vneta, a ima glivično vnetje, a ima mogoče garje? Vzrokov za umazana ušesa je lahko več. A bris so vam naredili pri veterinarju?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #35 : 26 Avgust 2006, 15:35:41
Je imela pozimi vneta ušesa pa je bilo potem ok, ko smo Otonazol dobili. Zdaj naj bi imela pa kvasovke in umazana ima...

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


linčy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 28 Avgust 2006, 16:50:17
Živjo Meta! Finte z ušesi? Ja mogoče ti jaz lahko povem eno! Poskusi ušesa z notranje strani pobriti z mašinco (dlako odstrani okoli vhoda v uho), vendar pazi da psa ne poškuduješ! Jaz mu jih pobrijem kar brez nastavka! Tako naj bi se ušesa bolj zračila! Jaz to pri svojem kokru prakticiram že kar nekaj časa in moram reči da je to ena od stvari, ki pripomore k boljšem stanju ušes! Seveda to verjetno pride v poštev bolj pri pasmah, ki ušes ne nosijo pokonci!

Lp, Linčy


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #37 : 28 Avgust 2006, 17:00:01
Živjo Meta! Finte z ušesi? Ja mogoče ti jaz lahko povem eno! Poskusi ušesa z notranje strani pobriti z mašinco (dlako odstrani okoli vhoda v uho), vendar pazi da psa ne poškuduješ! Jaz mu jih pobrijem kar brez nastavka! Tako naj bi se ušesa bolj zračila! Jaz to pri svojem kokru prakticiram že kar nekaj časa in moram reči da je to ena od stvari, ki pripomore k boljšem stanju ušes! Seveda to verjetno pride v poštev bolj pri pasmah, ki ušes ne nosijo pokonci!
Ja, tudi jaz to delam, ...ampak problem pri moji je, da ima poraščen cel sluhovod do bobniča.

Še nekaj sem pozabila. Vedno preden dam kakršnokoli tekočino v uhelj najprej segrejem stekleničko npr. v šalici tople vode, da je manj neprijetno za psa.
LP


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #38 : 28 Avgust 2006, 20:21:02
Hvala, hvala, hvala!!!!!! :-*

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #39 : 12 September 2006, 09:25:50
Mi smo bili spet pri veterinarju  :( Smo spet dobili Otonazol in je Atri zdaj že po dveh dneh boljše :) Sva dobili pa tudi nekaj za ušesno maslo topit (se ne spomnim zdaj ravno imena ???) in držimo pesti, da se bodo težave z ušesi končno končale (ali pa vsaj pošteno zmanjšale  ::)).

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 12 September 2006, 18:26:58
Za topljenje ušesnega masla se dobi tekočina Otodine. Za razlikovanje vnetja ali umazanije v ušesih pa nasvet. Pri umazanih ušesih, oziroma zamašitvi s cerumnom psu ponavadi smrdi iz ušes, je vidna umazanija in se mogoče praska. Kadar pa gre za vnetje se sigurno praska, pri tem ponavadi cvili , in otresa z glavo. Če gre za hujše vnetje je uho v notranjosti pordelo in pes ob pritisku na koren ušesa zacvili ker ga boli. Psi ki uhlje nosijo pokonci imajo ob vnetju učšesa povešena in z njimi otresajo.



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #41 : 13 September 2006, 10:20:11
chory pri nas je bilo na koncu kar oboje. In umazanija in unetje  :( Zdaj sem ji peti dan zapored čistila z Otonazolom in so ušesa super :) Malo je še rjavkasto (ampak v primerjavi s prej praktično nič) pa praska se tudi ne več. :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #42 : 13 September 2006, 13:36:43
Danes sem bila na kontroli in se psički končno vnetje ni ponovilo  ;D , nima več ne glivic, ne kvasovk (vzet ji je bil bris). Očitno naši pomaga najbolj dieta ( je RC sensitivity control) in redno čiščenje 2x tedensko s Otifree. Ponavadi smo samo pozdravili z zdravili ala Otonazol, Avrizon....a se je zmeraj kmalu ponovilo, najbrž ker ji hrana ni odgovarjala (oz. lahko da ima alergijo...a pri njej se to kaže le na ušesih). Bo pa mogla bit na dieti še en lep čas, da bo to potrjeno.
LP


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #43 : 14 September 2006, 08:07:31
Danes sem bila na kontroli in se psički končno vnetje ni ponovilo  ;D , nima več ne glivic, ne kvasovk (vzet ji je bil bris). Očitno naši pomaga najbolj dieta ( je RC sensitivity control) in redno čiščenje 2x tedensko s Otifree. LP
Povsem možno, da je stvar v dieti ,ker glivice zelo cenijo določene sestavine v prehrani. Zdajle na pamet ne vem katere, a tudi pri ljudeh pri težavah z glivicami pogosto pomaga sprememba prehrane.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 22 September 2006, 16:36:18
Spet imam jaz problem  :-[ Atra ima zdaj super ušesa v primerjavi s prej  :o res samo malo malo malo masla ima, ušes nima več rozkastih samo po enem ušesu se še vedno kdaj popraska in tako godrnja zraven. Ko sem ji včeraj 'pregledovala' to uho (sem ga toliko časa gledala da zdaj že točno vem kje ima kakšno jamico in kako ima zavito vse skupaj :P) sem v njem videla tako kot en odlušček od česa (bilo je rjave barve in ko sem ga dala ven - z vatirano palčko - je bil tudi zelo zelo tanek). In danes se je spet tako praskala in je spet imela tak košček v ušesu.

Mogoče kdo ve kaj bi to lahko bilo? Ker v ušesu nisem zasledila nobene ranice ali kaj podobnega, da bi bilo od tam....

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #45 : 22 September 2006, 16:53:06
Mogoce posuseno usesno maslo?

battito animale


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #46 : 22 September 2006, 19:47:50
Meta, po mojem je tudi posušeno maslo.  No, v glavnem pri Soči je kljub pucanju 2xtedensko ostalo na koncu sluhovoda (to vidi veterinar na kontroli) maslo, oz. čep kot temu pravijo na veterini. Tam potem spucajo s nekim posebnim oljem in če še vedno ne odstopi, pa s toplo vodo. Ko ta čep odstopi (s pucanjem), pa to ne izgleda kot da bi zdaj priletelo iz ušesa en cel kos kot čep, ampak se  s čistili stopi in lahko da je tudi kot luskice.
Bobniča oz. globlje v sluhovod pa kar tako ne vidiš s prostim očesom, tako da po moje ima globlje zapacano in to jo moti oz. se praska. Svetujem ti, da ko zliješ čistilo v uho, drži, da se ne zlije ven in masiraj cel sluhovod do bobniča kako minuto, da bo maslo ki se sluhovoda drži lažje odstopilo. Šele nato ji pusti, da fajn otrese z glavo. To ponovi parkrat zaporedoma, pa bodo ušesa o.k.
LP


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 22 September 2006, 21:44:18
Uporablja se parafinsko olje. Segreješ ga na telesno temperaturo in nakapljaš v sluhovod, pa maslo odstopi. Nato samo obrišeš z kakšno bombažno krpico ali bolj zunanju del z palčko in je to to.

Lp nina



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 20 Oktober 2006, 16:46:49
Spet imam jaz vprašnje  :-[

Atra ima sicer ušesa čista, enkrat na teden ji jih z neko zadevo za malslo spucam pa je super. Si je pa Atra nekaj spraskala (vzrok je neznan ker ušesa niti malo ne smrdijo in so res ČISTA) in ima čisto na začetku ušesa hrastico in si jo vsak dan na novo spraska in se ji že kak teden ne pozdravi.  :-\ Ali ji lahko to zadevščino namažem z B - Pantenom (pri ljudeh ful pomaga in se rana dosti hitreje zaceli) da bi se zacelila in da ji "pohladi" tisti delček?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #49 : 20 Oktober 2006, 17:25:39
Lahko, da se se vedno praska zaradi glivic, ce ji usesa redno cistis ni nujno, da smrdi so pa gljivice zelo trdovratna zadeva, pri nas naprimer traja ze 12 let..  >:(
Nekje zgoraj si napisala, da se ji v usesih tudi nekaj lusci, tudi luscenje v usesih je posledica gljivic. Psa lahko vsake toliko casa namazes tudi z jogurtom, ki preprecuje nastajanje glivic.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #50 : 20 Oktober 2006, 17:31:07
Meta, kje točno, pod uhljem ali na koži? Če je na koži, je možno, da so bakterije (te se pozdravi z antibiotiki) lahko pa probaš krasto zdrsat in namazat z jodom.
lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #51 : 20 Oktober 2006, 21:39:41
Muc je imel pri nas, tudi čista ušesa, baje ni bilo vnetja, pa so se mutam pod uhljem naredile krastice, in je vet rekel da je to lahko alergija (samo baje ni bilo toliko možnosti ker so bile samo pod ušesom in ne po celem telesu), druga možnost so bile bakterije.   So nam hoteli napisati neko zdravilo in je omenila mami da imamo doma neko drugo mazilo (ja vem nič nisem pomagala ampak se treutno noben ne spomni kaj je to bilo  ::)   :-[ ), v glavnem nekaj je imel brat nad očesom (da se je spraskal) in smo potem kar s tistim namazali. Pa je naj bi bilo ful močno tisto mazilo.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #52 : 20 Oktober 2006, 23:18:56
Kanchy, najbrž je bilo antibiotična krema, katero dajo veterinarji, če je krasta majhna (bakterije).


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 20 Oktober 2006, 23:24:48
Meta bodi pozorna če se to spraskano območje širi. Pri ans se je tudi tako začelo, pa se je iz nedolžne kraste v enem dnevu močno vnelo in zagnojilo ful veliko področje. Res pa da je bilo to poleti, ko sta še vlaga in vročina prispevali svoje in so se bakterije na hitro razmnožile. Tako da bodi previdna, če se praska po "rani". Sigurno pa pomagakakšno dezinfekcijsko sredstvo, antibiotično mazilo, ... Pri nas recimo bepanthen ni pomagal, je pa pomagalo spiranje z razkužilom in antibiotiki.
Bi bilo pa dobro, da ugotoviš vzrok praskanja. Pri nas je bila vzrok nafta, ki ji je očitno tako močno razdražila kožo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #54 : 20 Oktober 2006, 23:34:29
Bakterije so cel hudič, če so, ker se kakor je Luna napisala zelo hitro lahko razširijo, zato je potrebno zdravljenje z antibiotiki, dajat pa jh je treba še 7 dni potem ko krasta povsem izgine, da se popolnoma uniči rast bakterij.
Zdaj smo pa malo zašli, ker to že spada pod kako drugo temo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 21 Oktober 2006, 18:54:22
Meta, kje točno, pod uhljem ali na koži? Če je na koži, je možno, da so bakterije (te se pozdravi z antibiotiki) lahko pa probaš krasto zdrsat in namazat z jodom.

Hrasta je ubistvu na koži čisto na začetku ušesne "votline" in je čisto majhna.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #56 : 21 Oktober 2006, 19:27:03
Tvoj kuza si najbrz z praskanjem poskusa ublaziti srbenje v usesu, zaradi katerega je pri vhodu v usesno votlino nastala ranica.



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #57 : 21 Oktober 2006, 20:40:25
Tvoj kuza si najbrz z praskanjem poskusa ublaziti srbenje v usesu, zaradi katerega je pri vhodu v usesno votlino nastala ranica.

Ne vem kaj nej bi jo tako zelo zelo srbelo, ker ima res super ušesa. Niti prej, ko je imela ušesa vneta se ni nikoli spraskala toliko, da bi se ranila. Pa takrat ko jo je bolelo je med praskanjem spuščala zvoke (tako tarnajoče je bilo slišat).

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #58 : 21 Oktober 2006, 21:23:36
Jaz lahko povem glede na moje izkušnje. Ravno tako je imela Soča stalno probleme z vnetji ušes, zdaj smo na dietni hrani in rednem čiščenju. Začela se je spet praskat in otresat glavo....mislila sem, da ima vnetje ušes in sem šla na kontrolo. Ušesa so bila super, razlog za praskanje pa je najbrž bila mala krastica blizu ušesa. Veterinarka je obrila, videla da se je že začela širit in vzela bris, ugotovila je, da so se bakterije razmnožile in se že začele širit. Ker se te zelo hitro širijo, je bila Soča na antibiotikih in kopanje na mestu kraste s Plivaseptom (3x na tri dni).
Tako, da po mojem, če so ušesa čista in suha, je večja verjetnost, da jo draži krasta, ker tudi to zna zelo srbeti.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #59 : 08 November 2006, 15:09:32
Uporablja se parafinsko olje. Segreješ ga na telesno temperaturo in nakapljaš v sluhovod, pa maslo odstopi. Nato samo obrišeš z kakšno bombažno krpico ali bolj zunanju del z palčko in je to to.

Lp nina
Včeraj sem na veterini v PO vprašala za to parafinsko olje, če bi s ga dalo dobit za pucanje Sočinih ušes..pa so me samo čudno gledali  ??? Zdaj pa ne vem, ali so tu v Po veterinarji za luno...booo  :-\
Kje se ga da dobit?