Česa kuža ne sme jesti oz. zaužiti?

scythe · 79097

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
: 13 Januar 2006, 12:42:36
Ker še ni odprte teme o hrani, ki jo psi ne smejo jesti oz. kakorkoli zaužiti, jo odpiram jaz.

Torej kaj je tisto strogo prepovedano (smrtno nevarno za psa), kaj ni priporočljivo in kaj je "pogojno" sprejemljivo, da kuža lahko je oz. zaužije?

Lahko dodate tudi stvari, ki niso hrana, pa je velika možnost, da jih naši psi staknejo kje na kakšnih travnikih ali sosedovih vrtovih (pustimo strupe ob strani, kajti za te tako ali tako vemo, da so smrtni - govorim o stvareh, ki jih uporabljamo ali srečujemo v vsakdanjem življenju in za marsikatere ne vemo, da so potencialno nevarne psom).

Pa še dobro je imeti "seznam" teh nevarnih stvari na enem mestu (torej v tej temi  ;D ).  ;)


Za začetek bom jaz naštela nekaj stvari, za katere vem, da so lahko psu smrtno nevarne.

Hrana:
- grozdje (oz. tiste peške, ki jih vsebujejo grozdne jagode)
- rozine (isti razlog kot zgoraj)
- človeška čokolada

"Nehrana":
- antifriz
- močerad (dovolj je, da ga pes samo malo oblizne)
- "briketki" za uničevanje polžev (posuje se jih po vrtu)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 22 Januar 2006, 20:26:02
Močerad? Hmm Neon ga je že po gobcu vlaču ko nisem gledala...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2 : 22 Januar 2006, 20:30:19
Močerad? Hmm Neon ga je že po gobcu vlaču ko nisem gledala...

Če mu ni bilo nič - potem super. Nam je pa inštruktorica v mali šoli razlagala, da je za smrten izid dovolj, da kuža že samo malo oblizne močerada. Jaz pač raje ne bom tvegala in pustila Astorju, da se ob morebitnem srečanju, loti močerada.  :-\


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 22 Januar 2006, 20:43:04
No, mi smo se z smrtno dozo že srečali in povem, da se resnično ne splača biti nepazljiv...Na mizi v kuhinji je ostala jedilna čokolada...Tosca se je je seveda lotila in med našim izostankom celotno tudi zaužila, pojedla je 3x smrtno dozo, saj bi že 1/3 zaužite čokolade za njo zlahka pomenila konec. Tako smo se lotili interneta in ugotovili, da Tosy na srečo kaže le enega zmed znakov, ki so značilni pri posledicah, prekomernega uživanja čokolade. Bruhanje. Slednje je opravila kar 26x in osebno se ne bi čudila, če bi jo že zaradi dehidracije na licu mesta ustavilo. Izmerili smo ji tudi srčni utrip, pregledali vse znake zastrupitve...ampak na srečo sem se po 4. urah zavedela, da psi le niso tako krhki, kot izgledajo, saj si je Tosy z bruhanjem rešila življenje, saj je s tem iz njenega telesa izločila smrtonosni theobromin. Slednjega že vsebnost že samo 63g zadostuje, za pogin 10kg psa. Vsi znaki so prekomerno bitje srca, bruhanje, driska, zmedenost, utrujenost, dehidriranje in kasneje...smrt. Ravno zaradi tega dneva ne bom nikoli več pozabila, kako je, ko gledaš obupu v obraz. Tosy je preživela, rešila jo je naša vztrajnost pri njenemu okrevanju in še enkrat...bruhanje. Vsekakor je s tem čokolada znova pokazala njen pravi obraz, ki pa ga - verjemite - ne želite videti.

LP, Tosy :-\

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 22 Januar 2006, 20:47:55
Res je močeradi so nevarni, pa kakšne krastače. Potem ne pozabite zdaj v zimskih mesecih na antifriz, dovolj je če manjši pes stopi v lužico in si potem obliže tačke, doma varekina, razna čistilna sredstva, ta za kopalnico proti vodnemu kamnu, wc račke, ...
Zunaj lahko pes poje košček stekla, potem je potrebno pazit na strupene rastline, pa seveda različne odpadke.

Kar se tiče hrane čebula ni ravno najbolj priporočljiva pa čokolada seveda. Drugo vse nekako v mejahn normale lahko.

Lp nina



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 22 Januar 2006, 20:52:37
lol od vseh stvari k so zgoraj napisane je sib že pojedel vključno z mrtvim močeradom pa na srečo ni bilo nič hujšega  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #6 : 23 Januar 2006, 07:03:46
za antifriz bi bilo morda dobro povedati, da je pes po 12 urah čisto normalen, vendar tedaj strup začne razžirati ledvice, kar vodi v smrt.  :-X



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 23 Januar 2006, 19:08:12
No glede močeradov to ne drži! Če bi pes močerada polizal bi ga samo zelo zelo peklo in bi se zaradi tega nato valjal po tleh in cvilil. Drugače pa močerad ni strupen v taki meri da bi pes poginil ali imel kakšne trajne posledice. Pa tudi drugače se psi ponavadi izognejo živalim, ki imajo barvo "ki jih zaščiti"(z barvo kože sporočajo da so nevarni, čeprav v dostih primerih žival sploh ni nevarna).

Za pse pa ni dobro če jejo stročnice(fižol, grah, leča, soja,...), čebula, česen, grozdje, kaki, kruh, surovo meso rib, konj in svijine, sol, ocvrta hrana, koruza, agrumi, zelenjava vložena v kisu, gobe, sladkarije.

Drugače pa mislim da je za tisto kar ni smrtno nevarno res odvisno od psa kako bo reagiral na to. Nekateri mlečne izdelke dobro preanšajo, drugi dobijo drisko in še in še je takih primerov. Tako kot ljudje ne prenašamo vse hrane enako dobro je tudi psi ne.

Iz lasne izkušnje pa lahko povem, da Atra ne prenaša kruha, ker se je ga je enkrat ko ga je ukradla iz mize ko je bila sama doma kar dobro najedla in se je kar pošteno napihnila in še en dan po tem je bila čisto neaktivna. Še bolj smešno pa je bilo ko je zgrizla plotuvinast zamašek od vodke in prevrnila steklenico (nas ni bilo doma) in je bila zagotovo kakšnih sedem ur še omotična (stara je bila kakšnih 7 mesecev).
Ja no toliko imam jaz "izkušenj" o nepravi hrani za pse, ker res pazim kaj Atra dobi.

lp meta

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 23 Januar 2006, 19:14:44
baje je divji kostanj strupen za pse..
pa kake najlonke tudi ni ravno priporocljivo da jih poje.. :-\


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #9 : 23 Januar 2006, 19:19:52
Neki znanci so imeli zaltega prinašalca, kar velikega (ni to 10 kg kuža, ampak zagotovo več kot 30 kg). Enkrat so šli nabirat gobe, pes pa je bil z njimi. Naenkrat so videli, da ima pes v gobcu močerada. V 15 minutah je bže na veliko bruhal in se komaj držal na nogah, čez pol ure je že poginil. Niti do veta niso prišli (saj tam nekje sredi hoste, pa težkega psa ki ne more hodit spravit do veta je vrjetno težko). :( Tako da pazite na močerade. Tako nedolžni že niso! :-\
Možno pa je da vsak pes drugače reagira na močerada, da je za nekatere smrten, drugim pa nič ni. Ne vem. Za tistega ZP je bil usoden. :'(

lp

Los je car!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 24 Januar 2006, 15:39:40
Ujej.  :-\ No ja potem mam pa blazno srečo. Ker okol naše hiše jih je ogromno in jaz vem za en primer, ko se mi je spravil na močerada. Je pa dost tut sam zuni... Upam da ne bo hujšega.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 24 Januar 2006, 17:40:01
To z močeradi je tako kot tudi ljudje ne reagiramo vsi enako na pike čebel, os in drugega mrčesa. Tako kot sem pa že prej napisala naj se psu ne bi smelo zgoditi kaj tako hudega, da bi poginil, če bi močerada polizal.

V večini primerov, kolikor sem se pogovarjala tudi s kom drugim o "dogodivščinah" z močeradi, se je pes raje umaknil močerado oz. ga je povohal in šel naprej.

Drugače pa sem odkrila še nekaj stvari zakaj nekatera hrana ni dobra za pse:

Grozdje in rozine so za psa lahko smrtne, ker lahko povzročijo okvaro jeter. Čebula uničuje rdeče krvničke in povzroča anemijo. Čokolada lahko sproži napade, ki pripeljejo do kome in smrti. Macadamia(vrsta oreškov) povzročajo paralizo. Paradižnik lahko povzroči aritmijo srca.Pri paradižniku naj bi bili drugače bolj strupeni zeleni deli - listi, steblo. Avokado povzroča težave z dihanjem in "nabiranjem" vode v trebušni votlini. Muškatni orešček je smrten. Semena jabolk, hrušk, češenj.... vsebujejo cianid, ki je strupen tako za živali kot za ljudi. Surova jajca lahko povzročijo salmonelo. Sol oz. preveč soli lahko povzroči težave z jetri.


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 24 Januar 2006, 17:46:37
To z močeradi je tako kot tudi ljudje ne reagiramo vsi enako na pike čebel, os in drugega mrčesa. Tako kot sem pa že prej napisala naj se psu ne bi smelo zgoditi kaj tako hudega, da bi poginil, če bi močerada polizal.
Glede na opisane izkušnje ostalih forumašev bi tudi jaz sedaj sklepala nekaj podobnega. Vendar jaz pač vseeno raje ne bom tvegala.

Citiraj
Semena jabolk, hrušk, češenj.... vsebujejo cianid, ki je strupen tako za živali kot za ljudi.
U madona - a res?  ??? Jaz pa se spomnim kako mi že celo življenje babice in mami govorijo "kakor dobro je CELO jabolko in ne samo meso...."  >:(

Mogoče kdo ve za peške oz. semena lubenic? Da ne bom še več cianida vnašala vase in v Astorja...


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 24 Januar 2006, 18:27:45
Bi rekla, da je kar v večini semen cianid ampak dvomim, da bi se pes lahko zastrupil če kdaj pa kdaj dobi kakšno sadje s semeni.

Atra je nora na jabolka in hruške (sploh tiste iz vrta, ki si jih postreže kar sama) in jih je lani pojedla kar dosti, ker je nismo mogli cal čas nadzorovat, ko je bila na vrtu pa ni imela nobenih problemov. Pa tudi z grozdjem ni imela problemov.

Ja no, res je veliko odvisno od psa samega!

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 24 Januar 2006, 19:47:25
Poznam enega, ki ima novofundlandca. Na vrtu ima nekaj dreves (jabolka, hruške). Nikoli odkar ima psa, še ni jedel tistih jabolk ... zakaj .. zrela jabolka so popadala dol prav tako hruške. Ko pa ni več nič padlo dol, se je njuf obesil na vejo in tako dolgo tresel drevo da so ostala jabolka (in hruške) popadale dol  ::) :P po vrtu oz. vsepovsod ima vedno veje od drevesa ker polomi potem pa raznaša okrog   ::)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #15 : 24 Januar 2006, 20:13:24
tole z močeradi je čisto odvisno od psa kot je že meta povedala.

živi primer :D
Prijatelji imajo rott, shicuja in čivavo. Ko so bili na sprehodu je rott zagledal močerada in takoj stekel tja in ga polizal in dal v gobec potem ga je spustil ampak so šli kar naprej na sprehod. naslednje je shicujka se samo dotaknila močerada in je začela bruhat se metat po tleh in so se vsedli v avto in odpeljali k vetu. So jo rešili ampak komaj z rottom pa ni bilo nič narobe vse v najlepšem redu.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 24 Januar 2006, 20:53:01
No pa še nekaj sem zbrskala.

Psi ne smejo zaužiti aspirina, mandljev, alfalfa, aloe vera, tobak, gnojila, otroška hrana(lahko vsebuje čebulo), mačja hrana (prebogata s proteini in maščobami), rabarbara, hmelj, brokoli (v velikih količinah).

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 24 Januar 2006, 21:02:35
No, naša se vsaj 1x na teden loti mačje vrečke (hrana)... :-[ Pa ji gre odlično, ima ravno prav kg...kaj so negativne posledice uživanja mačje hrane...??  :-\ :-[ :-\

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #18 : 24 Januar 2006, 21:05:57
zadnjič sva z mišo govorile in je rekla da vedno proba brikete koliko so slani. Ni mi čisto jasno zakaj je tako škodljiva. Tiči morda razlog v tem, ker pes ne diha skozi kožo tako kot mi?



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 24 Januar 2006, 21:08:21
Hmm...ne vem.,.. ??? Drugače pa je Tosy res popolnoma zdrave, ali so potem tudi kakšnje notranje poškodbe organov ali ožijla...??  ???

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #20 : 24 Januar 2006, 21:40:05
možno, da so prizadeti predvsem vitalni organi. Mene res zanima kaj več o tem.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 24 Januar 2006, 21:45:53
presnova ne deluje enako pri vseh živih bitjih. Saj tudi preveč slane jedi niso dobre za ljudi ;) če pri psih zadeva še malo drugače funkcionira kar se izločanja in metabolizma samega tiče potem je pač že doza, ki jo človek še normalno prenaša za psa prekomerna.

Kako ledvica delujejo pa več... kdaj drugič, trenutno ni časa ;).

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #22 : 24 Januar 2006, 22:10:39
ninči ti bomo naredili uslugo in sami prebrali.  ::)
v bistvu smo naciljali približno pravilno.



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 25 Januar 2006, 17:27:41
Bi rekla da ni nič narobe, če enkrat na teden je mačjo hrano. Samo vseeno pa ni dobro, da bi pes mačjo hrano jedel vsak dan, ker vsebuje dosti več maščob in proteinov, kot jih psi potrebujejo in jim lahko zato povzroča težave!!!

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 26 Januar 2006, 21:26:05
Tule ste se kar dobro razpisali. Če bo kdo bil pripravljen za portal narediti povzetek (kdo od sodelujočih v razpravi) in zadevo še malo bolj raziskati mu v zameno ponujam 4 PeSjanarske točke ;)

Interesenti pa se oglasite na privat ;)

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #25 : 14 Maj 2006, 23:17:20
V praksi so najpogostejse zastrupitve z naslednjimi sredstvi:

STRUP ZA GLODALCE

Delujejo tako, da v organizmu preprecijo strjevanje krvi, hkrati pa poskodujejokrvne lasnice, zaradi cesar se kri izlije iz telesne votline , posledica pa je pocasna smrt. Praviloma se bolezenska znamenja ne pojavijo neposredno po zauzitju strupa, pac pa praviloma sele cez nekaj dni. Vse reakcije so odvisne od kolicine in starosti zauzitega strupa ter tudi od starosti, telesne teze ter splosnega zdravstvenega stanja psa.
Ob zastrupitvi kaze pes znamenja splosne prizadetosti (nejescnost, otoznost, slabotnost), pogosta sta tudi kaselj in otezeno dihanje. Zaradi primesi krvi je iztrebek crno obarvan. Zaradi motenj v strjevanju krvi se pojavijo krvavitve iz manjsih ran, iz nosu, pri psih v casu menjave zobovja pa tudi iz dlesni.
Prav tako nastanejo tudi notranje krvavitve v prsno in trebusno votlino, zaradi katerih zival v nekaj dneh ali vcasih celo v nekaj urah po pojavu prvih bolezenjskih znamenj tudi pogine.

Ukrepi: Ce ni preteklo vec kot 2 uri od zauzitja je najbolje, da pri psu izovemo bruhanje, vsekakor pa cimhitreje k veterinarju. Ce je zdravljenje pravocasno je v vecini primerov tudi uspesno. Za zdravljenje je na voljo specificen protistrup (antidot), v hujsih primerih pa je potrebna transfuzija.

STRUP ZA POLZE

Bolezenska znamenja se lahko pojavijo ze v nekaj minutah po zauzitju dokaj majhne kolicine strupa. Organizem reagira zelo drasticno: otezeno dihanje, solzenje, motenje v vidu, mocno slinjenje, krcevito bljuvanje, nekotrolirano izlocanje blata in urina, driska, nekoordinirana hoja, lahko nastanejo tudi motnje v zavesti. Do pogina pride najveckrat zaradi poskodbe centra za dihanje in posledicne zadusitve.

Ukrepi: Najbolje je, da tudi ce ze samo posumimo, da je pes pojedel strup za polze, cim prej poiskati veterinarsko pomoc. Ceprav je na voljo specificen protistrup je uspeh zdravljenja lahko vprasljiv.

SREDSTVO PROTI ZMRZOVANJU - ANTIFRIZ

Ima sladkoben vonj in okus in ga psi radi kar sami od sebe zauzijejo. Je izjemno strupen in v organizmu povzroci nepopravljivo okvaro notranjih organov, predvsem jeter in ledvic. Znamenja se ne pokazejo takoj, temvec sele cez nekaj ur; z znamenji hude splosne prizadetosti organizma.

Ukrepi: Takoj je potrebno poiskati veterinarko pomoc, saj igra cas izjemno pomembno vlogo.

UGRIZ KACE

S svojimi ogrizi ogrozata navadni gad in modras. Pri ogrizu pes bolece zacvili in odskoci, prizadeto mesto pa ponavadi hitro in zelo otece.

Ukrepi: Psi kacji ugriz naceloma lazje prenasajo kot clovek. Vseeno pa je pomembno, da poskodovani zivali v cim vecji meri zagotovimo mirovanje (najbolje je da jo do vozila kar nesemo) in cimprej obiscemo veterinarja. Pri nudenju prve pomoci uporabimo hladne obkladke in zmerno prevezemo prizadeto okoncino, medtem ko zarezovanje na mestu ugriza v danih okoliscinah ni smiselno. Tudi uporaba specificnega protistrupa pri psih ni priporocljiva.

MOCERAD

Vecina psov se zanj v naravi ne zmeni. V primeru pa, da pes vanj ugrizne, mocerad prek priusesnih strupnih zlez izloci posebno strupeno snov, ki se zelo hitro vsrka skozi ustno sluznico in preide v kri. Znaki zastrupitve se pokazejo ze v nekaj minutah z drgetanjem, izlocanjem penaste sline in vcasih s hudimi krci, pri cemer zival zapade v sok in pogine zaradi zadusitve.

Ukrepi: Da pes ugrizne v mocerada je nujna takojsna veterinarska pomoc, pri cemer je potrebno vedeti, da se kljub temu pogosto ni mogoce izogniti poginu. Zato je toliko bolj pomembno, da v procesu socializacije preverimo njegovo naravno vedenje do mocerada. Ce bo pes do mocerada kazal pretirano zanimanje ga poskusamo veckrat in dosledno odvracati z ostrim "fuj" ali pa "ne". Kljub temu pa verjetnosti, da vanj ne bo ugriznil, ko bo sam, ne moremo zanesljivo izkljuciti.

Medve sva danes imeli bliznje srecanje z moceradom in seveda mu je Idea vsekakor namenila malo vec pozornosti, vendar sem bila hvalabogu kar hitro zraven, da sem jo potegnila proc. ;)



+1

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #26 : 15 Maj 2006, 23:16:01
Nekoč je bila že odprta podobna tema, vendar nam  tam ni uspelo sestaviti tako lepega opisa za vsako zastrupitev posebej.  :-[

Tema -> http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=917.0


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #27 : 16 Maj 2006, 09:44:15
Evo tako temi združeni, ker se napeljujeta ena na drugo. Ker smo tudi tule iz hrane prešli na strupe, močerade in še kaj. Takrat je sestavek pripravila meta:
Strupena hrana
Strupi in zastrupitve

Mogoče bi bilo fajn imeti še tole prvo pomoč, ki jo je napisala rosa oz. Ukrepe kaj storiti ko se žival zastrupi.

Lp nina



Franka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 10 September 2006, 12:36:19
Zakaj pa česen ni dober? Kaj ni to naravni antibiotik?


Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 10 September 2006, 17:45:32
Grozdje in rozine so za psa lahko smrtne, ker lahko povzročijo okvaro jeter.

zdej me je pa pošteno strah  ??? ker danes mi je padel grozd na tla in Bor ga je z vso hitrostjo pobral in požrl še preden sem mu ga lahko vzela iz ust...  ??? kakal je potem normalno....