Šarpej [Shar Pei]

Ch · 461594

Yankee

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #1380 : 04 Oktober 2009, 13:25:04
Hojla. sem naredila album z nekaj slikicami. bom pa vsekakor v čimkrajšem času naložila še več slik in jih uredila.

http://yankee.moj-album.com/



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1381 : 04 Oktober 2009, 19:06:08
Kak je lep! Prava shar-peiska faca:)


Yankee

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #1382 : 04 Oktober 2009, 19:52:32
Hvala. Mislim pa da so prav vsi shar pejčki lepi in se ti takoj prikupijo. Ne moreš da ga ne bi pocartal in bil navdušen nad našimi trmastimi gubicami. So kot čips...bolj kot ga ješ boljši je.  ;D



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1383 : 04 Oktober 2009, 20:32:09
Se popolnoma strinjam s tabo. To so naši mali carteki:)


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1384 : 04 Oktober 2009, 22:35:33
lepotec!!! :-*



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1385 : 05 Oktober 2009, 07:26:52
Yankee, hvala za fotke!  ;)

Tale gospodič pa uživa 100 na uro :)

Lep!


Yankee

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #1386 : 05 Oktober 2009, 16:34:10
Hvala The great one. Pa tudi tebi Tai. Hja ugotovili smo, da naša gubica zelo obožuje zofe in plišaste igračke in to že takoj ko smo ga dobili. Kr sam si je izboril prostor in zdaj je oranžna zofa v zimskem vrtu samo njegova. Očitno mu je bila oranžna všeč. Pa tudi bog ne daj da vidi, da kdo sedi na njegovem delu zofe pri gledanju televizije ker te kr začne rukat v stegno, da mu daj prostor. ;D ;) Valda to je njegovo.  On je car. 8)



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #1387 : 17 Oktober 2009, 15:51:23
Tukaj sedim, gledam v hladen, vendar sončen dan in si mislim : zakaj ? zakaj jaz?
Ollie je dobila raka, ki se ga ni dalo odstraniti. Imela ga je kar nekaj časa, toda ni se čutil. Bil je preveč v notranjosti. Pred mesecem se je začela čudno obnašati,pregledovala sem jo, pa se nič ni videlo, čutilo. Nisem še povedala, da sem prav zdaj kupila krasnega malčka, Dex mu je ime in je nemški ovčar. Živi v hiši, seveda...Toda v prazni hiši. Pogrešam jo....morala sem jo peljati k veterinarju, da jo uspava. Sama tega nisem zmogla. Ne...

Nuša


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1388 : 17 Oktober 2009, 17:18:56
Živjo Nush.

Zelo me je pretreslo, kar si napisala. Kar solze so se mi vlile. Nekateri rečejo saj je samo žival. Pa ni samo žival, je prav tako živo bitje, ki živi s teboj in te vsak dan znova preseneti. Ne predstavljam si življenje brez mojega pejkota. Sploh pomislit nočem, da bi se mu kaj zgodilo. Zelo mi je ža za tebe in vem kako ti je.
Vem, da ni prav, da te zdaj sprašujem, kako si opazla, da se pes čudno obnaša. Da bomo tudi mi drugi vedeli, če bo kaj slučajno narobe z našimi gubicami.


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1389 : 17 Oktober 2009, 17:36:10
ojej :( zal mi je :(



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #1390 : 18 Oktober 2009, 09:18:40
Hm..hvala. Opazila sem, da je vedno manj jedla in ni bila več tako zelo živahna. Tudi s Hero se ni več kregala. Pa kanarčka je pustila na miru, kot da ga ni. Zgubila je sij v očeh...Dex čuti, da nekaj ni vredu z mano....Joj

Nuša


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1391 : 18 Oktober 2009, 13:54:30
Nush. iskreno sožalje  :'(

Vem, kako hudo je ko pride dan, ko vidimo, da za našega kužka ni več pomoči...tudi sam se spomnim, kako sem ga na veterini še zadnič objel, stisnil njegove velike žnable na moja lica in mu rekel Adijo :'(

Bolečina traja dolgo, a spomini ostanejo večni!
Upam, da si čimprej opomoreš ob izgubi! Drži se!

Lp, Andraž


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #1392 : 18 Oktober 2009, 15:50:47
Nush, tebi pa psi poginjajo po tekočem traku  ???. Rešiteljica nebogljenih in bolanih zavetiščnih kužkov.

Ne nasedajte kvazi veterinarki  >:(

LP



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #1393 : 21 Oktober 2009, 19:40:59
Od kje tebi da meni osebno umirajo psi kot po tekočem traku ? Razloži malo, to se mi zdi sila zanimivo. Iz kje izhajajo tvoje besede ?

Nuša


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #1394 : 21 Oktober 2009, 21:24:58
Nush, tebi pa psi poginjajo po tekočem traku  ???. Rešiteljica nebogljenih in bolanih zavetiščnih kužkov.

Ne nasedajte kvazi veterinarki  >:(

LP

Meni osebno se zdi ta izjava na forumu zelo neprimerna brez dodatnega pojasnila, tako za nas, ki osebe ne poznamo, tako kot za samo osebo(Nush) na katero ta izjava "leti". Najlažje je pisati brez dodatnih pojasnil in mislim, da si to izjavo Soli res napisala v "pravem trenutku", ko je bilo osebi Nush že tako hudo zaradi izgube. Osebe Nush ne poznam, vendar moramo v življenju upoštevati nekatere moralne vrednote, kar pomeni, da ne moreš osebe kar tako "obtoževati" brez dodatnih pojasnil, sploh pa, če tako stvar objaviš na
javnem forumu.

Da polepšam temo prilagam črno-belo Pejino fotko  ;D


Lp, Katja


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1395 : 27 Oktober 2009, 19:10:10
da malo popestrim vašo temo v kateri se nič ne dogaja  :-\

ekola pea malo drugače  :o :)





















OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1396 : 27 Oktober 2009, 20:54:50
Super fotke!
Tale ta zadnja sploh. Ne predstavljam si kaj bi bilo, če bi namesto nje bil Oliver na balkonu,ulaaa!!


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1397 : 27 Oktober 2009, 21:12:04
olii hvala!

p.s. pea ni na balkonu, babmi je cirka 3 metre stran ob ograji  ::) ;)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1398 : 28 Oktober 2009, 11:03:58
Tjas, ponovno super fotke! :P

Tale Pea, se pa očitno s kužki zelo šteka :) ..superca!
Naš bumbar je tudi dobil eno 'novo prijateljico' beaglico...slikce pa popoldan!  8)

lp


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1399 : 28 Oktober 2009, 13:49:49
Tjas, ponovno super fotke! :P

Tale Pea, se pa očitno s kužki zelo šteka :) ..superca!
Naš bumbar je tudi dobil eno 'novo prijateljico' beaglico...slikce pa popoldan!  8)

lp

Hvala Tai.  ;D
Ja Pea nima nobenih problemov s kužki, niti s kužicami  ;) :P na srečanju so bile vse psičke, razen male čivave-Miško.  ;)



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1400 : 06 November 2009, 13:41:28
super slikice!!! :-*

po dolgem casu se nekaj slikic nasega lumpa ;D

tak sem vesel, ko sem zunaj :)


tak pa zgledam, ko me nekdo gnjavi in budi iz spanca ;D


se morem malo poslikat kak pa zgleda, ko norimo pa parku ;D



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1401 : 09 November 2009, 20:24:33
Pozdravljeni!
Imam spet eno vprasanje.... Nas Terry se danes ze cel dan cudno obnasa. Rep ima non stop med nogami, ne pusti se bozat, niti dotaknit se ga ne smemo. Nikjer. ??? Drugace se pa rad crklja. Ko ga hoces pobozat se kr pod mizo skrije :( Drugace je normalno pa pije. Tudi zunaj se obnasa bolj mirno kot ponavadi.... Noben mu ni nic naredil. Se vceraj zvecer je bil normalen danes pa tak.... Je imel kdo kaksno podobno izkusnjo?



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1402 : 10 November 2009, 08:32:52
Pozdravljena, TGO!
Ravno razmišljam, ali je bil včeraj resnično en teeeežak, depresiven dan ali kaj? Namreč tudi moja psička se je včeraj obnašala na moč čudno: cel dan je poležavala, za svoje igračke se ni zmenila, sem ter tja se je tresla. Želela sem jo razvedriti in sva se šli njeno sicer priljubljeno igrico (iskanje priboljškov po stanovanju) - pa tudi nad tem ni bila posebno navdušena.  ??? Jedla, pila in iztrebljala je sicer normalno. Na hitro sva šli tudi ven, na sprehod, kjer pa se je (presenetljivo! - v dežju, sredi najhujšega naliva!) obnašala popolnoma normalno!
In me skrbi, da ni kaj narobe. Ok, dopuščam možnost, da luna ali kake druge sile vplivajo na njeno razpoloženje.  ???  :-\
In vsekakor upam, da nam bo vsaj popoldan vreme naklonjeno in ne bo deževalo, da šibneva na Šmarno!
LP in srečno!!!



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #1403 : 11 November 2009, 08:10:14
vreme, glasen pok, mogoče se je kdo nehote naglas zasmejal in se je ustrašil. Možno je pa tudi, da ima svoje muhe. Pač se ne pusti božati, tidu moj Dexi se ne. Prej, takoj ko sem ga dobila, je pa umiral za čohanje.
JennyK, za tvojo psičko mi je pa nekaj čudno. Tresla se je ? Hm..Možno je, da je samo vreme,ja, lahko pa bi bilo tudi kaj resnejšega. Naj še kdo drug prispeva svoje mnenje, meni se ne sanja, kaj bi lahko bilo.

Nuša


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1404 : 11 November 2009, 08:33:22
Včeraj se tresla ni več; ravno tako tudi je, pije in iztreblja normalno. Tudi sprehod na Šmarno potekal kot običajno.
Le... ni pretiranega veselja, tudi igrati se ji ne ljubi s svojimi igračkami. Popolna apatija. Poleg tega je preteklo noč želela spati v dnevni na kavču in NE v spalnici, kot običajno...
Za Jenny lahko z gotovostjo trdim, da je imuna na različne poke, glasno govorjenje, smeh... Takšne stvari je ne vržejo iz tira.
Se resnično opravičujem, ker smetim temo, ki je namenjena shar-pei-jem, tem prekrasnim psom!
Vendar sem se mogla oglasiti, ker so se pri Jenny in Terry-ju pojavljali podobni simptomi. Tako da upam, da se TGO kaj oglasi in poroča, kako je z njim!
Lp in uživajte s svojimi pesjančki!
Katja



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1405 : 11 November 2009, 15:04:45
Nas je boljse. Mu pa se vedno ni do cartanja kaj pa vem kaj mu je.... ??? lahko ga bozas po gobcku pa spredaj po prsnem kosu. ne pusti pa na vratu al pa po hrbtu.... gre vstran od tebe ce ga hoces tam pobozat.  Je pa vceraj zvecer spet norel, ko so bli priboljski v igri :)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1406 : 18 November 2009, 18:19:25
Po dolgem času par novih fotk od našega knedla...

Lp, A

http://www.mojalbum.com/shar-pei-tai/tai


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1407 : 19 November 2009, 09:18:32
tai tale vaš knedl je pa ornk dec ratu  :o ;)

lepe fotke  :)



Yankee

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #1408 : 20 November 2009, 18:20:39
Živijo!
Po dolgem dolgem času se spet oglašava. Čeprav je že 1mesec mimo Nush ti iskerno izrekam sožalje ob veliki izgubi. Vem, da ti ni lahko. Tudi meni ni bilo, ko  sem izvedela, da bi naj moj komaj 4mesece star sharpeiček imel limfnega raka. Zame je bil to velik šok in razočaranje. Tudi sama sem se spraševala zakaj ravno moj Yankee. Ampak še zdaj upam, da temu ni tako in kolikor opažam naša gubica lepo napreduje skozi težko pubertetniško obdobje!  :D Uspeva nam in hkrati nas tudi razveseljuje dejstvo, da stopamo že skoraj v 10 mesec z popolnoma nobenimi zdravstvenimi problemi! Imamo le težave z trmo in rahlo neposlušnostjo.
Želela sem vprašati Tai-a in Olli-ja ali se vidimo 27.11 na večerji??? Pride kdo? Upam da pridete, da se spoznamo in si podamo roke ter se zagovorimo v teme o sharpeičkih.





tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1409 : 21 November 2009, 07:36:47
Yankee in Nush iz katere psarne pa imata vajine pesjanarje?  ???
Tole z rakom je pa kr prehuda, da bi šlo za naključje?  ???