pri mojem bučku ugotovili fiv in mačjo levkozo

{CiTrOeN} · 6904

{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
 :( :( :( :( :(
je kdo imel podoben primer. obe bolezni sta neozdravljivi in prenosljivi na druge muce.
je kdo svojo muco zdravil z vitamini in antibiotiki?

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 21 Maj 2006, 13:45:36
Zdravo!

zanima me če se maček ko ima aids ali levkozo kaj drugače obnaša kot drugače?

lp!





andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 21 Maj 2006, 14:09:13
Naša prva muca je dobila mačji aids(ali mogočelevkozo, sem mela takrat 12 let in sem že veliko pozabla), ko nam je enkrat samkrat zbežala iz stanovanja in jo je očitno en maček ali mačka ugriznila.
Na začetku se rana nikakor ni hotela pozdravit, mačka se je čudno obnašala, nekako apatično, skrivala se je in celo začela lulat po stanovanju. Na koncu je bila samo še v kuhini pod omarami in tam počela vse...
Dobivala je antibiotike.

Ni lepo za videt  :-\

Edina delna preventiva je sterilizacija, ker na tak način zmanjšaš željo po druženju s tujimi mačkami. Zato sem proti temu, da bi se mačke gibale po mestu brez nadzora sploh pa ne, če nisoo sterilizirane.
Na vasi je ponavadi bolje, ker je neka zaključena celota domačih mačk, ki živijo ločeno od ostalih in je manjša možnost, da bi živali prenašale med sabo bolezni, kar pa ni nujno...  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3 : 21 Maj 2006, 14:12:49
Na vasi je ponavadi bolje, ker je neka zaključena celota domačih mačk, ki živijo ločeno od ostalih in je manjša možnost, da bi živali prenašale med sabo bolezni, kar pa ni nujno...  :(

Je pa na žalost tako da je na vasi redkokatera mačka sterilizirana, ozr. kastrirana (vsaj tiste mačke na kmetijah)  :-\



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 21 Maj 2006, 14:21:36
Res je.
Širimo sporočilo hihi

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #5 : 21 Maj 2006, 21:28:25
mačka se drugače ni nič obnašala prej, do nazadnjega je bila vredu. skakal, delal vse ko prej. po tem pa je ćez noč zgobil vso energijo. nič jedel, pil samo vodo. niti trzal ni z očmi. hodil je samo od vode do kavča.

obe bolezni nista ozdravljivi.
-za levkozo obstaja cepivo (ne zdravilo)
- za aids pa ne.

obe bolezni same po sebi nista smrtne. vendar uničijo imunski sistem mucka in potem zboli tkoj za vse kar lahko.

prenašata se s gonitvijo, ranami, slino.
če je muc cepljen proti levkozi (seveda da je bil prej narejen test-kajti bolezen se v večini primerov prenaša-mama bolna-->bolni verjetno vsi mladički) potem za levkozo ne zboli. če je kastrinan in se pač ne goni je tveganje veliko manše. še vseno pa se lahko stepe s kakšnim okuženim mucom.

bolezeni nista prenesljive na ljudi in pse.

bolezen  zdravimo z infuzijami,antibiotiki in vitamini. 

navajam izjavo najine(lilly24) veterinarke:
da bo fiv ozdravljiv, takrat ko bo tudi pri ljudjeh izumljeno zdravilo proti aidsu. bolezni sta si zelo podobni.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 21 Maj 2006, 21:37:32
Torej najbo0lje je če mucko usmrtiš ali kaj? Ali pač ločiš od drugih živali?



{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #7 : 21 Maj 2006, 22:04:23
jaz osebno sem jo moral na žalost  usmrtiti, ker imam doma še enega muca. in jih ni možno ločit.saj sta se mela zelo rada.  bi se celo mogoče odločil za to, da bi ga obdržal in hranil z vitamini, vozil na infuzije,..sam je bil že v zelo slabem stanju.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 21 Maj 2006, 22:07:22
Si pesljal testirat drugega mačka/muco?



{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #9 : 22 Maj 2006, 10:11:12
termin imam že zmenjen.ampak moja odločitev ni padla največj del na to da je doma še en muc. nekako bi jih že ločil, ampak to da je bil bučko v zelo zelo slabem stanju. spremenil se je v 1,5 dneva. in vedu sm da je trpel in da bi še. saj kdaj se uprašam a sem naredil prav al ne.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 22 Maj 2006, 10:19:11
od moje sestre mačka je imela levkozo... po tem ko so naredili teste in ugotovili, da ima to bolezen je živela še nekaj mesecev, ampak se ji je tako kot tvojemu mačkonu stanje zelo poslabšalo v enem dnevu. evtanazija je bila neizbežna... veterinar je sicer rekel, da jo lahko vzamemo domov in bo doma poginila v nekaj dneh, ampak si noben maček ne zasluži umiranja na obroke in smo jo raje humano uspavali... to je še najboljša rešitev na žalost  :'(



{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #11 : 22 Maj 2006, 11:49:33
saj ravno to. nisem imel izbire. čeprav mi je hudo.
jaz bi že bil bolj srečen in vesel, ampak kaj bi pa doživljal mucek?

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Maj 2006, 18:33:50
mi bi imeli doma svojga sončka, a on bi trpel...jest bi mogel vitamine, voziti ga na infuzije,...in umiral bi počasi,...a smo lahko tako sebični in bi nekomu, ki ga imamo radi, privoščili to, samo da bi mi bili veseli?
pogrešam ga, a mislim oz. sem skor prepričana, da mu je zdaj bolje. saj je dlje časa trpel, navznoter. če razumete.

mislim da je zdaj v mačjih nebesih in se ma prav lepo in se igra z našimi mucki, kateri so že umrli, predvsem pa s svojo mamico  :) to me tolaži



{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #13 : 23 Maj 2006, 18:11:27
ja mene tudi

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


Lanyca

  • Gost
Odgovori #14 : 26 Maj 2006, 17:08:41
saj ravno to. nisem imel izbire. čeprav mi je hudo.
jaz bi že bil bolj srečen in vesel, ampak kaj bi pa doživljal mucek?
Jaz se strinjam.
Če se je mucek mučil ne bi itak mel več kaj dosti od življenja.
Pomoje je vse skup potem res najbolje končat tako, da ga uspavaš. :-\
Glede na to si se pomoje odločil pravilno.
Em, kaj pa drug muc ali je ukužen ali ne?
No mogoče je že napisano-če je se opravičujem-ampak jaz nism zasledila.

Držim pesti, da bo z drugim muckom vse o.k. :)


lp