Dve etični vprašanji

newfka · 4276

newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
: 29 Junij 2006, 22:17:09
Preberite obe  vprašanji in odgovorite nanju!

Prvo vpršsanje:

Če bi poznali žensko s sifilisom,
ki je noseča in ima prej že 8 otrok
(tri gluhe, dva slepa in enega
mentalno zaostalega) ali bi ji
svetovali splav?


Drugo vprašanje:

ČPas je za izvolitev svetovnega vodje in
vas glas je pomemben.
Tukaj so podatki treh kandidatov:

Kandidat A
Sodeluje z pokvarjenimi politiki
in ima posvetovanja z astrologi.
Ima dve ljubici. Redno kadi in popije
8-10 martinijev na dan.

Kandidat B
Dvakrat so ga že vrgli iz
"parlamenta", spi do poldneva, na kolidžu
je uporabljal opij in popije četrt viskija
vsak večer.

Kandidat C
Je odlikovan vojni veteran,
vegetarijanec, ne kadi, občasno popije kakšno
pivo in nima veliko izvenzakonskih afer.

Katerega od treh bi izvolili?


Odgovori sledijo....čez nekaj časa. Najprej odgovorite vi.  ;)  ;D

Lp



Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 29 Junij 2006, 22:28:12
Ahhhhh.....old trick.  ;)

Prvo vprašanje: neeeee, ne sme naredit splava! Nočemo zgubiti tako pomembne osebe, ki je na poti....  ::)

Drugo vprašanje:
Kandidata C ziher ne  :P O ostalem pa bi lahko debatirali....  ::)


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #2 : 29 Junij 2006, 22:36:07
Ma ja no, scythe, ni treba pokvarit fore.  ;D 8)

Drugače moj prvi odgovor: Jaz bi ji svetovala DA. Če se ta oseba nikoli ne bi rodila, je nihče ne bi pogrešal.  :P

Moj drugi odgovor: Logično, da kandidata C. Ima najboljši potencial. Za tisto, kar bi sledilo, pa niso volilci krivi.  :P

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 29 Junij 2006, 22:44:36
Če se ta oseba nikoli ne bi rodila, je nihče ne bi pogrešal.  :P
Tale je pa kruta. Če ne bi bilo te osebe....ne bi bilo marsičesa. Konec koncev tudi velikih kitarskih herojev ne. Glasba je stvar s kompleksnim razvojem in je omenjeni možicelj več kot pomemben.

Citiraj
Ima najboljši potencial. Za tisto, kar bi sledilo, pa niso volilci krivi.  :P
Kakor je meni znano v tistem času volilci dejansko niso imeli kaj konkretnega vmes. Volilna pravica v tistem času je bila še bolj "tako-tako" (ženske je pa sploh niso imele - če se ne motim, kajti v Sloveniji so ženske dobile volilno pravico šele l.1945 (tam nekje) in dvomim, da je bilo v omenjeni državi kaj zelo prej).


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #4 : 29 Junij 2006, 23:04:24
Citiraj
Tale je pa kruta. Če ne bi bilo te osebe....ne bi bilo marsičesa. Konec koncev tudi velikih kitarskih herojev ne. Glasba je stvar s kompleksnim razvojem in je omenjeni možicelj več kot pomemben
Če te osebe ne bi bilo, je ne bi bilo. Marsikdo se najbrž ni rodil, ko bi se moral, pa tega ne pogrešamo, ker ne vemo, kaj bi lahko bilo, če bi bilo...In tudi če kaj pogrešamo, za to najbrž ne krivimo nerojenih osebkov...

Citiraj
Kakor je meni znano v tistem času volilci dejansko niso imeli kaj konkretnega vmes. Volilna pravica v tistem času je bila še bolj "tako-tako" (ženske je pa sploh niso imele - če se ne motim, kajti v Sloveniji so ženske dobile volilno pravico šele l.1945 (tam nekje) in dvomim, da je bilo v omenjeni državi kaj zelo prej).

Na zgodovino se pa ne spoznam in me tudi ne zanima (razen kar mi pride prav pri psih, pa še to samo za "mojo" pasmo). To boš bolje vedela ti. Hotela sem le povedati, da bi glede na ponujene podatke, jaz in njabrž še marsikdo izbral kandidata C. Večina pač ne bi mogla sklepati, kakšna groza se lahko skriva za tem. Kot izbereš mladiča, ki je lep, zdrav, živahen...čez pol leta pa izbruhne dedna bolezen in vse gre v maloro...

Kam smo prišli iz enega navadnega vica... ::)  :D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 29 Junij 2006, 23:07:48
 ;D ;D Izberimo B. Zakaj?

Ker bi legaliziral droge in ker je pijane ljudi lažje okol prnest :P :o

Izberimo A. Zakaj?
Nižje cene cigaret in alkoholne pijače.  :o

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #6 : 30 Junij 2006, 00:05:37
1. Svetujem DA, ampak jaz samo svetujem, kaj bo naredila je njena stvar.
2. Kandidata C, čeprav me zelo zanima kaj se skriva za "fasado"  ;).
No zdaj me pa razrešite firbca  :P
lp
T.

8)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 30 Junij 2006, 00:19:32
1. DA
2.C

Lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 30 Junij 2006, 07:29:40
1.da
2.c
 ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #9 : 30 Junij 2006, 09:10:55
Poznam,poznam...dajmo 1. DA (ga nebi pogrešali),2. pa A---ga bo prej pobralo in bomo novega volili ::).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 30 Junij 2006, 09:12:51
1. Ne, vseeno nočem da ta človek ne bi prišel na svet... kaj bi potem bilo na glasbenem področju? ::)
2. A


Lp



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #11 : 30 Junij 2006, 10:10:00
Katera znana oseba se je rodila v 1. primeru? In katera znana oseba je bila v drugem primeru?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 30 Junij 2006, 10:59:05
Katera znana oseba se je rodila v 1. primeru? In katera znana oseba je bila v drugem primeru?


v prvem je Bethoveen. V drugem je pod C Hitler.  ;D Pod A Rosevelt in pod B Churchill :P

Newfka sorry, kr sem razkrila misterij, itak so vsi za Hitlerja ::) 8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #13 : 30 Junij 2006, 12:18:37
Ninci v prvem bi se pa vsi poslovili od velikega glasbenega genija, ki je glasbo "slišal" še po tem ko je oglušel!  ;)
No pa saj sem jaz enako reagirala ko sem prvič slišala to foro, me je pa kar zmrazilo ko sem slišala odgovor ki se je skrival pod rešitvijo c. 


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #14 : 30 Junij 2006, 12:31:34
Šment, bi ga pa res polomila  ::) . No ja potem nam je vsem jasno kako kdo pride na oblast... Še sama bi ga volila   :-[
lp
T.

8)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #15 : 30 Junij 2006, 12:34:02
Tecka na napakah se učimo (na lastnih ali od drugih)!  :D ;) Verjemi v realnem življenju bi tud jaz taki gospe svetovala zgoraj navedeno rešitev.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #16 : 30 Junij 2006, 12:43:15
Če te osebe ne bi bilo, je ne bi bilo. Marsikdo se najbrž ni rodil, ko bi se moral, pa tega ne pogrešamo, ker ne vemo, kaj bi lahko bilo, če bi bilo...In tudi če kaj pogrešamo, za to najbrž ne krivimo nerojenih osebkov...

Če se ne bi rodil, bi bil tok zgodovine zagotovo drugačen. In ja - ne bi ga pogrešala, ker ne bi vedela kakšno bi bilo življenje brez njega. Zato je vsak človek, ki se je do sedaj rodil, po svoje prispeval k današnjemu svetu. In meni je današnji svet prekleto všeč.  :P Zaradi tega želim, da preteklost ostane popolnoma nespremenjena (no ja, saj zaenkrat tudi bo - če ne bomo izumili Time Machine  ;D ).

Drugače pa te razumem - tudi sama, ko sem prvič prebrala ta vprašanja, sem se odločila kot večina - svetovanje za splav in kandidat C. Vendar konec koncev lahko vsako stvar prikažemo iz druge plati, kar bi marsikomu spremenilo pogled. V tem je čar vsega - da ima 2 plati zgodbe.  ::)


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #17 : 30 Junij 2006, 14:43:06
v prvem je Bethoveen. V drugem je pod C Hitler. ;D Pod A Rosevelt in pod B Churchill :P

Newfka sorry, kr sem razkrila misterij, itak so vsi za Hitlerja ::) 8)

Lp nina

Nič hudega! Saj je bil že čas!  ;D

Če se ne bi rodil, bi bil tok zgodovine zagotovo drugačen. In ja - ne bi ga pogrešala, ker ne bi vedela kakšno bi bilo življenje brez njega. Zato je vsak človek, ki se je do sedaj rodil, po svoje prispeval k današnjemu svetu. In meni je današnji svet prekleto všeč. :P Zaradi tega želim, da preteklost ostane popolnoma nespremenjena (no ja, saj zaenkrat tudi bo - če ne bomo izumili Time Machine ;D ).

Drugače pa te razumem - tudi sama, ko sem prvič prebrala ta vprašanja, sem se odločila kot večina - svetovanje za splav in kandidat C. Vendar konec koncev lahko vsako stvar prikažemo iz druge plati, kar bi marsikomu spremenilo pogled. V tem je čar vsega - da ima 2 plati zgodbe. ::)

Se strinjam! Bolje ne bi mogla napisat!  :)

No, če ne drugega, smo vsaj kakšen življenjski nauk izluščili.  :D  8)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com