Pekinčan [Pekingese]

blacksilhouette · 87470

Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 30 April 2009, 13:48:22
Sej ni treba bit nesramna. Smo se lepo zmenili da se bomo prijazno in iskreno pogovarjali ( tema cavalier king charles spaniel)



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 30 April 2009, 13:56:50
SI se sama s sabo zmenila, ko ti pač zapaše. Konec koncev sploh ne verjamem da imaš kateregakoli psa.No razen plišastega.

LP Ika


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 30 April 2009, 14:07:26
Ne , skupaj smo se zmenili. Psička imam, pojdi na bolho pa  boš videla. Oglasa ne bom in nočem odstraniti, od psičke pa zahtevam, da ima čip, potni list, je razglistena, cepljena proti kužnim boleznim in steklini ter da ji pred parjenjem pregledajo kolke. Za psička ( če ga bodo dali namesto 150 €) , bo lepo poskrbljeno in ga bom dala samo in izključno v hišo z vrtom, kjer bo imel neomejen dostop v hišo, na vrt, ki mora biti ograjen, biti mora v neposredni bližini lastnikov in tudi čez noč ne sme biti zaprt v pejaku ali na ketni vzunaj. Čez dan mora imeti prosto gibanje, zagotovljene 3 - 4 sprehode na dan in primerno prehrano in vzgojo. Bo to dovolj ?



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 30 April 2009, 14:42:23
Ne , skupaj smo se zmenili. Psička imam, pojdi na bolho pa  boš videla. Oglasa ne bom in nočem odstraniti, od psičke pa zahtevam, da ima čip, potni list, je razglistena, cepljena proti kužnim boleznim in steklini ter da ji pred parjenjem pregledajo kolke. Za psička ( če ga bodo dali namesto 150 €) , bo lepo poskrbljeno in ga bom dala samo in izključno v hišo z vrtom, kjer bo imel neomejen dostop v hišo, na vrt, ki mora biti ograjen, biti mora v neposredni bližini lastnikov in tudi čez noč ne sme biti zaprt v pejaku ali na ketni vzunaj. Čez dan mora imeti prosto gibanje, zagotovljene 3 - 4 sprehode na dan in primerno prehrano in vzgojo. Bo to dovolj ?
Da ga kastrirajo/sterilizirajo bi jaz še napisala :) Če že moraš parit... ::)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #64 : 30 April 2009, 14:48:03
Bo to dovolj ?
ne, ne bo. kaj pa bo z ostalim leglom? a lahko za njih tudi zagotoviš dobre lastnike in streho nad glavo?

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 30 April 2009, 15:20:48
Jao...Lej, jaz vem, da ostalemu leglu ne morem tega zagotoviti, a žal je tako. Saj bi želela vse leglo vzeti k sebi. Pa nemorem. Res imam rada živali, če pa misliš, da se mi gre za zaslužek in ne za dobrobit živali, se motiš. Želim si samo, da bi zopet imela kepico doma. A razumeš ? Naš je že tako velik, včasih si celo želim, da bi iznašli nekaj proti rasti  :o . Ampak žival je žival. Raste in se razvija. Mami se strinja , da lahko imamo mladička ( če ga bodo dali ) pri sebi doma 3 mesece, dokler se mu ne zagotovi dober in stalen dom. Tega se veselim in seveda, če bo možno, bom psa zopet parila. Dobila sem že ogromno ponudb, ki pa sem jih zavrnila. Ena psička je imela gensko napago ( slepa na eno oko ) , druga ni bila cepljena, tretja napačne pasme. Ravno včeraj je klicala gospa, ki ima izjemno psičko, in je že kandidatka za Simbo. Čakam na več ponudb ( pravih) , da lahko potem izberem. Če se ne strinjaš, ne piši več ne meni in ne o meni. Za ostalo leglo bom pa poskusila sovplivati, saj jih je navsezadnje naredil moj samček (jih bo) .  Čaw !



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #66 : 30 April 2009, 15:55:30
ko sem nazadnje preverila je še veljala svoboda pisanja, tako da ti lahko po svoji volji pišem nazaj. če bi imela res tako grozno rada živali in bi te dejansko skrbelo za njihov dobrobit, mešanca z dvomljivimi karakteristikami ne bi parila, ampak kastrirala. s tem samo širiš nekvalitetno vzrejno linijo ter po nepotrebnem štepaš mladiče v zavetišča. a si sploh pomislila da bo kdo od njih evtaniziran? eh pa kaj, glavno da boš ti mela mladička. in kaj bo, ko bo vsak od teh mladičkov enkrat odrasel? a boš potem vsaka dva meseca hop pa novo leglo? res patetično, da iz sebe delaš preprodajalko psov od katere si psa na prvem mestu dobila.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 30 April 2009, 16:07:49
Pa ti veš, da četudi bi tvoj pes bil rodovniški in vse kar smo že našteli, da je premlad? In ti boš svojemu slikala kolke? ;D
In če misliš imeti mladiča imeti do 3 mesecev doma, kdaj ga pa imaš namen že od mame vzet?
Ena psička je bila napačne pasme? Če še tvoj pes ni nobene pasme.
Kot sem že rekla poišči si strokovno pomoč, zase, ne za psa.

LP Ika


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 30 April 2009, 16:12:39
Kaj ste usi spet tako sovražno nastrojeni. Prav, ga bom pa kastrirala. Pa ne še zdaj. Tam, ko bo star okoli 7 let. A je zdaj vse ok ? Za parjenje še premišljujem. Kandidatke so rezervirane, parila ga bom pri letu in pol. Samo da si naberem nekaj psičk. Moj je že pregledan, in pred parjenjem bo še enkrat. Od mame se mladič sme vzeti pri devetih tednih, najbolje pri desetih.Psička je bila nemška ovčarka, saj se je lastnica zmotila. Jaz pomoči ne potrebujem, razmisli, če jo potrebuješ ti, Pinky.



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #69 : 30 April 2009, 16:19:09
o kriza, to se je za nasmejat. NE, ni vse ok. s tem da ga boš kastrirala po 50 zaplojenih cuckih ne boš naredila nobene razlike. se mi prav smili vsak, ki bo s tabo sodeloval, ker so očitno še bolj naivni kot ti.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Shiwa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 30 April 2009, 17:49:26
Draga Tosy, mislim da je brezveze še vstrajati in karkoli govoriti in omenjati kaj je prav in kaj narobe tejle naši vrhunski vzrediteljici Pekinčana oz. Tibetanskega španjela ali karkoli si je po novem zamislila, ker ravno to ji je vrhunec vse te zaj#!cije na forumu.
Njeno besedičenje tukaj gor in naša trezno podana načela, ker nam je mar za njenega psa veliko bolj kakor pa njej(če ga v resnici sploh ima), jo spravlja v večje veselje,kakor si mi v resnici sploh mislimo.
Škoda vsakih besed, ker je to neka nova igrica ki ji naš inteligenčni kvocient še ni dorasel, da bi jo mi razumeli, zato bi bila popolna ignoranca na njene poste po mojem mnenju še najbolj učinkovita, vendar pa če upoštevamo, da se od danes na jutri zopet pojavi z novo identiteto in si poleg tega k svoji  pasemski zbirki psov, ki jih že ima doma, doda še nekaj novih, ostalim malo spremeni pasmo(ker če je danes Pekinčan, to še ne pomeni da jutri ne sme biti Tibetanski španjel) ter nekatere za "gušt" še malo preimenuje, je to nedokončana zgodba.
Jaz priznam, da sploh več ne dohajam kako in kaj  ???



Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 30 April 2009, 18:08:10
Saj sem povedala, da še premišljujem. Mogoče ga pa ne bom dala za naskok. Nikoli pa nisem bila zlobna do vas, kot ste vi do mene. Jaz vas ne ignoriram, zakaj bi vi mene ?



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #72 : 30 April 2009, 18:11:29
končno pametna poteza. res upam, da so ti naši nasveti prišli do živega in se boš na koncu odločila za pravo pot.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 30 April 2009, 18:16:43
Kastracija ? Kaj je to, se pes spremeni in kako to vpliva nanj. Postane len , debel in nima volje do življenja ? Ostane brez energije ? Prosim, da mi malo več razložite o tem.




Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #74 : 30 April 2009, 18:36:43
neumnost oziroma prazne trače. tu in tu si lahko o vsem skupaj več prebereš, da ne bomo smetili te teme. na kratko, kastracija je kirurški poseg pri katerem se samcu odstranijo moda in se lahko opravlja že pri starosti 6 mesecev. na samca vpliva prej pozitivno kot negativno - načeloma nima tudi nikakršnega vpliva na energijo in volja do življenja, psi pa postanejo vodljivejši. seveda moraš pazit da se z njim redno ukvarjaš, ker so dovzetnejši za debelost. s kastracijo se prav tako zmanjša možnost za razvoj določenih oblik raka, če ga boš kmalu operirala (še preden spolno dozori) pa ne bo razvil spolnega nagona in agresivnosti do drugih samcev.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #75 : 30 April 2009, 18:39:46
Kastracija ? Kaj je to, se pes spremeni in kako to vpliva nanj. Postane len , debel in nima volje do življenja ? Ostane brez energije ? Prosim, da mi malo več razložite o tem.


Ne, vsaj naš ne. Samo še bolj scartan je, mogoče bolj poslušen, pa ko se bo kakšna samička gonila ne bo blemov z njo :) Resno, predlagam ti kastracijo!
Lp, Tjaša



Shiwa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 30 April 2009, 19:34:36
A res ne dojamete da tale maia.love sam glumi glive, pa dajte nooooooo! Najprej pravi da bo dala psa kastrirati, pol pa sprasuje kaj je kastracija.
Pa koga naj človek razume!



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #77 : 30 April 2009, 19:45:36
če se je res prijela pamet, potem super, če ne pač ni pomoči.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 30 April 2009, 20:27:43
A res ne dojamete da tale maia.love sam glumi glive, pa dajte nooooooo! Najprej pravi da bo dala psa kastrirati, pol pa sprasuje kaj je kastracija.
Pa koga naj človek razume!
Nič ne glumim. Kaj je kastracija - s tem sem mislila , kaj se ob posegu zgodi.



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #79 : 30 April 2009, 20:31:03
in kako si se odločila? se nagibaš k kastraciji?

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 30 April 2009, 20:42:46
Ja. A to veliko stane ? Mami pravi, da če preveč stane , ne bomo.



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #81 : 30 April 2009, 21:10:15
no, upam da jo prepričaš. cene varirajo in so odvisne od posameznih veterinarjev. zdaj bom verjetno brcnila v slepo, ampak mislim da za psa njegove velikosti okoli 70-100 EUR.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Pesika

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 05 Maj 2009, 15:06:49
Nič ne glumim. Kaj je kastracija - s tem sem mislila , kaj se ob posegu zgodi.

To pomeni, da si pes požre svoja jajca in se potem seveda zredi, ker je preveč požrl.



Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 05 Maj 2009, 18:28:31
Pesika pejt u tri... Kaj si ti da mi boš težila tuki ?



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #84 : 05 Maj 2009, 18:32:56
Pesika pejt u tri... Kaj si ti da mi boš težila tuki ?
ni pomoči  ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 05 Maj 2009, 18:37:20
dons sm že tko in tko nataknjena tko da bodte tih če nočte da vas s kletvicami obsujem !



Pesika

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 06 Maj 2009, 08:33:26
Pesika pejt u tri... Kaj si ti da mi boš težila tuki ?

 ??? če pa mi je vetrinar tako povedal  :'(



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 06 Maj 2009, 09:44:57
Maia, Patricija..kdorkoli že si...A misliš da se te bojimo?
Konec koncev si lahko še z enega foruma dol vržena.

LP Ika


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #88 : 21 Julij 2009, 15:29:28
V obalnem zavetišču za živali išče dom 2 leti star pekinezer. Tu je link do njegove teme:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8507.0





Obalno društvo proti mučenju živali
Benčičeva ulica 2C
6000 Koper
Mobitel: 031/349-823 ali 041/626-448



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #89 : 26 Julij 2009, 12:37:37
Klubski kolega me je vprašal, če morda vem za kakšno leglo pekinezerjev. Mi lahko na forumu kdo pomaga?