Border Collie

Lisa · 3969739

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #15630 : 08 Maj 2018, 20:01:22
Se vidimo potem v soboto!  ;)
Pasma je res nora! Upam, da vam uspe dobiti odgovornega in resnega vzreditelja. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15631 : 09 Maj 2018, 07:29:59
Ena stvar je pašni nagon. Ki je za pasmo dragocen, a ga je treba pravilno usmirit. Žal, vidim tudi take, ki imajo nevarno navado, da pasejo avte, motorje, promet. S tem je treba začeti takoj, s 1. dnem.

Na pasmo se toliko ne spoznam, ker me še niso pritegnili, da bi šla v raziskovanje, da bi ga imela. Kako izbrati vzreditelja mi je pa precej bližje.
Spoznaj čim več psov iz raznih linij, pozanimaj se o zdravju, dolgoživosti, ko boš že bolj izbiral-spoznaj njihove pse v različnih okoljih. Pri vzreditelju pa iščem, obilico ukvarjanja z mladiči, stimulativno okolje, kvalitetna prehrana. Da vzreditelj to počne z ogromno znanja in zavzetosti pri vzreji, da mu oči žarijo ko se ukvarja z mladiči in svojimi psi.

Vzeti psa od kvalitetnega vzreditelja, stabilne in zdrave linije ti zelo olajša življenje s psom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aljo558

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15632 : 10 Maj 2018, 01:56:56
Hvala za odgovor in vaš nasvet  :) V soboto na agility tekmovanju si bom ogledal najbrž ogromno različnih psov in tiste, ki mi bojo na pogled super bom tudi povprašal lastnike po poreklu in kako je z zdravjem in problemi. Z nakupom se mi pretirano ne mudi, tako da čas pred nakupom posvetil vsem informacijam, da bova nakoncu oba z novim članom v hiši zadovoljna  8)