Pekinčan [Pekingese]

blacksilhouette · 87483

blacksilhouette

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 1
: 14 Maj 2006, 00:18:31
Pekinezer - Pekingese

Pekinezer je veoma stara rasa pasa i sam njen nastanak se ne zna, a po istoriji i legendi koju Kinezi imaju prema ovoj rasi, sam nastanak tačnije datira iz vremena prodiranja budizma, još u prvom veku pre Hrista.
Pekinezer ima i svoju legendu o svom nastanku o kojoj se priča vekovima i prikazuje u kulturnim predstavama, iskazanim kroz ples i igru kineske kulture, a legenda kaže;
Jedan Lav se smrtno zaljubio u jednu malu majmunicu, ali razlika u njihovoj veličini ih je sprečavala da se venčaju. Lav je zato odlučio da ode u hram i da se moli bogovima da ga smanje toliko da može da se oženi obožavanom majmunicom. Bogovi su upitali lava da li je svestan molbe koju upućuje i da li je dobro razmislio o posledicama jer bi to značilo da se zauvek odriče svog prestiža i privilegija kralja džungle, ali lav nije odustajao.
Njegova ljubav je bila tolika da je bio spreman da se svega odrekne. Bogovi bejahu dirnuti tolikom ljubavlju i odlučiše da smanje lava na odgovarajuću veličinu, ali mu učiniše i jedan poklon: " Ostaviše mu njegovo hrabro lavovsko srce ". A iz braka male majmunice i majušnog Lava rodio se pekinezer, sa majmunskom njuškicom i lavovskim telom i srcem.



                               INT.CH ASS BLACK SILHOUETTE

Tabu tema o pravom Pekinezeru i par korisnih saveta

Ko je, šta je i ko su ti što uništavaju Pekinezera? Koliko je u svetu poznato, pravo poreklo Pekinezera potiče još iz vremena Budizma, odnosno još u prvom veku pre Hrista, doduše pravo poreklo ove retke i stare rase pasa nije u potpunosti definisano i rešeno. Mnogobrojni odgajivači se susreću sa problemom da Pekinezera postave na svoje jedino i potpuno pravo mesto, koje mu sleduje po standardu koji je propisan pod patronatom VELIKE BRITANIJE a prihvaćen je i od same svetske organizacije F.C.I .(FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE). Međutim Pekinezera su potisnuli i direktno ugrozili ljudi koji se bave psima odnosno trgovinom životinjskim dušama, te se tako na listi ugroženih pasa našla i rasa Pekinezer, i to zahvaljujući svojoj nekadašnjoj popularnosti kako u svetu tako i u našoj zemlji. Da bih bio jasniji objasniću na sledećem praktičnom primeru a što je za istinu i potvrdila moja studija o ovoj rasi.


Slika.br.1
INT.CH LEO BLACK SILHOUETTE


Na slici br.1 možete videti kako treba da izgleda pravi predstavnik i punopravni nosioc imena za rasu Pekinezer koja je priznata pod rednim brojem F.C.I. Standard Nr.207. grupa IX sekcija 8

S T A N D A R D

Pekinezer Sekcija 8 Standard br. 207- Kina/V.Britanija
Opšta pojava: Mali, dobro izbalansiran, zbijen, dostojanstven, kvalitetan.
Karakteristike: lavlje pojave držanja, oprezan i inteligentan u izrazu.
Temperament: Neustrašiv, veran, rezervisan, ali ne bojažljiv ili agresivan.
Glava i lobanja: Glava je velika, proporcijalno šira nego dublja, lobanja široka, prostrana i ravna između ušiju, nije zaobljena, široka između očiju. Njuška veoma kratka, široka. Nozdrve duge, otvorene i crne. Labrnje prostrane, dobro naborane sa čvrstom donjom vilicom. Profil je ravan, sa dobro postavljenom nosnom pečurkom između očiju. Stop izrazit. Neophodno je da nos, usne i ivice očiju budu crni.
Oči: Velike, čiste, okrugle, tamne i sjajne.
Uši: Srcolikog oblika, usađene u ravni sa lobanjom i nošene priljubljene uz glavu, pokrivene dugom, obilnom i paperijastom dlakom. Ivica uha, ne treba da se spušta niže od linije njuške.
Usta: Pljosnate usne, ne smeju se videti zubi i jezik. Jaka donja vilica je obavezna.
Vrat: Veoma kratak i debeo.
Prednji deo: Kratak, zbijen, teške kosti prednjih nogu. Kosti su blago savijene, ali jake, dobro povezane u ramenima. čvrstina je neophodna.
Telo: Kratko, sa širokim grudima i dobro postavljenim rebrima. Dobro povezane prednje noge, sa jasnim strukom, leđa ravna.
Zadnji deo: Zadnje noge su lakše od prednjih ali čvrstog i dobrog oblika. Uzan stav zadnjih nogu, ali ne kravlje pete. čvrstina je neophodna.
Šape: Velike i ravne, nisu okrugle. Psi su stabilni na nogama, ne ovlaž oslonjeni. Gledano od napred, prednje šape okrenute neznatno u polje.
Rep: Visoko usađen, čvrsto nošen, neznatno zavijen preko leđa sa bilo koje strane, duge paperjaste dlake.
Hod: Spor, ponosit, uvijajući hod prednjeg dela izatvoreni hod zadnjeg dela. Ovo tipično kretanje ne sme biti prćeno uvijanjem zbog uskih ramena. Veoma je važno da hod bude sasvim korektan.
Dlaka: Duga i prava sa obiljem grive koja se produžava preko ramena obrazujući pelerinu ili okovratnik ( volane oko vrata). Pokrovna dlaka je više gruba sa obilnom podlakom. Ova paperjasta dlaka na ušima, nogama, butinama, repu i prstima je obilna.
Boja: Dozvoljene su sve boje i oznake, izuzev albina i boje jetre. Može biti delimično obojen raznim bojama, pri čemu šare ne moraju biti pravilne.
Veličina: Idealna težina ne prelazi 5kg, za mužjake i 5.5kg za ženke. Psi mogu izgledati mali ali biti iznenađujući teški kada se podignu. Teške kosti i krupno, dobro građeno telo su bitna karakteristika ove rase.
Mane: Sve što odstupa od gore navedenog smatra se manom i ocena stoji u proporciji sa stepenom izraženosti mane.
N.B. Mužjaci moraju imati dva normalno razvijena testisa, potpuno
spuštena u skrotum.


Slika br.2
( Na slici je prikazan pas koji nije Pekinezer )

Na slici br.2 možete videti nadaleko rasprostranjenog psa, koji podseća na pravog Pekinezera, i kao što slika prikazuje pas na slici je daleko oskudniji sa krznom, tip glave je u potpunosti neodgovarajući sa vidnom njuškicom što je prikazano šematskim prikazom na slici br.3 , koji bi se standardom diskvalifikovao i isključio iz uzgoja. Na ovaj primer razlike su vidne i za laike, ali tu se negde krije i sam problem, a to je najlepši i najinteresantniji period svakog ljubimca a to je uzrast malih štenaca, i baš ono je ključ i ujedno problem koji se mora rešiti da bi rasa Pekinezer opstala. Zašto baš ti štenci, tako mali a tako odgovorni za posledice koje snosi rasa Pekinezer, pa upravo je tu ključ na mnoga pitanja a odgovor je taj zato što kada su štenci sasvim mali, gotovo su identični i samo pravi poznavaoc rase bi mogao da prepozna pravo štene Pekinezera, što su recimo iskoristili trgovci psima i na veliku popularnost pravog predstavnika rase Pekinezer , ukravši mu ime prodavali su nerasne štence, što to naravno čine i danas, i na taj način su ugrozili jednu divnu rasu koja sada egzistira, a možemo slobodno reći da se nalazi na rubu svog opstanka. I naravno Pekinezer gubi svoju poziciju dok ga potiskuje nerasan pas koji naravno ima pravo da živi i bude voljen od strane ljudi jer psi ne biraju već su uvek birani, a ljudi odnosno kako ih ja lično zovem" trgovci psećim dušama "profitiraju i čine ogromnu štetu ljudima kako u duhovnom tako i materijalnom smislu a nisu ni svesni koliko je nanešena neprocenjiva šteta jednoj sada retkoj i ugroženoj rasi na našim prostorima a i šire, koja ima viševekovnu istoriju i spada u sam vrh kulturne baštine kako KINE tako i VELIKE BRITANIJE.


Slika br.3

Kako doći do pravog šteneta Pekinezera? To baš i nije jednostavno pitanje jer kao što je napomenuto u tekstu, Pekinezer je retka rasa, a da bi ste bili sigurni šta zapravo kupujete najbolje je da se raspitate u obližnjem Kinološkom Društvu, na izložbi pasa gde možete da vidite roditelje ili jednostavno posetite ovakav sajt gde će vam biti dostupne fotografije željene rase a ujedno možete dobiti i kontakt sa određenom odgajivačnicom koja će vam garantovati za kupljeno štene, što je po meni najbezbolnije i za vas i za kupljenog psa koji neće biti žrtva vašeg naznanja i pohlepnosti trgovaca pasa za vašim novcem.

Gde štene Pekinezera ne treba kupiti? U ZOO- SHOP-ovima, na buvljim pijacama, od sumnjivih odgajivača koji se reklamiraju po raznoraznim časopisima, na žalost takvi oglasi se mogu naći i u kinološkim časopisima što ne bi trebalo, što znači najbolje je obratiti se nekoj od vodećih odgajivačnica u zemlji u kojoj živite, a po potrebi i u inostranstvu, ali napominjem prvenstveno" kod odgajivačnice" jer štenci veoma liče jedno na drugo i teško je napraviti razliku.


Slika br.4
 Štene koje liči na pekinezera - štene pravog pekinezera
                 oko 1 meseca - oko 2 meseca

Što možete jasno videti na slici br. 4 gde su prikazana dva šteneta koja liče jedno na drugo a veoma se razlikuju, mada mnogi ljubitelji pasa to ne mogu da uoče u ovom uzrastu jer nedovoljno poznaju rasu Pekinezer. I zato su štenci veoma važan ključ za rasu Pekinezer, pa vam stoga preporučujemo pri kupovini i odabiru šteneta da se odlučite za odgajivačnice, jer tu vam je najsigurnije da kupite štene gde će vam se garantovati za ono što ste platili.


Na slici br.5 se već jasno vidi ralika između štenaca i mogu se uočiti razlike, mada i tu mnogi greše ili budu prevareni sa čvrstim ubeđenjem trgovaca pasa. Na slici su prikazani štenci starosti oko 5 meseca i vidna je razlika u obliku glave, sa jasno vidnom njuškicom koja ne odgovara pravom tipu Pekinezera, i nedostatkom dlake po telu što je isto tako bitna odlika ove rase.


Slika br.5
Štene koje liči na pekinezera - štene pravog pekinezera
oko 5 meseca - oko 5 meseca


Zašto treba kupiti štene u odgajivačnici?
Kao prvo svi potencijalni ljubitelji Pekinezera, će imati sve garancije o poreklu i zdravstvenom stanju sa kompletnim dokazom o vakcinaciji šteneta sa potpisom Veterinara i pečatom Veterinarske ustanove, što je veoma bitno, jer ukoliko bilo koje štene ne ispunjava takve uslove, onda vam svaka druga garancija nije garancija, i takvo štene ne treba uzeti, jer može se desiti da štene ugine, a da pre toga u odgovarajućoj starosnoj dobi nije dobilo zaštitnu vakcinu, a da ste vi dobili uveravanja od prodavca da je sve u redu sa štenetom. Odlučite sami jer vi snosite odgovornost za vaš novac, ali na žalost niko ne snosi odgovornost za nastradali život šteneta, koje je uginulo zbog nemarnosti čoveka.

Šta treba učiniti da bi se sačuvala i zaštitila rasa Pekinezer?
Mi odgajivači i ljubitelji ove retke rase bi trebali da osnujemo Pekinezer klub koji bi imao za cilj očuvanje i popularizaciju Pekinezera i trebali bi imati podršku od Kinoloških Saveza i naravno po mom mišljenju klub Pekinezera u saradnji sa Kinološkim Savezima bi trebao da potraži savet od Svetske priznate organizacije F.C.I. ( FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE ) kako bi stao na put uništavanju ove retke a priznate rase od gore pomenute organizacije pod čijim pokroviteljstvom se nalazi Pekinezer.
Zato ovom prilikom pozivam sve ljubitelje Pekinezera da uzmu učešće u osnivanju Pekinezer kluba jer to je prvi korak koji moramo napraviti ka zaštiti jedne ugrožene rase, a dok drugi korak koji bi trebali učiniti jeste saradnja između klubova u inostranstvu i tako ojačati duh odgajivača koji su već decenijama ugroženi a kroz klubsku saradnju će se Pekinezer uzdignuti i vratiti svoju nepravedno oduzetu poupularnost kako u svetu tako i kod nas u zemlji.

   
http://pekingese.atspace.com
Pekingese Kennel Black Silhouette F.C.I. 3709


+1



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1 : 14 Maj 2006, 11:51:59
Ful lepi opis (čeprav mi hrvaščina malo šepa  :P ). Ali je res da za njih več kot 100 metrov naenkrat (na sprehodu) ni priporočljivo  ::)



blacksilhouette

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 20 Maj 2006, 01:14:22



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3 : 21 Maj 2006, 16:04:10
blacksilhouette,

pozdravljena na forumu. Zelo lepo si opisala pekinškega psa. Za legendo o nastanku pekinezov sem vedela, vendar me gane vsakič, ko jo preberem in rada jo preberem vedno in vedno znova.

Tudi sama sem imela nekaj časa pekinezerko. Bila je točno to, kar opisuje stara legenda: šašava kot opica in v majhnem telesu se je skrivalo trdno in pogumno srce velikega leva:



Miša



Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


blacksilhouette

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 28 Maj 2006, 10:16:46
Hvala  :)



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 November 2006, 09:55:41

Mene pa zanima obnašanje pekinezerjev na splošno,
obnašanje do drugih psov,
obnašanje do otrok,

+ ali so vsi pekinezerji alergični na svoj rep???

Naš pekinezer oz.od tašče ne prenese da se kdo dotakne njegovega repa.



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #6 : 27 December 2006, 12:39:10
ne niso, vsi ne.
moj maks (na sliki) je črn kar je redkost ampak ni nič drugsčen od drugih.
ampak na svoj rep pa ni alergičen , tudi če ga povlečeš za rep se bo samo obrnil in gledal :D

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


tačko

  • Gost
Odgovori #7 : 15 Februar 2007, 11:34:08
Pozdrav vsem! :)
Sem novinka na tem forumu in z veseljem se bom k vam zatekla po kakšno vprašanje. Sama veliko brskam in raziskujem o pekinezerjih, saj smo pred 3 tedni dobili novega družinskega člana in to je Tačko. Je mini oziroma toy pekinezer. Zelo malo je literature o teh psih, zato bo vsak nasvet prišel prav. Moram rečt, da se nikakor ne strinjam s tem, da so to do otrok neprijazni psi, saj imamo doma sina star je 4 in pol let in moram rečt, da Tačko nori za njim, ni nesramen in napadalen do njega, je sicer še mlad, star je 2 in pol meseca. Vseeno upam, da se karakterno ne bo spremenil in da bo tako vedno. Lp  ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8 : 15 Februar 2007, 12:47:06
Tačko,

pozdravljena na forumu! Želim ti veliko veselja z malim levčkom. Tudi sama sem bila nekoč lastnica ponosne pekinčanke.

Rada bi ti samo povedala, da sem presenečena, ko pišeš o toy oz. mini pekinčanu. Namreč jaz prvič slišim za to verzijo. Ker, ne obstaja veliki in mali pekinčan. Je samo en pekinezer, ki po standardu doseže višino med 18 - 21 cm.

Je mini oziroma toy pekinezer.

Zanima me ali je v avatarčku tvoj Tačko in seveda, kje si ga kupila, če ni skrivnost?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


tačko

  • Gost
Odgovori #9 : 15 Februar 2007, 12:57:00
Hej!
Tudi sama sem prvič slišala za mini pekinezerja, moram priznati, da poznam tudi sama samo pasmo pekinezer. Kupila sem ga v Brežicah pri Larisi. Naj bi bil čistokrven, a je brez papirjev, grem pa naslednji teden z njim na pregled, da bom točno vedela kako in kaj. Ko bo odrastel, naj bi bil takšen (prilagam sliko). Ko sem zasledila sem klicala tudi kinološko društvo Mislinja, kjer so mi to pasmo tudi potrdili. No kakorkoli že, vzela sem ga in je ful priden, ubogljiv, kljub temu, da je tako majhen. Mogoče mi boste tukaj na forumu znali kaj več povedati. LP



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #10 : 15 Februar 2007, 13:04:02
A je ta Larisa doma iz "Jesenic na Dolenjskem" ?

Škoda, da nisi pred nakupom malo pokukala po forumih in se pozanimala o pravilnem načinu kupovanja kužka, predvsem pa o tem zakaj se pri določenih prodajalcih ne izplača kupiti psa.

Lahko pa ti garantiram, da mini ali toy pekinčan ne obstaja. Tudi veterinarji ti ne bodo mogli dati točnega zagotovila, da bo tvoj kuža res zrasel v pasmo, ki si jo želela imeti. To zagotovilo ti lahko da samo pošten vzreditelj in to na pismeno z certifikatom oz. rodovnikom psa določene pasme.

Upam, da boš imela s svojim Tačkom veliko veselja in da bo zrastel v prijetnega kužka. Pa kakšno sliko nam tudi privošči  ;) Samo nehaj povdarjati, da imaš toy pekinčana, da ne boš po nepotrebnem širila krive vere.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 15 Februar 2007, 13:07:52
Citiraj
Ko sem zasledila sem klicala tudi kinološko društvo Mislinja, kjer so mi to pasmo tudi potrdili.

Kd Mislinja v resnici z KD-jem nima nič. Gre zgolj za še ene preprodajalce, ki se skrivajo za imenom KD.

Upam in želim ti samo, da bo tvoj kužek zdrav.

Lp nina



tačko

  • Gost
Odgovori #12 : 15 Februar 2007, 13:10:00
Res je, da se preden sem nabavila psa nisem veliko pozanimala, samo še vseeno mislim, da bo psičku lepo pri nam. Res pa je, da sem kupila psa, ker ga želim za svojo dušo in ker vem, da mu lahko nudim vse, kar bo potreboval. Pomembno mi je, da je zdrav, da je vesel, ubogljiv in naš novi družinski član.  ;D Hvala ti za informacijo. Slikico pa prilagam. Larisa je doma v Brežicah. Mi lahko poveš, kakšne pasme misliš da je moj Tačko?
LP



tačko

  • Gost
Odgovori #13 : 15 Februar 2007, 13:24:00
 :) ninci hvala!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #14 : 15 Februar 2007, 13:44:53
Mi lahko poveš, kakšne pasme misliš da je moj Tačko?

Vsi mladički so lepi, cort in igrivi. Moraš pa se zavedati, da mladiček, tudi če je z rodovnikom nikoli ne odraža dejansekga stanja svoje pasme. Za oceno, v kaj bo zrastel tvoj Tačko, se ne moreš obrniti nikamor. Predvsem zato, ker nimaš rodovnika v katerega bi pogledala kakšnih linij so starši, stari starši in predniki še kakšen rod nazaj. Za oceno zunanjega videza tvojega Tačka, boš morala počakati vsaj še par mesecev.

Tukaj imaš link ene priznane psarne pekinčanov, kjer si oglej kako izgledajo rodovniški mladički pekinčanov:

http://pekingese.atspace.com/puppies.htm

Meni tvoj Tačko sedaj po sliki ne izgleda ravno tipičen mladiček te pasme, razen, da ima večje in rahlo izbuljene učke. Ampak  podobnost takšnih "tipičnih" mladičkov najdemo tudi v kakšni drugi pasmi. Največja podobnost je med tibetanskimi španjeli.

Sedaj, ko imaš kužka že doma je najbolj važno, da ga boste imeli radi, zanj primerno skrbeli, mu nudili primerno veterinarsko oskrbo, ko bo to potreboval in seveda, da ga boš pravilno negovala, predvsem dlako, oči in popazila na rast zobovja. Zaradi tipične brahicefalne glave je potrebno popaziti tudi na fizične obremenitve in seveda poleti, da se ne "pregreje" na soncu, zaradi otežkočenega dihanja.

Pobrskaj malo po tem forumu. Tudi po netu. Našla boš veliko uporabnih zadev, ki ti bodo v pomoč pri odraščanju in vzgoji psa. Razmisli tudi o vpisu v malo šolo, čeprav nekateri trdijo, da pekinezi niso preveč učljivi, se jaz s to trditvijo ne strinjam preveč.

Srečno!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


tačko

  • Gost
Odgovori #15 : 15 Februar 2007, 13:58:04
Miša najlepša ti hvala za vse te informacije :), vmes sem se pogovarjala že z Lariso, ki mi je povedala, da je pekinezer tako oče kot mama in da ta izraz mini pekinezer pač uporabljajo med seboj ljudje, ki se bavijo z pekinezerji, ker se tudi pekinezerji med seboj razlikujejo po velikosti. No kakorkoli že, redno skrbim za njegovo dlako, zobke čistima 2 krat tedensko, očke mu tudi čistim, tako da je kr v skrbnih rokah in domu. Sicer pa je naš in brez njega si ne znamo več predstavljati juter, niti prihoda domov, ko se te razveseli ta mala kepica, da ne govorim o navezanosti našega sina Žana (4 in pol leta ima ;)) in njegovega razumnega ravnanja z Tačkotom.  Vseeno hvala in se priporočam za informacije, ko bom kaj hotela vedeti! LP



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 18 Februar 2007, 17:19:59
V zavetišču Zonzani je samček, ki izgleda kot pekinezer:


star 2 leti, najden v Mariboru, zaporedna številka 20

Kontakt:
Zavetišče Zonzani
Jarmovec 5
3222 Dramlje
Telefon: 03 7490600
FAX: 03 7490601
GSM: 041 725 123
spletna stran

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tačko

  • Gost
Odgovori #17 : 21 Februar 2007, 10:21:41
Lahko pa ti garantiram, da mini ali toy pekinčan ne obstaja.

Missa

Pozdrav vsem!
Torej zdaj sem izvedela in prebrala od kod naziv TOYPEKINGESE. Ker obstaja več velikost pekinezerjev, spadajo zelo majhni med MINI ali TOYPEKINGESE, tako so jih poimenovali. In ker bo moj Tačko dosegel od 2.7-3.6 kg, sodi med minipekinezerje, veliko o teh mini oziroma toypekingeserjih se govori na tujih straneh:
 
http://www.dogbreedinfo.com/pekingese.htm
http://www.doggybio.com/dog_breeds/pekingese

Je pa res, da je to pasma PEKINGESE.  :)

Lep pozdrav!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #18 : 21 Februar 2007, 15:37:26
tačko nisem brala strani ki si jih dala, možno da so amriške (tam imajo pa tako ali tako vse zmešano  ::)) ampak preberi si STANDARD za pasmo na strani fci.be, klikni na standards &  nomenclatures, FCI 9 in boš videla kaj obstaja in kaj ne.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #19 : 22 Februar 2007, 00:23:23
Neyka, pusti!

Nikar se ne trudi! Vedi, da je prepričanega težko prepričati. ( verjetno res samo točno določen sloj rejcev uporablja izraz toy pekinezer  ::) )

FCI standard  za to pasmo točno predvideva težo, velikost, barvo...zakaj že?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


tačko

  • Gost
Odgovori #20 : 22 Februar 2007, 09:25:38
 :o se opravičujem obema, da sem vaju razjezila  :P
lepo se imejte na forumu še naprej!

PS: Tačko je prekrasen, pameten kuža in ga imamo radi in kar je najbolj važno, nudimo mu topel dom in ljubezen, ki jo žival potrebuje za lepo življenje pa čeprav nimamo rodovnika.

Papa  :-*



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #21 : 22 Februar 2007, 15:32:14
tačko mene nisi razjezila. Ampak včasih je odgovor presneto preprost. Pogledaš v standard.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 23 Februar 2007, 15:45:23
Pozdrav vsem!
Torej zdaj sem izvedela in prebrala od kod naziv TOYPEKINGESE. Ker obstaja več velikost pekinezerjev, spadajo zelo majhni med MINI ali TOYPEKINGESE, tako so jih poimenovali. In ker bo moj Tačko dosegel od 2.7-3.6 kg, sodi med minipekinezerje, veliko o teh mini oziroma toypekingeserjih se govori na tujih straneh:
 
http://www.dogbreedinfo.com/pekingese.htm
http://www.doggybio.com/dog_breeds/pekingese

Je pa res, da je to pasma PEKINGESE.  :)

Lep pozdrav!

AKC, KC in FCI omajo samo en standard za pasmo Pekignese in leta pravi: "Size: Ideal weight not exceeding 5 kgs (11 lbs) for dogs and 5.4 kgs (12 lbs) for bitches. "  ;)

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #23 : 24 Februar 2007, 20:13:14
V zavetišču Zonzani je samček, ki izgleda kot pekinezer:


star 2 leti, najden v Mariboru, zaporedna številka 20

Kontakt:
Zavetišče Zonzani
Jarmovec 5
3222 Dramlje
Telefon: 03 7490600
FAX: 03 7490601
GSM: 041 725 123
spletna stran


Tale lepotec v ponedeljek odhaja v nov dom..Sva bile včeraj z mamico v Zonzaniju in so povedali, da je že rezerviran in da pridejo novi lastniki ponj v ponedeljek.

Lp,  :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #24 : 25 Marec 2007, 17:58:23
Zasledila sem oglas na bolhi za "pekinezerja",ki pa sploh ni pekinezer(vsaj po videzu ne) slika:



Mislim ljudje...


LP Alja



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #25 : 19 Junij 2007, 14:51:55
Če bo kakšen interesent,sem dobila mail, da se oddaja pekinčan:

Psicka pasme pekinski dvorni pes, nujno isce nov dom!
Stara je leto dni in ima rodovnik.
Iscemo dober dom, primeren za tako pasmo.
Oddajamo jo, ker si zasluzi ljudi, ki bodo imeli vec casa zanjo.
Prosim, da klicete le resni interesenti, ki ustrezate pogojem.
Hvala!
041 855 964 - kontakt lastnika


Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


anesa

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 22 Avgust 2007, 20:43:01
Živjo!!!!!Jas dobim za roj.dan pekinezerja,zanima me če so vsi pekinezeri tak kosmati??????:)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #27 : 22 Avgust 2007, 21:39:41
Miša, tisti pekinčan se še oddaja? Drugače pa me zanima, ali obstaja kakšen vzreditelj v Sloveniji in koliko približno stanejo rodovniški mladički tukaj?

anesa, tapravi bi naj bili ja ... Ti pa priporočam, da se o pasmi dobro pozanimaš, preden ga dobiš. Pes ni igračka!

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #28 : 23 Avgust 2007, 09:49:33
Živjo!!!!!Jas dobim za roj.dan pekinezerja,zanima me če so vsi pekinezeri tak kosmati??????:)
Ja tapravi naj bi bili.
Sicer,kot pa je že Sammy povedala se čim bolj pozanimaj o karakterju ,in ne samo po videzu.
Lahko že kar začneš,če ti Hrvašćina vsaj malo gre. ;D



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #29 : 04 September 2007, 11:31:09
Na izletu zadnjo nedeljo (na krasno planino Preval - oz. Prevala, kot pravijo domačini) sem srečala (poleg ostale množice izletnikov in psov) ponosno lastnico tegale kužka, ki ga lahko vidite na sliki. Pes se mi je zdel malo podoben tibetanskemu španjelu, zato sem jo vprašala, če je to španjel, pa mi je vzvišeno in prezirljivo (kakšna trapasta vprašanja imajo nekateri!) odgovorila - ne, to je PEKINEZER! Oh ja, v redu, pa naj bo pekinezer ... Prosila sem jo, če ga smem fotografirati, pa mi je v podobnem tonu odgovorila "lahko, samo ne se ga dotikat!" Kje pa, še na misel mi ne pride, da bi se take dragocenosti dotikala :D

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)