Sprehod

Gost · 18064

Lanyca

  • Gost
: 10 Avgust 2005, 11:31:23
Jaz grem z Lano vsak dan, do jezera prek njiv. Eno uro tja in eno nazaj. Včasih pa še s dvakrat s kolesom.



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 10 Avgust 2005, 13:01:53
Midva Gano ne peljeva vsak dan na sprehod saj ima dosti prostora okoli hiše...če pa gremo si vzamemo dosti časa,med poletjem pa dostikrat zavijemo do jezera kjer se Gana osveži.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 10 Avgust 2005, 13:28:09
Jaz grem z Rino 2× na dan na sprehod...Večinoma v pasji družbi Fidota in Chaye,dostikrat pa tudi v družbi bernke Gaje.Seveda pa ne spustimo vsakodnevnega norenja po vrtu,letanja za igračami...tako da zvečer samo še "dol pade" ;D

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 10 Avgust 2005, 13:43:27
Zdaj v tej vročini gremo 2krat na dan...zjutraj in zvečer, ponavadi v pasji druzbi z Gajo in Galom ter s Šajo, zaenkrat tudi z Lokijem. Okoli hiše imamo veliko prostora tako, da je čez dan ponavadi zunaj in če ga prime na wc malo ciprese zalije ;) :D :D. pozimi pa gremo 3krat. zjutraj pred mojo šolo na sosedov travnik do gozda(približno 5-10min) pa nazaj. Potem pa ko pridem domov(popoldne) pa zvečer. Sprehodi..hm...so dolgi kakor je...če je pasja družba potem kakšno urco ali več ;D..če sva sama pa kakšnih 45 min. Včasih greva na kolo, rolarje,... . Vsak večer je tako zmatran, da samo dol pade...samo potem ga čaka še mačkon in res na koncu spi do jutra ne da bi se premaknil. ;D ;D

Lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 10 Avgust 2005, 13:45:00
ojla, carissimi!

mi Aikove aktivnosti prilagajamo svojim, se pa v glavnem ravnamo po Petrovem delovnem urniku (ker je mamica Dada svobodnjak, hehe :)) in imamo razdelano tedensko in vikend varianto, ki jo Aikec zelo dobro pozna.

ne glede na Perotov dopoldnevni ali popoldnevni delovnik, od katerega je odvisna ura vstajanja, naš Aik zjutraj pridno čaka, da spijem kavo, skadim in preberem časopis (ja, kaj pa naj teta v letih ::)!), toda mala zverca, čeprav ne vidi na mizo, ve, kdaj sem spila zadnji požirek in si že vlači oprtnico na glavo. torej, juriš na njegovo jutranje branje postov, ki mu jih puščajo drugi psi na njegovem forumu ;), tako da smo zunaj vsaj uro in pol ali dve.

naslednji sprehod nima urne postavke, se prilagodi uri, ko moramo po Perota. k njemu v službo sploh rad gre, saj je lahko spuščen, svoje dvorišče imajo, pa še sosednjega si je prilastil zaradi lepe zelenice in čeprav je takrat prostoleteči pit in travica pripada Pljučnemu dispanzerju, nimamo nobenih težav, saj potrebe opravljamo na za to določenih mestih; je celo že maskota in točno ve, pod katerim oknom mora čakat, da pride ena simpatična gospa zdravnica in mu vrže nek priboljšek.

pred spanjem pa še enkrat po kvartu za vsaj eno uro, da prebere, kar ga zanima, napiše, kar hoče in opravi vse, kar mora.
če pa slučajno dežuje in sliši glagol iti, se potuhne in ni šans, da bo šel ven. se takoj oglasi: grrr,grrr, grrr... in potem že smrči.

če moram čez dan po opravkih, si ponavadi uredim tako, da gre Aik z menoj, pa veselo čaka v avtu in malo ovoha še druge forume :o. najraje gre k mojim staršem, saj je moja mama za njega sinonim za dobro papico, okoli njenega bloka pa aktivno sodeluje tudi na pasjem forumu :).

no, vikend pa je posebno veselje ;D! vsako soboto in nedeljo pride ob 10h naš dober prijatelj in odpelje Petra in Aika pod Pohorje. Petra na ventiliranje (je pljučni bolnik, zato čez teden ne sodeluje v Aikovih sprehodih), Aika pa na laufanje. gredo na Ledino, poljano, kjer je širok razgled (zaradi drugih psov), tako da je Aik lahko spuščen, ima pa že nekaj vikend prijateljic, ki ga pošteno utrudijo. babe kot babe  ;)! po sprehodu gredo na kavico in izpolnjevanje stavnih lističev k Rudiju, pizzerijo, ki dovoli psom vstop v lokal in ima celo posodo z vodo za vse kosmate goste, velikokrat pa pada tudi kakšna klobasa in sir.

zanimivo je, da točno ve, kdaj je vikend in takrat ga jaz sploh ne zanimam. druge dneve čaka, da se zbudim in sploh ne morem nič hlinit, ker mali točno ve, da sem budna in potem sledi jutranje lupčkanje in metanje po postelji. no, ob vikendih se ob 9h utabori na svoji okenski polici (o polici sledi posebna zgodbica) in ko zasliši Miranov avto že krampa po vratih. potem pa se ob 14h vrne kot iz centrifuge.

no, takšni so naši najpogostejši sprehodi, vmes pa seveda padajo tudi kakšna presenečenja  ;D.

lp, dada



Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 11 Avgust 2005, 12:29:40
Mi imamo tudi kar veliko dvorišče. 12 arov pa vseeno po dvorišču je njej premalo. Se zelo rada sprehaja.



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #6 : 11 Avgust 2005, 14:38:00
Pri nas je takole..zjutraj mama, toliko da odpravi potrebo, popoldne pa jaz na kako uro dolg tek, vmes seveda počiva itd... tako da tadolg sprehod nanese kake 2-3 ure, zvečer ga spustim za 5 min da naredi svoje...... :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 12 Avgust 2005, 21:32:38
Jaz pa po pravici povedano kakor kdaj.Tam ene 2x.Gre pa vedno z mano kamorkoli...po travco za kravce,pa kadar grem s konjem itd.Pa norenje po dvorišču...gibanja ima vseeno dost ;D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #8 : 16 Avgust 2005, 18:55:54
jaz sem glasovala za "vsak dan en daljši sprehod" zato ker vsak dan se sama sprehajata naokoli ;D  pa gresta do gozda, pa v gozd, pa se igrata, ju učim in podobno :D ;) :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 16 Avgust 2005, 20:57:06
Sama se sprehajata?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #10 : 17 Avgust 2005, 13:30:45
jaz sem glasovala za "vsak dan en daljši sprehod" zato ker vsak dan se sama sprehajata naokoli ;D  pa gresta do gozda, pa v gozd, pa se igrata, ju učim in podobno :D ;) :)
Ti psa pustiš, da gresta sama na sprehod?Pa celo v gozd? :o ???Pazi se lovcev sem že velikokrat slišala koliko psov brez lastnikov so v gozdu ustrelili.



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #11 : 17 Avgust 2005, 13:48:01
Pri nas gre Zara na sprehod večkrat na dan. Poleti ponavadi 2x na dolg sprehod (po par uric), pozimi pa 3x na dolg sprehod (po par uric) in večkrat na krajše. Ima pa cele dneve na razpolago tudi ograjen vrt. :)

Lp, Marusa


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 17 Avgust 2005, 14:03:53
jaz sem glasovala za "vsak dan en daljši sprehod" zato ker vsak dan se sama sprehajata naokoli ;D  pa gresta do gozda, pa v gozd, pa se igrata, ju učim in podobno :D ;) :)

to pa sta Jacksona, prava. prava frenda, super :)! pa še toooolko placa za pasje zadeve ;D!
meni se zdi super tole, da se lahko psa tako lepo šetata in špilata in da imata velik prostor. vedno mi je žal mestnih psov na povodcih.

ja, no, jaz tudi upam, da ni lovcev v bližini! verjamem, pa da ti že veš in ju ne bi kar tako izpostavljala.




lp, dada



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 17 Avgust 2005, 14:16:19
Midva greva zjutraj ven za kakšne pol ure-na vrt pa še malo po ulici cajteng prebrat; dopoldne enkrat ali dvakrat lulat, potem sledi prvi daljši sprehod s kolesom po barju dolg okrog ure, ure in pol, pa prvi obrok in dve uri spanja oz. premikanja za mano po hiši ;D
potem pa še zvečer en sprehod-najdaljši;okrog 2 uri, spet s kolesom, greva po teh makadamskih poteh do ljubljanice, pa ene 20 minut čofota po vodi, koplje jame itd...tako da vse skupaj prelaufa na dan okrog 15 km.
no, v hudi vročini imava samo en dolg sprehod zvečer, pa še to brez pretiravanja, pa zato več tistih po 10, 20 minut ;)
pozimi pa sploh uživa po snegu, pa snežinke lovi...so pa sprehodi malo krajši ker se ne da s kolesom :P
je pa zanimivo, ko še nisem imela psa sem tukaj pri nas barje malo že poznala ampak bolj na približno, potem ko sem se začela pa z njim okrog potepat in bluzit sem pa odkrila ful enih novih poti, da ne govorim da za vsak drevo vem kje stoji ;D

Citiraj
Citat: ursa na Včeraj ob 18:55:54
jaz sem glasovala za "vsak dan en daljši sprehod" zato ker vsak dan se sama sprehajata naokoli Grin  pa gresta do gozda, pa v gozd, pa se igrata, ju učim in podobno
Ti psa pustiš, da gresta sama na sprehod?Pa celo v gozd?  :o ???Pazi se lovcev sem že velikokrat slišala koliko psov brez lastnikov so v gozdu ustrelili.
eh kaj delate paniko :P vse se da zmenit hehe....sej sem jaz tudi z lovci zmenjena da mi tolerirajo kakšno preganjanje srne ali zajca; če že vidijo ;D nagon je prehud da ga ustaviš....če v pravem trenutku ukrepaš-ko še ne zagleda ali ravno takrat potem ne požene, ampak ko pa enkrat zalaufa pa mora gonit 20, 30 metrov....to je to če maš goniča haha....
če sta psa navajena it sama; pa če je gozd blizu, samo čez kakšen travnik....kaj je to takega? sej lovci ne ustrelijo kar tako...no nekateri ja, ampak se tud vi pozanimajte kdaj je divjad zunaj; kdaj imajo lovci obhode; kdaj je sezona na kakšno divjad...itd...pa je že manjša možnost da se kaj zgodi ;)
sicer pa tudi jaz psa pustim pred vhodom pa nimamo ograjeno za vogalom takoj zraven hiše je pa glavna cesta; pa vem da ne bo šel pa ga lahko pol ure pustim zunaj samega....



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #14 : 17 Avgust 2005, 16:11:25
Midve z Witty greva ponavadi na en daljši sprehod in tja pa sem na krajše, v trgovino, na pošto, črpalko, ali pa kar tako. Poleti so te daljši sprehodi ponavadi zvečer, trajajo pa različno dolgo, včasih eno uro, dve, včasih še več... Odvisno od vremena (če zelo lije gre Witty samo na potrebo, potem se pa stiskava na toplem ;D), mojega in pasjega razpoloženja, časa... Tisti krajši sprehodi pa niso stalni. Kadar je šola, greva z Witty ponavadi ko pridem domov malo na zrak, koga pospremit ali kaj podobnega. :)

je pa zanimivo, ko še nisem imela psa sem tukaj pri nas barje malo že poznala ampak bolj na približno, potem ko sem se začela pa z njim okrog potepat in bluzit sem pa odkrila ful enih novih poti, da ne govorim da za vsak drevo vem kje stoji ;D
Hahaha, kako mi je to znano. ;D ;D Potem pa nastane problem, ko hodiš po znani potki in se kar naenkrat znajdeš v ogradi za konje. :o ;D ;D ;D To se mi je ravno včeraj zgodilo. Ali pa ko je noč in na pamet hodiš po barju, po znani poti potem pa se pred tabo čudežno pojavi graben, ki ga podnevi nikoli ni... ;D

lp, rina

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #15 : 17 Avgust 2005, 16:31:22
 :)..ja te sprehodi znajo biti včasih prav zanimivi :) Midva z Rondotom skoraj vedno še posebej zdaj, ko so počitnice raziskujeva nove potke. In je zelo zelo zanimivo :)...in potem po kakšnih 3 urcah me kliče mami kje sem, če je vse vredu...ker sem doma rekla, da bom za 1 urco doma ;D. Včasih pa proti večeru, ko kam greva pa se že temni in zdej ta koruza in vse pa malo zašumi pa se malo ustrašiš :-X...ampak ah sej nič sej če je pa kej me bo pa rondo rešu ;D ;D :D :D :D :D :D :D(si mislim) potem pa res nekaj vse čudno zgleda....in kaj naredi rondo ::).....pogleda pa špura proti domu in me na koncu poti počaka pa laja. kekec. mah smo se že vsepovsod znašli pa med kravami......itd. :D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #16 : 18 Avgust 2005, 08:40:49
No jaz poleti večkrat zahajam v dolino,k potočku pa Ronu dam prosto pot (čeprav je 300m stran lovska preža).In ko zažvižgam on cvili tam pri lovski preži.In kdo je tam?Ja lovec ;D!In on ga tam carta vese navdušen...naslednji dan mi pa prinese 3l sveže točenega medu ;D.Zakaj pa to?Ker mam tok fletnega psa,ki se tok rad kopa v potočku.Hehe...

Ja potke je pa vedno luštno iskat...preizkušeno.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 18 Avgust 2005, 09:24:39
offtopic; ena grozna napaka v anketi- Gdaj namesto kdaj, upam da je bila napaka da res ne misli kdo da se tko napiše...



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #18 : 18 Avgust 2005, 09:45:06
Grozna napaka.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #19 : 18 Avgust 2005, 10:05:41
ne skrbite!  podnevi pri nas ni lovcev!  zvečer ko pa pridejo pa sta aro in pajo že v svojih pasjih uticah!

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #20 : 18 Avgust 2005, 15:03:17
offtopic; ena grozna napaka v anketi- Gdaj namesto kdaj, upam da je bila napaka da res ne misli kdo da se tko napiše...
joj p kaj potem ena slovnična napaka. Vsi se lahko zmotimo in kaj spregledamo. A se ti ne?! Pa malo narečno pa kaj. ;) :D



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 18 Avgust 2005, 16:40:31
no ja če tebi to ni velika napaka ok....jaz sicer skoraj nikoli ne pišem v pravilni slovenščini ampak sem pa močno občutljiva na večje napake(vejice, pike itd...pa spregledam ;) )
tudi jaz se zmotim.
ampak ko delaš anketo ali prispevek(članek)preberi še enkrat....
v katerem narečju pa je kdaj Gdaj?



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #22 : 18 Avgust 2005, 17:50:01
Pri men.Po Thinsk.Ja ja...mi thinčani pa mamo narečje ;D...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #23 : 18 Avgust 2005, 20:31:41
v katerem narečju pa je kdaj Gdaj?
Citiraj
No vidim, da ne poznaš našega narečja. V M.S. govorimo prekmursko in pravimo gdaj. No v bistvu gda? Težko narečje je za tiste, ki ga ne poznajo. ;)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #24 : 18 Avgust 2005, 20:35:39
Če kdo najde še kako napako naj pove. ;) :D ;D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #25 : 18 Avgust 2005, 21:50:23
Če kdo najde še kako napako naj pove. ;) :D ;D
;D ;D ;D ;D
še kakšno napako
 ;D ;D ;D ;D

Hehe, mene napake ne motijo. Tale gdaj mi sicer ni všeč, ampak ne zato ker je narečno, ampak zato ker mi nekako grdo zgleda. :-[ Saj tudi pri nas ponavadi rečemo "gdaj" pa nikoli ne napišem tako.

Mi je pa drugače ful ušeč če kdo napiše kaj v narečju. Ful fajn mi je brat sporočila od jasminaj, ko napiše "grema" al pa "sma šla"... :D ;D ;D ;D

Da se vrnemo k sprehodom. Danes sem božala tiste konjičke, med katerimi sva se z Witty včeraj nepričakovano znašli. To je tako, da je ena potka, ki gre čez graben (čez mostiček). In ta mostiček je bil zelo zaraščen, pa sem rekla da grem vseeno tam naprej in ko sem se prebila skozi šavje, so bili pred mano sami konji. No danes pa so ti konjički postali bolj zaupljivi in naju z Witty prišli pogledat. Witty se je pa raje v šavje skrila. ;D

lp, rina

Los je car!


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #26 : 21 Avgust 2005, 09:19:12
Pri men.Po Thinsk.Ja ja...mi thinčani pa mamo narečje ;D...

To je pa res, tako oddaljene civilizacije imajo pravico do svojega jezika, z njim vsaj zabavajo mestne pubece.
 Zaradi neprimernih izjav ki mejijo na žalitve!



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 21 Avgust 2005, 09:53:05
Sw€€tk@n da si ne boš kaj spahnil...ali pa še česa pametnega pripomnil.S kjer koli že si nisi preveč pameten.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #28 : 22 Avgust 2005, 21:06:25
ursa v temi naše živali sem zasledila, da je tvoj aro napadalen do psov. A ti ga pustiš, da se prostovoljno sprehaja? ali ste doma kje na samem, da s tem nimate problem ali ste v vasi pa vseeno?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #29 : 30 Avgust 2005, 10:52:41
Midva z Deepom hova na sprehode najmanj 2x na dan po 1-2 ure.Pa zdej hodva vsak jutr ob 5.00 pa vsak večer ob 20.00 še na kolo.Da se mal zmatra,in pol tut več poje.
Midva se na sprehodih ponavad zadrživa zarad mojega nenhnega teženja s slikanjem.Hočm ga postavt v poze kjer bo lep.In da men to rata je kuj 1 ura okol.
Pozimi midva hodva 3-4x na dan.Dolgi sprehodi.Največkrat se kepava(no jest Deepa kepam).Se mi je pa tut že naredl da zarad norenja po snegu nasledn dan ni mogel hodt.Takoj h vetu in sreča je bla na naši strani.Še dobr da ni blo kej hujšga.To bi mogl vidt kako ga je oči v prtlažnik nesu.K dojenčka.
Drgač ma pa tut ograjen okoli hiše.Tako da Deepu nič ne manjka.
PApa