Sprehod

Gost · 18068

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #30 : 30 Avgust 2005, 19:10:09
Jaz sem svojo Kano, ko je bila še majhna pa vse do 4 leta vozila 5 krat na dan ven, da ni lulala po stanovanju. Potem je imela operacijo noge, pa smo zmanjšali na 4 krat na dan, da ni prevečkrat po stopnicah hodila. Zdaj trenutno pa oba s fantom delava, tako da gre le 3 krat na dan ven. Ob vikendih gremo še h staršem na bajto z dvoriščem, tako da je lahko cel dan zunaj, pa je kar vesela, ko pride spet domov na svoj fotelj.
LP


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #31 : 06 September 2005, 15:23:10
od včeraj naprej sta aro in pajo od jutra pa tja do večera spuščena, seveda dopoldne ko sem v šoli ju nadzira deda. potem pa grem  mal s kolesom pa ju vzamem s sabo pa gremo mal okol, grem 2x ali pa 1x na dan tako da se ornk zlaufata ;) 

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #32 : 08 Oktober 2005, 13:56:12
No zdaj pa par dni zaradi sterlizacije lana ne more na sprehod. škoddda. :'(



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #33 : 08 Oktober 2005, 14:04:59
Tyson in Pago imata ponavadi dva sprehoda na dan. Poleg sprehodov pa skoraj cel dan norita (no, saj ni čudno da rada spita od utrujenosti), tako da se res precej gibljeta. ;)

Lp, Maša



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #34 : 03 November 2005, 15:36:27
danes sem šla na sprehod pa sem fotoaparat vzela sabo pa so baterije crklne  še preden sem hotlakej slikat ;D ;D ;D ;D ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #35 : 03 November 2005, 16:01:44
Se zgodi tudi najboljšim! Haha  ;) ;)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #36 : 03 November 2005, 16:06:01
ursa...še vedno nisi odgovorila na moje vprašanje, ki je bilo zastavljeno že kar nekaj časa nazaj...me pa zanima....no..

ursa v temi naše živali sem zasledila, da je tvoj aro napadalen do psov. A ti ga pustiš, da se prostovoljno sprehaja? ali ste doma kje na samem, da s tem nimate problem ali ste v vasi pa vseeno?

lp

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #37 : 03 November 2005, 20:56:51
ja doma smo na samem... no zadj nista spuščena skos ker dada in jaz nimava časa zato ju spuščam skoraj na vsako 1 uro za ene 15 minut tako da ni problema...pa kadar je sosedov spuščen sta pa mojedva zaprta

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 03 November 2005, 21:33:07
Aha, seprau le niste tako na samem ..

Na samem ali ne , pes nima kaj počet , sam brez lastnika naokoli !!!.. in da ju še namerno spuščate ..



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #39 : 03 November 2005, 21:43:30
jah sej kje pa tega ni...pri nas tudi vsi psi spuščeni prosto po prešernu pol pa na sprehod jest z rondotom in vsi za mano in kako nej pol ukrotim ene 5 psov sicer je dost že eden, ki je sam ki se mi zapodi v psa....v takih razmerah lahko samo rečem, da sem vesela da je rondo tak kot je, kljub temu da se ne vede do vseh samcev prijazno. Pa kolkokrat sem se že skregala z lastniki jim dopovedovala.......ja seveda zaleže za en dan... >:( >:( >:( >:( Jaz bi tud lahka spustila Rondota kot to dela večina pri nas pa ne.. ja halo no tok sem pa že, da če mam psa da ga peljem zrihtam in  potem vse ostalo!

ursa...če imaš psa ga pelji na sprehod, če nimaš časa si ga vzameš, če jih pa že spuščaš jih spusti da si vsaj ti zraven, da jih nekdo kontrolira! Pa če praviš, da je agresiven.......bog ne daj da mene ne sreča, ko sem z Rondotom! to me pa tok pojezi...vrjemi, da ti ne bi bilo fajn, da je tvoj pes prijazen do vseh potem si pa na sprehodu in ti pridrvi tam en vaški norc in ti psa raztrga ti nimaš kaj narest in potem je pes agresiven do vsakega psa ki ga vidi, če povoha da je psica vredu če je samec pa gremo se tepst. res ni fino. in potem ga navdiš samcev in že spet jovo na novo......

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 04 November 2005, 02:01:08
jah sej kje pa tega ni...pri nas tudi vsi psi spuščeni prosto po prešernu pol pa na sprehod jest z rondotom in vsi za mano in kako nej pol ukrotim ene 5 psov sicer je dost že eden, ki je sam ki se mi zapodi v psa....v takih razmerah lahko samo rečem, da sem vesela da je rondo tak kot je, kljub temu da se ne vede do vseh samcev prijazno. Pa kolkokrat sem se že skregala z lastniki jim dopovedovala.......ja seveda zaleže za en dan... >:( >:( >:( >:( Jaz bi tud lahka spustila Rondota kot to dela večina pri nas pa ne.. ja halo no tok sem pa že, da če mam psa da ga peljem zrihtam in  potem vse ostalo!

ursa...če imaš psa ga pelji na sprehod, če nimaš časa si ga vzameš, če jih pa že spuščaš jih spusti da si vsaj ti zraven, da jih nekdo kontrolira! Pa če praviš, da je agresiven.......bog ne daj da mene ne sreča, ko sem z Rondotom! to me pa tok pojezi...vrjemi, da ti ne bi bilo fajn, da je tvoj pes prijazen do vseh potem si pa na sprehodu in ti pridrvi tam en vaški norc in ti psa raztrga ti nimaš kaj narest in potem je pes agresiven do vsakega psa ki ga vidi, če povoha da je psica vredu če je samec pa gremo se tepst. res ni fino. in potem ga navdiš samcev in že spet jovo na novo......

lp

Irena, se podpisem pod tole ..  ;)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #41 : 04 November 2005, 12:48:41
ali ste mislili da ju ne pazim? seveda ju pazim saj drugače negre

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 04 November 2005, 13:30:43
Ja, je čisto vseeno! Pes mora biti na striku, pod kontrolo lastnika .. ce se zato smatras, kupi povodce..



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #43 : 04 November 2005, 13:42:02
ok

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #44 : 02 Januar 2006, 20:47:20
jaz hodim z mojo hovawartko večkrat (tudi 3x na dan)...od sobotah in nedeljah ponavadi še večkrat kot med tednom. hodim pa v vsakem vremenu...


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #45 : 05 Februar 2006, 21:04:16
pri nas je pa tako, da gredo psički vsaki dan na poligon kd zagorje, kjer se zdivjajo do nezavesti. Potemgrem pa še jaz čez dan z vsakim malo na povodcu, da si ne dovolijo preveč svobode. Kakšen dan se seveda tudi zgodi, da sprehode izpustimo, zaradi drugih dejavnosti. Kalipa vsaj 20 minut na dan aktivno učim, da malce zatrem njeno hiperaktivnost. Mislim, da smo pri tem zelo pridni in nekaterim sploh ni jasno, kako poštimati 5 psov, vendar se z voljo da.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #46 : 03 Julij 2007, 08:46:08
Jaz grem z Chappijem(malim nemškim špicem)večkrat na dan na sprehod.
Sprehodi ga veselijo,in tudi ustaviva se pa se kaj naučiva.
Na sprehod greva najmanj 3xna dan.Posebaj zdaj v počitnicah!



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 03 Julij 2007, 09:33:38
No midva greva zjutraj na en krajši sprehod (20-30 min.) Popoldan greva (ob nedeljah grem jaz, drugače moj stric) velikokrat v hribe, če ni preveč vroče ali pa da je po poti senca. To je ta dolg sprehod (2 uri ali več). Potem pa še zvečer na še en krajši sprehod (20-30 min.(kdaj je tudi kakšno uro ali dve)). Včasih gre pa tudi 4-krat na sprehod.
Tako da, ko gre spat je ves zmatran.



Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 14 Julij 2007, 21:42:38
jah sej kje pa tega ni...pri nas tudi vsi psi spuščeni prosto po prešernu pol pa na sprehod jest z rondotom in vsi za mano in kako nej pol ukrotim ene 5 psov sicer je dost že eden, ki je sam ki se mi zapodi v psa....v takih razmerah lahko samo rečem, da sem vesela da je rondo tak kot je, kljub temu da se ne vede do vseh samcev prijazno. Pa kolkokrat sem se že skregala z lastniki jim dopovedovala.......ja seveda zaleže za en dan... >:( >:( >:( >:( Jaz bi tud lahka spustila Rondota kot to dela večina pri nas pa ne.. ja halo no tok sem pa že, da če mam psa da ga peljem zrihtam in  potem vse ostalo!

ursa...če imaš psa ga pelji na sprehod, če nimaš časa si ga vzameš, če jih pa že spuščaš jih spusti da si vsaj ti zraven, da jih nekdo kontrolira! Pa če praviš, da je agresiven.......bog ne daj da mene ne sreča, ko sem z Rondotom! to me pa tok pojezi...vrjemi, da ti ne bi bilo fajn, da je tvoj pes prijazen do vseh potem si pa na sprehodu in ti pridrvi tam en vaški norc in ti psa raztrga ti nimaš kaj narest in potem je pes agresiven do vsakega psa ki ga vidi, če povoha da je psica vredu če je samec pa gremo se tepst. res ni fino. in potem ga navdiš samcev in že spet jovo na novo......

lp

no jaz sicer (še) nimam psa ampak enkrat smo šli s sošolko (ene par nas je bilo) na Rožnik (ona ima njufa). in njen pes je zelo miren in to in je ves čas stal tam pri nas potem pa pride mimo en človek, čigar pes prosto teka naokoli pa nas nadere: "Prim psa, a si nora, te bo ugriznu!". in neža(lastnica njufa) pač prime thora, ker se ne misli kregat s tistim. in potem ji ga tist človek dobesedno izpuli iz rok (LoL, ne psa, ampak povodec) in spet začne nekaj histerično kričat, naj ga prime in da taki psi sploh ne bi smeli bit spuščeni  ::) (njuf). drugače pa itak na rožniku polovica ljudi sovraži velike pse, vsaj iz naših izkušenj (se je na tistem sprehodu še kaj zgodilo)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #49 : 14 Julij 2007, 22:09:58
ja,mi to doživljamo redno na naših sprehodih po Piranu  >:(
Seveda je v redu,če se drugi psi zaganjajo v moja dva in Gaja je seveda najbolj oh in sploh prijazna psička-še posebej do samičk(beri vse obratno),ampak jaz moram Paxxa k sebi držat(ko je že itak na povodcu),ker ''bo ugriznil''  >:( >:( >:(

Drugače pa imamo tkole:zjutraj ven za 10 min(ko nimam faksa),potem jest in počivat,dopoldne še enkrat za 10 min,popoldne za urco ali dve ven,preden jesta še enkrat za 10 min in zvečer še malo daljši(pol urce+).
Pa še ponoči gremo dostkrat ven za malo več časa,ker čez dan očitno preveč motimo okolico  ::)



pika*

  • Gost
Odgovori #50 : 15 Julij 2007, 06:54:33
jaz se z ljudmi na sprehodih sploh ne obremenjujem, hodila bom kjer bo meni pasalo in počela bom s psom kar bo meni pasalo, seveda tako, da ne bom kršila zakona (na javnih površinah pripetega, tam kjer pa ni javna površina pa odpetega). Sploh se ne ubadam s tem kaj ljudje pravijo, če me pa oni kaj nahrulijo jih pa nahrulim nazaj, odvisno od dneva kako sem razpoložena, včasih pa jih kar ignoriram.



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #51 : 24 Julij 2007, 10:03:18
Glede na to, da imam kar dosti časa (zaenkrat) ima Diva kar izdatne sprehode. Sicer se je v tej vročini malo spremenilo, ker popoldan tako ne mnoreš hoditi na sprehode ampak greva šele zvečer. Vmes pa na potrebo in na kopanje.

Zjutraj gre na krajši sprehod, nato pa greva na Anski vrh okoli 12.00 (to je 2 uri). Potem ponoviva sprehod ob 17.30 ali pa se igra s psi, če koga srečava. V glavnem...še 2 uri. Potem pa še večerni sprehod za kakšne pol ure.

Seveda se prilagajava vremenu. Ko dežuje imava krajše sprehode, pa tudi ko je vročina ne pretiravava.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #52 : 24 Julij 2007, 11:41:53
Seveda se prilagajava vremenu. Ko dežuje imava krajše sprehode, pa tudi ko je vročina ne pretiravava.

Sej nista iz cukra :D Bolj kot ščije, rajši imam sprehode. Bolj kot prideva blatna domov, bolje sva se imela.  :P



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #53 : 24 Julij 2007, 12:15:14
Saj se ne gre za to, da sva iz cukra.  :P Mislila sem predvsem na hladne dneve, ko dežuje. Takrat mi pa res ni v užitek letat 2 uri naokoli.  ;D


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #54 : 24 Julij 2007, 12:24:19
Pri nas pa je tko,da fina gospodična sovraži dež in se jo da ven spravit samo na najnujnejše(pa še to takrat ko je reeees nujno,drugače ne bo nič ),Paxx je pa tak norc,da mu je vseeno,če lije,važno,da je on zunaj....in tako....sem takrat tud jaz zunaj  :P
Gajči pa doma lepo



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #55 : 24 Julij 2007, 13:39:41
Takrat mi pa res ni v užitek letat 2 uri naokoli.  ;D

Mam pač čudne fetiše..  Gumijasti škornji, anorak/palerina pa gremo po lužah skakat :o



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #56 : 24 Julij 2007, 13:53:12
Hehe! Si moram palerino nabavit.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #57 : 24 Julij 2007, 14:38:12
No, tud moja fna mestna dama obožuje dež, še zlasti kadar rahlo pada. Še bolj pa kadar zaradi močnega dolgega deževja na travi nastanejo večje ali manjše luže. Tako, da kadar hodi, vse šprica okoli nje. Kok je to fajn!  ::)  In iz enega aristokratskega psa rata ena kmetica.  :o

Drugače pa imava tri sprehode na dan. Pred službo, po službi, pred spanjem. En dolg sprehod in dva kratka. Dolg sprehod se spreminja glede na letni čas. Pozimi je takoj po službi, ko je najbolj toplo in še nekaj sončnih žarkov, poleti je zgodaj zjutraj, ko je še hladno, spomladi in jeseni pa ali zjutraj ali pa po službi.

Kristinca & Florinca


sassi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 24 Julij 2007, 15:10:17
jah sej kje pa tega ni...pri nas tudi vsi psi spuščeni prosto po prešernu pol pa na sprehod jest z rondotom in vsi za mano in kako nej pol ukrotim ene 5 psov sicer je dost že eden, ki je sam ki se mi zapodi v psa....v takih razmerah lahko samo rečem, da sem vesela da je rondo tak kot je, kljub temu da se ne vede do vseh samcev prijazno. Pa kolkokrat sem se že skregala z lastniki jim dopovedovala.......ja seveda zaleže za en dan... >:( >:( >:( >:( Jaz bi tud lahka spustila Rondota kot to dela večina pri nas pa ne.. ja halo no tok sem pa že, da če mam psa da ga peljem zrihtam in  potem vse ostalo!

ursa...če imaš psa ga pelji na sprehod, če nimaš časa si ga vzameš, če jih pa že spuščaš jih spusti da si vsaj ti zraven, da jih nekdo kontrolira! Pa če praviš, da je agresiven.......bog ne daj da mene ne sreča, ko sem z Rondotom! to me pa tok pojezi...vrjemi, da ti ne bi bilo fajn, da je tvoj pes prijazen do vseh potem si pa na sprehodu in ti pridrvi tam en vaški norc in ti psa raztrga ti nimaš kaj narest in potem je pes agresiven do vsakega psa ki ga vidi, če povoha da je psica vredu če je samec pa gremo se tepst. res ni fino. in potem ga navdiš samcev in že spet jovo na novo......

lp


no, tudi jaz se zelo strinjam s tabo.. Mi živimo v bolj podeželjski okolici, in hodima z mojim whippetom po gozdnatih hribčkih.. pri tem pa morem ves čas prežati na možna srečanja z nepripetimi agresivnimi psi... žal imam eno hudo izkušnjo za sabo, ko je en potepuški pes do smrti razgrizel mojega predhodnjega whippeta, in to pred mojimi očmi, žal pa sem ga prepozno uspela odgnati   :'(... od takrat naprej me zelo razjezijo nepremišljeni in neodgovori lastniki psov, ki pa jih je povsod preveč...in ko se poskušam z njimi pogovoriti - brez uspeha, kot si že irenchy ti napisala.... in seveda se moj whippet ne zna in ne more braniti sam, saj je zelo boječ in nežen pes, tako da sem jaz njegov "branilec" .. zavedam se, da imate nekateri svoje pse zelo lepo naučene in vzgojene, za te nimam nič proti če so spuščeni, seveda pes potrebuje svojo svobodo in prav je tako... za vse tiste, ki pa ne morete 100% garantirati, da ne bi napadel kakega drugega psa, pa obvezno pravočasno na povodce, preden pride do hudih srečanj!!! izguba psa v takih okoliščinah je preveč boleča in ne dopustite, da bi bil vaš pes krivec za to!

pa še to - večkrat sem že tudi opazila, da vodijo velike in močne pasme psov na sprehode otroci (brez spremstva odraslih), ki jih niti približno ne morejo krotiti ali zadržati - ??!! >:( ne razumem, kaj imajo v glavi njihovi starši....pa btw, s tem ne predisponiram nobenih pasem, ampak hočem samo prikazati, da otroci nimajo dovolj moči za določene pse, pa ne glede na pasmo

sicer pa vam vsem želim VELIIIIKO lepih sprehodov, ki osrečujejo tako nas kot naše kosmatinčke  ;)



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #59 : 24 Julij 2007, 18:07:22
Uh! Kakšna trgočna izkušnja Sassi. Si sploh ne predstavljam kako grozno ti je moralo biti. Žal mi je.  :'(