Šarpej [Shar Pei]

Ch · 465269

_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1110 : 11 November 2008, 15:27:47
Tjas hvala :D



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1111 : 16 November 2008, 10:16:00
pozdravljeni!spet nekaj slikic nasega terrya ;D






zadnji 2 slikici sta iz danasnjega sprehoda ;D smo v mislim da slabem mescu iz 17 kg prilezli na 20 kg. in nas lump je zacel jest tak kot treba. no vcasih se pusti kaj pri kakem obroku v skledi, ampak ponavadi pa zmaze vse do zadnjega briketa. ampak mu mesam zraven neke konzerve od eukanube, ki ima dosti kalorij ;)



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1112 : 16 November 2008, 12:38:00
Oj!
Ja lejga lepotca. Sam, da je začel jest. Super!!
Bom pa še jaz kako fotko nardila.

LP


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1113 : 16 November 2008, 16:42:37
Evo ga! :o :o



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1114 : 16 November 2008, 16:48:51
kak je lep!!! :o



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1115 : 16 November 2008, 19:38:33
No super, da je Terry končno začel normalno jesti :) čestitke!

Lepe fotke od obeh gubic!  :-*


MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1116 : 16 November 2008, 22:30:16
Hej.
The great one super izgleda vaš lump..ne obremenjuj se preveč s hrano..tudi naš je imel obdobje, ko ni imel prevelikega apetita, sedaj pa bi pojedel..vse  :o pa še kaj zraven  ;)...

Olii- pravi lepotec :-*

Evo še ena fotka našega Guciija..

LP, Teja



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1117 : 17 November 2008, 19:25:35
mr.g vas gucci je tudi pravi lepotec! :-* kak je se gubast :o 
nas terry pa se pravkar ukvarja z novo igraco. je sicer plisasta tako da vrjetno glih ne bo dolgo cela :o samo drugih pa zal ne mara prevec :-\



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1118 : 24 November 2008, 12:46:38
joj, sami čudoviti peseki so na tem forumu. Z našo Oli vred.

Prilagam slike (upam, da mi bo uspelo). Z Oli se še zmeraj dajemo, kdo bo koga okrog prinesel. Doma smo ji malo pristrigli peruti in že en teden spi v kletki, veliki za 3 Olike. Žal ni šlo drugače.
Navkljub jutranjemu teku (ob 6-ih  slabo uro 4-5 km), si je vsak dan privoščila še kaj družinskega. Naprej čevlje (ok, smo jih začeli pospravljat), sedežno (ok, je bila že stara in je klicala po obnovitvi), potem noge kuhinjskih stolov, ... zaključne letvice med tlemi in stenami, steno (vogal).... Noro.  Ni in ni bilo konca, do zdaj. Zdaj imamo vsi mir in vsi smo zadovoljni (no Oli mogoče malo manj kot mi, a kaj ji morem).
A si predstavljate kako greš s šarpejem ob 6-ih tečt?
Sej, iz ležišča ga še zvečeš, k misli, da za na WC bi se lohk mal potrudu, potem pa ko dojame, da hočeš od njega kaj več.....
Prva 2 kilometra sta bila skoraj tek na mestu. Vsakič ko sem se ozrla nazaj in jo ljubeče poklicala: " Ja, kje pa si? Pridi no, pridi!  Na!!...",
vsakič ji je v očeh pisalo: "A si ti normalna!!!!  A si na glavo padla!!!"
A sem vztrajala, samo, da bi cel dopoldne spala in ne delala škode.

Drugače pa je z Oli čudovito. Prekrasno.

Mogoče bo šlo tako
http://www.moj-album.com/uredi/olima-oli/14273290


olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1119 : 24 November 2008, 12:55:07
Prvi naslov - ne gre

mogoče  bo šlo pa tukaj  http://olima-oli.moj-album.com/album/14273290/


MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1120 : 24 November 2008, 13:02:40
Olima- Kako je zrasla Vaša gubica..prava lepotička..  :o
Sem se prav nasmejela pri opisu jutranjega teka..sem kar videla našega Guccija...ki bi stal pri miru in si mislil svoje..

Dobre so tele gube, Lp Teja



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1121 : 24 November 2008, 14:57:39
pa res je full zrastla. prava lepoticka je!

terrya je danes hoto fant ob 8 ven peljat in ko je sel do vrat pa ga poklical je terry priletel k meni v spalnico pa na pojslo skoco pa se vlego ;D tak da ni sel ven. zdaj ko je tak mrzlo ga pred 10 sploh ne peljem ven. vceraj sma se rolala ;D oziroma jaz sem rolala terry pa je tekel ;D in je fuul uzival. res je bill full vesel. malo me je blo sicer strah ce bi kaj zagledo in me  potegno ampak je blo vse ok ;D bomo se ponovili ;)



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1122 : 25 November 2008, 11:54:10
uh, kaki srečkoti ste, k lohk tolk časa spite

Pri nas se je zdaj Oli tolk navadla na jutranjo akcijo, da začne vsak dan ob 5.45 klicat. Vztrajno in neutrudno. Ob 6-ih sva že zunaj. Tudi nič ne pomaga, če jo peljem zvečer  ven ob 23-ih al še kasneje z namenom, da mi bo drug dan dala malo fore - ob vikendih naprimer.

In greva.   :( :-\ ::)
Sej pol celo najdem neko lepoto v tej jutranji tišini in miru in.... mah, pač se prepričujem, da mi je lepo in na konce je še vedno blo tako. In tista kavica po sprehodu  :)

Je pa zanimivo, da ima Oli 18 kg, njen bratec Oliver pa 24. A vseeno ne daje videza podhranjenosti - kvečjemu kdaj obratno.


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1123 : 25 November 2008, 14:53:08
sosedi ki imajo shar pejko grejo prvic ven okrog 8, ampak tudi zato ker se ona postavi pred vrata in zacne cvilit, nas terry pa nikoli ne cvili in nikoli ne sili ven. pa je zelo rad zunaj. res je zelo priden. danes grema se zadnjic v solo in smo uspesno koncali malo solo. zelo dobro mu gre. je med najbolj pridnimi v soli. trenerji kr ne morejo vrjet da lahko shar pei tak lepo dela ;D



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1124 : 25 November 2008, 15:32:18
Ojla!

Mi z Oliverjem glede tega nimamo problemov, ko je bil majhen je tud mel fore, da je začel okrog 5 cvilit, pa smo ga mal ignorirali. Zdaj gre okrog 6.30 ven brez problemov. Opravimo dolg sprehod. In to je to. Ja popoldan pa divjamo :):). Poje res, kar precej ampak verjetno vse pokuri.:):). Še mama ga pelje zvečer okrog 10 ven da se mal zlaufa in polula.
Tak, da uživamo.

Lp


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1125 : 25 November 2008, 20:04:25
The great one : Držimo pesti za malo šolo :D

Moram priznati, da sva s Tai-em v mali šoli resnično uživala...bili so sami skulirani psi....in super 'učitelji' :) 



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1126 : 25 November 2008, 20:35:04
tai a vidva sta tudi v malo solo hodla?in se je tai dosti naucil?nas terry je res se dosti naucil in je postal kr ubogljiv. dobro sej se še vedno srecamo s kakim "napadom" trme, ampak to pa je itak normalno ne? :P danes smo ga celo prepricala da se je vlegel na mrzla mokra tla ;D tak da smo vsi zadovoljni. ma pa nas terry novo prijateljico ;D visavsko terierko, ki mu je zeeeelo vsec ;D to so ble prave dirke danes ;D najbolj zanimivo pa je to da sta se oba skotila na isti dan in isto leto :) je mela ta psicka danes oblecen pulovercek in ji ga je terry hoto slect :D ap vse uhe ji je pogrizo, res ta bla fuul smesna ;D



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1127 : 25 November 2008, 20:56:06
Tudi midva sva hodila ja...čisto odkrito bom povedal...Jaz sem se kar veliko naučil...čeprav sem že prej imel šarpeja. :D

Kar se uboganja tiče, res trkam na les, kajti zaenkrat je tai res priden... Sedi, prostor, glas, leva, desna taca, poleg brez povodca, odpoklic...zaenkrat je use super :)

Kar je, je to, da pač ni pristaš samčkov, ampak to me niti malo ne moti. Na obeh razstavah, pa je dal čisto vse samce na ignore, tako da smo se mu res vsi nasmejali. :)

Trma je pač nekaj čisto normalnega za naše pajace, čeprav se mi pa zdi, da sedaj tudi ko hoče kaj izsiliti, vedno on popusti, ker me že toliko pozna, da ve, da jaz ne bom :D ...in bo moral 100% on takratko potegniti :D

Naša trma mora biti večja od njihove pa je  >:D ...čeprav pa vem, da je velikokrat težko...ko te pogleda s tisto faco sladko...ko je najbolj bogo bitje na svetu... :D

Super, da ima Terry družbo. Očitno že ve, da gospodična brez obleke boljše izgleda  >:D  :P

Lp, Andraž



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1128 : 26 November 2008, 17:51:12
ze prej si imel shar peja?psicko al psa?se mas kako slikico od njega?
polek brez povodca prakticarata samo na travnikih ne?ker jaz na travniku tudi terrya spustim da se malo zlaufa pol pa se malo potrenirama poleg, sedi, prostor, cakaj, tacko....
sem pa vidla na morju enega shar pejcka ki je hodil vedno brez povodca. no tega jaz ne bom nikoli prakticirala ker nikoli ne ves kaj ma pes v glavi in kdaj ga kaj "spipa".



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1129 : 26 November 2008, 20:34:30
že prej sem imel šar peja ja.. samčka-brush coat... mislim, da na računalniku nobene, bom pa poskeniral pa pripopal...

Seveda to vse prakticirava le na travnikih, za hišo. Čeprav mu zaupam 99,9%, ga zaradi samo tistega minimuma vseno ne sprehajam brez povodca v mestu. Imam 3 razloge, kateri so: mačk niti približno ne sme videti :) ,če bi prišel sam v stik z drugim samcem, bi se stepel in pa zaradi ljudi samih, kajti marsigdo se psov boji in vem, da jim nebi bilo prijetno ko bi odvezan (še posebej poleti) z naširoko odprtim penastim gobcem hodil proti njim :)

Vedno sem bil za in to 101% podpiram, da mora biti pes v urbanem okolju na povodcu. In velikokrat se je že zgodilo, da sva mogla it midva na najbolj prometno cesto, zaradi tega, ker je imel gospod/gospa psa neprivezanga. Takrat, pa tudi kakšna beseda preveč uide :) ...ampak nažalost tako je, in tako bo. Takoj bi podpisal, če bi obstajale visoke kazni za neprivezane pse... pes tako ali tako ni nič kriv, kako se obnaša, kaj vse je pretrpel,  ampak mi kot lastniki, bi mogli za svoje pse poskrbeti, pa najsi bo majhen mešanček ali pa 70 kilogramov težek popadljiv pes...  ;)

Lp


olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1130 : 27 November 2008, 08:37:40
Se strinjam glede povodca v urbanem naselju, je pa res, da jaz Oli spustim pri nas na Poti spomina in tovarištva in sem hkrati stalno pozorna, če bi jo zaradi tretjega faktorja morala pripeti. In jo tudi pripnem

Je pa nor užitek se preganjat po travniku in super lepo, če si kuža najde družbo in se sam z njo zaigra - jaz mu privoščim pasje prijatelje seveda tiste, katerih lastniki to dovolijo. Marsikdo  želi mir in ne spusti psa v igro - tu se pač ne vsiljujeva

Ali se vam zdi, da lahko psa na jutranjem sprehodu zebe?
Medve se sprehajava od 6-7 in včasih se mi zazdi, da hoče Oli hitro nazaj, že nasledno sekundo  pa najde kaj za ovohavat - potem bi bila pa zunaj še dodatno uro

LP M


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #1131 : 27 November 2008, 11:25:35
Olima jaz mislim, da naši pejev zunaj ne zebe, dokler so v gibanju. Seveda pa ni pametno, da bi naši kratkodlakeži stali pri miru, takrat bi se pa verjetno namrazili. Jaz sem mu predlani sicer kupila plašček a sva bila oba veliko bolj živčna, kot bi mu pa koristil  ;D, saj sem mu ga vsake tri metre popravljala  :'(.

Drugače sem pa jaz le za pse na povodcih, sploh samcev. Moj je dokler je sam priden, če pa zagleda drugega psa, joj, adijo pamet  :o. Midva imava samo slabe izkušnje s tem. Še tako miroljuben in ubogljiv samček, ob mojemu, postane neprepoznaven za svojega gospodarja. Žal, kdo bi ostal neprizadet ob provokaciji mojega "petelina"  ;).

Drugače, se je pa Leeju ob novozapadlemu snegu popolnoma odpeljalo  ;D. S sosedovo kužo sta imela akcijo kot, da se zadnjič vidita  :o.
LP



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1132 : 27 November 2008, 11:52:41
ojojoj
to pomeni, da bo Oli spet tepena, ko bo prišla na vaš konc??   :(
Hja, za tazga lepotca se je al se bo treba borit  - to očitno vedo tudi naše kužike  ::)

Včeraj zvečer (okol 22-e), ko sva z Oli opravljale zadnji špancir in sva se vmes tudi lovili (sicer bolj zato, da sva se ogreli) in glej ga zlomka:
vsakič, ko se je Oli ustavila in čakala na mojo reakcijo, vsakič se je ustavila pod drevesom na nezasneženih tleh ;)

Niso neumni ti naši pesjani, a ne?


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1133 : 27 November 2008, 13:22:23
jaz sem terryu tudi kupla plascek in pulovercek ;D plascek mu dam gor samo ce zunaj fejst dezuje. pulovercek pa sma mela predvsem za solo, ker ni hoto dat prostor na mokra in mrzla tla. pa ce greva na kaki bolj umirjen sprehod mu tudi dam gor pulovercek, ce pa grema noret na travnik al pa se gre igrat s kaksnik kuzkom pa ga nima gor.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1134 : 11 December 2008, 11:28:50
Zdravo!

Kako ste kaj? Že dolgo se ni nihče javil :)

A kej pogrešate sneg?....pri nas je samo dež in sneg že nestrpno pričakujemo! :)

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1135 : 11 December 2008, 14:46:54
ja res se noben nic ne javi. kot da spimo vsi :) mi sploh nismo meli nic snega, razen en dan je malo snezilo in je terry tak smesno gledal  :) drugace pa cakam, da ga bo res kaj zapadalo da vidimo kako bo delal na snegu. pa pocasi se pripravljamo se na terryov roj dan. 2.1. bo star eno leto ;D :P bo treba neko torto kupit ;D aja pa nas lump se je zredil ze na dobrih 21 kg tak da je pravi lepotec postal. se gub ma zdaj vec se mi zdi kot prej :) pa dlaka mu je koncno zacela malo manj izpadat.
lp



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1136 : 11 December 2008, 18:02:29
Ojla!

Da se še jaz malo javim. Ja mi pa še snega nismo vidli v Prekmurju. Pa bi ga radi, da vidimo, kaj bi naš bučman delu.:):)
The great one:" Ne kako hitro beži čas s tako prijetnim navihanim kužkom?"

Lp


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1137 : 12 December 2008, 02:03:36
ja res, prehitro cas bezi. bi se kr enega malega meli  :-[ ;D bo treba se malo premislit do pomladi.... nikoli se ne ve ;) drugace pa so to res taki zlati kuzki ki ti preprosto zlezejo pod kozo. vsak dan pokazejo nekaj novega ;D res so pravi cukri. danes naprimer je terry lajal na mene :o sem si dala nek balzam na lase in sem mela spete, tak kot da mam kratke in me je tak cudno gledal in kr zalajal na mene :o ocitno mu nisem bla vsec ;D takoj ko pa sem to dol sprala pa se je priso cartat k meni ;D   prava faca je postal. ko naju ni doma gre vedno ajat na sedezno al pa na posteljo v spalnico ;D ceprav cez dan ni nikoli gor. in ko pridema domov pa ga vpr, ja terry kje pa si ti ajal??pa gre takoj v svojo pojslico pa me tak nezno gleda ;D





olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1138 : 18 December 2008, 14:28:59
Pri nas si trenutno prehlad podajamo in smo v morbidnem stanju že skoraj 2 tedna.

Zdaj pa še Oli. Ne je že drugi dan, malo zgleda žalostno, a ko sem jo pregledala podrobno (gobček, ušesa, trebuh, tačke,..in ne deluje vročinska), ni bilo kakih vidnih znakov za alarm. Sem rekla, da bom še počakala kak dan.
Danes tudi Rio-mare čez brikete ne pomaga. Lula dosti normalno, danes pa je tudi že enkrat kakala-normalno.

Kaj mislite, a bi lahko tudi ona podlegla našemu splošnemu slabemu počutju?

Prosim še za mnenje glede gobčka oz. kočnih zob, ki se zabadajo v spodnjo ustnico. Zelo dolgo nazaj me je veterinarka na splošno opozorila, na kočnike pri šar-pejih, da moramo pazit, če bi ti izrastli tako, da bi "grizli" spodnjo ustnico. Pri Oli je tako, vendar, ko so vzreditelji pogledali, so rekli, da je pri njih ravno tako.

Sej pravim, zdaj sem v dilemi:
- ali na slabo počutje vplivajo ti kočniki (čeprav, do zdaj  ni bilo težav z hrano in je lepo jedla)
- ali je kaka viroza,...


Zelo bom hvaležna za kako besedo, mnenje,...  Lep pozdrav vsem  - OLIma  :( ??? :-\


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1139 : 18 December 2008, 15:18:04
pozdravljeni!
hm.... glede zob ti ne znam povedat nic, ker nimam pojma o tem :-[ :-[ glede tega da ne je, pa smo mi mele iste probleme. sem mu vse zivo dala na brikete pa nic ni pomagalo, menjala brikete.... groza v glavnem. pa tudi je deloval tak zalostno, ceprav ko sma pa prisla ven pa je bil zeeelo zivahen. mi smo ga peljali k veterinarju in je dobil en kup inekcij in od takrat dalje je vse ok glede tega. vceraj sem ga vagala in je mel 22 kg.
drugace pa smo bili vceraj spet pri veterinarju, ker je zacel terry spet nekaj mezikat in so mu zasili ocke pa rekli so da ma neke demodokse (mislim da se tak rece :-[ ) "neke garje kao", in smo dobili zdravila, ki jih mu moram dajat 2 meseca. zaradi tega je tudi spet zacel mezikat, ker so se mu naselila v veke :'( smo mislili da samo dlake menjava in ma za to "Luknjice" pa ni blo tak :-\ tak da zdaj spet zgleda tak zalosten s tem kroznikom okrog glave, ampak je pa normalno.
upam da tudi vasa psicka zacne cimprej jest!