Pekinčan [Pekingese]

blacksilhouette · 87472

Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #30 : 04 September 2007, 11:33:51
Uh, slikce mi pa ni uspelo priložiti ...? :(.
Tule je naslov, kjer si jo lahko pogledate:
http://kriska.moj-album.com/album/6182727/?os=9224697

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #31 : 04 September 2007, 15:36:13
Babi pa kako moraš karkoli rečt ko jepa tako popoln predstavnik svoje psame  :o :o ;) (ne me resno jemat pekinezerju je od daleč podoben, prav tako tibetanskemu španjelu  ::))

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #32 : 11 September 2007, 18:13:57
PEKINEZER

SKUPINA
FCI 9

ZGODOVINA
Izvor pekinezerja ni znan,saj je zelo stara pasma.
Živel je izključno na kitajskem cesarskem dvoru...
Legenda pa pravi tako:
Lev se je nesmrtno zaljubil v prelepo malo opico, vendar jima je velika razlika v velikosti preprečevala poroko.

Lev je odšel v božji hram in poprosil bogove, naj ga zmanjšajo za toliko, da se bo lahko poročil s svojo oboževano opico.
Bogovi so vprašali leva ali se zaveda, kaj jih prosi in ali je dobro razmislil o posledicah, saj bi to pomenilo, da se za vedno odreka prestižu in privilegijem, ki jih ima kot kralj džungle. Vendar je bil lev neomajen v svoji odločitvi. Njegova ljubezen je bila tako velika in brezmejna, da se je bil pripravljen odreči vsemu.
Bogovi so bili ganjeni nad njegovo ljubeznijo in se odločili, da pomanjšajo leva na odgovarjajočo velikost. Odločili pa so se tudi, da mu kot darilo pustijo njegovo hrabro levje srce.
Iz ljubezni nenavadnega para se je rodil pekinčan z opičjim gobčkom ter levjim telesom in srcem.

SPLOŠNI VIDEZ
Pekinezer je majhen,skladno grajen pes.
Ima nad hrbet nošen rep,ki je bogato odlakan.
Ima tudi "grivo" ki spominja na levjo.
Lahko je vseh barv le jetrna in albino nista dovoljeni.
Višina:okoli 20 cm
Teža:do 5 kg


NEGA

Potrebno je redno krtačenje
in negovanje oči.
KARAKTER
Pekinezer je zvest svojemu gospodarju in ni nikakor agresiven.

UPORABA

Nima posebnih nalog.
Je družabnik in spremljevalec.

OKOLJE
Pekinezer je pes za hišo in nikakor ne za boks ali ketno.










kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 29 Oktober 2007, 13:39:26
Imamo v Sloveniji trenutno kako leglo, namreč me zanima mladiček te pasme?!

Če kdo ve kaj več, prosim, da mi sporoči.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #34 : 12 November 2007, 19:29:47
Živjo!
Naši sosedje so si domov pripeljali pekinezerja(danes)tak na hitro sem ga videla zelo je lep res <3 slikati gaa moram in kaj več povprašati o njem(kje so ga kupili,je rodovniški,...)

LP Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #35 : 12 November 2007, 19:33:07
No, fajn Urša. Ga pridem še kaj jaz poslikat če lahko. ;D ;)



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #36 : 02 December 2007, 12:07:56
itak da lahko alya..
Aja ko so zadnič šli na sprehod(latnik in lastnica z njjo)pol ure jih ni bilo...nazaj domov pa jo neseta.
Pa moj dedi vpraša če je kaj narobe z njo.
In odg. : Da se tako zmantra ,in jo potem morata nositi.KRALJICA hehe

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


ajaurska

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 07 Februar 2008, 21:58:52
Hojla!
Smo novi na tem forumu. 10dni sem ponosna lastnica pekinezerke Aje.  :P Ker sem še mlada(12 let )  in sem dokaj neiskušena , bi vas rada nekaj vprašala. Aja ima v učkah popokane žilice. Mi svetujete lahko ali je to o.k in bo to enkrat minilo oziroma kako naj jih odpravim.

Vem, da vprašanje ni na pravem mestu popstavljeno, vendar pa bi prosila za odgovor.

Lep dan, Urška in Aja

Aja pa nagaja !!!


Toia.

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • *Pupa*
Odgovori #38 : 26 Februar 2008, 11:06:47
naša Tara :-*




lp. Toia,Tara,Pupa :-*



_maLiKa_

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 30 Marec 2008, 13:36:05
Zdravo!
Sem nova na forumu in kot lastnica pekinezerke, ki je nerodovniška in posledično pač malo drugačna kot rodovniški pekinezerji, se bi še vseeno rada pogovarjala o naših pesekah, ker ne poznam v okolici nobenega ne rodovniškega in ne nerodovniškega pekinezerja. Včasih pa naletim na kako težavo, pa se je o njej težko pogovoriti z lastniki drugih psov, ampak bi se raje z tistimi, ki imajo pekinezerja, pa čeprav ni rodovniški.

Lepo se imejte in lepo imejte vaše kužeke :P



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #40 : 06 April 2008, 16:36:33
Oi!
Naši sosedje ki imajo pekinezerko(še zdaj nevem kako ji je ime ::) )so bili na raztavi v Ljubljani in v Avstriji in je "mala" bila svetovna prvakinja :-*

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 23 April 2008, 19:18:48
ne vem zakaj je tema čisto zamrla. jo bom probala oživit.
pravijo da je nezaupljiv do tujcev, ampak poznam pekinžanko, ki je do mene zelo zaupljiva čeprav me je videla le nekajkrat.



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 25 April 2008, 14:58:12
a so imeli vaši pekinčani kej težav (dihanje, očke...)???hvala



_maLiKa_

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 12 Maj 2008, 19:49:06
zdravo vsi...no bom pomagala še eni ljubiteljici psov oživet to temo :P pač emmm moja psička nima kakih problemov z dihanjem, pa tudi z očmi ne, edino naredla se ji je hmmm zdej pa sem pozabla kako se reče, pač taka bula iz očke in je morala na operacijo, ampak zdej je super ::) ok potem je do drugih ljudi zelooo zaupljiva in je mal preveč razvajena...če ne more skakat po drugem psu se joka in cvili :) in pol jo nazaj držim tko, kot bi mela nevem kakega psa na povodcu :)
drugače pa naj poudarim, da pač moja psička ni rodovniška, tko da...majo mogoče tisti več težav z dihanjem...
sem bla pa zadnjič na razstavi v celju, sma želeli z mami videti "taprave" pekinčane...ampak na najino žalost nisma vidle nobenega :'( naj bi bila dva tisti dan, amapk jst jih res nisem videla...pa sem si ful želela, ker še nikoli nisem vidla rodovniškega pekinčana v živo :P



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 12 Maj 2008, 22:08:05
pozdravljena maLiKa!!!!mogoče nama bo skupi uspel mal oživet to temo...ful sm vesela da si pršla ns spet mal pogledat...no kr začnimo...nej povem, da sama nimam pekinčana, ker mi ga starši ne dovoljo met...no da povem celo zgodbo..nasledn let dobim labradorca(prej ne), pekinčana pa mi oči dovol mami pa ne ker prav da ne bomo mel psa not!!!jao...to pa zaradi tega ker "smrdi"-tko ona misl ker mam zajčka notr in on lula in kaka notr(valda ne) in pol itak d mau smrdi...to je to...ampak po labradorcu sm prepričana da ga bom enkrat imela...

pekincanov sm u živo srečala že kr nekej čeprov še vseen premal...ej lahko mi daš po zasebnem sporočilu tvoj mail in ti pošlem slikco od enga k sm ga srečala v tivoliju in je še mladičk...pa rodovniški...če hočš...full je luškan...ej od kod pa si ti..js sm iz lj mogoče stanuješ kje blizu????

pa d ne boš misnla d mam js kej proti nerodovniškim...sploh ne...zame je vsak kuža neki posebnga in mi rodovnik ni pomembn...če tko gledaš...sam če ima rodovnik je ponavad bl zdrav in si je mal bolj podoben...

pa nej te popravim...rodovniški imajo ponavadi manj zdrasvtvenih težav in nimajo problemov z dihanjem.je pa to bolezn ki se pri njih ponavlja največkrat...

aja..js nism noben genij v zvezi s pekincani sam pa dost vem ker me zeloooo zanimajo...

a poznaš ti kakšno psarno s pekincani...to me zlo zanima ker če ga bom v daaaljni prihodnosti imela me zanima...

kok pa je stara tvoja in kako ji je ime??? pa veš kaj maš srečo d imaš res pekincana ker če kupiš nerodovniškega moraš biti ob nakupu pazljiv, ker jih lahko parijo s tibetanskim španjelom, tega pa se pri mladiču sploh ne opazi, ko je pa starejši te pa kap rukne...

pa kar se mi zdi grozljivo je da jim lahko izpade oko in mi ni jasn kako veterinar to porihta nazaj...

pa se priporočam za kšno slikco tvoje pekinžanke...

lp ,
maja



_maLiKa_

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 13 Maj 2008, 11:44:35
heeey maja…jst sn tut maja :P
no da pač najprej povem, da je moja psička tista taprava fake ::) pač moja psička je bla parjena z rodovniškim pekinčanom in nerodovniškim…res je, da se pri mladičih ne opazi kakšen bo potem, kako odlakan in to…moja ima res precej manj dlake kot rodovniški, sej pravim…tapravi fake ::) ampak še vseeno bi rada sodelovala na forumu, ker lahko ima pa podobne probleme, ko pa kakšni tukaj ;D
ajaaaa…js sem mislila, da imajo večje probleme z dihanjem, ker pač majo fulll not smrček ;)
Ja tudi jst sem se srečala z težavami in me je izučilo, tko da naslednjega psa kupim rodovniškega…pač prej sem se nisem tako zavedala teh problemov, ampak smo prej imeli rodovniško pudljico, pa seveda ni imela problemov. No pa sem šele zdej videla pač kako je, ampak sem vesela, da je zdaj vse ok :)
moja je stara zdej 1 leto pa en mesec…ime ji je Jona.
drugače pa sem s koroške ;)
no kakšno slikico ti pošljem po mailu, ker nočem zdaj zavajati koga, da ne bi dobil napačne prredstave o pekinčanih, ti pa mi pošji tisto :P



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #46 : 27 Maj 2008, 17:04:20
ojla
en pozdravck vsem ljubiteljem pekinžančkom
Tukaj se javljam predvsem zato,ker se mi je zjutraj na poti v šolo zgodila katastrofa.
Vedno sem ločila tibetančka in pekinzana. Danes zjutraj sem pa tibetančka zamenjala za pekinžana.OJOJ.
Vem,da ima pekinžan daljša ušesa in zgleda na videz drugačen. Ne vem kako se mi je to zgodilo.
Dajte še kakšne slikice.
caw



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #47 : 27 Maj 2008, 18:49:40
Med tibetanskim španjelom in pekinčanom je ogroooomna razlika. Seveda govorim o rodovniških psih. Poglej si fotografije rodovniških pekinčanov višje v temi.

O nerodovniških pa ne bi...



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 20 Junij 2008, 14:03:22
kalsang: a imaš ti tudi pekinčana mogoče? :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #49 : 29 Junij 2008, 14:54:17
Ne, imam dve šicujki. ;)



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 29 Junij 2008, 18:49:11
aha, sej se mi je zdelo - sodeč po sliki



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 08 Julij 2008, 19:55:52
a mogoče kdo s pekinezerjem hodi v pasjo šolo  ?



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #52 : 08 Julij 2008, 22:39:22
Tudi v agilityju je en. ;)

LP Anja
Naj album


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 09 Julij 2008, 13:34:15
a res?? si ga prav predstavljam... kako teče -čisto zasopihan!

(kaka nova slikca pekinčana ???)



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #54 : 09 Julij 2008, 13:48:50
Teče čisto normalno kot vsak drug pes.

LP Anja
Naj album


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 09 Julij 2008, 15:55:39
najchy: vem da teče kot vsak normalen pes?!v mislih sem mela predvsem to kako težko diha in je zasopihan!!!

imam pa še eno vprašanje: koliko vaši spijo?a so bolj lene sorte?



Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 29 April 2009, 19:22:45
odvisno kakšen karakter so. Ponavadi niso leni, razen če se z njimi nihče ne ukvarja, potem se pa zelo "polenijo".

Ta tema je čisto zamrla , zato jo bom pomagala obuditi.

Imam 2 letno "fake" pekinezerko Aisho, črno z belo liso pod brado.
Sledi ji pol leta star višavček Mini , ki obožuje korenček.
Tu je še desetletni Majki , Cavalier King Charles Španjel ki je bel z rjavim hrbtom in ušesi.
Pa še moja triletna mucka, Star, siva perzijka z navado, da je pasjo hrano in spi na najvišji polici v moji omari.
Aisha je lepotica, ki ji ni para. Obožuje Star in Majkija, Minija pa podi stran, ker preveč rine vanjo. Zna biti zelo smešna, ker se oglaša kot naša mucika.
Mini je pravi pritlikavček, ki ob vsaki najmanjši priložnosti smukne malo korenčka z mize in ga pohrusta na mojem povštru. Bela dlaka se zelo hitro umaže,zato ga kopam trikrat na dva meseca. V deževnih dneh pa ga vsak dan zvečer stuširam (samo z toplo vodo).
Majki oziroma Majk Evan de Motoer(rodovniško ime) je pravi kavalir. Je prijazen in rad ima tudi Minija, ki je ponavadi zelo vsiljiv. Zna si sam odpreti vrata ( s pomočjo vrvi) in "pobegniti" na vrt. Seveda je vrt ograjen z 2 metra oranžne ograje, ki z notranje strani izgleda kot limona ( samčki ).
Star je pa že rojena zvezda. Pozira kot za stavo in takoj, ko zagleda fotoaparat ali videokamero , se začne štimati in delati poze , da bi bila na fotografijah in posnetkih karseda lepa.


Vem, da je to tema o pekinezerjih, a ker imam več živali, sem sklenila, da bom tukaj opisala vse, z Star na čelu.
Upam, da vas to ne moti .

Lepe praznike vsem .

Maja



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #57 : 29 April 2009, 19:29:55
Zdravo. super pisana druščina.  :o

Mene pa predvsem zanima kavalirček.  ;D  Bomo vsi veseli, če ga opišeš malo več s kakšno slikico v temi o kavalirjih.  :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #58 : 29 April 2009, 20:11:25
Živjo, Maia.Love!

Kako kaj Simba/Tarzan?  :P



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 30 April 2009, 00:40:50
sploh ne razumem zakaj še oglašuješ na bolhi, sej lahko kar doma spariš simba z 'aisho' ::)
pa ne se pozabit prijavit na kak razpis za najboljšo kratko prozo - res znaš 1A pravljice pisat

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."