sterilizacija

Gost · 388163

dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #60 : 24 Maj 2006, 11:40:32
Drugače pa je, če se je psica že večkrat gonila (več kakor 2x) ali celo že imela mladiče. Takrat ima maternica že spremembe, ki so posledica hormonske aktivnosti med gonitvami, brejostjo in po porodu, zato se maternico običajno odstrani.

Ja, to je praksa pri nas, v tujini (zahodna evropa) pa odstanjujejo samo jajčnike. Tudi če je samica stara že (recimo) 5 let in je že imela kdaj mladičke. Zanimivo, kako se mnenje veterinarjev razlikuje od države do države...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #61 : 24 Maj 2006, 13:10:35
V Ameriki pa načeloma vedno poberejo ven vse kar je mogoče.


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #62 : 24 Maj 2006, 20:37:31
hvala vam.za sterelizacijo se bom morala odločiti tako in drugače,ker se nočem doma kregat kam bomo dali mladičke,pande pa tut nočem zgubit.tako,da...po sterelizaciji se bom trudla,da bo z njo vse vredu in,da ne bo imela zdravstvenih težav (gibala se bo verjetno zelo veliko,ker je hiperaktivna psička ;D) pa še za agility se odločam :) bomo vidli kk bo

čaw-čaw
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #63 : 04 Julij 2006, 20:13:12
Eno vprašanje za vse, ki imate sterilizirane psice... kako so jih oskrbeli po operaciji?? Do sedaj sem vedno videvala psicčke, ki so bile v tistih mrežicah, vse povite... Rumbi pa so na šive dali obliž, ki naj bi ga, če v treh dneh ne odpade sam ,odstranili mi. Spodaj je lepa rana, okoli 8 šivov. Je to samo različno od veterinarja do veterinarja ali nov pristop?

Njej so odstranili vse, pri dveh letih, do sedaj se je gonila dvakrat, cena nekaj čez 30.000sit, pri Čopovi v Lescah za 26kg psičko.

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #64 : 04 Julij 2006, 20:57:59
Rina je dobila samo tist obliž,ki smo ji ga sami potegnili dol in prav tako je bila spodaj lepa rana.Tiste mreže dajejo še ponekot gor(v domžalah jih),pomoje so bol za to,da si težje da obliž dol. Mi smo tudi plačali 30.000(kak tolar gor/dol,se ne spomnim točno) v mestnem logu je imela pa takrat okoli 35kg.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #65 : 04 Julij 2006, 21:05:57
Pri Piki je bila cena podobna. Imela je pa tri dni tisti krožnik okrog glave in po desetih dnevih sva ji sama odstranila šive. Do takrat sva pazila nanjo bolj kot na punčico svojega očesa, kar je bilo po enem tednu kar težko, ker je imela že toliko energije ... Ima pa sedaj malo problemov z mehurjem, ki ji včasih puščam, ne da bi ona vedela, vendar uporabljamo nek sirup , ki stane 5000 sit in je za zelo dolgo časa.
Ninči upam, da bo Rumba čimhitreje okrevala. In kako se kaj drži?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #66 : 04 Julij 2006, 21:52:40
Pri Piki je bila cena podobna. Imela je pa tri dni tisti krožnik okrog glave in po desetih dnevih sva ji sama odstranila šive. Do takrat sva pazila nanjo bolj kot na punčico svojega očesa, kar je bilo po enem tednu kar težko, ker je imela že toliko energije ... Ima pa sedaj malo problemov z mehurjem, ki ji včasih puščam, ne da bi ona vedela, vendar uporabljamo nek sirup , ki stane 5000 sit in je za zelo dolgo časa.
Ninči upam, da bo Rumba čimhitreje okrevala. In kako se kaj drži?

Zaenkrat ni problema. Brez satelita je ubistvu od prvega dneva, gor ji ga dava samo ko naju ni doma in pa ponoči, čez dan jo pač malo gledamo. Norela bi čisto normalno skakala, lezla v naročje... čisto je nora, tako da jo malo bremzamo ::)
Jutri pa je še dan D za Smarta, potem pa upamo, da veta spet ne bomo videli kakšno leto ali dve ( če odštejemo cepljenja, ki se jim itak izogibamo ::)).

Lp nina




search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #67 : 04 Julij 2006, 22:10:06
O super, da ji gre tako dobro  ;D ;D ;D
A Smart gre na isti poseg?
Zakaj se pa izogibate cepljenjem ???



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #68 : 04 Julij 2006, 22:58:51
Tara je bila serilizirana pri 7 letih pri Zaninoviču, cena 30.000 za 3kg težko psičko. Prišli smo pa iz Izole v Ljubljano. Imela je neko debelo gazo na šivu ki je bil dolg nekje 1,5cm do 2 cm in oblečena je bila v mrežico. Po enem tednu smo šli nazaj da so ji pobrali dol šive. Bila sem zelo zadovoljna, ker se je vet zavzel, me je pomiril ker je vidu moj ogromen strah, končano pa je bilo v slabi 1 uri. Vse je šlo brez problemov. :)
Jaz sem se edino počutla kri vo na začetku, ker ko sem jo spustila v avtu iz boksa, je kar planila v moje naročje in se tresla od straha. Jaz sem jo stisnila k sebi in se zlila v jok, ker se mi je smilila, da kaj sem ji naredila da mora tako trapet :'(. Moj fant se mi je samo smejal :D, ker sem naredila pravo stvar da sem jo sterilizirala in da bo ok, ko bo vse mimo. :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #69 : 04 Julij 2006, 23:04:11
A pa je to normalno,da je za vse pse enaka cena?Se ne gre po teži?

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #70 : 04 Julij 2006, 23:10:07
Ja res zanimivo, za vse enkaka cena kot prišete tukaj, no ja kakor jaz vem, je to po kilaži, za Asko sem dala kar nekaj cekinčkov več, sicer so ji obenem naredili še ene druge kontrole (zaradi okuženega klopa), kar ni pasalo k sterilizaciji samo vseeno je sama sterilizacija me prišla nekaj čez 40.000,00  tisočakov za težo 39 kg.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #71 : 04 Julij 2006, 23:10:26
A pa je to normalno,da je za vse pse enaka cena?Se ne gre po teži?

lp
Tudi meni se zdi čudno, da je za vse ista cena  :(



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #72 : 04 Julij 2006, 23:13:20
Se gre po tezi, ampak se cena spreminja tudi od veterinarja do veterinarja :)

Mi smo pri Zaninovicu pred 3 ali 4 leti dali nekaj cez 40.000 za 45 kg psicko. Kot sem drugod gledala, so cene priblizno iste, s tem, da grejo recimo do 20 kg ena cena, nad 20 kg visja cena.

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #73 : 04 Julij 2006, 23:41:58
Do 30kg ena cena, nad 30kg druga cena. Če bi imela Rumba 30kg ali več bi naju prišlo okoli 40.000sit, ker jih ima manj je bilo malo čez 30.000. Sem preverila cene tudi v drugih vet. ambulantah, pa so seveda v Lj. najdražji. Na Fakulteti so mi rekli ceno za 30kg psico 60.000sit :o ... tako da se splača malo okoli poklicat in preverit, ker taka razlika med postopkom operacije najbrž ni. Mi itak stalno hodimo k Čopovi... ampak vseeno.

SAR odgovor o cepljenju je sigurno v temi o cepivih ;)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #74 : 04 Julij 2006, 23:48:30
. Na Fakulteti so mi rekli ceno za 30kg psico 60.000sit :o ...
Kaj tolko so ti tam rekli?. No ja jaz sem mojo tam dala sterilizirati, pa mi še daleč ni žal, ker res odlično so vseopravili in nobenih komplikacij. Ko sem spraševala a ceno so mi rekli, da glkede na kilažo me bo prišlo okoli 50.000,00 sit, kasenje me je manj, ker ni bilo komplikacij. Več me prišlo že iz prejšnjega posta napisanega razloga...lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #75 : 05 Julij 2006, 09:11:23
Kaj tolko so ti tam rekli?. No ja jaz sem mojo tam dala sterilizirati, pa mi še daleč ni žal, ker res odlično so vseopravili in nobenih komplikacij. Ko sem spraševala a ceno so mi rekli, da glkede na kilažo me bo prišlo okoli 50.000,00 sit, kasenje me je manj, ker ni bilo komplikacij. Več me prišlo že iz prejšnjega posta napisanega razloga...lp

Ja kastracija pa 40.000sit. med tem ko kastracija v ambulanti za male živali na vodnikovi recimo pride 20.000 ::) za enako težkega psa... take razlike so čisto mimo če mene vprašaš. Lj. je v povprečju dražja od Čopove in od ambulante v Loki za 10.000sit, kar se kastracije in sterilizacije tiče.
Aja malo čez 37.000 sit je prišla Rumbina sterilizacija skupaj z tabletki za mačka (vnetje mehurja), praški za rehidracijo in Smartovo injekcijo za pomiritev želodca. ::)

p.s. Smart je ravno na operacijski jaz pa čisto živčna :( :-\

Lp nina



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #76 : 05 Julij 2006, 09:22:16
V Kopru je do 25kg cena med 25.000 in 28.000 za psico, ampak njim nebi dala v roke psa niti za pou  manj.! Raje sem dala toliko več za sterilizacijo + bencin in cestnina in sem z večjim zaupanjem pustila Taro v njihovih rokah.  K zaninoviču sem šla ker je res car zame. Najprej sem šla na pogovor z njim in mi je vse lepo razložil in nato smo se zmenili za datum. :)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #77 : 05 Julij 2006, 09:26:15


SAR odgovor o cepljenju je sigurno v temi o cepivih ;)

Lp nina
o hvala, šibam pogledat  ::) ::)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #78 : 05 Julij 2006, 09:27:10

p.s. Smart je ravno na operacijski jaz pa čisto živčna :( :-\

Lp nina

Ninči poročaj čimprej prosim. Pa pomiri se, saj bo vse dobro. Držimo 36 tačk in 4 pesti zanj :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #79 : 05 Julij 2006, 14:30:03
Evo Smart je doma, vse je ok. Za razliko od Rumbe, ki je njeni šivi ne ganejo bi si on zdajle jajca sam odtrgal če bi jih še imel. :-\ :(

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #80 : 05 Julij 2006, 14:34:54
Evo Smart je doma, vse je ok. Za razliko od Rumbe, ki je njeni šivi ne ganejo bi si on zdajle jajca sam odtrgal če bi jih še imel. :-\ :(

Lp nina
superrr. Saj ga bo minilo - zdajle je malo šokiran, veš.



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #81 : 17 Julij 2006, 23:22:04
naša je tudi že po sterelizaciji,zdaj že lep čas...in se ji je ranica lepo zacelila.po sterelizaciji mi je sicer enih 2x bruhala..me je tako strah blo,da nisn vedla ka naj..sam pol je blo pa vse vredu...in zdaj je še bol živahna,ko pa pred sterelizacijo...plačala sem pa 28sit za 6kg težko psičko


upam,da je s smartom vse vredu


mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #82 : 18 Julij 2006, 02:47:45
Jaz sem par dni nazaj sprasevala za sterilizacijo pri Dr. Matku in pride sterilizacija 6 kg psice 40.000 sit.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #83 : 18 Julij 2006, 15:25:02
Jaz sem par dni nazaj sprasevala za sterilizacijo pri Dr. Matku in pride sterilizacija 6 kg psice 40.000 sit.

 :o :o Si prepričana da toliko???

Lp nina



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #84 : 18 Julij 2006, 16:40:49
Ja, 100 %. Smo bili z Atumom 1 teden nazaj na operaciji in sem sproti vprasala se za ceno sterilizacije nase tamale psicke  in mi je bila podana cena 40. 000 sit. Sem tudi jaz kar malo zacudeno pogledala, ker se mi vseeno zdi malo veliko za tako malo psicko (mesanka z pincem), glede na to, da za operacijo rame pri 50 kg psu nisem dala ne vem koliko vec.

Za nami je bila pa ena punca z maltezanko in je isto sprasevala za sterilizacijo in ji je bila podana ista cena. Tako, da bo kar drzalo.  :-\


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #85 : 18 Julij 2006, 16:43:43
Meni se zdi full visoka cena za to težo, pretirano res. Najina dva imasta skupaj 60kg in smo dali skupno za sterilizacijo in kastracijo 65.000sit. Tako, da je tale 40.000 full visoka  :-\

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #86 : 18 Julij 2006, 16:51:43
Jaz sem nekaj časa klicarila malo okoli in spraševala za cene za sterilizacijo okoli 35kg težke psičke:

veterinarstvo trstenjak-zajc d.o.o: 52.800 sit

veterinarska ambulanta lesdog d.o.o: prib. 44.180 sit

veterinarski dom domžale ambulanta za male živali: 25.000-30.000 sit

Buba, veterinarska ambulanta, rožna dolina: 36.000 sit

veterina dobro-grosuplje (ivančna gorica): okoli 40.000 sit

veterina kamnik: 31.000 sit

veterinarska postaja litija
: 37.000 sit + DDV

prva - k klinika za male živali
: 45.000 sit

si pa nisem zapisala za veterinarsko postajo ljubljana, vem pa da je bilo tam najceneje

Seveda se je treba prepričati kateri veterinar je res dober, in ne izbirati samo na ceno.

tole so bolj okvirne cene



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #87 : 18 Julij 2006, 20:27:52
res čudno,da so tako različne cene...pač mene je prišlo vse skup 30sit,ker sm kupla še hrano za po operaciji.šive pa mazilo za ranico so mi pa zastonj pobrali,tk da mislim,da so bli kr vredo.sm jo pa pelala v veterinarsko postajo Slovenj Gradec.




Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #88 : 18 Julij 2006, 20:29:18
30tisoč ;D   sm se zmotla prej

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #89 : 18 Julij 2006, 20:37:51
Kako mazilo ??? Mi nismo nič mazali.