Česa kuža ne sme jesti oz. zaužiti?

scythe · 79083

galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #30 : 10 September 2006, 17:51:54
;D ;D brez skrbi, nič mu ne bo, sploh pa od enega grozda... ::) ;D Kaj pa vsi "kradljivci", ki jim nihče ne gleda pod smrček? Bi morali biti že 10x mrtvi ;)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #31 : 10 September 2006, 17:57:29
Naša obvezno krade mačjo hrano, če le more. So mi rekli (na veterini), da glede na njeno težo, tudi če bi vsak dan pojedla eno mačjo dozo nebi bilo hudega. Se pa trudim (pazim), da je vseeno nebi jedla, saj potem Janiju in Mandi kaj hitro zmanjka hrane  ;).
lp
T.

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #32 : 10 September 2006, 18:36:39
zdej me je pa pošteno strah  ??? ker danes mi je padel grozd na tla in Bor ga je z vso hitrostjo pobral in požrl še preden sem mu ga lahko vzela iz ust...  ??? kakal je potem normalno....
Od enega grozda psu ne bo nič. Kakor razumem pes mora zaužiti večjo količino omenjenih stvari, da pride do težav/bolezni.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 10 September 2006, 18:44:02
Citiraj
Kakor razumem pes mora zaužiti večjo količino omenjenih stvari, da pride do težav/bolezni.

Enako velja tudi za česen. En košček občasno ne škodi, da bi ga pa dajali redno v prehrano vsak dan... pa lahko privede do težav.

Lp nina



Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 10 September 2006, 19:34:19
;D ;D brez skrbi, nič mu ne bo, sploh pa od enega grozda... ::) ;D Kaj pa vsi "kradljivci", ki jim nihče ne gleda pod smrček? Bi morali biti že 10x mrtvi ;)
Od enega grozda psu ne bo nič. Kakor razumem pes mora zaužiti večjo količino omenjenih stvari, da pride do težav/bolezni.

hvala za odgovor  ;D



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #35 : 11 September 2006, 17:04:22
Naša pa zajkli krade hrano (sicer sedaj ne več toliko je pa včasih, vsakič ko je šla mimo še malo semen zobnila  ::)  :D )
Saj to ni škodljivo kajne?



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 11 September 2006, 17:34:35
Če še vedno skače veselo okrog očitno ni škodljivo  :) (malo za hec to napisano)

Drugače pa vem samo za oreške da so škodljivi... Za kakšna semena pa gre to?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #37 : 11 September 2006, 17:47:40
Med temi semeni so: pšemični, koruzni in grahovi kosmiči, seneni briketi, ječmen, sušeno korenje, oves, zelenjavni briketi, sončnice, rožiči, sirek (sem kar vse prpisala  ::)  :D )



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #38 : 11 September 2006, 18:01:22
Kakor mi je znano pšenični, koruzni, ječmenovi kosmiči so ok. Za ostalo žal ne vem.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #39 : 11 September 2006, 18:17:41
No Aska pa si je včeraj privoščila pizzo >:( Jo je skoraj cel pleh snedla, joj ne vem kako ji je to ratalo. Samo sem samo čakala kakšne bodo posledice, zaenkrat jih še ni in upam, da jih tudi ne bo..
Je pa enkrt pojedla tudi že en strok česna, pa ji ni nič škodoval..

lp


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 11 September 2006, 18:34:56
Kakor mi je znano pšenični, koruzni, ječmenovi kosmiči so ok. Za ostalo žal ne vem.

Tudi ostale stvari pomoje niso nevarne. Jaz vem samo za grah, da ni dobro da ga pes je...ampak saj ne poje tega v velikih količinah, da bi se ji kaj poznalo...

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #41 : 11 September 2006, 18:40:46
Aska - po moje od pizze ne bo nič hudega. Če bo pa kakšna driskica - pa hitro na post in nato dieto.
Nekaj drugega bi pa bilo, če bi vsak dan pojedla cel pleh pizze. ;)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #42 : 11 September 2006, 18:44:22
Hvala za odgovore  :-* :-* No saj to res ni velika količina (pa do sedaj ji še nič ni bilo, zdaj pa ne poje več tega, razen na vsake toliko časa)



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #43 : 11 September 2006, 19:19:26
Saj se mi tudi kdaj pregrešimo  :-[ zakaj se nebi tudi kužati  ;)

Atri smo na morju vsak dan kupili eno kepico vanilijevega sladoleda (pojedla je tudi kornet) pa se ji nič ni poznalo, pa grozdje ji tudi kdaj dam (tako po par grozdov) ker kar očke izbuli, ko ga vidi  ::) pa še in še naša tamala poje kakšnih takih drobnarij, ki naj za pse ne bi bile dobre. Je pa res, da tako ne je vsak dan  ;) ampak tako malo, kdaj pa kdaj...

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #44 : 11 September 2006, 21:09:13
scythe kot kaže ne bo nobenih problemov :), če jih še dosedaj ni bilo - no na srečo, ker je že en dan od tega od kar si je privoščila to pojedino. Je pa res, da je popila ogromno vode po temu..lp


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #45 : 11 September 2006, 22:03:56
JOJ tega pa jaz nisem vedela za grozdje moja pa ga tako rada je -kaj zdaj do zdaj ga je jedla pa še ni blo nič ali mislite da še bo kasneje kaj narobe?????????????????

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #46 : 11 September 2006, 22:06:31
Je pa res, da je popila ogromno vode po temu..lp

Je bila že slana ;) Atra gre vedno ful vodo pit, potem ko kost pregloda (tiste kosti, ki so iz kož).

JOJ tega pa jaz nisem vedela za grozdje moja pa ga tako rada je -kaj zdaj do zdaj ga je jedla pa še ni blo nič ali mislite da še bo kasneje kaj narobe?????????????????

dafna ne panike delat!!!!  ;) Saj verjetno ga ne je vsak dan veliko...moja je tut nora na "nevarno" hrano pa jo vseeno kdaj malo dobi, ker ji je dobra pa je pač v majhnih količinah in ne ravno vsak dan pa lepo gre :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #47 : 11 September 2006, 22:10:22
Hvala Meta si me potolažla samo zdaj ji pa res ne bom več nikoli dala grozdja pa če mi zleze v usta ko bom jedla :-\

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #48 : 11 September 2006, 22:14:37
Mislim, kaj znamo pasjeljubci občasno komplicirat ;D

Dafna: pri grozdju naj bi bile problem pečke/koščice. Tako da če imaš psa res rada (ha! ;D), mu lepo vsak grozd ročno »odkoščiči« ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #49 : 11 September 2006, 22:30:06
Je bila že slana ;) Atra gre vedno ful vodo pit, potem ko kost pregloda (tiste kosti, ki so iz kož).
ne slana ni bila, je pa malce boloj pekoča bila, pa tud to ne prehudo :)


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #50 : 11 September 2006, 22:32:54
ne slana ni bila, je pa malce boloj pekoča bila, pa tud to ne prehudo :)

Mogoče je pa dobro če jo je kaj speklo pa ji ni bilo potem ok :P. Si bo mogoče za drugič zapomnila, d ni dobro naše hrane jest ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #51 : 11 September 2006, 22:39:09
Ja meta upam, da si je to dobro zapomnila in ne bo več kradla iz mize tistega, ki ji namenjeno. Pa sej ne da prej ne bi dobila za jesti, samo zgleda, da z mize je boljše ;) ;D No nauk zanjo za v bodoče. Važno, da ni bilo posledic...lp


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #52 : 12 September 2006, 16:05:20
Grozdje v velikih količinah škoduje. Ne bi smelo biti nič narobe zaradi enega grozda. Doma imamo okoli parcele trto in Indi včasih je grozdje (sam trga) pa ni nič narbe.  :o ;D



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #53 : 12 September 2006, 16:12:28
samo zgleda, da z mize je boljše ;) ;D

Ja saj to je pa itak zmeraj najboljš (sploh če je prepovedano)  >:D  :D :D



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 02 November 2006, 19:10:17
zakaj so rozine nevarne?Srečka vsako tolko rada kakšno poje...seveda ne da bi jedla vsak dan nevem kolko rozin.
lahko mandarine v majhnih količinah škodujejo?



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 02 November 2006, 19:22:54
zakaj so rozine nevarne?

Rozine in grozdje povzročajo okvaro jeter. Če boš šla bart od začetka teme je dosti stvari razloženih (če te seveda zanima ;))

Drugače pa ni nič hudega če kdaj kakšno poje (saj tudi ti ješ kaj kar je vsaj malo škodljivo tvojemu telesu ;)) - če ji do zdaj ni bilo nič hudega, ji verjetno tudi vnaprej ne bo ;) Mandarine naši nikoli niso nič povzročale - ponavadi je dobila samo kakšen košček in to je bilo to - čeprav agrumi ne veljajo za zdravo pasjo hrano :P


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #56 : 09 November 2006, 10:02:22
Sem prebrala da so tudi nekatere rastline lahko zelo nevarne. In ker jih Sany zelo rada zveči sem poiskala te ki so najpogostejše v Sloveniji, ker mi pa ni blo tut približno jasno, kako naj bi zgledale :-[ sem poiskala še slikce, tako da če ima še kdo takega pesjančka, ki si rad privošči kakšne rastline, lahko tukaj pogleda katere rastline so FUJ  ;D

Cytisus sp. - RELIKA


Daphne mezerum - VOLČIN


Hedera helix- BRŠLJAN


Ilex aquifolia - BODIKA


Laburnum anagyroides - NEGNOJ


Lonicera sp. - KOVAČNIK


Prunus laurocerasus - LOVRIKOVEC


Rhus typhina - NAVADNI OCTOVEC


Sorbus aucuparia - JEREBIKA


Taxus baccata - TISA


Thuja occidentalis - KLEK


Wisteria sinensis - GLICINIJA



Te rastline lahko rastejo na vrtu ali v naravi, upam pa da jih bom prepoznala tudi ko ne bodo cvetele ;D

+1

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #57 : 09 November 2006, 10:56:01
Za tiso pravijo, da je strupena, ampak ko sem bila jaz mala sem jo jedla, pa ni bilo nič narobe ??? (res pa je da je nisem pojedla veliko, ker so me starši kmalu našli in me odvlekli preč :-[)  Ampak previdnost vseeno ni odveč ;)

Lp, Marusa


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #58 : 09 November 2006, 11:37:21
Mislim, da ni strupen plod (torej tisto rdece meso) ampak seme, ce bi ga pregriznila...

battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #59 : 09 November 2006, 23:18:46
zdej me je pa pošteno strah  ??? ker danes mi je padel grozd na tla in Bor ga je z vso hitrostjo pobral in požrl še preden sem mu ga lahko vzela iz ust...  ??? kakal je potem normalno....

Ni panike, če se kdaj to zgodi po nesreči. Poznam pse, ki si v vinogradu kar sami postrežejo kakšno rozinco.