Česa kuža ne sme jesti oz. zaužiti?

scythe · 79098

pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 15 Februar 2011, 10:19:28
Tole sem preletela, pa me zanima:
Joy je glihkar skočil na stol, potem pa na mizo. Sem imela v skledici rozine in lešnike.. Pa je gospodin lepo požrl rozine. Mu lahko škodijo? Berem, da jih psi ne smejo jest  :-\



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 23 September 2012, 11:49:43
Zanima me ali lahko pes je arašide? Mislim one, ki niso slani?



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #92 : 23 September 2012, 19:27:32
Glede na to, da moj obožuje arašidove piškotke in pasjega neta, jih verjetno lahko  ;). Je pa verjetno res, da tako kot so ljudje lahko alergični na arašide, so lahko tudi psi...



doggydog

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 07 April 2015, 15:43:50
Hej!
Jaz imam pa eno težavo...no sosedu mucku nastavijo hrano, tokrat so mu piščančje kosti, ki pa jih ni pojedel. Tega jaz nisem vedela. Ko sem psu odprla vrata za ven se je zakadil v tisto skodelico z kostmi in jih nekaj razgrizel in pojedel. Trenutno ni nič videti, ampak ali mislite, da mu lahko škodijo? Lahko umre?
Se to takoj vidi če se bo zadušil ali ne? Jih je pa razgrizel

LP



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 07 April 2015, 19:09:34
Verjetno ne bo kaj hujšega, odvisno koliko je pojedel in koliko je zgrizel. Bo pa lahko zaprt. Jaz sem v podobnem primeru dala fajn namočena lanena semena. Daj tri velike žlice semen v vodo, da se namočijo in naredijo sluz in to pomešaj z nečim, da bo rad pojedel. Lažje bo kakal.
Če boš pa opazila bruhanje ali da ne bo mogel iztrebljat, pa čimprej obišči veterinarja. Držim pesti, da bo vse ok.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #95 : 07 April 2015, 20:01:20
Nič mu ne bo. Piščančje kosti sicer niso ravno priporočljive, ampak ogromno psov jih redno je brez vsakega problema.


doggydog

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 18 April 2015, 12:27:12
Hvala resa in lanabela :))

Se opravičujem za pozen odgovor  :/
Nič mu ni! Čeprav je isti dan še dvakrat bruhal, je bil naslednji dan že čisto zdrav. Zdaj seveda bolj pazimo ;)

Hvala!
Lp



anaf

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 30 December 2015, 12:37:53
Pozdravljeni,

malo sem preletela to zanimivo temo. Zadnjič smo bili malo nepazljivi in nam je malček naredil par požirkov vode s čistilom za pomivat po tleh. Hvala bogu smo ga hitro dobili in ni bilo nič hudega. Kaj pa, če bi spil preveč? Kako postopati? Ko smo bili otroci, so nam dali piti mleko, če smo recimo jedli prašek ali kaj podobno strupenega ... Ali pač veterinar takoj? Saj upam, da se ne ponovi, ampak bi rada vedela, če se slučajno kdaj spet zgodi kaj podobnega.

Hvala za nasvete/odgovore.