Hernija pri psu

Emira Halkic2 · 5775

Emira Halkic2

  • Pesjanarček
  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 11 November 2021, 20:39:40
Pozdravljeni.amo psa ameriskega staforda 14 let starega.Pred enim mesecem je pes zacel sepati na zadnjo taco in tezko je hodil po stopnicah.Psa smo peljali h veterinarju.Ugotovljena hernija po klinicnem pregledu ugotovljena hernija na sredinskem delu .Rentgen nismo delali ,ker je vetrinar povedal ,da nima smisla edino ,ce bi sli na ct in operacijo.Kar pa je odsvetoval glede na starost psa.Predpisal je rycarfo polovico tablete na 12 ur in prednosine 1 pol.tablete zjutraj in zvecer.Po enemu  tednu  je bilo vidno izboljsanje ,nakar smo zmanjsali terapijo in se je spet se bolj poslabsalo .Pes se ni mogel dvigniti iz lezecega polozaja ,hodil je pa je.Malo cudno kot bi bil pijan .Zadnjo nogo mu je tudi treslo.Ker je bil vikend sem mu dala se eno rycarfo celo tablete in je bilo manje izboljsanje.Zjutraj smo kontakttirali veterinarja.in je dal spet prednosine 1 tableto zjutraj in zvecer in analin 1,5tableto na 12 ur.Vendar ta terapija se mi zdi ,da sploh ne deluje.Neksk je se najboljso ko dobi rycarfo 100 mg.Takrat se zmore sam vstati in rudi hoditi.Zjutraj seveda se poklicem veterinarja ,ce lahko uvede spet nazaj rycarfo malo vecjo dozo ..Brez njegovega peivoljenja ne bi lastno pest delala.Ali je ze kdo imel tak primer ,da je s tabletami ali s cem drugim pomagal psu ,da je bilo izboljsanje.Kot sem rekla operacija ne bi prisla v postev .Radi bi ga imeli cimdlje ob sebi samo ,ce ne bo kaksnega izboljsanja ,bomo ga mogli uspavati ,kar si ne zelimo.