Border Collie

Lisa · 3987017

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15600 : 17 Julij 2016, 20:51:07
Tukaj imajo oziroma bodo imeli mladičke: http://www.freewebs.com/deelynn/


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15601 : 23 Julij 2016, 15:19:36


urbana

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #15602 : 04 Avgust 2016, 13:40:36
ali kdo pozna enega boštjana ki je tudi na agiju, mislim da je 2x bil na eu, ima 3 borderje imena črnobelih sta Molly in Hani in ime blue merle pa je Indi... Ali morda ve kdo kako se on piše?

every day is my day


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15603 : 04 Avgust 2016, 14:50:17
Lahko pogledaš štartne liste in ga lahko najdeš. Če se ti ljubi  :) Si pa ziher, da je Boštjan?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


urbana

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #15604 : 05 Avgust 2016, 06:47:05
Hvala, sem našla... Je boštjan ja...

every day is my day


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15605 : 18 September 2016, 15:07:36
New girl in town... ok in Village :P





lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15606 : 18 September 2016, 16:52:32
Tell as more, tell as more...Ima pa oprsnico ful lušno :) Zdaj imaš pa štiriperesno deteljico :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15607 : 18 September 2016, 20:10:28
Je od sestre, ima ona tri peresno deteljico pa kadar se še flo priključi zraven so pa štiri  ;D Prihaja pa iz psarne Trust your heart iz Škotske. Ful simpatično bitje, noro naspidirano in fuuuul pridno.  :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15608 : 30 Oktober 2016, 18:57:51
Mint  :-*










čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15609 : 31 Oktober 2016, 10:48:51
Oooo pa je tvoj perešček. :) Do tell more. Se mi pa ime ful dopade. Kar zavhoam mint :) Od kod pa je tale, če na FB prav zasledim je iz Mirjinega legla?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15610 : 01 November 2016, 11:09:53
Pod shadow of aire je ja, je pa hčerka od ivy (shadow of aire irish coffee)  :)




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15611 : 04 November 2016, 14:45:43
*star* čestitke za novo članico. Kako to, da sta zdaj obe s sestro presedlali na borderje?  8)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15612 : 07 November 2016, 16:30:37
Hvala  :) hihi ubistvu je bilo to v zraku že kar dolgo časa in se je letos ponudila možnost, da to željo uresničiva. Meni je bila Flo po karakterju vedno super, zato sem o borderju razmišljala kakšne 4 leta, ker so se mi zdeli zelo podobni kot pa bradice, bolj vzdržjiva, poskočna verzija bradic. in zdaj res opažam veliko podobnosti med Flo, Mint in Fly. S tem da je Flo veliko bolj omiljena verzija.  :P Sestri so pa po karakterju malenkost bolj odgovarjali kot pa avstralci, ker so bolj samostojni, ne tok zelo trmasti, predvsem pa zato ker se želi aktivno ukvarjati s pašo in v prihodnosti nabaviti svoje ovčke.  :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15613 : 19 November 2016, 19:49:15
Little troublemaker  ;D












*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15614 : 30 December 2016, 18:53:36



lynx

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #15615 : 10 Januar 2017, 13:19:31
Živjo
Nekaj me zanima pa bi kar tu vprašala, ker verjetno najbolj poznate borderje. Kako bi se obneslo, če bi 2 leti starega borderja, ki je do zdaj bil skoz zunaj, imela v stanovanju v bloku? Situacija je taka. Pri fantu so imeli borderja zunaj in večino leta razen pozimi na verigi, ker je skakal čez ograjo in naganjal ovce. Za to ni bil streniran zato jih je vse nagnal samo v en kot in včasih je kakšna ušla iz ograde. Zato so ga imeli privezanega, kar ni bilo prav. Jaz sem skrbela za njega kolikor sem lahko, ga sprehajala, se igrala z njim, ga probala kakšno stvar naučiti. Lahko si mislite, da sem se zelo navezala nanj. Nato so ga pred enim mesecem prodali človeku, ki ga je želel imeti za ovce in ga strenirati, vendar mi je ravno danes povedal, da ne bo šlo in ga namerava prodati naprej. Jaz sem ga že prej hotela in še vedno bi ga rada vzela k sebi, vendar živim v stanovanju s starši, ki so zelo proti. Poleg tega imamo doma mačka in ne vem kako bi reagiral na to. Zunaj mačke vedno lovi. Bi se navadil živeti v stanovanju? Jaz mislim, da bi se, saj bi bil večino časa z mano, ker je seveda zelo rad v družbi, poleg tega bi bil na toplem in ne zunaj na hladnem kot do zdaj in seveda bi hodila z njim ven. Kaj menite, da bi bilo najboljše?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #15616 : 15 Januar 2017, 09:16:13
Vse je odvisno od starsev ;) Vse se da, ce se hoce. Brez pasje sole, strokovne pomoci... tezje.


sydney

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #15617 : 29 Januar 2017, 13:41:51
Heej, ;D
že dalj časa se odločamo za nakup border collija..... in smo se odločili da bi ga kupili spomladi. Zanima me če kdo pozna kakšno leglo, vzeli bi samičko in zanimala bi me tudi okvirna cena
hvala že za v naprej  ::)



fluff

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #15618 : 02 Februar 2017, 11:41:13
Živjo, sicer ta forum ni ravno aktiven ampak bom vseeno tu zastavila vprašanje, če se slučajno najde kdo ki mi bo odgovoril.

Torej imam rodovniškega border collieja, ki bo v kratkem dobil vzrejno dovoljenje in me zanima kako naj poiščem primerno samičko s katero bi ga parila. Samička mora  imeti dober rodovnik. Ali naj se obrnem na klub za briatnske ovčarje ali na KZS ali kam drugam... Nimam pojma in bi pomoč res prav prišla.

Hvala za odgovor.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15619 : 02 Februar 2017, 12:33:13
Običajno lastniki psičke poiščejo primernega samca  :) Koliko bo zanimanja pa je odvisno od več dejavnikov, kako pes izgleda, kakšen ima rodovnik, kako je le ta kompatibilen z ostalimi, nenazadnje tudi morebitni uspehi psa, ali dela z ovcami, ... Obrnite se na vzreditelja svojega psa, le ti ponavadi svoje pse vključijo v nadaljnjo vzrejo oz. najdejo primerne psice.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15620 : 05 Marec 2017, 12:10:00
Odraščamo... Mint stara že 6 mesecev  :o



 




alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15621 : 21 Maj 2017, 14:15:32
Border collie samčka, stara devet tednov iz kombinacije Elaeth GonnaGetcgaGood in Tonkory Gold Digger at Huntley (J leglo) še iščeta svoje lastnike
Več informacij na https://www.elaeth.com/j-litter oz. GSM 040 237 001 (Maša)

(c) Anja Troha










*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15622 : 31 Maj 2017, 20:45:19
Mala Mint pridno raste :)




AWI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15623 : 24 Januar 2018, 09:55:04
Spoštovani, ker vem, da bom tu dobil najboljše informacije (s strabi lastnikov in ne prodajalcev)  se obračam na vas z vprašanji.
Sem lastnik malamutke, ki nas bo verjetno žal zaradi starosti in zdravstvenih problemov prej ali slej zapustil(upam, da se bo stanje izboljšalo) in se zato odločam med pasmami, katere bi prišle prav za naše želje. Prosim, da ne prepisujete iz opisa pasme, ker opise pasm pišejo vzreditelji in prodajalci in bi lahko lastniki marsi kaj popravili v opisih :P
No uglavnem kaj potrebujem od psa:
In sicer me zanima ali so psi nagnjeni k pobeganju in pohajanju, kako je z lovskim nagonom?
 Ali so strašni terjitorjalci, bevskači, da jih vsak šum zmoti in joh povede v bevskanje čez celo noč?
A je to primerna pasma za spremstvo v vinograde brez povodca?
Dominanca nad ostalimi psi?
Pes bo verjetno živel na ograjenem dvorišču, na tem imam ograjen boks in veliko uto noter ali bo to ugajalo pasmi? V hišo živali ne spuščamo!
Verjetno bi bolj priporočljiva bila samica glede na želje? Kaj priporočate, kdo je bolj svojeglav?
?? Avstralc ali Border?? Sory
Hvala v naprej za odgovore.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15624 : 24 Januar 2018, 13:06:05
Iz vašega sporočila bi jaz rekla, da bi bil za vas mogoče malo bolj primeren kuža katere druge pasme. Ker border collie nikakor ne bo zadovoljen samo s sprehodom brez povodca do vinograda in nazaj. Za svojo vem, da bi dušo spustila, če ne bi smela biti z nami v hiši in bi morala spati v pesjaku, to so zelo senzitivni psi in rabijo stik s človekom (enako avstralski ovčarji). Ta pasma rabi velike mentalne in ne samo psihične zaposlitve, če jim lahko nudite kdaj in kdaj kakšno pašo ovčk, še toliko boljše. Sam sprehod in potem ograjen vrt ne bo dovolj, bo ekstremno premalo to in se lahko hitro razvije neželjeno vedenje (agresija, živčnost...). Ta pasma je lahko zelo komplicirana  ob enem pa če jo razumete in ji nudite vse kar potrebuje, pa je lahko sila preprosta. Moja psička gre z mano praktično povsod, velikokrat jo vzamem s seboj tudi na delo, na kavo, v mesto, v hribe, v trgovine, knjižnico itd. In jaz lahko samo rečem, da zame ni boljše in bolj enostavne pasme, ker sva povezani in vem kaj ona potrebuje, da je lahko srečen in vesel kuža, ki ima "potešene" vse nagone. Moja recimo nima praktično NIČ lovskega nagona, ji je enkrat na sprehodu srna letela mimo nosa in ni niti registrirala kaj je to sploh bilo, vendar pa poznam par primerkov, ki pa se z veseljem zapodijo za kakšnimi vonjavami v gozd. Spet odvisno od linij psa in vzgoje. Psi ponavadi lajajo ponoči, ker jih je strah, ker se počutijo neprijetno in ogroženo, tako da ja verjetno bi lajali ponoči, če bi bili prepuščeni sami sebi zunaj v temi, sploh pasma za katero sprašujete, sem že omenila pa bom še 1x, to res ni pasma za imeti v pesjaku, to so psi, ki sodelujejo s človekom pri vsem in je za njih največja kazen, če jih odrivate stran od sebe. Iz mojih izkušenj so avstralci veliko bolj trmasti kot pa borderji, še mogoče malo bolj komplicirani, je pa spet vse odvisno kakšnega avstralca bi vzeli, pri njih je ogromna razlika med delovno, razstavno ali mešano linijo. (vendar to pa spada drugam). :)


(c)Anja Troha



aljo558

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15625 : 05 Maj 2018, 17:16:59
Pozdravljeni, pred kratkim je naš dom po 17 letih zapustil kuža; mešanec z labradorjem. V hiši živiva trenutno 2 osebi in imava oba željo že nekaj let po pasmi Border Collie. Po prebranih nasvetih in vaših mnenjih bi se sigurno odločil za borderja z rodovnikom. Vem, da je to povsem drugačna pasma od mešančka, ki smo ga imeli prej, najbrž glede čisto vsega. Zanima me iz vaših izkušenj ali je ta pasma primerna za hišo v kateri ni nobenega 6 ur zaradi službenih obveznosti in kako se vede pes ko preživlja sam ta čas, ki mu ga žal ne morete nakloniti. Že klišejsko se vsi ponavljajo da ta pasma ne sme bit sama saj drugače povzroča obilo težav in me zanima ali je res temu tako, ali je to odvisno od vzgoje, karakterja psa? V okolici hiše je precej travnika, kjer bi lahko se učil, preživljal čas, itd., seveda pa bi ga imel tudi v hiši, saj s tem nimamo težav. Imam veliko željo po omenjeni pasmi, ampak se sprašujem ali je želja uresničljiva glede na okoliščine? Star sem 22 let in se zavedam odgovornosti, ki bi jo imel za psa. Zahvaljujem se vam za odgovore in mi bo vsak nasvet v pomoč. Lp, Aljaž



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15626 : 06 Maj 2018, 15:54:10
Če je pes psihično/fizično utrujen, ima dovolj kvalitetne zaposlitve, potem bo tisti čas, ko vas ne bo enostavno prespal/počival. Če je ta pasma primerno utrujena, so zadovoljeni nagoni, potem res ni težav s tem. Problemi nastanejo, ko si ljudje kupijo borderja, ker so zelo pametni in inteligentni in mislijo, da bojo vse znali sami od sebe, ne zavedajo se pa osnovnih stvari, ki jih ta pasma potrebuje. Zato se klišejsko lahko ponavlja, da pes ko je sam uničuje. Seveda je najbolj pametno mladiča omejit, se pravi ga navaditi na notranji boks, privez, ograjico itd. S tem, da ga omejimo poskrbimo za varnost in kuža se nauči, da ko se ne dela, se počiva. In sčasoma bo dobil tisti on/off gumb. Ampak kot že miljonkrat povedano, če kuža ne bo dobil dovolj zaposlitve, pa lahko pride do neželjenih vedenj (grizenje, uničevanje, ščipanje, paša avtomobilov, otrok, koles, živčnost, lajanje itd...). Vendar pa ob primerni vzgoji, zaposlitvi, aktivnostim in predanosti, pa ne bi smelo biti nekih  velikih problemov. Moja lahko pri 1 letu prespi celi dan na kavču, če je pač treba, vendo ko pride iz sprehoda se pospravi na svoje ležišče kjer spi in počiva.




aljo558

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15627 : 06 Maj 2018, 19:46:46
*star* najlepša hvala vam za odgovor. Psu bi posvetil res ogromno časa za sprehode in igranje, saj je tudi moj cilj da postanem aktiven in imam en ogromen razlog, da se odpravim ven iz hiše  :D Imam pa še eno vprašanje. Borderja bi kupil po poletju, nekje septembra, oktobra,... prebral sem da je najbolje iti na razna agility tekmovanja in povprašati lastnike psov kje so ga dobili (slovenska psarna, tujina) in potem preko njih iskati vire za nova legla. Rad bi jim pokazal nekako, da sem resen glede nakupa in ne samo firbec kot je to ponavadi večina. Je morda kakšen boljši način za iskanje mladičkov za katere se ve da je velika verjetnost da vse "štima"? Kako ste vi prišli do svojega? Hvala vam in lep večer še naprej  :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15628 : 08 Maj 2018, 14:47:58
Če se boste udeležili raznih agility tekem/razstav itd.. Boste izpadli resnejši kot pa 80% drugih. Že prej lahko napišete mail vzreditelju, kjer se predstavite, napišete zakaj ste se odločili za to pasmo/kaj vam je všeč, mogoče kaj vas malo skrbi, kje živite, iz kje ste, kje bo kuža, kaj imate s psom namen delat, katere aktivnosti bi z njim počeli.. Če boste takšen mail napisali, vas bodo vzreditelji vzeli 100% resno. Če boste pa pokazali še interes, da bi se v živo srečali/pogovorili, da ste pripravljeni priti na kakšno agility tekmo pa še toliko boljše. :) Moja psička je iz Slovenije, psarna Shadow of aire. Za več podrobnosti pa lahko na zasebno sporočilo. :)

Še kratek video Mintinega dela z ovčkami. :)

https://www.facebook.com/roxeejj/videos/10213341863165139/



aljo558

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15629 : 08 Maj 2018, 16:09:05
Na agility tekmovanje pridem že v soboto v Domžale, kjer bom upam da imel prvi osebni stik s kakšnim izmed lastnikov borderjev in na ta način izvedel kako in kaj. Tekmovanja, ki bodo v LJ in okolici se bom kar se da udeleževal  ;D Hvala za vse informacije in priložen video (res noro kaj vse ta pasma obvlada). Imam še eno vprašanje...Govorice naj bi se širile, da naj bi se izogibali nakupom psov nasploh v Sloveniji, ker niso tako "oh in sploh" kot so v tujini, in se najbolj splača ga iskati v sosednje države (Italija, Madžarska, Avstrija). Je to dejansko res ali samo neka miselnost neizobraženih ljudi. Je pa tudi res da znanci ki imajo borderje so iz Madžarske in Avstrije  ???