zakaj je kužek prenehal jesti?

lilly24 · 26649

lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 07 Junij 2006, 10:14:30
Hvala za odgovor.

Iz diete nismo takoj prešli na brikete. V bistvu smo mu med konzervo dali nekaj briket ali brikete in konzervo zmešali, a je on pojedel konzervo, brikete pa oblizal in ven zmetal. ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #31 : 07 Junij 2006, 16:05:51
konzervo speštaj (oz koščke mesa v konzervi) in jo fajn vmešaj med brikete. Lahko pa poskusiš takšne neumne fore kot sem jih jaz ko mi pes ni hotel jesti. Recimo zmiksano sadje + precejšnja količina vode zmešano vse skup z briketi in pustiš stat (pokrito da nimaš še kakšnih živalic notri) okrog 2 uri da se briketi malo zmehčajo in napijejo soka. Sicer ni meso ampak pri nas pali 100 na uro. Ampak Neon je itak ratal povsem neproblematičen in poje lososove brikete z največjim veseljem.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 07 Junij 2006, 21:26:31
Pri nas smo za kamuflažo uporabili predigrejeve male vrečke, vsebine je malo, ampak se jo da fajn zmešat med brikete in psom zgleda zelo diši. Sicer je tudi pustila kak briket, ko pa je bila lačna, pa je še tega pojedla. Najmanj problemov je bilo po kakem dolgem sprehodu, ko je bila že utrujena in lačna.
lp


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 17 Junij 2006, 12:26:26
pri nas ne pomaga nobena kamuflaža ker brikete vseeno pusti ostalo pa oblizne. ko sma s fantom šla v trgovino po hrano za psa oz. v zoo center je rekla podajalka naj mu dama brikete,po 10 min vzamema,ko je čas za naslednji obrok ponovima,...in to tako dolgo dok ne začne jest,sicer pa da bo hitro začel.
no najin noče, men se smili, pa naj je drugo hrano pa konzerve če hoče. al se motim. zakaj ga matrat.
sem rekla da bo shujšal. ker sploh ne je, pa je rekla da naj kr shujša...pa ne morem tako no...
kaj naj?

a dela fant pravilno?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 17 Junij 2006, 12:52:26
Če noče jest pa naj bo brez. Dvomim da bo štrajkal cel mesec. Dan ali dva pa ni noben problem, če je brez hrane.
To je edino pravilno, če nočeš imeti totalno razvajenega psa, ki bo jedu samo ta najdražje sveže meso, po možnosti še domače in s poreklom kakovosti in ne vem še kaj zraven  ::)

lilly, a mu ti rada popuščaš, ne?
Mogoče te pa tudi zato tako rad grize in te poskuša podrejat  ;)
A se ti ne zdi?

v tem primeru pa odpadeo vsi priboljški med obroki. Vi ga učite na kliker metodi. Kaj mu pa dajete za nagrado? Kaj če bi mu za jest vse potalali v obliki nagrade? Mogoče bo pa tako celo kak briket pojedu.

Moji sem tako dajala za nagrado njeno hrano-brikete, potresene s parmezanom ali malo olivnega oljčka ali sem zraven primešala koščke sira ali salamce, hrenovke da se je navezalo vonja.

Takrat ponavadi pes samo hlastne in poje in ne okuša hrane.
Kakorkoli pa morate vstrajati na svojem. Drugače bo vaš pes pisal pravila igre in ne vi...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 17 Junij 2006, 12:57:29
men se smili, zato je fant gazda in ga učil. samo ne dam mu pa za jest.čeprav bi mu najraje dala konzervo.
kadar se mu klika dobi briket in ga seveda poje. kdaj jih je tudi, če mu daš iz roke.iz posode pa nikakor, kdaj malo poje.(ampak premalo) ker mu vzameva če ne poje v 10 min. in dama šele čez kake 2 do 3 ure.

a pol praviš da naj kar vstrajama pa tudi če bo trmast pa ne bo htel jest 2 tedna?? in če shujša? zboli?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #36 : 17 Junij 2006, 13:02:56
Ne mu dat za jest pa mogoče takrat tudi malo manj klikajta, da se ne bo najedel z nagaradmi. Nič ne bo ztamujeno, kuža bo pa bolj lačen, ko bo prišla ura za papcanje.

Ne bo zbolel, pa saj ne bo stradal dva tedna!  :P
Ne se bat.

Najbolje ga je super zlaufat, in v mes nič nagradic in ostale hrane pol pa jest, če ne bo jedel prvič bo 99% jedel zvečer ali popoldne.
Mu dajete trikrat na dan?
Res pa ne sme dobiti v mes ostale hrane.

Sicer pa če mu pa vso njegovo hrano date s klikanjem pa tudi ne bo nič narobe. Fora je samo v tem kaj vidva hočeta. Kakšen naj bo kuža in koliko časa se bosta mislila ukvarjati z njim tudi v bodoče, ker kar gradita zdaj bosta mela pol.

Če hočeta da bo jedel vse in tudi iz sklede bo pa treba biti malo dosleden, oz. še bolj kot sta zdaj.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #37 : 17 Junij 2006, 13:18:39
Probaj s tem, da mu v posodo daš brikete in dodaš še malo konzerve. Pa fajn pomešaj da ne bo samo konzerve dol pojedel. Ali pa kakšno omako itd. Mu bo bolj okusno. Potem pa pač probaš same brikete.

Tudi pri Indiju je bilo tako da se je naveličal jest Pro Pac zato smo pač kupili Royal Canin te pa je z veseljem.



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 17 Junij 2006, 14:38:20
sma probala od pedigre preliv dati čez pa kdaj kako konzero od hill's pa vmes brikete, pa jih zmeče s posode ven.
ja 3x kdaj tudi 4 x na dan.

ampak zdaj nič, samo brikete mu dajeva in jemljeva. kake 5x na dan



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #39 : 17 Junij 2006, 15:40:31
Pa saj niste več normalni...

Obrokov ne dajat sploh, vso hrano daj v obliki nagrad... Pes naj ima občutek lakote, bo potem bolj delal... Če ne bo delal, potem naj ne dobi hrane...

Ja, pravi malo sužnji so postali tile psi. Me zanima, če se je kdo že vprašal kaj za pasja prebavila pomeni celodneven vnos hrane in ne v obrokih in kaj s sabo prinese konstanten občutek lakote.


Od kod vam tudi logika, da so umetno narejene kuglice boljše od mesa? Z vso tisto koruzo, rižem, pšenico, tretjerazrednimi maščobami in ne vem še čim... Aja, pozabljam - ceneje je. Samo tu je point.

Lilly24, če si lahko privošite, potem psa hranite s čim bolj naravno hrano. Puranje krače se dobijo že za manj kot 500 SIT/kg. Pa ne vsega kar preberete vzeti za sveto.



samonca

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 17 Junij 2006, 21:50:19
Se oglašam še jaz.
Sicer nimam psa, smo pa ga imeli. Pri pasji hrani je tako kot so že prej rekli mora biti uravnovešena. Kljub temu, da je pes mesojed bi v naravi non stop prihajal v stik tudi z rastlinsko hrano, ki je tudi nepogrešljiva v njegovi prehrani. Seveda ne je trave, solate in druge zelenjave, je pa napol prebavljeno hrano iz prebavil uplenjene živali - tu je njegov delež zelenjave. Pes - mesojedi v naravi ne jedo samo lepega mesa s plena ampak tudi drobovino, vsebino želodca... Zato je vnaprej pripravljena hrana, ki vsebuje ravno prave deleže vsake snovi (mesa, zelenjave, mineralov...) najboljša. Opravljeni so morali biti vsi testi preden so hrano dali na trg. Seveda pa najdražja hrana ni nujno najboljša, seveda pa je taka mešanica boljša od doma pripravljene hrane, katere sestava nam ni znana in ne vemo, če ima vse snovi, ki jih pes potrebuje.
Nekdo je prej omenjal, da vrečke za pse očitno vsebujejo nekaj kar imajo psi radi - čisto pravilna ugotovitev. Dodajajo jim vonjave in snovi, ki pse privabljajo in jim vspodbujajo tek. To so tovarniške poteze, da bi pridobili čim več psov, da bi nehali jesti ostalo hrano - zato se psu ne pustit, da vas vodi. Vi vodite psa in mu dajajte hrano, ki je po vašem mnenju najboljša. To lahko primerjamo z otroci, ki bi nonstop jedli dladkarije in tisto kar imajo radi, če pa ne popustimo pa pojedo tudi zelenjavo in njim manj všečne stvari, ki pa so veliko bolj zdrave.
Da pa še pritrdim tistemu, ki j povdal, da so briketi bolj zdravi kot konzerve. Ne gre samo za zobe, ki se v tem primeru bolj čistijo in vsebina se jima manj lepi na zobe, gre tudi zato, da briketi boljše vplivajo na prebavo kot pa močnata vsebina konzerv.
Konzerva naj bo nagrada ali priboljšek, osnova pa briketi in bo pes imel manj problemov s prebavo.
Lepo pozdravljeni in veliko sreče pri privajanju nazaj na brikete.

Samonca :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #41 : 17 Junij 2006, 22:28:30
Kolikšen je delež beljakovin živalskega izvora v briketirani hrani?

Jih ni kuglic, ki bi bile boljše od doma pripravljenih uravnoteženih obrokov.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #42 : 19 Junij 2006, 14:26:06
Kolikšen je delež beljakovin živalskega izvora v briketirani hrani?

Jih ni kuglic, ki bi bile boljše od doma pripravljenih uravnoteženih obrokov.



edina pomanjkljivost je ,da ima redkokdo voljo , čas , denar in hladilne skrinje za pripravjanje uravnoteženih obrokov.
Posledično so domači obroki večinoma manj uravnoteženi in manj kakovostni od "kroglic"  ::)

Drugače pa se je meni vpliv kakovostnih kroglic po izkušnjah izkazal kot pozitiven oz vsajneškodljiv na zdravje, delovno sposobnost in dolgoživost psov.
Edino, kar semi zdi res bedasto je, da za prehrano cuckov z briketi podpiramo tuja gospodarstva z uvozom , namesto, da bi papcali cucki domače surovine(ali ostanke) in s tem koristili okolkju z manj prevozi, manj vnosa tujih smeti in manj zaslužka s pakiranji ,predelavo in prevozom tujih korporacij  in bi raje podpirali dmače kmete in domačo prehrambeno industrijo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 20 Junij 2006, 10:18:29
Urška in Samonca... obe imata prav.

Res je, da je doma pripravljena uravnotežena hrana za pse najboljša.
Pa vendar tudi ta stane in potrebno je biti pravi strokovnjak, da psu izmenično dodajaš vse kar potrebuje.

Zato so to delo za nas opravili strokovnjaki, na podlagi dolgoletnih testiranj in opazovanj.
Tako je v briketih vse kar povprečen pes potrebuje.

Moje mnenje zdravemu psu brkete, bolnemu pa posebej pripravljat in mu dodajat tisto kar mu manjka.
Seveda če imamo pojma o tem.

Je pa tudi pri briketih težava.
Zakaj Mercatorjeve brikete psi raje jedo kot Hillsove, Nutro, Yarrah ali podobne kvalitetnejše ?
Ker je v cenenih briketih samo delček mesa in žitaric, ostalo pa so umetni dodatki, ojačevalci vonja in okusa in kaj vem čega vse še.

Moje mnenje ob kvalitetnih briketih zdravemu psu ne bo manjkalo čisto nič.

Je pa tudi pravilno povedala tudi andreja.
Zgleda da mu ti Lili preveč popuščaš in kar naenkrat boš suženj.
Šla bosta kamor bo on hotel in kakor bo on hotel, jedel bo kar bo njemu pasalo in tudi agresiven bo do tebe če bo njemu tako prav.

Psu je potrebno pokazati kdo je Alfa in kje ima mejo.

Najlažje je začeti pri hrani.
Spregledal sem koliko je star tvoj kuža ?
Če normalno dobiva 2x ali 3x dnevno hrano ostanite na tem.
Izključite tudi vse priboljške dokler ne začne redno jesti.
Skledo njegove hrane mu ponudite za 10 do max 15 min. Če ne poje umaknit in enako postavit ob naslednjem obroku.
Pes je brez problema 3-5 dni brez hrane. Nič mu ne bo.
Naj se navadi reda in da mora jesti tisto kar mu dajete (najboljše vedno ista oseba - ponavadi tisti, ki ga bo potem šolal in se z njim ukvarjal).

Tudi naša Luna nas je hotla izigrat, vendar po 3 dneh si je premislila in sedaj je tisto kar ji mi damo.
In ne damo ji nič slabega.


Pes ni igrača in če nisi dosleden in se ti smili potem te bo hitro podredil.
Ko bo on Alfa v hiši bo vse narobe, v najslabšem primeru bo koga poškodoval in spet bo en kuža v azilu.

Žalosten zaključek a vendarle prepogosto resničen.

LP
Blond


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 20 Junij 2006, 10:24:23
no...naš kuža zgublja vojno.je že začel jesti birkete. ne tako kot na začetku,ampak jih je.
kakšen dan bi še pokačali in če še vedno nebi hotel jesti, bi mu pa dajali kuhano hrano.

s tem smo v bistvu sami sebi dokazali, da z biketi ni nič narobe, da samo kuža izsiljuje.

se pa strinjam, da so briketi res najbolj enostaven način prehranjevanja psov. in vsekakor najcenejši in najhitreje postreženi. ko je imel dieto smo mu morali kuhati. saj ni bilo nič takega, saj je zmeraj kdo doma, da mu je pripravil kuhani obrok, je pa res, da naju je s fantom to precej stalo. samo nič za to, ker sva se odločila za psa, sva že prej vedela da bo to skrb in strošek in nama nebi bilo težko kupovati hrane in mu kuhati. hotel se je pa fant prepričati ali so res krivi briketi, (če bi bili, jih tudi po 2 dneh nebi jedel,) ali samo izsiljuje.

mislim da smo naredili ''napako'', kmalu po tistem ko je prišel k nam, saj če je kakšen kos mesa ostal od kosila ali juha, smo mu jo dali in je kot predvidevam, mu to bolj zadišalo in če ni jedel briket, je dobil kaj kuhanega ali konzervo.

v gavnem jaz sem ful vesela da je konec ''štrajkom'' (protest)  ;D. ko poje te hill's brikete bova šla verjetno na royal canin.

lp 

p.s. hvala vsem za odgovore  :)



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 20 Junij 2006, 10:30:55
jutri bo ravno 4 mesce star.

blond,torej, če te prav razumem, je nabolje da ga hrani samo fant.  ??? on bo sicer tisti, ki ga bo vozil na šolanje.

meni se ne zdi da bi mu popuščala, sam enostavno me ne posluša. še fanta ne zmeraj.ko se on odloči grist bo grizel. za hrano smo ga že prepričali da je. to je bil najmanjši problem.



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 20 Junij 2006, 10:48:17
Potem verjetno je še 3 ali 4x dnevno ?

Ja po mojem je najbolje, da ga hrani fant.
Našo psico sem hranil jaz dokler sem se z njeno vzgojo ukvarjal jaz.
Letos pa na šolanje ne utegnem več hodit jaz ampak z njo dela punca in tudi hranjenje je sedaj padlo na njo.
Hranjenje naj poteka ob približno enakem času, vendar ne vedno.
Pes naj dobi jesti ko bote vi tako rekli in ne ko bo on to želel, ker tako bo vedel, da je odvisen od vas.

Če ga bo vsak dan ob uri čakala hrana, si bo pač povzel, da je to tako more biti.
Ko se je naša navadla na uro in začela na 5 min točno praskati po vratih, češ dajte mi jesti.
Smo jo zamotili in se še malo poigrali z njo. Ko se je pomirila in se vlegla, potem pa je dobila hrano (samo 20 min do pol ure kasneje).
Samo, da ni po njeno, ker to prehitro izkoristi.

Še vedno se zgodi, da kdaj pusti in noče jesti. Takrat pa to dobi pri naslednjem obroku in z veseljem poje  ;)

Bodi ti alfa v vašem krdelu in ne pes.

Lep pozdrav in obilo veselja s kužekom  ;)

Blond


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 22 Junij 2006, 07:58:47
Del vašega pogovora je prestavljen v temo Kaj je resnično v pasji hrani?

Lp nina



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 22 Junij 2006, 08:54:44
Hvala za red ....


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #49 : 22 Junij 2006, 10:26:18
Blond, jaz mam pa malček drugačen sistem. Psu dajem res večinoma jaz hrano, dajejo jo pa tudi drugi, za mano največkrat fant.
Ker pes dobi hrano od šefa, ne?
In pes je zadnji nalestvici, v primerjavi z ljudmi. In zato se mi ne zdi nič narobe s tem, če ji da tudi fant, katerega mora tudi ubogat, sej smo povsod skupaj.

Sicer sem jaz absolutni šef in to je psu kristalno jasno, tudi jaz jo šolam in delam z njo. Poslušat pa mora tudi mojo družino - člane našega krdela, če se metaforično izrazim.

Smo imeli skoraj en mali problem s prvo psico, pri kateri sem imela celotno oskrbo, učenje, sprehode jaz čez in je najprej gladovno štrajkala ko me 4 dni ni bilo domov, ko sem šla pa študirat in so jo pač morali redno peljati ven, jih ni hotela nič ubogat, ker ji prej ni bilo treba, čeprav jim je dajala prednost in so bili njeni nadrejeni. Sej jih je upoštevala, ampak zelo površno.

Zdaj nimam takega problema. Ko smo skupaj gleda vsak svojega psa, če pa jaz kdaj ne morem na sprehod, je psica fantu zelo poslušna in grejo po vasi komot odvezani in ni problemov. Uboga ga v vsem kar zna tudi fant. Ji pa ne poveljuje vsega, ker ne ve kako naj bi čisto vse vaje izgledale... No zdaj pa že malce nakladam.

Upam, da je vsaj malček razumljivo, kaj sem hotela povedat  ::)


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 22 Junij 2006, 10:34:21
Andreja ... dobro si povedala.
Saj nekako tako sem tudi jaz mislil, zgleda da sem se napačno izrazil.

Predlagal sem zaradi tega, ker je pes imel neke finte in jih je poskušal izigrati.
Po mojem je pomembno, da se takrat z njim ukvarja alfa.
Ko pa pes normalno dela in je, pa seveda se morajo vsi ukvarjati z njim.
Tako se določi lestvica in pes vidi kje na tej lestvici je on.

Ampak ko pes poskuša kaj izigravati takrat je potrebno mu pokazati kdo je alfa in kako je prav.
Dvomim pa da vsi to znajo. Vem da starši od moje punce ali pa mlajši brat ne bi znali pravilno ravnati.

Ko je pa vse vredu, pa jo občasno tudi oni hranijo in peljejo na sprehod.


Tak nekak sem mislil.

Blond


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #51 : 22 Junij 2006, 10:41:33
Aha...
Se strinjam, ja.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #52 : 20 Avgust 2007, 09:33:12
ŽIVJO!
Naša Tara pa je prenehala jesti(nekaj mesecov nazaj)in videli smo da je nekej z njo narobe.Tako da smo jo odpeljali k veterinarju.Veterinar pa je rekel da če bi jo pripeljali 1 ali 2 dni pozneje bi umrla :'(
nato je šla na operacijo.Morali so ji vzeti maternico.In zdaj je že kot ponavadi leži,je,in hodi. 8)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #53 : 28 December 2008, 15:40:02
Tudi moja psička noče jesti :-\ Najprej smo ji dajali brikete pa ni hotela.. zato smo poskusili z žlico konzerve je delovalo 3-4mesece sedaj pa že 1teden ni pojedla nič  :-\ sem ji dala malo salame, miksanega sadja in takih stvari pa bi takoj pojedla.. sam ji nisem dala veliko ker nočem da bi se navadila na to :-\ kakšen predlog? ker se mi zdi da je vedno bolj suha :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #54 : 28 December 2008, 15:48:17
Ze s tem, ko si ji dala to malo si ji dala potrditev njenega izsiljevanja. Kajti tocno to pocne..izsiljuje te. Pusti jo, naj bo lacna par dni..slej ko prej jo bo minila trma. Das ji brikete, pustis 10 min, ce noce jest ji jih vzami in ponovi vajo zvecer :)



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #55 : 28 December 2008, 15:49:23
Kaj pa če to delam že teden dni? Še vseeno? :o

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #56 : 28 December 2008, 15:51:04
Jap..moja prejsna psica 10 dni ni hotla nic jesti..

Lahko pa poskusis, pa ji cez brikete polijes zlico olivnega ali pa ribjega (dobis v lekarni) olja. Oba sta zdrava, pa "popravita" okus briketom ;)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #57 : 28 December 2008, 16:00:05
Naša samojedka je nekoč tako nehala jesti brikete, ki jih je z veseljem jedla že dolgo časa. Jedla je vedno manj, dokler se jih ni več dotaknila. Odpeljala sem jo k veterinarju, ker sem mislila, da je zbolela, ali pa da ima težave z zobmi (kar ni za izključiti). Ugotovili smo, da ji nič ni. Kupila sem brikete druge znamke in z veseljem jih je jedla. Prejšnje brikete sem dala drugemu psu. Zanimivo je to, da sem kasneje zopet kupila prejšnje brikete (za drugega psa) in jih je zopet začela jesti kot prej  ???



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #58 : 28 December 2008, 16:05:48
Zanimivo je to, da sem kasneje zopet kupila prejšnje brikete (za drugega psa) in jih je zopet začela jesti kot prej  ???

S temle si me pa tako nasmejala :D Ma so smesni te nasi pesjanarji ;D




shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #59 : 28 December 2008, 16:15:08
bom poskusila tole z oljem in umikanjem po 5minutah - upam da bo šlo nekaj ;D

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014