Stroski vzdrzevanja

Nelly · 21182

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #30 : 30 Maj 2006, 09:05:52
S tem, da ima pes čisto nasprotni učinek od alkohola in cigaret in celo nekateri pravijo, da odkar imajo psa, niso več zboleli.

To bi morala biti davčna olajšava ne pa luksuz! ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #31 : 30 Maj 2006, 09:10:39
BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOO.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #32 : 30 Maj 2006, 10:58:17
No pri nas je takole :
7-kilska cairnka
+na mesec poje okoli 3-4 kg hrane ( 5.000 sit)
+vsi priboljški, dodatno kakšnih 1000,2000
+veterinar ( vsa 4 leta ceplenj, 2x zdrvljenje kožne alergije)
+igrače - sploh ne štejem več koliko jih ima oz. koliko jih je imela  ::)
+v 4 letih zamenjali 3 košare po 7.000
+ostala oprema ( 3 povodci , nešteto fleksijev smo imeli, 5 ovratnic,  2 glavnika, ...)
+šolanje ( v redu ni naneslo veliko v primerjavi s tem koliko smo se naučili strošek pa vseeno je- tečajnina+izpit)

42-kilski nemški ovčar
+ na mesec poje okoli 13-15 kg hrane (12.000 sit)
+ priboljški, pa razne žvake za lepe in zdrave zobe tudi v poznih letih (3-4.000- ja velike umetne kosti niso poceni)
+veterinar (9 let cepljenj, zdravljenje očesne mrene in vnetega uhlja, pa še kaj je bilo...)
+igrače (večinoma jih je pobral od Kane, tiste ki jih dobi kot darilo jih poizgubi ker ih nosi na sprehode)
+pesjak+uta+odejica za v uto ( ni poceni , čeprav je v načrtu nov)
+ostala opema(v 9 letih zamenjali : 5 povodcev, 1 ovratnica oz.2, 3 glavniki,...)
+smo ga že kupili šolanega - policija, ampak je to en velik - saj je bil pes zaradi tega občutno dražji + to da se boji vode in višine)


...
Ja pes res ni poceni špas , ampak če pogledaš kaj ti on vse da, je stroške z ljubeznijo primerjati neumno...

Lp



Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #33 : 30 Maj 2006, 11:10:44
Meni se zdi tudi blazno bedasto, da se vse gleda le skozi denar. >:( Vedno pravim, da za vse veselje, energijo, prelepe trenutke, ki jih preživljamo z našimi psi,mačkami,... ni škoda niti tolarja!!!!!

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka


Renn

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 19 Januar 2007, 14:35:03
Živjo!  ;D

Ne vem, kam naj dam to temo, pa sem jo dala kar sem.
Starša  že dolgo prepričujem, da mi dovoliti imeti psa. Denar sicer ni glavni problem, vendar moram vseeno vedeti, koliko nas bo pes stal. tako, da moram nujn vedet, koliko približn vas stane pes.
-koliko denarja porabite za hrano za vašega psa
Pa če se da me tudi zanima koliko denarja porabite za cepljenja in igračke (sej vem, da to ni tema za to, samo raes ne vem, kam bi to dala)  ???

Aja, sej res, pes bo bol večje pasme(zlati prinašalec...) in verjetno bo samička.

(Upam, da te teme še ni!)  :)






Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #35 : 19 Januar 2007, 14:53:23
Draga Renn,

če denar ni problem, potem je to morda za starše zgolj izgovor. Kajti veliko več ot denarja, je potrebo časa in potrpežljivosti. Morda se bojita, da bi precejšnji del padel na njuna ramena, zato se še enkrat v družinskem kroku pogovorite o stvari.

Kristinca & Florinca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #36 : 19 Januar 2007, 14:55:04
Renn..

Najprej moraš nabrati denar za nakup psa - ta naj bo rodovniški, saj imate tako možnosti, da boste tako prišparali denar za veterinarja... saj je večja možnost, da bo kuža zdrav in brez zdravstvenih problemov kot so razne alergije, displazija in še bi lahko naštevali.

Kuža stane dosti denarja, saj mu moraš zagotoviti kvalitetno hrano, ki ni prav poceni. Potem so tu tudi redni obiski veterinarja, ter nakup pasje opreme, med katere spadajo povodci, ovratnice, igrače, sklede in podobno.
Potem je tukaj še "strošek" pasje šole, katera je zelo priporočljiva za vsakega psa, da se bo lepo vedel v človeški ter pasji družbi in bo socializiran.

Če je kuža zdrav in poteka vse kot bi moralo, ga boš mogla kot mladička enkrat - priporočljilvo je dvakrat cepiti proti petim kužnim boleznim, prvič ga cepi vzreditelj, ko je kuža še v leglu in tega nisem štela.
Potem ga boš morala cepiti še za steklino, ki je z zakonom predpisano.
K nujnim nakupom, kar se veterinarskih stvari tiče spadajo tudi tablete za odstranjevanje in preprečevanje notranjih zajedavcev, te so zelo poceni (cca. 1000sit), potem so tu še ampule za odganjanje klopov in bolh ter ostalih zunanjih parazitov (cca.5000-7000sit - 3 ampule/zadostuje za 3 mesece).
Posamezno cepljenje stane okoli 7000 sit - tisočaka gor - dol.

Tako, da kuža ni poceni špas in cela tvoja družina mora pričakovati, da tako imenovani stroški bodo - vendar, ti "stroški" niso v primerjavi s tem kar ti kuža nudi nič oziroma zanemarljivi - kuža ti daje iskreno prijateljstvo, ljubezen, veselje in srečo!

Poleg denarja bo pa šlo za kužka veliko prostega časa, saj kuža potrebuje veliko veliko družbe in ukvarjanja z njim... zato morate pričakovati, da se bo treba prenekateri stvari odpovedati.
Vendar, če si ga res želite vam to ne bo noben problem.

Upam, da sem ti kaj pomagala in želim vam veliko sreče in veselja ob vašem bodočem kužku, če se boste odločili zanj! ;)

Lp,
Tina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 19 Januar 2007, 15:03:57
Stvar je taka...
Najprej rodovniški pes cca. 400€ in več. ( če kupiš rodovniškega (kvalitetnega) boste prišparali pri vet. stroških ;))
Hrana... jaz za dva odrasla psa (samca in samico- oba prinašalca) porabim na mesec nekaj več kot 15kg briketov, koliko te to pride je odvisno od kvalitete briketov ampak recimo od 11.000 sit naprej. Potem so lahko še razni dodatki, če kupuješ kvalitetne brikete le-ti niso potrebni, se splača dat za brikete malo več.
Igrače lahko narediš doma... stare cunje, brisače, žoge, ... Če jih kupuješ je spet odvisno od kvalitete in tega kaj iščeš... pri nas trenutno najbolj priljubljena igrača je bila 1.500sit, pa je praktično neuničljiva ;)
Veterinarski stroški... so v malem odvisno že od tega kje boš psa kupila, kar pa je standardnih stroškov pa cca. 7000sit letno za cepljenje za steklino in mislim da 5000sit kombinirano cepivo.
Računaj še tablete za razglistit, okoli 1000sit je 10tbl. daješ 1/10kg, torej jih imaš recimo za 4-5x, razglistiš pa tam na tri mesece in obvezno pred cepljenjem.
Ker se prinašalec ne skoti z vsem znanjem sveta, računaj še šolanje... mala šola mislim da je cca. 20.000 - 30.000 sit (odvisno od KD_ja, ur šolanja, ....)

Računaj še povodce in ovratnice, posode, ležišča, primerno velik avto za prevoz psa, kam ga boste dali med poletjem ko greste na dopust,pozimi na smučanje, ...

Lp nina


p.s. Taj me je prehitela sva pisale podobno, ... pa naj zdaj ostane ;D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #38 : 19 Januar 2007, 15:11:23
Jahh... Ninci to se velikokrat dogaja! :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #39 : 19 Januar 2007, 15:27:26
Še nekaj večjih stroškov, ki lahko presegajo ceno psa: če je potrebno urediti ograjo ali narediti pesjak. Pod variabilne stroške spada tudi škoda ki jo bo pes naredil (poznam gospo, ki ji njen goldenček v življenju ni naredil nobene škode - razen enkrat...takrat pa je segrizel več parov zelo dragih čevljev - vsakega čisto malo, ravno toliko da ni bil več za nič. Menda bi za ta denar lahko dobila dva nova goldna z rodovnikom) Potem so tu še nepredvidljiv stroški za veterino. Za zdravega goldna pride takole 100, 200 evrov za kakšne malenkosti, v starosti pa je treba računati na precej večje stroške. Če pa imaš smolo in dobiš bolehnega psa, pa so stroški lahko astronomski.


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #40 : 19 Januar 2007, 15:51:28
Stroški so res ogromni, ampak ni mi žal nobenega tolarja  :).

Lp


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #41 : 19 Januar 2007, 16:23:52
Velik pes so večji stroški, več hrane poje, večji stroški zdravil, zdravljenj..... včasih se vprašam če sem normalna, ker sebi ne privoščim nič, jem tako tako, ne šibam takoj k zdravniku če sem bolna,....a če se gre za psičko to je čisto druga pesem, he, he...a mislim da je večina vas takih.

Tako da če denar pri vas ni problem, ne vem, če ima smisel zdaj o tem razmišljat koliko vas bo točno stal pes, ker so stroški zelo nepredvidljivi...

Samo hrana za mojo 52 kg psičko pride na mesec 65 eur (14 kg vreča).

lp



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #42 : 19 Januar 2007, 17:03:44
Glede stroškov, cena samega psa je še najmanjši strošek.
Meni se zdi največji strošek veterinar - ker vsakič ko samo stopiš v ordinacijo pustiš tam najmanj 5.000 - pa sploh ni treba da je pes kaj bolan (Cepljenje, čipiranje, ampule(full drage),kašne mazila,...). Naslednji kar velik strošek je hrana - če ga hraniš z kvalitetno hrano seveda. Potem je zelo velik strošek pesjak - ki more bit dobro narjen - to pomeni da more met tla in streho - noter seveda super izolirano uto,...
Pol so tle še povodci in ovratnice,razne igračke,...
Šolanje je pa kot je ninci povedala - mala šola nekej do 30.000, potem če greš naprej v A ali B-BH računaj še na enih 30.000 - če se nameravaš ukvarjat z agilityjem tudi enih 25.000 (3 mesce - vsaj v kd obala)- potem pa mesečno plačuješ...

Psi so res kar dragi - ampak ti vse 100 krat povrnejo!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #43 : 19 Januar 2007, 17:55:07
Potem je zelo velik strošek pesjak - ki more bit dobro narjen - to pomeni da more met tla in streho - noter seveda super izolirano uto,...

Razen, če 'maš psa v hiši, kamor spada.  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #44 : 19 Januar 2007, 18:18:20
Razen, če 'maš psa v hiši, kamor spada;)

Na žalost nimajo vsi možnosti imeti psa v hiši  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #45 : 19 Januar 2007, 18:27:37
Pa tudi ne verjamem da bi bili vsi psi v hiši srečni :-\...

drugače pa je bila nekje tema,koliko se porabi mesečno za vzdrževanje psa ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #46 : 19 Januar 2007, 18:30:52
Tudi če je v hiši, ni poceni: kupiti je treba dober sesalec, na nekaj let je potrebno zamenjati ležišče,... Dejstvo je, da pes ni poceni.
(čeprav moramo priznati, da smo za končno vsoto veliko krivi tudi sami ;D ravno vsakega povodca, ki je vaauuu ::) dober & lep, tudi ne bi bilo treba kupiti. Da ne omenjam 100 različnih igrač...)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #47 : 19 Januar 2007, 18:34:42
Tudi če je v hiši, ni poceni: kupiti je treba dober sesalec, na nekaj let je potrebno zamenjati ležišče,... Dejstvo je, da pes ni poceni.
(čeprav moramo priznati, da smo za končno vsoto veliko krivi tudi sami ;D ravno vsakega povodca, ki je vaauuu ::) dober & lep, tudi ne bi bilo treba kupiti. Da ne omenjam 100 različnih igrač...)

Tu sem pa jaz zelo pridna. Doti ima samo dve ovratnici in en povodec, pa samo tri igrače: pujska in ježka, ki piskata, in žogo. Ne potrebuje veliko igrač, ker veliko spi ;), pa tudi sama se z njo veliko ukvarjam :). Brez igrač.

Je pa res, da nekoliko več denarja porabim za nagradice oz. priboljške..

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #48 : 19 Januar 2007, 18:39:12
Velik pes so večji stroški, več hrane poje, večji stroški zdravil, zdravljenj..... včasih se vprašam če sem normalna, ker sebi ne privoščim nič, jem tako tako, ne šibam takoj k zdravniku če sem bolna,....a če se gre za psičko to je čisto druga pesem, he, he...a mislim da je večina vas takih.


Ja Kast res smo vsi taki... :D
Jaz grem naprimer raje Taju kupiti ovratnico ali igračko - karkoli, kot pa da grem za sebe kupovati majčke, hlače, jakne - pa da ne bo pomote sem shoping manijak :-[, pa vseeno bi za mojega Taja dala vse in mu kupila vse! :)



Renn...
Drugače se mi pa zdi lepo in pametno, da se najprej pozanimate kaj lahko pričakujete, ko boste imeli psa - od stroškov naprej, za moje pojme je to pohvalno!  :)
Zato, ker nekateri kupijo kužka, ki je tako luškan kot mladiček in oh in sploh - potem pa zraste ali pa še to ne, pa ugotovijo, da ne mislijo dajati toliko denarja za psa in pa toliko časa za psa... potem pa tak kuža pristane nekje na cesti in če ima potemtakem srečo konča v zavetišču... :-\
Tako da Renn - lepo in odgovorno od vas! ;)
Upam, da boste našli za sebe srčkanega kosmatinčka, ki vam bo lepšal dneve, mesece in mnoga mnoga leta! ;D

Pa sporoči kako ste se odločili!
Za katero pasmo se pa zanimate? :)



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #49 : 19 Januar 2007, 21:07:00
Da še jaz pristavim svoj piskerček ;D imam mopsiko,katera je z rodovnikom ker se zavedam da tako mora bit  :o in čeprav ima vse papirje ima alergije in podobne probleme -ti povem MI NI ŽAL NE TOLARJA NE EVRA ZA NJO, čeprav moj mož govori da bomo bankrotirali zaradi psa -veš to ni res ;) ker če neko bitje imaš rad ni važno koliko stane  8)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #50 : 20 Januar 2007, 11:02:32
Se strinjam, da pes ni poceni, poleg začetne investicije, zapravim nekje 40 tisoč še vsak mesec, za hrano, priboljške, igračke --> 65kg pač malo več poje. Pa še šola, pa veterinar,...
 AMPAK: Vsak tolar (oz. evro) se povrne, ko grema na sprehod, ko se skupaj igrama in ko me pogleda s tistimi svetlečimi očkami. Domnevam, da se strinjate!

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #51 : 20 Januar 2007, 13:06:11
Sama sem mnenja,da nas pes stane toliko,kolikor smo zanj pripravljeni zapraviti. Lahko zelo malo, lahko pa zelo veliko.Vse je odvisno kakšen človek poseduje kakšnega psa.

V vsakem primeru pa sem prepričana, da je pes en velik luksuz.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #52 : 20 Januar 2007, 13:17:10
Sama sem mnenja,da nas pes stane toliko,kolikor smo zanj pripravljeni zapraviti. Lahko zelo malo, lahko pa zelo veliko.Vse je odvisno kakšen človek poseduje kakšnega psa.


Jahh Miša... za tiste kmete, ki imajo pse na verigi in dobijo ostanke od kosila - najbrž pes ne stane prav veliko.... vendar to ni primerno življenje za psa - daleč od tega...

Dejstvo je, da če imaš psa moraš prevzeti vso odgovornost in mu zagotoviti solidno in lepo življenje - finančno, fizično in psihično, v to pa spadajo stroški, ki so veliki, vendar ti ni žal denarja, saj je pes družinski član in ne samo žival, ki jo imaš doma!

Lp
Tina



Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 20 Januar 2007, 17:29:12
Pa še en strošek je, če daš svojo psičko oziroma psa sterilizirati ali kastrirati. Fant je za svojo kužiko, ki je takrat imela 35kg dal za sterilizacijo malo več kot 40000sit.

lp, sanja



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #54 : 20 Januar 2007, 18:27:15
O stroskih vzdrzevanja psa (osnovnih - hrana itd) se je ze govorilo v tej temi:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1632.0

Drugace se pa na tem mestu strinjam z Miso - pes te lahko stane 20 tisoc na mesec, lahko pa 100. Pac, ce kupis vsako fancy igracko ,ki je seveda vsec bolj tebi kot psu in mislis da jo tvoj pesjan sigurno mora imeti..ceprav bi bil cisto zadovoljen in morda celo bolj navdusen nad kako home-made zadevo ali pa z svojo staro, ze malo razcapano igraco. Ce nakupujes pasje priboljske v trgovinah.. lahko sam zavihas rokave in speces kaksne slastne in zdrave piskotke zanj tudi doma. In podobne zadeve... marsikdaj si "po nepotrebnem" praznemo denarnice kar lastniki sami. In pod pretvezo, da kupujemo za psa, kupujemo zase ;D ;D Seveda pri kvalitetni prehrani, veterinarju in ostalih nujno potrebnih zadevah se nikakor ne sme sparati, ce se zavedamo, da posedujemo zivo bitje nad katerim smo prevzeli popolno odgovornost.

To, da je pes luksuz se pa tudi strinjam.. ceprav, ce znas gledati "z pravimi ocmi" ugotovis, da si nazaj dobil veliko vec, kot si pa dal. In ravno to je car vsega skupaj..   ;)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 20 Januar 2007, 18:33:17
Temi sta združeni.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #56 : 20 Januar 2007, 18:49:22
No, saj pretiravati pa tudi ni treba. Mene pride vzdrževanje vseh šestih (brez izrednih stroškov in luksuza) kakšne 25 bivših jurjev na mesec, pa ne jedo zanič futra.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #57 : 21 Januar 2007, 08:59:41
No, saj pretiravati pa tudi ni treba. Mene pride vzdrževanje vseh šestih (brez izrednih stroškov in luksuza) kakšne 25 bivših jurjev na mesec, pa ne jedo zanič futra.
Te lahko najamemo? :)

Saj tudi pri nas ne pretiravamo. Pred to dietno hrano smo dali mi cca. 11.000,00 SIT na mesec (500g briket na dan) za 52 kg psico. No pri tebi predvidevam, da dobiš extra popuste pri trgovcu glede na to, da imaš šest psic, a ne ;) . Za vzreditelje so 18 kg vreče po precej nižji ceni! Tu se da zelo prišparat, a  kaj ko tega ne dajo ravno vsakemu, ki ima enega ali dva psa!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #58 : 21 Januar 2007, 09:32:20
Kast,

ne razumem  ??? Saj si tudi ti lahko privoščiš 25 kg žakeljček kvalitetnih briketov po nizki ceni. Samo 9.500 sit. Pa še na dom ti ga pripeljejo. Zaradi tega pa ti res ni treba biti včlanjena v klub vzrediteljev.

Lanabela,
 tudi mene zanima, kako ti pri šestih psicah uspe pridelati tako nizke stroške? Mislim, samo za brikete.

Jaz sem šla dol z briketov in jim že en mesec kuham, ker sem mislila, da bom stroške njihove prehrane znižala, pa sem ugotovila, da so se mi povišali, tamale so postale prave bajsike, jaz pa celi dan stojim za štedilnikom  :-\

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #59 : 21 Januar 2007, 17:32:50
Na mesec požrejo 3 žakle po 15 kil BOSH adult, vreča stane trenutno ko je v akciji 6990 SIT (sicer je nekaj več, a ne več kot 8000), na kar dobim še 7% popust na količino. Potem je treba med redne stroške prišteti še malo več kot jurja za zdravila za Alico. Kakšnih drugih stroškov za veterinarja razen cepjenja skorajda nimam, pri frontlinu pa tudi lepo prihranim. Kupim 2 ampule za 60kg pse in jih imam dovolj za vseh 6.