agresivno obnašanje do psic

oxy · 1916

oxy

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 1
: 18 Maj 2006, 20:52:58
Danes me je moja leto in pol stara nemška doga ful presenetla, v negativnem smislu.
Tri tedne je od konca njene druge gonitve in v času gonitve ne mara psic, po prvi gonitvi je to obnašanje minlo in je bila prijazna do vseh psov. Danes na sprehodu pa je eni psički "lepo" pokazala zobe in bi jo po moje zgrabla, če je nebi imela na povodcu, tista druga psička je šla z lastnikom mirno mimo in je še pogledala ni, ona pa tak...
Kaj zdaj? To obnašanje zame ni dopustno, ker po tem takem jo lahko samo še z nagobčnikom vozim na sprehod al kaj?! Zgleda da bo treba v šolo lepega obnašanja. Ma kdo še kakšne izkušnje s tem?
Pa drugače je ful miroljubna psica, prijazna do ljudi, še posebej do otrok, samo na igro misli... ne vem, kaj jo je zdaj piknilo, pa ni imela nobenih slabih izkušenj.



herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #1 : 20 Maj 2006, 15:11:37
Jaz s tem nimam nobenih izkušenj, naša Hera se pri treh letih in po 4 gonitvah še vedno obnaša "normalno". Se je že zgodilo, da jo je maltežan ugriznil v nogo, pa je samo bebavo gledala.  Edino to smo opazili, da zadnje čase malo več laja. Včasih je ni bilo slišati, sedaj se pa hitro oglasi, če kje sliši kakšen lajež ali nepoznan zvok. Ampak brez kazanja zob, samo oglasi se.

LP
Karin


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2 : 21 Maj 2006, 22:05:46
Mogoče je imela samo slab dan. Sicer pa ne vem, kako je z navidezno brejostjo. Lahko bi iskali vzrok tudi pri čem takem. Nagobčnik ni potreben, morda bi ti priporočala uporabo haltija. Če se zadeva ponovi čimhitreje odreagiraj in sicer tako, da jo cuknes nazaj in jo okregaš. Tudi ljudje smo včasih tečni. Morda je vzrok tudi v slabem vremenu ali utrujenosti???