bruhanje mačke

tjasa · 26789

tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
: 13 Maj 2006, 11:00:19
zdravo!

naj mi kdo pomaga! imam muco staro 6 tednov in sem jo pred dvema dnevoma dobila in že prvo noč je bruhala tak se mi je smilila ko se je sirotka tako davila. včeraj je samo enkrat, ponoči pa se je spet samo davila. Ko bruha izbruha čisto malo tekočine rumenkaste- umazane  barve. Včeraj se je še igrala in bila živahna danes pa kar spi in nič se ji ne ljubi! ceplena še ni bila ker je še premala, kaj bi lahko to bilo?
Kako ji naj pomagam! vterinar je rekel da ji naj dam kamilce piti sam jih noče tako da ji po flaši dajem v usta in tud jesti nič noče, strah me je da bi dehidrirala!

hvala   :'( :'(



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1 : 13 Maj 2006, 11:08:09
Ima muca tudi drisko? V najhujšem primeru če ima tudi drisko bi lahko imela mačjo kugo, ker so znaki bruhanja rumene sluzi in driska (tekoča, sluzasta in pogosto krvava driska) pri mačji kugi  :-\ (ampak ne vem tako da te nočem strašiti!)
 Pri veterinarju ste prav bili ali ste se z njim samo po telefonu pogovarjali?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 13 Maj 2006, 11:15:40
Ojla

Malo več o mačji kugi (parvoviroza) piše tudi tukajle:
http://www.mojpes.com/clanki/macjisvet3.html

V primeru da ima muca res parvovirozo, je edino zdravilo ki ga poznam možno kupiti na tejle strani:
http://www.parvaid.com/
(na strani imajo tudi kako ukrepati pri parvovirozi in če gre za nujno zadevo, lahko plačaš in ti pošlejo recept za čaj ki bo obdržal muco pri življenju dokler ne dobiš zdravila po pošti)

Lp, Črt

P.s.: drugače pa je tista rumena snov želodčna kislina ;)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3 : 13 Maj 2006, 11:17:43
Pa še tukaj je nekaj o mačji kugi: http://www.klinikaloka.com/proizvodi.htm



tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Maj 2006, 11:41:17
hvala za odgovore!

Ima malo tekoč kakec in malo trd vse skupaj, krvi še zaenkrat nisem opazila, pa tudi ne hodi pogosto kakat do zdaj je šla samo dvakrta v dveh dneh! z veterinarju sem govorila samo po telefonu ker sem bila prepozna za v ambulanto je bila že zaprta! tako da  jo peljem zjutraj v ambulanto! upam da nima kuge!
tolažim se malo s tem da je zato takšna ker še ni navajena okolja! 



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 13 Maj 2006, 12:02:04
Tudi mi upamo da nima Parvoviroze  :-\

Je pa res da je ta reakcija možna tudi zaradi menjave okolja in hrane, vendar se more stanje kmalu izboljšati.

Če mucka ne bo jedla in pila, obenem pa bruhala ali celo tudi driskala, potem je potrebno takoj poiskati pomoč, saj večina živali ki oboli za parvovirozo umre zaradi dehidracije (v hudih primerih tudi v parih dneh).

V podforum o zdravju mačk bom dodal temo, kjer bo napisan recept za čaj, ki služi kot prva pomoč pri Parvovirozi.

Lp, Črt



tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Maj 2006, 12:06:35
hvala! upam da ji bom lahko pomagala, saj sem si jo res želela zdaj pa nebi jo rada prihtro izgubila!

lp tjaša



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #7 : 13 Maj 2006, 12:14:00
Tjasa: tudi če ne gre za parvovirozo ji ta čaj ne bo škodil, tako da ti priporočam, če imaš možnost še danes iti do lekarne in trgovine, da kupiš vse potrebne sestavine in mucku daješ čaj.

Lp, Črt



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #8 : 15 Maj 2006, 16:53:09
Lepo pozdravljeni!

No in sem naletela na problem in upam, da mi boste znali kaj več povedati.

Nisem ravno vedela kam naj uvrstim in sem temo vtaknila kar sem.

Moja mucica je zbolela.  :'(
Vse se je začelo ta vikend. Neprestano je spala in ni pokazala nobenega veselja,... Niti nobenega apetita, niti slasten košček mesa je ni premamil, le malo se je oblizala. No včeraj je šla piti vodo, sedaj vsaj palo popije, pa še to je redko.
Danes sva šli k veterinarju in je imela povišano temperaturo. Takoj je dobila tri injekcije. Veterinar predvideva, da gre za kakšen virus. Pomislila sem na parvoviroza?  :-\
Kakor sem zasledila, naj bi se to pojavilo pri mlajših mucah. Mogoče kdo ve, če bi šlo lahko za to,... ali za kaj bi lahko šlo, če ima muca približno 8 let.
Danes, ko sva prišli domov je tudi večkrat bruhala,... bela pena.

Hvala vsem in lep pozdrav!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #9 : 15 Maj 2006, 21:00:46
Je mucka cepljena? Če je potem je veliko manj možnosti da ima parvovirozo. Je veterinare tudi kaj omenil parvovirozo, ozr vsaj napeljal nanjo?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #10 : 15 Maj 2006, 21:42:00
Pa če mucka nima driske in bruha peno in ne rumene tekočine (kot je značilno za parvovirozo) najverjetneje nima parvoviroze in je najbrž kakšen drug virus.

Pa upam da se bo čim hitreje pozdravila  ;)



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #11 : 15 Maj 2006, 22:06:08
Ne, konkretno ni omenil parvoviroze, ker tudi ni natančno povedal kateri virus bi bil, ker ni natančno vedel za kaj bi šlo.
Res pa je, da ne driska in bruhanje ni značilno za kakšne trebušne motnje,... bi prej rekla, da je od povišane temperature,...

No bom jutri sporočila kako in kaj, ker se zjutraj še enkrat oglasiva pri veterinarju. Rekel je, da bi moralo biti že danes bolje, vendar kakšnih pretiranih izboljšav ni. Se pa več oglaša in ko te zagleda pozdravi,... se vsaj odziva, ker prej se še to ni.  :)

In hvala kanchy  ;)


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #12 : 17 Maj 2006, 11:17:25
No nič novega.

Sva bili potem še enkrat pri veterinarju in je dobila še dve injekciji. Drugače ni nič novega. Sicer bruha ne, je pa še zmeraj vsa matasta. Apetita še zmeraj nima in jo hranim z brizgalko. Vsake toliko časa gre tudi sama piti vodo.

Res je revica.  :-\
Čisto nobeden ne ve za kaj bi šlo ali, da bi imel podoben primer,...?.?.? Seveda tega nobenemu ne želim, vendar bi mi lahko kdo pomagal s podobno izkušnjo.
Se mi zdi, da se že kar preveč časa tole vleče in ni vidnih bistvenih sprememb na bolje.  :'(


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 17 Maj 2006, 11:41:22
Je veterinar opravil pregled krvi? Ker filat žival z antibiotiki kar tako nekaj na slepo, pa še stane se ni nič izboljšalo razen tega, da ne bruha več je brez smisla. Če te skrbi, da je mačji aids ali parvoviroza lahko za oboje opravijo test krvi, pa vsaj veš na čem si.

Drugače pa...
Mačji AIDS (FIV), kar bi ustrezalo tudi starosti mačkonke.

Za parvovirozo pa je link že bil pa vseeno še enkrat: http://www.veterinarska-postaja.si/svetovalnica/?id=14

Upam, da čim prej rešita tole.

Lp nina




flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #14 : 17 Maj 2006, 11:55:38
Hvala ti ninci!

Parvovirozo sem že izločila.
Nisem pa vedela, da bi se lahko mačji aids pojavil šele po toliko letih.

Preizkavo krvi ni opravil. Mogoče vsaj veš, koliko časa traja do izvidov in koliko približno stane?
Res ji želim pomagati.  :'(


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #15 : 17 Maj 2006, 14:04:22
Tukaj si malo preberi: http://www.macji-svet.org/zdravstveni-napotki.html

Mislim pa da stane 5.000 sit  ??? nisem sigurna


P.s. FIV je AIDS (virus)



tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 17 Maj 2006, 19:54:52
zdravo

moram povedati da je muca zdaj že čisto vredu. Smo ugotovili da je bilo krivo za bruhanje samo to ker je spremenila okolje, zdaj pa skače vsepovsod!  ;D

mam pa spet en problem! danes sem opazila da se ji očke solzijo, a je to kaj narobe.  ???

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 17 Maj 2006, 20:18:47
Mogoče vsaj veš, koliko časa traja do izvidov in koliko približno stane?
Res ji želim pomagati.  :'(

Mislim, da so izvidi takoj, za ceno pa tudi ne vem. Tekst na katerega sem dala link je sestavila forumašica ibis, ki je veterinarka, lahko se obrneš nanjo pa ti bo mogoče povedala kaj več.

Lp nina



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #18 : 17 Maj 2006, 21:36:18
Mislim, da so izvidi takoj, za ceno pa tudi ne vem. Tekst na katerega sem dala link je sestavila forumašica ibis, ki je veterinarka, lahko se obrneš nanjo pa ti bo mogoče povedala kaj več.

Lp nina
Hvala, hvala, hvala! Tudi tebi kanchy!  ;)

Drugače bom pa tako ali tako jutri poklicala na veterino in vprašala ter se po vsej verjetnosti tudi oglasila.

 :'(

Sporočim


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 18 Maj 2006, 18:09:08
flatka, kaj novega??

Lp nina



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #20 : 18 Maj 2006, 18:26:58
flatka, kaj novega??

Lp nina
Danes nisem uspela priti do veterinarja, ker sem pred kratkim šele prišla domov.  :-\

Imam jo zelo na očeh in se nekoliko več ˝sprehaja˝, gre tudi sama do vode in prej se je celo nekaj umivala.

Se oglasim


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 19 Maj 2006, 10:40:36
tudi naš mucek je zbolel.zvlekel se je v klet in dva dni prespal in se komaj včeraj popoldan pojavil. nas je skrbelo da je kam ušel. ko je prišel je ful čudno in počasi hodil. šel je piti vodo, pil jo je kakih 5 min neprestano in pol 2x bruhal. Hotel je iti spat na kavč, a ko se je odrinil je padel nazaj na tla. Dala sem ga na kavč in je ful zamjavkal ko sem ga dvignila. kadar se mu prebližaš čudno zamjavka.
samo leži že cel dan, ne premično in hope. ne gre ne kakat,lulat, kdaj mogoče vodo pit. oči ma steklene in se sploh ne odzove če greš s prstom mimo oči.
a ve kdo kaj bi bilo to? fantova mama pravi, da v kleti nima nič takšnega, da bi lahko kaj pojedel in se zastrupil. misli smo da ga je mogoče avto zbil, sam se je izkazalo da je spal v kleti.
aja, pa ko je prišel je imel pod gobčkom nekle vrste peno.

no, saj danes, če bo lahko fant šel prej iz službe, ga bo peljal v ljubljano k veterinarju.sicer so pa tudi dežurni ane?

LP



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #22 : 19 Maj 2006, 10:57:52
Lahko je mucek pojedel kakšen strupen pripravek, ki je ostal skrit v kakšenem vogalu kleti, podobne znake sta imeli psička družinskih prijateljev, ki je nekje polizala strup za polže in pa znankina mucka strup za glodalce, bruhali sta, se penili okoli gobčka in se komaj premikali, na žalost sta bile na koncu obe uspavani, kljub takojšnemu obisku veterinarja in kar 2 -3 mesečnemu zdravljenju, na žalost so bile poškodbe notranjih organov prehude :'(
Zato je najbolje da se odpravite k veterinarju. Upam in želim pa vam da se vse dobro izteče!


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 19 Maj 2006, 11:20:27
hvala.....upam da ni res to krivo....da bo vse ok :(
nemudoma gre k veterinarju

lp



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 19 Maj 2006, 12:31:57
satin..prav imaš. Sem omenla to fantovi mami, pa je rekla da nima nikjer nastavljenega strupa, da ga je nastavljala pred več kot letom. je pa vseeno šla pogledat, ker se je spomnila,da ma nekje spravleno posodco s strupom za podgane, ko ga je samo enkrat uporabila. imela ga je v omari, kamor muc ni mogel, ker je tak zaprta. je pa bila objedena posodca, zgleda da jo je podgana objedla (omara ima odzadaj majhno luknjo)  in pojedla strup. on pa je pojedel podgano. a je to možnost? da se je tako zastrupil?  :'(

lp



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #25 : 19 Maj 2006, 12:46:41
Glede na to kar praviš, da je na zadnji strani omare luknja, če se omara ravno ne drži stene in če je špranja dovolj velika bi lahko tudi tako prišel muc do strupa, lahko je podgana ali miš sled za sabo pustila, v bistvu pa se je lahko tudi sam ker vsul dol, ker je posodica pregrižena. Mislim če se lahko mi z zastrupljeno hrano zastrupimo, se lahko tudi naši štirinožci, če pa se motim naj me pa kdo ki se na to spozna popravi. Najlažje pa ti na to odgovori veterinar, pokliči na kliniko pa ti bodo obrazložili, najbolje da se kar oglasite pri njih pa jim razloži situacijo, pa držim pesti za mačkona da bo vse vredu!


tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 19 Maj 2006, 15:27:58
tud jaz sem imela že takšno izkušnjo z mačkom! prišel je domov in je bil čist zmatran ni hotel nič jesti kar naprej je bruhal in težko dihal, ko sem ga peljala k veterinarju ga je pregledal in ugotovil da ima pljučnico. ko si ga prijel je kar jokal. en teden po tisem pa je žal umrl. nočem te strašiti sam je bolje da ga pelješ k veterinarju in ti on pove kaj bi lahko bilo narobe



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 19 Maj 2006, 20:54:08
no da vam povem, kako se je izteklo. dala sem ga v avto in peljaja k veterinarju. pregledal ga je in rekel, da je ful bogi, dihidriran,...da je čist gotov.... no, pa da ga bo dal na infozijo, pregledal kri... in jaz sem šla v službo.čez kake 3 ure  pokličejo fanta, da so ugovili, da ima mačji aids in levkemijo. lahko bi umrl že jutri, če bi ga pa hranili z vitamini, pa bi živel še kako leto, s tem da bi lahko ukužil tudi našega drugega mucka, in vse ostale če bi jih imeli....tako da smo se odločili, da ga damo uspavati....da ne bi trpel...in zdaj je že v nebesih  :'(

in vsi smo ful žalosti, saj je bil kot družinski član. :(

lp



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #28 : 19 Maj 2006, 21:02:33
Joj, sožalje za mucka  :'(  :'(



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 19 Maj 2006, 21:12:05
hvala kanchy