Koruza

irenchy · 8669

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
: 10 Avgust 2005, 10:40:42
našemu pesjanu sem včeraj dala za probat surovo koruzo....in :o :o jo je jedel kot nor...ne cele! škodovala mu za enkrat še ni. me pa zanima, če mu lahko škoduje ??? zdej mu ne mislim dajat celih storžev ampak kdaj pa kdaj pa! jaz pravim, da je vse vredu v zmernih količinah! ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 10 Avgust 2005, 12:19:38
Tudi Gana včasih poje kakšno koruzo ( iz konzerve ). Samo zelo zelo redko. Škodovala ji ni nič.  ;) ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 10 Avgust 2005, 15:42:36
Glede koruze ja takole... če malo pogledate po sestavi vaših briketov boste ugotovili, da večina vsebuje koruzno moko.Tako da občasno in v zmernih količinah mislim da ne bi smel biti problem. Po drugi strani pa je res tudi, da naj bi ravno ta moka povzročalo psom največ problemov z dlako, kožne alergije, prebavo itd. Kje točno sem to brala se ne spomnim bom poskusila poiskati in prilepii link na članek.

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 24 Avgust 2005, 15:29:43
Naša prejšna psička je bila nora na pečeno koruzo ;D...mi smo pekli on pa je sedela zraven in cedila sline...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #4 : 24 Avgust 2005, 18:17:13
Mi smo tudi pekli koruzo pred kakim tednom. Pa je Lana sedela pa prosila pa čakala, tako, da sem ji dala malo pečene koruze in jedla jo je kot nora. Poskušala sem ji dati tudi surova malo jo je jedla potem pa je ni več zanimala. ;) ;D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 24 Avgust 2005, 19:38:53
našmu Indiju pa še nismo dali koruze ... sam verjetno bi jedel ker je use ...  ;)



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 Julij 2007, 09:01:06
Mogoče pa je kakšna razlika v tipih koruze samo zdaj se ne morem spomnit točno. ???Vem pa da sta 2. ;)



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 September 2007, 19:46:58
Luna je kot nora vlekla koruzo iz bližnje njive in je potem zelo driskala. No, njej je škodovala  :( verjetno jo je pojedla preveč.



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #8 : 27 Avgust 2009, 18:43:02
Mene pa zanima,če psi smejo jest koruzo..
Moja psička namreč,če je najde koruzo,pa ali je surova ali pečena,jo poje.  :)

Hvala za odgovor :)



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #9 : 27 Avgust 2009, 19:55:10
Glede na to da je koruza del nekaterih pasjih briketov očitno ni škodljiva. Naj bi bila pa "junk", se pravi težko prebavljiva.
Naša ima najrajš pečeno! :P Če bi lahko bi še notranji "storž" pojedla. :o



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #10 : 27 Avgust 2009, 19:58:18
Moja tudi :D Bi storž pojedla :D

Današnja fotka :P




Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 27 Avgust 2009, 20:13:07
Po sliki sodeč, ji koruza res gre v rit.  :D
Jaz osebno nad koruzo nisem navdušena, zato se ji pri briketih za Lana na veliko izognem.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


komodo

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 November 2009, 08:40:48
jaz sem tudi zasledila, da psi ne smejo jesti koruze.... pa da jih v briketih nekje dajejo, nekje ne...   sploh v nekaterih je je veliko... vendar če pes sam koruzo najde in jo pogloda, verjetno ni nič narobe ?  ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 07 November 2009, 09:43:38
Če jo normalno prebavlja in je kakec v redu ni razloga, da je nebi. Ne more pa samo od nje živet. To pa res ne ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 19 December 2009, 17:45:49
Meni je moj brat povedal (hodi na fakulteto o prehrani) da koruza ni dobra za pse.Kot prvo je težko prebaljiva,kot drugo pa (lahko) povzroča rakave celice oz.  če pes je koruzo je več  možnosti da bo pes imel raka.Če pogledate zelo kvalitetne brikete,te (navadno) ne vsebujejo kotuze oz. nasploh žitaric.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kaira

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 02 Marec 2010, 10:55:45
Ravno sem bral o tej novi hrani (GranataPet) in ne vsebuje koruze pa soje pa tega... To je potem dobra hrana, ne?

Drugač je pa tole link: http://pasjazvezda.si/index.php?main_page=product_info&cPath=17_18&products_id=50