Šarpej [Shar Pei]

Ch · 460286

ssavski

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1440 : 02 Julij 2013, 23:13:48
Pa je res bolj pusto tu gor.

Naša Shila je sedaj že skoraj 1 leto, za nami je bilo že nekaj zdravstvenih težav, malo z ušesi, saj je veterinar dejal, da ima zelo ozke sluhovode in da ji naj redno čistimo ušesa. Občasno čistimo s Clorexydermom, tedensko pa z Epi-oticom. Sedaj smo se že kar zverziral, v začetku pa so bili težki boji. Kužica ima sedaj namreč že 22 kg. Hecno se mi pa zdi, ker še vedno trese z glavo - v bistvu ne trese samo z glavo, temveč začne tresti glavo, potem telo in na koncu zavrti še z repom - tako prav hecno, da se mi zdi, da to ni samo zaradi problemov z ušesi.

Ravno smo prišli z morja - ga ne mara pa pika. Ko smo prišli domov pa je takoj navalila v Savo - seveda samo tako za okus, do trebuha in nič več, malo popije in to je to. Malo smo se veselili, da bo kaj plavala, vendar pa je do tega še nismo pripravili.

Z njeno vzgojo gre pa tako počasi, da je groza. Saj se zavedamo, da je treba veliko delat, vendar pa ima na momente take "najstniške" popadke, da kar podivja od veselja in dela hitre kroge okrog nas in občasno na koga malo skoči tako za zabavo in ga vabi v igro - jaz malo zakričim in je mir, ženo pa to malo plaši. Najbrž bo s časom in vztrajnostjo minilo.

Evo, pa upam, da še kdo kaj napiše.



Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
Odgovori #1441 : 09 Avgust 2013, 20:54:03
Mi mamo pa shar peiko že  5 let morem povedt da vsi ki ste rekl da so ti psi zelo napadalni se zelo motite. Naša srčica je zelo prijazna do vseh psov ki jih sreča je zelo prijazna tudi na sploh. No mogoče do samičk malo manj ampak se jo vseeno da obladovat. Ni mela posebne vzgoje. Je pravo nasprotje od napadalnosti večinoma časa se zelo boji tujcev. Ko vidi človeka ga more dobr spoznat da se pusti crtlat. Tud ko gremo kam jo vsi otroc hočjo božat sam jim js ne pustim ker se zlo boji in mam občutek da bo kontra reakcijo naredla, da bo zarenčala (to se še nikol ni zgodil) Enkrat je zarenčala ko je bla še čist mala na eno žensko ko jo je hotla na silo pobožat. Sam takrat je zarenčala nad človekom. Ker je stelerizirana je huda sam nad tistimi samčki ko jo hočejo naskočit. Ampak vsi ki ne poznate shar peiev dejte jim cajt, spoznat morte psa tak ko ted druge sam ta pasma potrebuje mal več časa.  :)

I love my dog!!! <3


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1442 : 02 September 2014, 18:06:52
Slučajno videla sliko na FB pa jo še sem lepim. Rodovniški pes, ki so ga morali operirati ker je imel preveč odvečne kože in je posledično že izgubljal vid. Ga pa jasno čaka še več operacij. Je na forumu že mogoče kakšna tema za te bisere rodovniške vzreje?


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1443 : 03 September 2014, 00:11:22
Ekstremi v pasjem (mačjem...) svetu niso nikoli dobri... za pse (mačke...).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1444 : 03 September 2014, 07:36:49
Ekstremi nikjer niso dobri. Tudi ekstremni športniki=kripl.  :)
Včasih so imeli trdo, žimasto dlako in za 2/3 manj gub. Bilo so atletski, delavni psi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1445 : 03 September 2014, 09:07:10
Gube so posledica povpraševanja, še vseeno pa veliko vzrediteljev vzreja tradicionalne šarpeje, ki kot odrasli niso nefunkcionalno nagubani.



Minana

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1446 : 06 September 2014, 17:56:53
Evo našo - je horse coat, ima zelo atletsko postavo in malo gub, zato nas velikokrat sprašujejo, če je mešanka, čeprav je bližje pravemu shar peiju kot marsikateri drug predstavnik te pasme.







LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #1447 : 06 September 2014, 21:17:02
Wau, takega šarpeja pa še nisem videla, imamo pa v pasji šoli eno mešanko (šarpej + labradorec), ki je zelo podobna tvoji, le da je čokoladno rjava  ;D

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1448 : 07 September 2014, 13:18:53
Se opravičujem, ampak meni se ne zdi pa nič posebnega/drugačnega v primerjavi z ostalimi, ki jih js vidim. po telesu je itak večina dost brez gub, na glavi jih imajo pa kar precej.

Kaj je pa sicer horse coat, in kaki coati še obstajajo pri šarpejih?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1449 : 07 September 2014, 13:28:43
Tradicionalni tip Šarpeja, kupljen v Hong Kongu :) Mi je lastnica dala dovoljenje da slike dam na forum.












Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Minana

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1450 : 07 September 2014, 14:15:12
Tale je pa res lep!

Nika, potem imaš pa srečo, da srečuješ same lepotce :P. Jaz kar opazim razliko, ker je vedno več preveč nagubanih psov s predolgo puhasto dlako, pa tudi predebelih in prečokatih (čeprav do neke mere morajo biti taki nasejeni, oglati psi). Tradicionalni kitajski sharpei je horse coat, kar pomeni, da ima tako kratko dlako, da pika (do 1 cm), brush coat je pa "dolgodlak", ima daljso dlako, kot horse, ampak vseeno ne sme bit daljsa od 2,5 cm. Vse kar je daljse je bear coat, ki je sicer ful priljubljen, ampak ga standard ne priznava.
Mogoče iz slike res ni tako razvidno, ker ni neke primerjave, ampak naša ima zelo podobno atletsko postavo, kot tale iz Hong Konga, s tem seveda, da je samička in zato tudi nekaj manjša. Po glavi in vratu ima nekaj več gub, ampak nič pretiranega, vsekakor pa daleč stran od tega, kar se danes prodaja pod imenom shar pei (npr. prva slika na tej strani http://racasdecachorro.com/2014/02/saiba-tudo-sobre-o-cachorro-da-raca-shar-pei/).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1451 : 07 September 2014, 14:31:42
Nika, potem imaš pa srečo, da srečuješ same lepotce

Dobra  ;D Goldinge imam skor za sosede in je pomoje večina šarpejev, ki jih srečujem od njih, tak da mogoče je zarad tega. Sem se  js sam na gube osredotočla, ampak proti takim kot je ta iz tvoje slike je pa res očitna razlika, sam takih pa na srečo ne srečujem.

Pa hvala za odgovor  :)



Minana

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1452 : 07 September 2014, 16:13:44
Aja, če imaš pa Goldinge v bližini, potem pa itak, saj moja je tudi iz Braslovč ;D.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1453 : 08 September 2014, 07:17:26
Evo, sma nardile mal reklame  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1454 : 08 September 2014, 12:04:22
Se karakterno tradicioalni tip kaj razlikuje od "ostalih"?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Minana

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1455 : 08 September 2014, 16:00:18
Ja, so tudi razlike v karakterju. Horse-coati so predvsem bolj aktivni (včasih so pravi klovni) in imajo bolj poudarjene tradicionalne značilnosti pasme, se pravi, da so v prvi vrsti čuvaji, pametni, zvesti in predani svoji družini, nezaupljivi do tujcev ter zelo trmasti in svojeglavi. Brushi so načeloma manj aktivni in raje poležavajo na kavču z lastnikom, pa tudi vse te lastnosti bi naj bile pri njih malo manj izražene.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1456 : 05 Junij 2017, 11:21:20
No, trenutno je v Zonzaniju mlada psica, podobna Shar-pei, ne vem ali je rodovniška, oddal je lastnik.
https://www.zonzani.si/zivali/14872/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!