Border Collie

Lisa · 3994371

tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #120 : 31 December 2005, 17:56:35
Pride od vas razen Maše še kdo pokazat svojo mrcino na razstavo??


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #121 : 01 Januar 2006, 17:51:59
Joj..hmmm jst verjetn ne...

papa


Tessy

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 04 Januar 2006, 09:59:26

Tessy :D


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #123 : 04 Januar 2006, 14:08:16
Waaaa!! :D Kok je cortek :-* :-*....še,še slikce.. ;D ;D ;D

papa


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #124 : 04 Januar 2006, 21:24:20
Iiiiii kak je leeeep  ;D  :-* :-* :-*

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #125 : 28 Januar 2006, 12:49:36
Citiraj
heii, men so tile psi, border collieji fulll všeč!!

poznam enga (Zorana) ki ima borderja Loka, pa ma eno okico modro, drugo pa rjavo!!  Ma v glavnem pravi cukrčki so...

pa prlimi kakšno slikco od tvoje borderke!


No,pa se naj oglasi še Zoran! ;)

Moj Lok je ravno tako kot "lisina" Lisa star že dobrih 9 mesecev in je pač vse,kar bi si človek od njega lahko želel.Mamo in očeta je Lisa že omenila,tako da ne bom ponavljal.

Borderje občudujem že vsaj 10 let in ko se mi je poleti pokazala priložnost sem jo zgrabil z obema rokama! :)
Lok je en tak aktiven kuža,ki pa če je potrebno lahko tudi podrema z mano na postelji.

Že pri starosti 3.mesecev je bil na svojem prvem taboru reševalnih psov,tako da se pridno uči za reševalca,obenem pa bo začel tudi z agilityem-dolgčas mu ni in mu ne bo.

Ker vem,da imate vsi radi slikce,pa bom šel kar na ta del. ;)







S sestrico


Z očkom Griffom


Mama Kena


No,to pa so čisto sveže(včerajšnje slikce. ;)














Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #126 : 28 Januar 2006, 13:01:45
Vau  :D super je. Vidim, da je odrasel v pravega lepotca. In, čeprav naj bi se modro oko smatralo za napako mi je na njem prav všeč ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #127 : 28 Januar 2006, 13:07:21
Hehe, dobra slika - zgleda, kot da nima enega ocesa :D

battito animale


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #128 : 28 Januar 2006, 13:29:18
Res se je kar lepo naredil-sicer bri borderjih videz ni najpomembnejši,vendar,če je pes tudi vizualno všečen je pa tudi prav fajn,a ne?! ;) :)

To z očesom pa pride na večih slikah do izraza-je pa zaradi nje še malce bolj poseben.


Itak mi razstave niso ravno preokupacija,čeprav kakšno bova že oddelala,pri vzrejnem pa menda modro oko ni takšen problem-bomo videli. ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #129 : 28 Januar 2006, 13:31:47
Citiraj
Moj Lok je ravno tako kot "lisina" Lisa star že dobrih 9 mesecev

Tule je prišlo do napakice-star je dobrih 8 mesecev. :-[


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #130 : 28 Januar 2006, 14:15:08
Lok je res čudovit  :)

Sky, na tem forumu se sporočila, ko jih enkrat oddaš, še vedno lahko popravljajo  ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #131 : 28 Januar 2006, 14:34:03
Waaa ful je lep...tak 'odrasel' zgleda...pa uhce tudi vidim da nima tko pokončnih... :)
 
A pridete na razstavo v Vrtojbo?

papa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #132 : 28 Januar 2006, 19:54:19
Lok mi je ful všeč, res lepotec...sploh je poseben, ker ima moder učk :-* 

P.S. tudi sky je prečudovit!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #133 : 28 Januar 2006, 20:57:25
A je sestrica od Lise in Loka tudi Lola, ki trenira agility v Ajdovscini?

(Lisa... prejsnji vikend smo bili spet pri vas na treningu, pa te ni bilo ;))

battito animale


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #134 : 30 Januar 2006, 14:24:29
Ja..Lola je tudi sestrica...pa Lili tudi....ki tudi ona je na agility-ju....cela družina hmali.. ;D
Aja....joj škoda...sam jst ponavadi ne hodim na treninge med vikendi...bolj med tednom.... :)

papa


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #135 : 30 Januar 2006, 23:04:11
Citiraj
Waaa ful je lep...tak 'odrasel' zgleda...pa uhce tudi vidim da nima tko pokončnih...

A pridete na razstavo v Vrtojbo?


Zanimivo je tole z ušesi-ko je bil čisto mlad je izgledalo,da jih bo imel pokonci,tako kot Lisa,potem pa jih je začel nositi enkrat tako,drugič tako,odvisno od razpoloženja.Edino čisto pokonci jih pa res ne nosi.Go figure! ;)

Za Vrtojbo še razmišljam.....bomo videli.

Citiraj
A je sestrica od Lise in Loka tudi Lola, ki trenira agility v Ajdovscini?

Citiraj
Ja..Lola je tudi sestrica...pa Lili tudi....ki tudi ona je na agility-ju....cela družina hmali..

Takole mora biti vzreditelj zadovoljen-da skoraj vse mladiče proda ljudem,ki potem z njimi delajo. :)


Citiraj
Lok mi je ful všeč, res lepotec...sploh je poseben, ker ima moder učk   

P.S. tudi sky je prečudovit!

Meni je tudi učka še posebaj všeč.

Ja,tudi Sky je pravi dec! ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #136 : 31 Januar 2006, 01:49:08
Takole je recimo držal ušesa pokonci pri starosti 2,5 meseca. :) 8)

http://www.moj-album.com/slike/52692/ybfBVAHdPa6sPjvk.v.jpg


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #137 : 07 Februar 2006, 16:25:46
Brezskrbi,saj jo jaz pazim! ;)




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #138 : 07 Februar 2006, 18:57:40
Kok dobra slikca...  :D :D :D

papa


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #139 : 11 Februar 2006, 21:09:57
Jaz se spomnim Loka iz prvega flatovskega srečanja. Sta bila s Skyem izobčenca :P Takrat je bil še majhna živalca pa je bil desetkrat bolj živ, kot katerikoli flat na srečanju. Pa vse je komandiral in jih ganjal okrog, tako da je bil na koncu samo še on z energijo na višku.

Ima pa tudi moja teta borderja (pravzaprav je družinski pes, samo ona največ dela z njim). Kupili so ga na Hrvaškem (http://www.bartolovi-dvori-hr.com/) in je čist cukr. Ko so ga dobili je želel avte zganjat, tako da je moral biti cel čas na povodcu. Zdaj bo star tri leta in je čisto preveč priden. Pri letu starosti je teta začela z njim aglility trenirat, ampak je kmalu nehala, ker je imel Mac težave s sklepi. Je bilo celo tako hudo, da so razmišljali o operaciji. Zdaj so te problemi čudežno izginili  :) tako da je super. Je pa Mac pravi "očka". Vsakega mladička s katerim se je spoznal, se je igral in ga spodbujal k igri (piskal je z žogico, ki jo je imel v ustih in "bežal" pred tamalim; Atri je pustil, da ga je grizla za ušesa in vlekla za dlako na vratu in repu). Prav tako pa je najbolj razcartan pes kar jih poznam. Še moja se mi ne pusti toliko cartat. mac se kar na tla vrže, češ "dej me čohi". Ja no res en posrečen kuža  ;)

No tole je še njegova stran: http://www.geocities.com/vanjaborko/mac

Za vas pa, ki imate borderje še naprej pestro življenje s temi živalcami, ki so prepolne energije  ;)

lp meta

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #140 : 11 Februar 2006, 22:18:59
Ugotovila sem, da je Mac brat od moje Meg (kuža, ki sedi na sliki ) Tudi jaz z njo treniram agility in je med skoraj med najhitrejšimi BC na tekmah. Seveda se pri treh letih kuža malo umiri, saj ni več mladiček, polnih norčij. Pri teh letih začne bolj poslušati lastnika, bolj je vodljiv. Vendar, ko BC zagleda delo (agility, ovce) je takoj pripravljen na akcijo. ::)

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #141 : 11 Februar 2006, 22:22:38
zmotila sem se Meg je tista, ki leži ,Sedi Antej lp :P

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #142 : 12 Februar 2006, 16:24:31
Ja no Mac je še vedno preveč nor  :o. Res pravdogajat mu začne če so ljudje okrog, pa sam kaže kakšne neumnosti zna in cel čas se nastavlja, da se ga carta.

ZVEZDICA ali Meg ni imela nobenih težav s sklepi? Ali pa da bi kdaj šepala?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #143 : 13 Februar 2006, 15:22:58
Citiraj
Jaz se spomnim Loka iz prvega flatovskega srečanja. Sta bila s Skyem izobčenca  Takrat je bil še majhna živalca pa je bil desetkrat bolj živ, kot katerikoli flat na srečanju. Pa vse je komandiral in jih ganjal okrog, tako da je bil na koncu samo še on z energijo na višku.

Še sedaj je isti! :-[

3 urni vsakodnevni sprehod,kjer mu ves čas še mečem igračko ali palico,pa ko pridemo domov je prva stvar,ki jo naredi,da mi prinese konga-bi se še igral. 8)

Je pa drugače zelo priden-če slučajno kdaj ni časa,bo pač počakal,ne komplicira preveč.

Pravtako je zelo ubogljiv in mu večino časa ni treba biti na povodcu-kadar se avto približuje od spredaj ali od zadaj,se vedno stisne čisto ob stran in počaka-ob tem sam presodi stopnjo "nevarnosti"-če gre avto hitro,se stisne še malo bolj in uleže,če pa gre avto počasi,pa samo obstane.
Ob vsakem križišču cest ali kjer se cesta pridruži drugi cesti sam obstane in počaka,da pridem do njega im mu rečem "hitro čez"...

Komaj pa čakam,da se tale sneg stali in da bova lahko spet začela delati tudi reševanje in končno tudi agility. ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #144 : 13 Februar 2006, 15:51:04
meta,
 ne Meg ni imela težave z sklepi.Ima tudi slikane kolke  (HD A)Zato jih je pa imel Antej. Mogoče zato, ker se na agilitiyu drugače obrača kot Meg. Meg se ubrne na vseh štirih nogah in ne koplje v obratih, Antej se pa obrne na treh nogah, tako, da mu ena noga klecne in koplje na ovinkih s tem pa tudi obremenuje noge. Tako, da ga sedaj, ko je že štarejši kuža malo šparam, raje videm, da mi bolj malo dela na treningih kakor, da bi šepal. Malo kombiniram treninge, če vidim da drugi dan po treningu šepa, nasleden trening gre po samo eden parkur. Ne z Meg pa na srečo nimam teh problemov in lahko delam z njo kakor hočem seveda v mejah normale lp

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #145 : 13 Februar 2006, 16:35:29
Ojla borderaši :D

Sem zdajle gledal stran od Mac-a... pa recimo če gledam Meg ... je to bolj delovna linija borderjev?
Ker se mi zdita čisto drugačna kot je recimo Mac od tincy ali pa pač borderji ki jih vidim na razstavah.

Lp, Črt



zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #146 : 13 Februar 2006, 17:17:58
Meg je čisto delovne linije, Antej je pa na pol delovne linije. Njegov oče je lepotni prvak, mati pa je tudi zelo delovne linije zelo je podobna Meg. Za delo so zelo dobri psi, ki so bolj lahki in z tem okretni, pomembno je tudi, da niso preveč dolgi.In Iz take linije je tudi Meg, pri tem ni pomembno ali ima dolgo dlako ali kratko.  Če pogledaš Meg in Anteja je zelo velika razlika, npr: Meg nima tako dolgo dlako kot antej in je bolj na dolgih nogah in je tudi bolj vitka od Anteja... Mac oc tincy je pa mladič od Meg in je tudi čisto delovne linije. Če bi postavil borderja iz rastavne linije in Mac ali Meg skupaj bi videl razliko. Meni se tudi Antej zdi dost rastaven, vendar ko grem pogledat na rastavo vidim da to ni to, da ima še vedno premalo dlake za rastavnega psa. lp

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #147 : 13 Februar 2006, 17:24:08
Meni se zdita stric in necak Mac zelo podobna.

battito animale


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #148 : 13 Februar 2006, 17:28:59
Potem je verjetno tako kot pravi Zvezdica ... dejstvo je da malega Maca gledam v živo... starega Maca pa sem videl samo na slikah in se mi zaradi tega lahko zdita tako različna.  :-[

Lp, Črt



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #149 : 13 Februar 2006, 19:18:12
Mogoče sta si po videzu različna, sta si pa po značaju vsaj sodeč po tem kar je napisala meta precej podbna, saj je tudi Mac nadvse scrkljan in tudi pri nas, ko pridejo obiski samo hodi od enega do drugega in se nastavlja za čohat ;D