Šarpej [Shar Pei]

Ch · 463751

soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #300 : 03 Julij 2007, 14:36:53
Skakanje in renčanje ja, lajanje pri našem ni govora. Ne vem, če sem ga slišala 2x zalajat v 2 letih  :). Včasih se že vprašam ali sploh zna lajati  ;D. Čeprav renčanje pri shar peiju se popolnoma razlikuje od ostalih psov. Namreč pri ostalih pasmah, ki sem jih imela je bilo to popolnoma drugače. Naš renči tako "potuleno", da se sploh ne vidi in ne sliši, jaz čutim le na flexiju. Čeprav so to zgleda neke čudne vibracije, ki jih ostali psi začutijo, kajti na shar peja vsaka pasma renči. Vsaj na našega. Čeprav je tudi naš svojega denarja vreden  ;D. Mulc  :P!



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #301 : 03 Julij 2007, 15:06:46
Hehe :D

Naš pa laja za ponoret...tak full globok glas ma... :)  Če zvečer kaj 'šumi' pod balkonom je takoj 'alarm' :)

Še mene gdaj tolk ustraši da kar res ni...jaz za računalnikom...on leži zraven..in potem kaj sliši...in začne tolk renčat in lajat da iz tiste tišine ki je v sobi, še mene skor na rit vrže :D


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #302 : 03 Julij 2007, 16:59:22
  :D  :D :D Kot da berem svojo oz. našo zgodbo. Daisy tudi ful najprej tako renči in bevska potem pa če jo res kaj razjezi pa zalaja s takšnim globoookim glasom kot kakšen baritonist  :o Pol se pa sprehaja po stanovanju sem in tja in sem in tja pa skoz nekaj godrnja kot kakšen starček ko ga mulci razjezijo  :D  :D  :D

Ja Soli mačke so pa poglavje 2 pri nas. Zadnjič je utrgala rinko na ovratnici ko smo bli na sprehodu in v dir za mačko. Sreča za mačko da je bilo v bližini drevo da je ušla na vrh drevesa naša Daisy pa je v krogih letala pod drevesom in spuščala takšne zvoke ki niso bli podobni ničemur  :-\ Šele potem sva jo uspela spraviti vstran ko sem jaz začela udarjati z eno plastenko. Drugače pa je bila zeloooo gluha za karkoli  >:(

In še o menjavi dlake; tudi mi smo jo imeli že spomladi (upam da se ne motim) ja saj takrat ko se je prvič gonila in zato mi je bilo sedaj ful čudno kaj je to , smo že mislili da je kakšna bolezen ko začne na vsem lepem izgubljati dlako in zadnje tačke postanejo čisto gole. No ne cele ampak spodnji del kjer je že itak manjša poraščenost je postal gol. Klicali smo Mirjano da nas je potolažila da gre le za mesitev  ::)

Tai mi bomo pa letos verjetno kar malo pohajkovali z avtom po Južni Dalmaciji ampak najverjetneje tam proti koncu avgusta začetku septembra ko ne bo več tako vroče  8) Drugače pa nekih fiksnih planov pa še nimamo  :-\ Mogoče pa nas pot zanese čisto drugam who knows  :P



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #303 : 03 Julij 2007, 17:21:20
Zdaj sem se pošteno nasmejal :D
Godrnja kot kakšen starček....to si pa zadela!! :D

Ah te mačke...če jih je pa toliko tod okoli da kar res ni...se more mal 'pokregat' z njimi :D

A potem boste po dalmaciji uživali! .. glej, da se Daisy v kakšnega simpatičnega dalmatinca ne zaljubi :D :P



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #304 : 03 Julij 2007, 17:48:36
 :D  :D Sem opazla da se ji res temni dopadejo ja  :o  :D  :D tako da bomo mogli malo pazit našo damico kje se bo potepala  8)




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #305 : 04 Julij 2007, 19:28:45
Jo bosta mogla kar čuvat ja :D:D

Kako ste pa kaj danes? ...pri nas je totalna tema, bliska, lije kot iz škafa...totalna beda  >:(  :'(

Tai spi, jaz pa se nimam kam dati :) ...pa na forumih čas zabijam :)

Upam da je pri vas kaj lepše vreme :)

Lp!


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #306 : 06 Julij 2007, 16:14:44
Mi smo nazaj s kratkega a lepega obiska pri prijateljih, ki počitnikujejo v S Dalmaciji.
Lotka je tako doživela svoj morski krst in bila v teh kratkih dneh na kratko- čudovita  :o. Med vožnjo je spala in naprej pogledala samo toliko, da je na postajah porepkala carinikom, policistom in cestninarjem.
Z ''malo'' bokserko Lolo sta delili krasen predprostor pred najeto hišo, igrače in hrano  ::), pri čemer je Lota odraslo tolerirala nagajivosti mlajše kolegice in razen tega, da je katera občasno ''zabrundala'' na drugo, posebnosti ni bilo.
Na plaži je naša mala stražila šotorček, se malo ali nič menila za druge kopalce (razen na njihovo izrecno željo  :P) in- maestro, tuš, prosim  8)- nekajkrat celo šla v vodo do trebuščka (prve korake je naredila s pomočjo klikerja in keksov  :) ). Ob zaključku njene prve morske dogodivščine sva ji z Davidom podelila častni naslov ''morska volkulja 2007.''  :P
Vodne slikice pridejo kmalu, do takrat pa ''Lota se predaja sončnim žarkom'':






Kako se imate ostali? Lp!




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #307 : 06 Julij 2007, 16:29:56
ooo :D

Ch: Super fotke... 8)

Iz njih je razvidno, kako zelo je 'dama' uživala na morju :)
(Sam tale Lotka je pa velika punca kaj?) :P

Tai ji baje kar malo zavida :):)

Pomojem, se kaj kmalu tudi midva oglasiva z 'morskimi slikcami' :)

A sestrica tudi kje po morju čofota? :)

Lp!



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 07 Julij 2007, 12:20:30
Oooo kako nam eni lušte delajo  ;D No hvala Ch da ste nam dali vsaj malo upanja za prve korake v morske vode oz. vode nasploh ker sem se že spraševala kako bomo pa mi izvedli morski dopust če Daisy ne bo šla niti tačke pomolit v vodo  :o ampak kot kaže bo verjetno treba malo pocartlat s kakšnim keksom in seveda tudi jaz ali pa Mario bo moral bit v vodi pa bo šlo   8) Vidim da ste fuuuul uživali, fotke so pa tudi res zelo lepe take, da te kar potegne noter  :)

Tai mi zaenkrat še ne čofotamo kje bosta verjetno še vidva prej prilimala kakšno fotko  :P ker mi planiramo nekje v septembru ampak mogoče pa se nam le nasmehne kakšen vikend  :P  ;)




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #309 : 07 Julij 2007, 14:16:21
All i want is you: A potem pa verjetno res pridemo mi prej na vrsto :)
Midva bova šla samo za kak dan na obalo...na kakšen 'odmaknjen' kraj... in poskusila 'zaplavati' :)




All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 07 Julij 2007, 15:55:25
Tai glede na to, da si ti pravzaprav blizu obale doma res ne vem zakaj še ni kakšne slikice prilimane  ::) Kako to da v tej vročini ne pičiš malo na oblao namočit noge in Tai-a  :D  :P  ::)



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #311 : 08 Julij 2007, 21:43:19
Tudi mi smo bili danes ob vodi, sicer ne morski, temveč bohinjski a žal brez fotoaparata. Ampak res škoda, da brez, kajti kako shar pei "zalaufa :o" v vodo, verjetno še ni videl nihče :o. Dobesedno se je zapodil, da bi človek pomislil, da na vrvici držim novofundlandca :P in ne shar peia. Še sreča, da sem ga imela na fleksiju, sicer bi kar plaval po svoje. A kasneje se mu je pa zgodila nesreča. Namreč sprehajali smo se ob obali in vsake toliko časa je pesjan zaplaval. Na enem koncu obale je pa preveč junaško zakorakal, od enkrat mu je zmanjakalo tal in je potonil dobesedno kot kamen :(. Kar en trenutek je trajalo, da je priplaval na površje, nato pa ven, in stran od vode, in veselja do plavanja je bilo konec. Upam pa, da ne za vedno.



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #312 : 09 Julij 2007, 10:26:07
 :( To pa verjetno ni bila najlepša izkušnja, tole z neprostovoljnim potapljanjem, res.
Držimo pesti, da bo kmalu pozabil na to, ker:
izlet na Bohinj= xx eur,
povodec flexi= xx eur,
videti šarpeja, kako ''zalaufa'' v vodo= neprecenljivo.  :o




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #313 : 09 Julij 2007, 10:56:13
Ta vikend sem šel na morje samo sebe malo namočit :D
In 'bumbar' se nisem nič namazal s kremo...zdaj pa imam...ožgan od spredaj in od zadaj...  >:(

Soli super tole z bohinjem...To se pa res splača videti... :)
Drugače pa res škoda za tisti pripetljaj...  :(
Ampak pomoje bo do naslednjega srečanja z vodo že vse pozabil  ;)

Ch:  :D  :P


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 09 Julij 2007, 21:45:11
 :D  :D  :D Res Soli bi tudi jaz rada videla kako shar pei pogumno zakoraka v vodo in se kopa kot največji turisti v sezoni  8)  :P Ampak kot pravijo vsaka šola nekaj stane a ne in zato bo drugič po mojem bolj previdno zakorakal v vodo vendar sem prepričana da poguma pa zagotovo ni izgubil le previdnosti se je naučil  ::)  ;)

Spominjajo me na majhne otroke ki mislijo da se njim ne more nič zgoditi in da starši samo bla bla bla bla potem pa tresk bum bang in jok je tu  :o  :D  Tako so pa naše gubice ki tudi mislijo da so vsemogočne dokler se jim kaj ne zgodi in potem postanejo previdnejši  ::)  :P  :o

Joj joj kako modrujem kaj  :P  :P   :P

Speeeet imamo deeeežžžž  >:(  >:(  >:(


Tai upam da so opekline že bolje ker res niso prijetne  :-\ tudi sama sem take polti da me hitro opeče in sem dolgo rdeča na koncu pa se komaj pozna kaj barve pa čeprav sem temnolaska to ni merilo da imamo tudi polt temnejšo in hitro porjavimo. Pri meni je ravno obratno  :'(




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #315 : 09 Julij 2007, 22:32:35
Dober večer :D

Zaenkrat je še vedno isti drek :D
Dobro da mam 'nežno mami' :D

Zdej pa spat :D

Noč!


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #316 : 10 Julij 2007, 09:49:36
Naj za trenutek odložita delo (spanje med trenutnim dežjem, žvečenje umetne kosti, cartanje pri lastnikih, gledanje risank...vstavi poljubno  :P ) sestrici Šar-Lota in Daisy. Danes sta dopolnili prvo leto svojega življenja in ker vsak dostojen rojstni dan kliče po malo spodobnega kiča, voila:


(Lota levo, Daisy desno)

Vse najboljše pikici, prav tako vse naj naj tudi ostalim 9 sestricam in bratcem!



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #317 : 10 Julij 2007, 12:00:53
Vse najboljše sestricama lepotičkama Deisy in Loti  :) od nas in našega kosmatinca!



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #318 : 10 Julij 2007, 13:10:05
Drage nagubane korošice!  ;)

Vse naj naj za vajin prvi rojstni dan!
Čim več vragolij in lepih trenutkov vam želiva Andraž & Tai! :)

 :-*


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #319 : 10 Julij 2007, 15:28:50
Drage nagubane korošice!  ;)
??? Upam, da Tai in Andraž nista mislila naju, Tina  >:D.

 :D Hvala vsem za lepe želje! Pri nas je žalostno vreme, gremo mi kar na primorsko  ::). Se beremo konec tedna. Lp in čohca vsem gubicam!



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #320 : 10 Julij 2007, 15:51:54
Ch: Hehe...nisva, nisva :D

Uživajte v naših krajih! :)


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #321 : 10 Julij 2007, 18:17:02
Ojojojojoj upam da res ne Andraž  :D  :D  :D  :o

Hvala za lepe želje in voščila, tortico smo že pojedli posneli nekaj fotk in praznovanje je pri koncu  :P  :D

Uživajte na Primorskem Ch mi tudi upamo da bomo kmalu lahko namočili svoje noge in tačke  :o  :D  ;)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #322 : 10 Julij 2007, 18:42:41
:D haha, veš da res ne :D

No, ker si ravno fotke omenila, pripopaj eno slavnostno prosim :)  8)

Lp!


Candy

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #323 : 10 Julij 2007, 19:04:22
Pa še z moje strani vse naj naj vam in vašim gubicam... :)

Zdej sm ugotovila, da sta ti dve gubici Lejline sestrice (ki je skoraj moja soseda).
Uživajte na morju.

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #324 : 10 Julij 2007, 20:05:19
Vse naj naj tudi od naju z Asko :)


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 10 Julij 2007, 21:14:12
Hvala Aska in Candy za želje in voščilo. Candy lepe pozdrave pošlji tudi k Lejli  8)

Evo Tai dodala sem dve slikici z našega praznovanja  :P



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #326 : 11 Julij 2007, 12:39:55
Tina, mater kolk je simpatična Daisy na rojstnodnevnih slikcah :)  :-*

Si je pa kar velik kos torte privoščila :D


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #327 : 12 Julij 2007, 10:21:41
A ne da je prava pozerka  :o  :D

Kar se pa kosa torte tiče pa je bila ja slavljenka in je morala dobiti največji kos  :o  :P Saj ga je tako z rezervo jedla da sma bila kar začudena ker ponavadi vse tako s slastjo zmaže tole pa ji ni bilo najbolj jasno kaj nama je danes da sva ji dala cel kos torte  :D   :D  :D  8) Pa naj ji bo saj je samo enkrat na leto rojstni dan

Drugače kaj počnete v tem mrazu sredi julija  ???  :'(  :o



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #328 : 12 Julij 2007, 10:49:56
Nas že pošteno zebe in upamo, da se naslednji teden res kaj bolj ogreje, sicer nam bo pesjan kar zmrznil  :o. Namreč je že skoraj čisto gol. Dlako tako odmetava, da je grozno. Mi k sreči lukenj nimamo, je pa toliko bolj grozno ker je že skoraj črn, saj se mu koža vidi. Sicer se pa tudi psi ne morejo več obnašati naravno, če se tudi narava več ne obnaša normalno  :o.



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 12 Julij 2007, 13:28:24
Ja res je Soli saj je pa tako ali tako vse totalno zmešano. Sedaj v prihodnjih dneh nam pa napovedujejo 40 stopinj  :o  :o  :o pa saj nas bo kap  :(

Mi smo sicer po večini dlako že odvrgli in ima že novo ampak še se nekje poznajo luknjice in to je še treba zamenjati ampak nismo več tako naluknjani in oskubljeni kot smo bili  :D

Edina sreča je v tem da ta teden nismo slučajno na enotedenskem oddihu nekje v istri naprimer ker bi resnično zmrznili pa še kopati se ne moreš in nič  ::)  :D