Mozolju podobne bulice na luliki

oxy · 9986

oxy

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 1
: 15 Maj 2006, 20:09:40
ne na moji, na psičkini  :D

zdaj pa zares, moja nemška dogica je pred tednom dni zaključila svojo drugo gonitev. Opazila sem, da se ji je na luliki pojavila mozolju podobna bulica, ki je bila na začetku mala, zdaj pa je kr narasla, danes sem opazila zraven še dve manjši. Ne verjamem, da so to mozolji, ker ne zgleda, da bi bilo kaj gnojno.

Od česa bi lahko bilo to? Kak dan bom še počakala, pol pa grem k veterinarju, upam pa, da bo izginlo, ker je nikak ne spravim v ambulanto, in jo vedno cepijo zunaj na pločniku, ker se boji belih halj in tistega vonja!

lp
Jelena

+1



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 15 Maj 2006, 20:28:39
Kljub temu, da se boji veterinarja...pelji jo, tam bodo pa malo bolj vedeli...ker bodo videli....vsaj pomoje  :-\ Upam, da bo vse ok ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 15 Maj 2006, 20:30:33
pomoje ni nič pametno čakat. čimprej obiščita veterinarja!!!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lola

  • Gost
Odgovori #3 : 16 Maj 2006, 17:15:06
Tudi pri naši psički in še pri dosti ostalih ki jih poznam so se pojavljali mozoljčki okoli lulike, pa tudi po trebuščku. Razlog je trava, vročina... jaz sem to lepo počistila s tistimi baby robčki in namazala ali z aloe vero ali z ognjičevim mazilom, ker sem bolj pristaš ''domačih'' zdravil kot pa kemijskih. Probaj pa boš videla, če ne pa seveda do veterinarja

+1



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 16 Maj 2006, 19:01:58
Tudi Idea je dobila mozolcke (tudi gnojni) okoli spolovila in tudi po trebuscku, najprej je bi eden, dva... kar naenkrat pa je imela ze cel trebuh pikast... Sama sem mazala kar z gramicinom. Kasneje pa sem dobila kremo Diprogenta (tudi neke vrste antibioticna krema, se zraven proti bakterijam), pa je slo v parih dneh lepo takoj nazaj. Tako da ni straha...  ;) Nekaj pac ukreni, ker pri Idei se je kar hitro sirilo... ampak pod dlako se ni prislo.

To baje pride od trave, ali pa po moznosti ce je bila kaj v vodi se od vode (zdaj vse brsti, pa kmetje delajo veliko s pesticidi...), ce so v njej kaksne bakterije.


+1

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 17 Maj 2006, 15:32:31
jaz sem to lepo počistila s tistimi baby robčki in namazala ali z aloe vero ali z ognjičevim mazilom, ker sem bolj pristaš ''domačih'' zdravil kot pa kemijskih.

Boma jaz tudi kupila raje tole kremo, ker z gramicinu raje varcujem, za nujne primere. Na aloe vero se pomislila nisem, pa toliko sem jo vcasih uporabljala... za 1000 in eno stvar... ;)
Hvala!

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #6 : 17 Maj 2006, 21:44:19
Tudi sama imam izkušnje z mozolčki okrog fače, pa nisem nikoli delala panike, saj so to neke vrste vročinski izpuščaji ( vsaj v večini primerov v tem času). Treba je pač malo popaziti na higieno tam okorg, obrisati z mokro brisačo, ter obrisati na suho in po navadi namazati s kakšno hladilno otroško kremo. Sicer pa ti je Fokoso zelo lepo svetovala.  ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


oxy

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 18 Maj 2006, 07:48:21
Stanje se počasi izboljšuje, grejo nazaj tisti trije mozoljčki. Mažem ji pa ne s kremicami, ker se non stop liže.

Hvala za odgovore.



Lola

  • Gost
Odgovori #8 : 18 Maj 2006, 15:00:45
Probaj ji namazati in potem iti na sprehod ali pa se igrati doma z njo, tako jo boš zamotila in ne bo si lizala vsaj nekaj časa ne dokler koža ne vpije kreme.



BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 22 Maj 2006, 10:39:27
V času gonitve se sluznica in koža zunanjega spolovila pri psički povečata in spremenita. Po gonitvi se vračata v prvotno stanje. Čisto možno je, da so te bulice posledica teh spremeb in ne gre za nobeno vnetje, ranice ali kaj podobnega. Pri moji psički se to redno pojavlja in nato izgine, bulice so enake barve kot koža. Če gre za vnetje, so te bulice rdečkaste ali pa rdeče obrobljene.
V času gonitve in še nekaj časa po njej se psičke pogosto ližejo, to pa še ni znak, da je kaj narobe.
Vsako tako spremembo je potrebno nekaj časa opazovati, ne pa takoj začeti z raznimi kremami ali pa res uporabiti najprej nekaj blagega (npr. hladilna mazila na zeliščni osnovi).
Zato ne pretiravajte z antibiotičnimi mazili (tudi garamicin vsebuje antibiotik), če niso zares potrebna.

+1


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #10 : 20 Julij 2006, 12:55:14
tudi kanu sta se pojavili dve bulici. najprej so mu še rasle zdej mu gre pa vse skupaj nazaj. tako da je verjetno to res od vročine


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #11 : 20 Julij 2006, 15:35:20
Moja psicka je tudi mela in sicer direkt na splovilu samo eno, potem pa se jih je se vec pojavlo na trebuscku. No bil sem pri veterinarju pa mi je reko da nebomo nekaj komplicirali in da naj pocakam kaki teden, pa ce potem nebo slo nazaj naj pridem. V enem tednu se je ze vse porihtalo. Vzrok zato je lahko tudi trava ki psicko drgne po trebuscku in splovilu ko gre lulat.

Lp, marko



nayaa17

  • Gost
Odgovori #12 : 11 November 2013, 22:41:19
živijo
tudi moja psička ima mozolčk na trebuščku izgleda kot mozolj pri človeku z belo tekočino na sredini....glede na to da ni vroče sedaj je možno da je od trave? danes je ful divjala po travi pa tudi lulat jo vozim ven na travo...stara je pa 3 mesece



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 12 November 2013, 17:10:02
Moja je to večkrat imela, ko je bila mladiček, ko sem vprašal veterinarja mi je pa pojasnil, da se to veliko mladičkom dogaja in da je to čisto nekaj normalnega ;) . Se ji pa še sedaj pojavijo kot znak alergije (če dobi preveč žitaric).



nayaa17

  • Gost
Odgovori #14 : 12 November 2013, 17:38:19
a tako. hvala. upam da zgine samo od sebe :-D



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 13 November 2013, 00:18:58
Moj pa postane mozoljast, ko menjuje dlako. :) Ko je bil mladič in nisem vedela, me je ful panika grabila, zamenjali smo hrano, psa sem kopala, bila sva pri vetu, vzeli smo ostružek za demodex, itd... pa ni bilo nič bolje. Potem pa se je zadeva po dobrem mesecu uredila sama od sebe. Pri naslednji menjavi se je zgodilo isto, prav tako se dogaja pri hitrih vremenskih preskokih npr. porast temperature iz 15 na 25°C.



nayaa17

  • Gost
Odgovori #16 : 18 December 2013, 17:20:05
spet so se pojavili rdeče pikice okoli lule pri psički ene 5 jih je. rdeči kot podkožni mozolji. je kaj nevarnega ko se posušijo se odlušči od kože. kaj bi to bilo???



nayaa17

  • Gost
Odgovori #17 : 14 Januar 2014, 21:37:10
evo spet so se pojavili izpuščaji, okoli lule, so pa kr veliki rdeči fleki, ki se posušijo in odluščijo, bi lahko to kazalo na alergijo na hrano??
samo okoli lule oz. tam kjer ni dlake.
veterinar je rekel da je najbrš na sintetiko ali odejo, alergija..nevem
kak predlog?