pikice na bradi

majchi_na · 2394

majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
: 20 Maj 2006, 15:46:22
včeraj sem psički zatipala kot neke mozoljčke na bradi,kjer se je praskala že več časa.nevem kaj bi lahko blo.ne zgleda nič gnojno ampak samo malo kot hrapava,dvignjena koža na dveh mestih na bradici.ji lahko s čim namažem?



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1 : 20 Maj 2006, 15:55:43
Koliko pa je tvoja psička stara?
Pojav pri tvoij psički me zelo spominja na canine papillomas - virus, ki se pojavi pri psih pred 2 letom starosti in je zelo nalezljiv. Izgine pa sam od sebe in ko ga pes nekrat ima in izgine, ga ne more več dobiti. Je pa bolje, da to pregleda veterinar.
Lahko pa je tudi kakšna vrsta alergije. :-\

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lola

  • Gost
Odgovori #2 : 20 Maj 2006, 17:29:06
Ja ja to imata tudi naša dva. Jaz mislim da je to od trave in samo izgine. Ne sekiraj se, samo pusti pri miru, nič ne maži pa bo zginilo. Govorim v primeru če so po bradi ali gobčku kakšne pikice kot mazoljčki. Če že moraš kaj namazati naj bo to aloe vera ali ognjič.



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Maj 2006, 11:41:05
psička bo avgusta stara 5 let.tam se praska že dlje časa,ampak pod tolko dlake nisem nič zatipala...zdaj pa sem čisto malo postrigla dlako tam okoli in sm opazla te mozoljčke.je pa tudi res da dosti hodi po travi.



Lola

  • Gost
Odgovori #4 : 21 Maj 2006, 11:52:48
mislim da tukaj leta nimajo nič zraven, jaz vem da moja dva vedno to dobita ko je pomlad, ko vse cveti. Sej boš vidla, kako bo, ni pa to nič hudega. Če pa res ne bo dobro pa stopi do veterinarja



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 21 Maj 2006, 18:39:31
sem napisala leta zaradi prvega odgovora oneki stvari ki se pojavi pri mlajših psih.pol je pa vse v redu in ni razloga za skrb ker očitno ni nič hudega  ;D



mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 14 September 2006, 23:31:35
če imaš jod potem namaži kar z jodom ker razkuži in zdravi :)



Franka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 16 September 2006, 09:22:09
Naš je imel te mazoljčke ko je bil mali. Ugotovili smo da je to zato, ker kopa luknje in se okuži z gljivicami, katere se nahajajo v zemlji. Nam je veterinarka dala šampon plivasept in takoj je zadeva izginila.

+1