bule in bulice

petrca · 50724

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #60 : 02 December 2014, 21:41:38
Ne ne, nekak tako kot da bi kri vzeli  :)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #61 : 02 December 2014, 21:43:57
Tako sem si tudi predstavljala. Sem si malo oddahnila, ker mi ni da bi mačka za vsako stvar dajala pod narkozo, sploh ker je že malo v letih.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #62 : 02 December 2014, 22:11:18
Ginnyne lojnice so bile vedno pregledane brez narkoze in pomirjeval. Veterinarka je z iglo (injekcijo) probala dobiti dovolj vzorca za pregled pod mikroskopom. Verjetno je drugače, če je bula globlje in je težko dostopna.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #63 : 03 December 2014, 13:47:03
Odgovor drugega veterinarja: Punkcijo lahko opravimo brez sedacije ali lokalne anestezije, biopsijo ne. ???
Kaj je sploh razlika med punkcijo in biopsijo? Sem mislila, da sta to dve stvari, ki gresta z roko v roki..



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #64 : 03 December 2014, 14:13:08
Čist laično je punkcija odvzem tekočine, biopsija pa odvzem tkiva, obojemu sledi pregled materiala. Ni mi jasno kaj te hecajo? Če si iz Lj pokliči še mačjo hišo vet.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #65 : 03 December 2014, 14:18:15
A tako, ok mi je sedaj malo bolj jasno kaj je eno in kaj drugo. Se pravi delaš eno ali drugo ne pa obojega?
Ja bom še tja poklicala, to je bil odgovor s prve-k.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #66 : 03 December 2014, 16:02:16
Punkcija je uradno 'tankoigelna biopsija', s katero se vzame vzorec celic, medtem ko biopsija ponavadi pomeni odvzem koscka tkiva. Za punkcijo samo zapici injekcijsko iglo v bulo in posrka vsebino, pri biopsiji pa morajo prav v zivo nekako odrezat/odscipnit koscek zadeve, kar zna bolet. Ampak tudi to se po mojem da naredit z lokalno anestezijo, ce je zvau kolikor toliko pridna...

battito animale


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #67 : 03 December 2014, 16:10:50
Ahaa hvala za razlago, zdaj mi je jasno. Po kakšnem kriteriju pa se potem odločijo, če bodo na buli izvajali eno ali drugo? Kaj je bolj natančno?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #68 : 03 December 2014, 16:13:46
Delas eno ali pa drugo, odvisno od tipa spremembe. Pri bulicah ponavadi punkcija, ker ce se ze reze, se vzame celo bulico ven.

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #69 : 03 December 2014, 16:32:02
100% natancno je samo, ce vzamejo celo bulico ven. Je pa naceloma tudi punkcija zelo zanesljiva metoda za dolocat, kaksna je bulica.

battito animale


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #70 : 03 December 2014, 16:43:49
Ok, super, hvala. :)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #71 : 03 Januar 2015, 13:12:08
Še eno vprašanje. Smo šli potem k veterinarju, čeprav se ni bulica nič večala ali kako drugače spreminjala, ampak sem rekla za vsak slučaj, da pogledamo. In mu je naredila punkcijo, ker pri taki majhni bulici je rekla, da se niti ne da biopsije delat. In je ven spumpala neko prozorno tekočino, katero so potem dali pod mikroskop. Ko mu je z iglo ven vzela to tekočino je bulica skoraj zginila, zelo malo se jo je še čutilo. No in čez par ur, ko so to pregledali so me klicali, da ne zgleda nič rakastega in da ni razloga za preplah, da je verjetno to le neka cista. In da verjetno bulica ne bo več se naredila. Samo se je po parih dneh spet napolnila, mogoče še celo malenkost večja in zdaj spet vztraja tam, kjer je bila. Sicer spet ne raste oz se karkoli spreminja, sem jo šla tudi že mazat s šentjaževim oljem, kakor je nekdo tukaj gor omenjal, ampak ne pomaga, ker se itak ne odpre, ampak se jo komaj opazi s prostim očesom pod kožo, se jo bolj otipa. Sicer, če so rekli, da ni tumor ali karkoli verjetno ni nič takega, samo me pa moti, ker je spet tam. A menite, da bi bilo treba spet ven spumpat tekočino?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #72 : 03 Januar 2015, 13:33:49
Jaz bi pustila pri miru, če bi se začelo večat bi pa dala ven.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 06 Maj 2015, 20:54:54
Kako hitro naj bi lipomi rastli?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #74 : 07 Maj 2015, 07:30:58
Verjetno si že sama obrnila splet čez, meni hiter pregled gugla pove da naj bi rastli počasi, v nasprotnem primeru jih je dobro odstraniti.