Šarpej [Shar Pei]

Ch · 463767

_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #450 : 20 November 2007, 19:30:03
A je ratala bolj 'debelušna' Lota-šarlota :D hehe

Glede na tvoj avatar....Ru raste kot gobe po dežju :D  :o ..drugače pa.. zelo super zgledajo skupaj...   :-*

Vprašanje za use pej-lastnike :D ... a vaši kosmatinci že kaj menjujejo dlako  :-\  :)

Lp, Andraž in zaspana 'spužva' :D


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #451 : 20 November 2007, 21:00:24
Ne tudi naša Daisy ima še čist poletni look tako da še čakamo kdaj se usuje z nje  :o  :D Po mojem nas čaka kmalu



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #452 : 22 November 2007, 10:32:32
Hehe, potem nisem edini, ki še čaka da bo usak dan skakal po stanovanju s sesalcem v roki ;)


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #453 : 22 November 2007, 11:27:22
Pri nas še nič ne zgleda, da bi lahko začelo kaj odpadati. Čeprav jaz se bolj bojim spomladanskega odmetavanja  :o, kajti takrat je pri nas doma kot v hlevu, postlano s pasjo steljo  ;D, kljub vsakodnevnemu sesanju. Joj, kako grozno pa je, ko se otrese in posije sonce v sobo, takrat se pa kar stran obrnem in nočem videti nič  :D.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #454 : 22 November 2007, 13:30:03
Soli te čisto razumem :D ...midva sva imela v sobi manjši tepih in ker imam jaz sobo z balkonom, je Tai nonstop pri meni :) ... ampak ta tepih sva odstranila ker se mi enostavno ni dalo sesat teh špičastih dlak :) ...tako da imava sedaj lepo parket...enostavno za čistit... :D ...edino kar me pa pri parketu moti je to...da se vedno uštejem in rečem.. Tai, greva ven? ...pol pa začne kopat, tult, skakat...če bo šlo tako naprej bova kmalu brez parketa :D


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #455 : 22 November 2007, 15:36:17
Ha, ha,.. Tai uničuje parket od veselja, da gre lahko ven, Lee ga včasih uničuje, ker se mu ne gre ven in ga skoraj vlečemo, da ga sprevimo do vrat  ;D. Čeprav, ko je pa enkrat zunaj, pa ni več problem, saj okoli naše hiše tako lepo diši po mačkah  :), da bi jo, če bi le lahko jo ujel  >:D.... Uf, uboge muce  :'(.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #456 : 22 November 2007, 16:19:45
hihi :D

Joj muce...oh in sploh...zadnič je ena ujela ptička  :'( ...in se dala z njim ravno pred naš balkon ...
Taia je blo potrebno noter zvlečt, ker sem mislil, da se bo čez zabrisal :D ...Še če gre kakšen pes samec mimo...ni tak problem...če je pa mačka... ajoj  >:D  :)



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #457 : 24 November 2007, 10:58:02
Hmmmm ja o mačkah bi se pa dalo pri nas tudi veliko debatirati ja. Sem tako jezna ko jim ne da miru. Požrla bi mačko v enem šusu če bi blo možno. Enkrat je eno zagledala ko smo bli na sprehodu. Utrgala je rinko na povodcu in se zagnala za njo, mačka je k sreču splezala v drevo Daisy pa je pod drevesom tulila ko nora in delala kroge. Ni slišala ko sva jo klicala, nič  >:( potem šele ko sem s plastenko začela tolči po tleh je pogledala proti meni in potem sva jo nekak spravila na povodec. Živa groza.

Ja in še dlaka res Soli je najlepše ko posije sonce v sobo in potem se naša dama strese kolikor je mogoče in z nje kar sneži  >:(  :o  :D ampak nič ne moreš. Midva jo takrat bolj pogosto splakujeva z vodo in krtačiva ampak vseeno je dlake kjer hočeš in kolikor hočeš  :'(



Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #458 : 25 November 2007, 17:11:39
haha.. naša komaj da trza na mačke  :o .. ko jih zagleda enkrat "pihne" in gre vzvišeno naprej.  ;D
drugače sem pa šele včeraj opazila koliko dlake Maia pravzaprav pušča.. toliko da hlače sploh niso več črne ampak rjave.. x.x .. sicer pa ptičjega gnezda še nimamo doma.. *trk, trk*

lp


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #459 : 26 November 2007, 07:34:50
Pred nekaj dnevi sem se prehitro pohvalila, da pri nas glede odpadanja dlak še ni nič, pa sem se uštela. Čez vikend sem opazila, da se je začelo,  :), zdaj smo pa dobri za kakšen dober mesec  :o. Sicer pa tole jesensko še ni tako grozno, kot je tisto spomladansko  :o.
Ja, mačke so pa res najbolj nepriljubljena bitja za naše pesjane  >:(. Lee je pred nekaj dnevi, na sprehodu, hčerko, ki ni bila ravno najbolj pozorna kaj se dogaja okoli njiju, da je v bližini mačkon, potegnil, da je padla direktno v koprive. Reva uboga je imela čisto mehurjaste roke  :'(, pes pa ko je videl kaj je naredil se je v momentu streznil, mačkon ni bil več zanimiv in prav butasto jo je gledal, ko se je pobirala s tistih kopriv  ;).



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #460 : 26 November 2007, 14:51:52
Lota in Ru sta še kosmati, naš kavč in oblačila pa še ne. Poročamo, ko bo situacija obrnjena.  :D



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #461 : 26 November 2007, 15:16:40
Pri nas zaenkrat še tudi nič ne 'odleta' .. :D

Soli, si kar poskušam predstavljati, kakšno faco je naredil, ko jo je ušpičil :) ...pomoje so kar vsi isti...z 'zategnjeno' faco te pogleda...s tem da jo še malo nagne na stran :) ...a je pri vas kaj podobnega? :D :D

lp


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #462 : 26 November 2007, 15:28:01
No mi smo se pa ravno včeraj krtačili in skoraj bi lahko veljal pregovor : kjer osel leži tam dlako pusti  :D  :D  :D No seveda to pomeni da se je tudi pri nas začelo odmetavanje ker je včeraj ostalo zelo veliko dlake zunaj na travi. Juhuuhuuu zopet bo vse kosmato le Daisy ne  :P  ;)  :o  :o



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #463 : 28 November 2007, 17:13:06
Na spletni strani Slovenskega kluba za šarpeje (med drugim) je objavljeno, da se oddaja triletni samček šarpej. A mogoče kdo razmišlja o še kakšni posvojitvi?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #464 : 29 November 2007, 12:26:32
Jaz pa na poti na fax redno srečujem šarpeja, z roza ovratnico in roza flexom summertime. Mislim da je samička, vedno se mi preveč mudi, da bi se ustavla pa vprašala. A kdo pozna? Je pa v Rožni dolini-Vič-BF

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #465 : 29 November 2007, 13:23:12
Tudi jaz sem opazil to objavo ja... Tale kuža zgleda en velik simpatiko  :-*
Upam, da bo našel dom kjer ga bojo na veliko razvajali.  8)

čara, a je to še mladiček? 


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 29 November 2007, 13:48:00
Ja tudi jaz sem ga videla res je sladek. Bi ga kar imeli če bi meli hiško  :-\ Upam da ga najde kdo ki ga bo znal imeti rad ker to si shar pei-i res zaslužijo in seveda vse živali. Psi so meni najbolj prijazna bitja na tem svetu. Res so zakon. Kaj pa vi menite  ???



Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #467 : 29 November 2007, 14:59:18
no, pa se je tudi pri nam začelo... odmetavanje dlake x.X
..včeraj sem šele opazila da ma pod ušeskom na desni strani nad učkom okroglo "fliko" brez dlak... in zdej dlaka odpada kar v šopih..  :o



Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 29 November 2007, 15:15:55
aha.. pa še nekaj.. kdaj ste vašim gubic pospravili box v katerem so čez noč in ko so same? o.O .. naša je sicer že popolnoma navajena biti dopoldan sama v stajci ko nas ni doma in tudi sama hodi spat v svojo stajco zvečer.. vendar me vseeno matra vprašanje kdaj je čas ko se lahko box/stajca pospravi? Sama nekje računam do pubertete pri 7.-8. mesecih oz. takrat ko bo puberteta mimo in vse druge vragolije (vsaj upam).. kaj vi mislite?  :)

lp, LakaF


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #469 : 29 November 2007, 16:06:56
Tudi jaz sem opazil to objavo ja... Tale kuža zgleda en velik simpatiko  :-*
Upam, da bo našel dom kjer ga bojo na veliko razvajali.  8)

čara, a je to še mladiček? 

To pa nisem prepričana. Pasme ne poznamm dobro in ne vem kdaj se fizično razvijejo. Tako na oko mi pa ne zgleda čisti nič mladičkasto.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #470 : 30 November 2007, 09:07:44
Lakaf: Mi smo box pospravili nekje pri enem letu...ker smo v puberteto prišli pri enih 7 mesecih in noreli tja do 8-ga :D  >:D ...potem se je še bolj umiril, nič več zgrizel, nič skakal na posteljo...tako, da smo box pospravili...

čara: aha ... no mogoče pa se bo še vseeno tukaj javil še kakšen lastnik :)

Lp


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #471 : 17 December 2007, 07:25:27
Lota in Ru sta še kosmati, naš kavč in oblačila pa še ne. Poročamo, ko bo situacija obrnjena.  :D
Evo, babe sta na dobri poti, da postaneta ementalasti  ::).
Drugače pa imamo kar nekaj snega, ki je zakon prve pol ure,ko pridemo ven, potem pa zeeeebe v tačke in že iščemo blok oz. avto  ;D.

Kako ste kaj ostali?



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #472 : 17 December 2007, 08:00:08
Mi smo tudi na odpadanju dlake, čeprav na psu se to ne vidi, se pa toliko bolj na tleh  :o.
V Ljubljani zaenkrat snega še nimamo, tisti vzorček, ki pa zapade čez noč, pa v dveh urah zjutraj izgine. Tako, da sprehodi so po večini še po blatu  >:(, upam, da bo mraz pritisnil, da tla pomrznejo.
Dokler smo živeli v mestu je bil naš pesjan prav gosposki pes, luž se je izogibal, na mokro travo ni stopil,...., odkar smo se pa preselili na "vas", je pa že čisto "kmečki" pes. Blato, luže.. ni problem, smo pa umazani kot pujski. Še sreča, da je je horse coat, saj se do doma tisto blato na njemu posuši in z brisačo le zdrgnemo, pa je zopet lep  :).



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #473 : 17 December 2007, 11:46:58
Dokler smo živeli v mestu je bil naš pesjan prav gosposki pes, luž se je izogibal, na mokro travo ni stopil,...., odkar smo se pa preselili na "vas", je pa že čisto "kmečki" pes. Blato, luže.. ni problem
;D Haha, je postal pravi ''podeželan'' Lee, kaj...Mogoče je pa slišal, da je zdaj ''kmečko'' življenje IN  ::). Mu očitno paše sprememba ali kako  ;)?

Mi zaenkrat poznamo samo izogibanje lužam, mokri travi, kapljicam rose...Razen seveda, kadar mimo prinese katero izmed pouličnih mačk ali kakšno vrano. Takrat ju verjetno še bajer sredi ceste ne bi motil  :-\.

Lp.




All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #474 : 22 December 2007, 17:52:26
Vsem forumovcem želimo obilo zdravja, sreče, veselja v družbi svojih gubic ter mnogo uspeha v letu ki prihaja.

Božične praznike pa preživite s svojimi najdražjimi ter z obilo dobre volje in topline v srcih.  ;)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #475 : 25 December 2007, 10:18:50
Vesele praznike in vse naj naj v letu 2008, tudi iz naše strani!  ;)


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #476 : 25 December 2007, 13:28:28



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #477 : 05 Januar 2008, 16:09:14
Zdravo!

A se bo koga od ljubiteljev nagubančkov vidlo v Lj na razstavi?

Lp, Andraž .... in 'godrnalo'  >:D


Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #478 : 06 Januar 2008, 16:21:37
jst sicer grem.. ampak brez Maie.. xD.. mal grem pofirbcat.. ;D kdo ve kdaj nastopijo šarpeji?  :-[


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #479 : 07 Januar 2008, 15:48:26
Tudi mi pridemo verjetno malo pofirbcat :)

Lakaf., če bo imela Soli čas pa prišla kaj gor bo sigurno napisala :D

Lp