Šarpej [Shar Pei]

Ch · 461900

_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #120 : 15 November 2006, 15:12:31
Haha super :)

Soli pošlješ prosim slikico, da vidim kak šarmer zgleda v njem ? :D

Zdaj pa še vprašanje :D

Goneče psičke... Kako je kaj z Lee-jem ?
Tai cvili za ponoret...zunaj, doma, ...potem se malo umiri...če kaj sliši, vidi, zavoha...pa spet cviljenje...zdaj to traja približno 5 dni...pravijo pa da okoli 2 tedna...

Počohaj manekena :D


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #121 : 15 November 2006, 16:24:02
Tai, pošljem slikco, ko ga bom uspela slikati. Potrebujem malo pomoči pri nalaganju slikc.

Goneče psičke  :o, poglavje zase. Pri nas letos ni zaenkrat še težav. Smo jih pa imeli lani takle čas. V naši najožji bližini so le sterilizirane psičke, tako, da imamo kar mir.
Pa tvoj tudi prihaja v puberteto in ga to še dodatno meče  ;D Uh, kako se je naš repenčil, ko največji petelin. Zdaj se je za odtenek že umiril a se še vedno postavlja kot, da je edini in najmočnejši  :-\ Zato imam pa jaz nekaj več težav, ker moram miriti ponorele hormone  ;D



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #122 : 15 November 2006, 18:20:35
O hvala bogu...pa ne zato ker si imela tudi ti probleme... :D

Sem se že bal da je samo naš taka opica >:D ...to traja zadaj ene 5 dni...
pri nas je kar nekaj psičk...največji problem je pa seveda po mestu...zato se ga izogibava...

Soli koliko časa lahko približno pričakujem to repenčenje :D

Lp :P


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #123 : 15 November 2006, 19:45:01
Ja, seveda sem imela jaz probleme, ker je na vsakem sprehodu vlekel kot "vol", nosa ni dvignil s tal, kot kakšen krvosledec, prelizal je vse trave, doma je pa cvilil in silil na balkon, pa pred vhodna vrata... in tekal sem ter tja, kot, da se mu meša  :'(.
Koliko časa je to trajalo ti težko rečem, ker je bilo v intervalih, pa tja vse do skoraj pomladi. Tako, da niti ne vem, kdaj se je nehalo.
Zdaj pa teh težav nima, le postavlja se kot, da je kralj. Ko mu prihaja nasproti drug pes, se zviša za par cm  ;D, hodi kar po prstih, glavo ima pa tako visoko kot, da nosi krono na glavi  ;D. Če bi se na razstavi tako "našponal" bi bilo super. Vse mišice ima napete, ko kakšen atlet.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #124 : 15 November 2006, 21:11:32
Soli hvala ti za tako hitre odgovore...  ;) te 'punčke' ga bodo čisto zmešale revčka :D:D

Res škoda, da sva samo midva bolj aktivna na forumih :) še kak lastnik gubice bi bil prav dobrodošel...


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #125 : 16 November 2006, 08:40:29
Jaz sem že malo obupala, ker opažam, da so lastniki shar peiov, malo ...  ??? Zgleda, da res drži tisto, da so to posebni psi za posebne ljudi  :'(. Sprašujem se, so to res ljubitelji psov, ali česa drugega  :'(?  Glede na število psov v Slo., ki ni majhno, je to res čudno  :-\?

Ah, še dobro, da se najdejo izjeme  :)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #126 : 16 November 2006, 10:06:29
Imaš prav Soli... vsaj 10 lastnikov, da bi bilo aktivnih, bi bilo za vse veliko lažje. Zame so izkušnje drugih zelo vredu in jim vedno rad prisluhnem. Res škoda da sva sama :) Mogoče bo pa gdaj kaj bolje  ;)

Zdaj bo potrebno malo bolj trenirati za razstavo...edino kar me malo skrbi je to, kako bo v ringu...kajti zadnje čase je pravi divjak  :P...upam da ga ne bo biksal  :o


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #127 : 16 November 2006, 10:17:12
Tai, ne sekiraj se preveč. Se bo že zresnil. Sicer pa, saj sodnik ve, da mladega psa ne moreš pribiti na tla, da je razposejen in da so ti potrebne izkušnje  :).  To so kot otroci, enkrat so zlati, drugič so kot mali vragi  >:D. Koliko pa kaj vadita? Midva zdaj prakticirava vsak drugi dan na večernem sprehodu po pet minut. Pa se mi včasih postavi kot profi, naslednjič je pa kot zvita kamela  ;D, pa imava že 13 razstav za sabo. Še vedno je mlad in še vedno mu manjka izkušenj. Sicer pa mene to veseli in delam z veseljem, ne zaradi titul, kar so pa sicer posledično tudi gonilna sila za naprej.



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #128 : 16 November 2006, 11:48:59
Jaz sem že malo obupala, ker opažam, da so lastniki shar peiov, malo ...  ??? Zgleda, da res drži tisto, da so to posebni psi za posebne ljudi  :'(. Sprašujem se, so to res ljubitelji psov, ali česa drugega  :'(?  Glede na število psov v Slo., ki ni majhno, je to res čudno  :-\?

Ah, še dobro, da se najdejo izjeme  :)

Nič obupat. Še ena (zdaj že lastnica  :o ) gubice tukaj. Naša ''šefica'' me, ko to pišem, prizadevno drega s kostjo (iz goveje kože) češ naj ji jo primem, da bo lahko grizla  ::) . Prav posrečeni so ti naši nagužvanci. Včasih samo še čakam, da bodo spregovorili.

Naša ''baba'' je tako scartano bitje, ki živi za svoje ljudi in svoje igračke.  Ko sva jo s fantom šla izbrat so imeli malčki ravno neke prebavne težavice in najina psička je bila ''najbolj cart, najbolj mirna, uglajena''. Ko sva jo pa prišla kasneje pogledat (in sploh ko sva jo šla iskat) je pa imela že pod komando vse na štirih tačkah.
Obožuje ljudi, sploh ko vidi kakšnega otroka, poljubčki letijo metre daleč. Ampak naju uboga. Opazila sva, da zelo hitro dojema. Sedi (za brikete) se je npr. naučila v 2 poskusih. Seveda pa vedno preračuna, če se ji nekaj splača izvesti ali ne  ;).

Za enkrat lep pozdrav, grem držat kost  :-X  ;D




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #129 : 16 November 2006, 15:00:59
Soli hvala za vzpodbudo  :P  8)

Ch dobrodošla!!

Mislim, da si ravno ti tista ki je odprla tole temo kajne?  ;)

Čestitke za mladička! Vedno rabijo pozornost...in prav dobro jo znajo iskoristiti ti naši 'pajaci' :D, kot si sama rekla..kost, igrača, ... :D
To s hrano mi je pa čisto znano...za hrano bi se tudi Tango naučil plesati :D :D

zdaj pa...koliko je stara tvoja kepica pa kako ji je ime :P
Lp


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #130 : 17 November 2006, 07:47:29
Ch, pozdravljena med pasjimi navdušenci, predvsem zgubančki. Sama sicer obožujem celoten pasji svet, ne glede na pasmo. Tako, da so mi debate o katerokoli pasmi v veselje  ;). Sklepam, da je tvoja gubica še zelo majčkena. Človek kar pozabi kako zgledajo, ko tako hitro zrastejo. Sicer so moje izkušnje s to pasmo samo pozitivne, čeprav imajo nekateri precej za povedat čeznjo. Pred njim sem imela tri popolnoma druge pasme a sem bila z vsako popolnoma zadovoljna, ker sem se vedno pozanimala kaj lahko od njih pričakujem. Morda mi je prvi ostal najbolj v spominu, saj je bil le prvi, in verjetno bi mi bilo takrat popolnoma vseeno kaj bi dobila, le da dobim. Saj so bile moje prošnje staršem uslišane šele po nekaj letih.



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #131 : 17 November 2006, 10:23:05
Pozdrav obema.

Ja, Tai, jaz sem odprla to temo. Takrat še nisem imela šarpeja, ampak sem bila že dodobra ''zastrupljena'' s pasmo. Danes mi dneve krajša 18 tednov stara (rastemo, rastemo  ::) ) Lotka in življenja si ne znam več predstavljat brez nje.

Seveda so peji pasma, ki ima neke svoje značilnosti, ki pa smo jih vzeli v zakup, preden smo se odločili zanje. Če vsaj malo veš o pasmi, lažje pristopiš k psu in ne siliš z glavo skozi zid tam, kjer to ni najbolj mestu.  :D  >:D

Soli, tudi jaz sem cela ''pasja''. Poleg gubice imamo doma še ''babico'' pudljico, ki je taka galantna stara dama  ::) . Pač sprejmeš psa takšnega kot je, z vsemi njegovimi plusi in minusi. Osebno sem prepričana, da bi lahko sobivala skoraj z vsako pasmo, je pa vsekakor lažje, če se odločamo za štirinožce, ki so nam karakterno bližje (pasemsko). Seveda pa potem individualni karakter, vzgoja in sobivanje naredijo svoje.

Lp



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #132 : 17 November 2006, 15:38:58
No pa 'laufa' ta tema :D

Ch vidiš kako fajn, da si odprla temo....prej brez gubice...nazaj si se vrnila z gubico  :P




Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #133 : 20 November 2006, 08:31:09
Jap, gubice so zakon. Ena gubica na obrazu več- ena izkušnja več. Ena gubica v naročju več- ena ljubezen več.  ;)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #134 : 20 November 2006, 15:01:29
Haha, pa še res je :D

Ch: Bosta vidva s fantom Lotko tudi razstavljala?


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #135 : 21 November 2006, 17:13:22
Pri nas smo pa začeli poletno dlako odmetavati, tako, da imamo nekaj luknjic, sicer ne prav opaznih, a so  :-\. Upam, da se do sobote ne razširijo po telesu, kratačenje zaenkrat odpade. Če se spomnim na pomlad, kako je to zgledalo, groza  :o, upam, da zdaj ne bo tako grozno. Čeprav je horse coat, je bil stanovanje vsak dan kosmat  ;D in vleklo se je celo večnost, predno je bil kožuh zamenjan.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #136 : 21 November 2006, 18:12:50
Ojla Soli!

Prihaja v obdobje 'emental' sira :D

Pri našem zaenkrat še ni znakov...tudi dlak zaenkrat 'ni' ...

Soli koliko časa približno traja menjava dlake?...pri našem prejšnjem je bilo tako ali tako nonstop kosmato  :( ...

Lp, Andraž


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #137 : 21 November 2006, 18:37:54
Pri našemu se je začelo ta teden. Najprej nekaj več dlak, zdaj pa še luknjice, čeprav kot sem rekla mislim, da jih je zaenkrat vse skupaj le pet  ;). Spomladi, ko je menjal zimsko in hkrati tudi tisto še od mladiča, je bilo pa res grozno. Trajalo je vse skupaj cca. 6 tednov. Ampak takrat luknjic ni bilo, le na veliko je dlaka odpadala. Joj, smo ga krtačili, tudi 3x na dan, pa je bilo doma še vedno kot v gnezdu  ;D. Si kar mislim, kako to zgleda pri brushih  :o.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #138 : 21 November 2006, 20:21:35
Aha...se pravi da se moram tudi jaz 'pripraviti'  na ogromno dlake :D

Ja...brush...prejšnji je bil...obup :D  hehe


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #139 : 04 December 2006, 17:17:53
Evo mene  ;D, malo sem si spremenila profil  ;).
Prejšnji vikend smo bili v Zagrebu (CACIB), prvič se razstavljali v inter. razredu, obakrat bili odlični. Prvič je bil razlog, da imamo le oceno brez naslova, da ima premalo odprte oči  ???, ne vem, če sodnik ve, da shar pei ravno ne sme imeti na široko odprtih oči, naslednji dan pa, da ima še premehek hrbet  ???, ker je še tako mlad in da se mu bo sčasoma ojačal, haloo  :(. Vsaj opravičilo so našli  ;D.
Drugače se pa ukvarjamo s preveliko količino odvržene dlake po stanovanju, hitimo sesati,...  ;D. Veseli smo, da še nimamo snega in da so še vedno primerne temperature, da se lahko sprehajamo. Saj vemo, kako naši zgužvanci niso prav nič veseli mraza, plundre in snega  :o. Čeprav ne vem, če bomo letos sploh "montelček" oblekli  ;D.
Tai, se vidimo v Celju?
LP



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #140 : 04 December 2006, 20:22:04
Zdravo Soli!

Super slikca ;)

Čestitke za cacib!

Dlaka pri nas še ni problem :)  kar se pa zime tiče..upam, da ja kak snegec pade...da vsaj vidim odziv od našega buhtla :)

Glede Celja...pridem ja..samo ne s Tai-em :(  ...Bumbar sem spregledal zadnji rok oddaje :/
Pridem pa vseeno s prijateljem, ki bo razstavljal rottweilerko.
Tako, da me bo tudi okoli pejčkov dosti :) Pridem pozdravit 100% (pa navijat) :P

Čao!


Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #141 : 10 December 2006, 14:02:28
a mi lahko kdo pove,
kako dolgo morajo biti mladički pri mami preden gredo k drugi družini?



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #142 : 11 December 2006, 08:07:15
Zdravo lotti!

Mladički naj bi šli od mamice pri 8 tednih.
Pričakuješ mladička?  :o  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #143 : 11 December 2006, 08:51:16
Zdravo lotti!

Mladički naj bi šli od mamice pri 8 tednih.
Pričakuješ mladička?  :o  ;)

Po zakonu ne pred 9-im tednom ;)

Lp nina



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #144 : 11 December 2006, 15:59:28
Ninci hvala za popravo :)


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 13 December 2006, 20:00:39
Ch: Bosta vidva s fantom Lotko tudi razstavljala?

Nisva imela namena. Potem so naju malo vzpodbujali, da bi, ampak zdaj najbrž ne bova  ;) . Sva pa skoraj na vseh razstavah kot gledalca  ::) . Zamudila Celje  :( .



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #146 : 14 December 2006, 08:22:51
Ch, tudi, če si zamudila, nisi dosti zamudila. Organizacija je bila res slaba, čeprav je bilo presentljivo kar nekaj shar peiov - 12 :o. Naš ring je bil pri vratih, tako, da nas je po maratonskem čakanju na koncu že pošteno zeblo. Na vrsto smo prišli šele po 14uri, kajti naša sodnica je imela 96 psov za ocenit, mi pa na koncu  :'(. Psov na lulanje skoraj, da nisi imel kam dati, kajti bilo je vse zagrajeno, še tja kamor bi lahko šli, je bilo pa blato. Mene od lanske zime še ni tako zeblo kot me je zdaj v Celju  :'(.  Upam, da bo v Ljubjani kaj boljše, čeprav verjetno da ne, saj je Gospodarsko razstavišče premajhno za tako število psov, kot jih ponavadi pride.
Mi smo bili uspešni (CAC in BOB), čeprav v defileju, mu je bilo pa že čisto zadosti in se je obnašal kot, da sva prvič na razstavi. Mu ne zamerim, saj sem imela že jaz polno glavo vsega in kosti trde od mraza, tako, da nisem celo noč spala, ker me je vse bolelo in sem se segrela šele naslednje jutro. Še sreča, da sem toliko utrjena, da se nisem prehladila  :P.



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #147 : 14 December 2006, 14:24:03
Joj, zmotila sem se  :o, ni bilo 12, temveč 9 shar peiov. Od tega 6 odraslih in 3 mladiči.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #148 : 14 December 2006, 14:47:47
Živijo!

Soli čestitke obema!!  ;)

Prav lepo je bilo videti na kupcu vse šar pejčke :)  Škoda, ker nisva mogla s prijateljem počakati do nastopa pejčkov...  ;(
pa drugič...  :P

Je bilo pa res zelo mrzlo ja...

Midva čakava na sneg, ampak ga ni :D:D ... Mraz ga pomoje ne moti, bomo videli kako bo s snegom :)

Zdaj pa hitro na zrak izkoristit ta lep sončen dan :D

Čao!


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #149 : 16 December 2006, 09:24:36
Čestitke, Soli, tudi z naše strani!

Se spomnim, kakšna gužva je bila lani na Gospodarskem, ampak midva s fantom sva vztrajala do ''mimohoda'' prelestne Yum-Yum.  :)

Lep vikend vsem!