Šarpej [Shar Pei]

Ch · 464407

Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #870 : 22 Julij 2008, 15:27:44
Bral sem tudi o klikerju to mogoče kdo prakticira ? :D

Ja, mi. Pa nekateri drugi lastniki peijev tudi. Navajanje nanj ti je že tjas lepo opisala. Nekaj smo pisali o tem že v tej temi, drugače pa preglej teme o klikanju na forumu.

Face so naše gubole, ja  ;D.

Lp.



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #871 : 22 Julij 2008, 17:14:20
Hello!

Men je tak fajn tole brat kaj vse ušpičijo vaši pejčki.  :)
Najin Oli tud kako ušpiči. Ja sem pustla na mizi ribjo mast, sem mu mazala, ko se mu je nekaj ven spustlo, pa sem s tem namazala, pa je ranica zacelila. In on lepo to zvlekel z mize in jo nesel v svoje ležišče. In predelal tubo v prafaktorje. Buča mala. Pa rad ma, ko kdo perilo zlaga, da pol lahka kako brisačo odnese. Pol pa  laufa z brisačo po stanovanju.  :D :D

Ma kaj bi človek brez teh bučmanov. 



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #872 : 22 Julij 2008, 20:15:09
Haha meni jo je tudi včeraj ušpičla ...

S kolegom sva v dnevni gledala tv v tistem trenutku pa buba prišiba z toalet papirjem v gobcu odvitim vse iz WCja :D Pol pa seveda sledi tisti njihov pogled: IN KAJ JE KLE TOK ČUDNGA ?!  ::) :-\

Pol je še čukast gledala pol ure k sva se s kolegom po tleh metala od smeha  :D :P :D



Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #873 : 23 Julij 2008, 12:42:58
Hej!
Lep pozdrav vsem novim!  :-* ...in starim  :P

Luštne dogodivščine imate s peiji  :) ..tudi midve z Maio sedaj ko sva same doma se imave fajn. Ravno včeraj sva se celi dve uri igrale z njenim zajčkom; ga cufale, trgale in vlekle. In vsakič ko sem ji ga vrgla in ga je šla iskat sem se ji jaz skrila in moram povedati da je prvo brezglavo tekala po stanovanju ko me je iskala, kasneje je pa očitno le uporabila smrček in me zavohala.  ;D
Imam pa par vprašanj. In sicer da naša menjava dlako - v pravem pomenu. Ratuje kot sirček; čisto luknjasta je in prvo je začela izgubljat dlako na tačkah in sedaj vse do hrbta. Zanima me pa koliko časa naj bi to trajalo? Ker pri Maii, imam občutek da tole traja že predolgo -  približno 3 tedne. Se preveč vleče? In pa zanima me koliko vi vaše peijčke krtačite v tem obdobju? Dokler ne skrtačite vse odmrle dlake ali kolikor vam kuža dovoli konec koncev...

LP, M&M


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #874 : 23 Julij 2008, 14:05:44
Lakaf, zdravo!  ;)

Tudi naš bumbar menjava dlako in jo je povsod ogromno. Par 'luknjic' ima le po zadnjih tačkah, drugače pa niti ni opazit. 3 tedne ni preveč. Pri nas se tudi 1 mesec že borimo s to dlako in mislim, da bo kar še en čas pestro. Pozimi kužki prej odmečejo dlako, ker se jim bolj mudi 'preobleči', kot pa poleti. Mraza ni, tako da tole 'skubljenje' poteka malo dlje časa.

Vse je vredu z tvojo spužvo :D
Počohaj Maio!

Lp, Andraž


Lemon.aka.Fruit

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #875 : 23 Julij 2008, 22:44:36
Hej Andraž,
Ali vidva s Taiem uporabljata kakšne dodatke za pospešeno izgubo dlake? Nam so priporočili neki "sirup" ki ima dodane vitamine in minerale in poskrbi za hitrejše menjavanje dlake, vendar sem malo skeptična saj so šarpeji nagnjeni k občutljivosti..  :-\

Kako se ostali imate kaj v teh "aprilskih" dnevih? ..(vsaj v lj. je tako - dežuje po večkrat na dan)

P.s. kmalu sledijo nove slikce Maie samo da spravim v red svoj bogi računalnik.

LP, M&M


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #876 : 24 Julij 2008, 12:16:21
Zdravo!

Midva ne uporabljava nobenih dodatkov. Kar imava je le gumijasta rokavica, s katero ga v času izpadanja dlake, bolj pogosto krtačim. Jaz ji nebi nobenih dodatkov dajal. Vem pa, da je kar hudič tale dlaka. Še posebej ko se postavi proti svetlobi, se otrese ti pa le gledaš kako to odleta :D ...ampak bo že šlo mimo  :P

Pri nas je tudi čudno vreme. Zjutraj sonček, popoldne plohe  >:D ..drugače pa večino dneva, ko je res vročina, kar lepo prespimo na hladnem parketu  8)

Slikce pa kar pripopaj ja ;)

Lp, Andraž


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #877 : 24 Julij 2008, 15:28:03
Ojla!

Mi mamo tud polno dlake po hiši. Mal več mormo sesat, nič zato.
Pr nam v Prekmurju je fajn hladno. Pa skoz neki dežuje. Tečno je to vreme.

LP


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #878 : 24 Julij 2008, 15:41:30
pa še ena slikca :P



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #879 : 24 Julij 2008, 16:11:15
Oho, tale vš buhtl je pa že fajn zrastu :D

Lep dečko :-*   :P

Lp, Andraž



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #880 : 24 Julij 2008, 19:36:50
Same luštne pozerske gubice! Jaz moram tudi fotoaparat našpičit počasi in kaj prilepit...

Vprašanje: trenutno ga hranim z Eukanubo junior (medium) pa me zanima s cem ste vi hranili gubico v prvem letu?
Kaj  je jedel pri vzreditelju? Naši dve sta pretežno jedli brikete nutra gold lamb&rice, zdaj pa se trudimo preiti na pretežno doma pripravljeno hrano.
Daj prilepi še ti kakšno slikico malčka (a je najmlajša guba ta hip na forumu?  :o) in nam mogoče zaupaj, kdo so njegovi starši  :-*.

Lp.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #881 : 24 Julij 2008, 20:03:08
Ch od kod natančno ste pa vi? V SG pri pokopališču smo redno videvali eno punco z rdečim flexijem in gubico-ampak samo iz avta. Pa včasih še starejšega moškega. 1x pa sem blizu policiji videla eno punco, ki je imela rdeč povodec in se trudila s poslušnostjo in dopovedovanjem "gubi", da naj se ne joka-pač pes je hotel po svoje šnofat in ju raje nisem motla-to je blo cca 1.5 leta nazaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #882 : 24 Julij 2008, 20:38:45
Čara, mi smo z Raven. Flexi pa smo zabrisali v najtemnejši kot, ker me je enkrat fajn zabrisalo, ko je Lota potegnila za mačko  :-[  >:D, tako da tisto nisem bila jaz...  :D



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #883 : 25 Julij 2008, 18:01:10
No mi2 z bubo sva bila zdaj sama 1 teden pa sva se marsikaj pomenila  :o :P :o No nikoli si nebi mislil, da bom tako težko našel čas za internet ampak zgleda, da bo to treba vzeti v zakup  :P :P
Zanima me katera šola je dobra in imajo kaj izkušenj s shar peiji, včeraj sem klical tukaj v bližnjo šolo (KD Šmarna Gora) in so rekli, da nimajo izkušenj s s shar peiji. Rekla je tudi, da je malce prestara za malo šolo in, da se gre kar na izpit A.... Zelo zaželjeno bi bilo če je na območju Ljubljane ali pa saj okolice.
No Buba že zna povelje sedi ampak ne v vseh okoliščinah oz. če sem brez njene "opice" zelo malokrat :D Preden sem se odločil za psa so vsi govorili, da ne dovoli, da pes postane tvoj gospodar sem mislil mala malica ampak je to kar težko še posebej zunaj na povodcu. Pri moji najbolj zaleže, da ji rečem no prav pa naj bo po tvoje in jo 2 minuti ignoriram je že pri meni pa me začne lizat pa milostno gledat češ dej me saj glej če že ne kej druzga :D  :o :P Sedaj res saj približno vem kako posebni so te psi in meni je to všeč.



bnm

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #884 : 25 Julij 2008, 18:27:44
Sicer ne vem če je najmlajši ju3 bomo stari 3 mesece... Slike so ze na poti ce je vse res bojo v pon gori. Drugace pa cohanje ja krtaca ne ce je volja taka pol gre skozi pocasi se navajam na njegove muhe tako da napredujemo.
Faca je ko poskusa migat z repom pa izgleda kot da bi se mu migala cela zadnjica rep pa komaj komaj.

Dobil sem nekega zagovornika zelenih trava, rože predvsem mamine so zakon..

Eukanubo je ze jedel prej pa mu totalno smrdi iz usta tako da ga ko neki indijanec zavoham na 2km :) no saj ni tako hudo ampak bolj ali manj sem zelo redko zasledil da bi kdo hranil svojega "korenjaka" z eukanubo pa me malo zanima...

Ja pa danasnja storija, z ocetom gospodu rihtamo ograjo da ima pol sveta za laufat pa tiste zanimljive klobase spuscat ko se mora skrit (kakece) pa oce strogo z rokavicami (katere mi uporabljamo za igro ker so ful trpezne) pe pa non stop na njegovi roki. Samo cudil se je zakaj ga ima pes tako "rad" jaz pa lepo v ozadju  :)!

Skratka vsak dan nova pustolovščina!!!!!

LP Miki&Gubi



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #885 : 25 Julij 2008, 20:51:54
dobrodosel bnm. upam da res vidimo kmalu slikice ;D
jaz pa sem zdaj ugotovila da nas kuza pac ne sme bit vec kot 3 ure na dan sam :-\ vceraj je bil in nama spet pripravil presenecenje ko sma prisla domov :o kr nama je zgrizel mizo in kr trenutno nimam kletke zraven v tujini sma se odlocla da ga dama v kopalnico medtem ko grema kam kr sma misla da tam nima kaj za unicit. no pa je blo en teden vredu, vceraj pa nama je zgrizel vrata >:D >:D >:D :o grroooozzzaaa. ampak vema da sma sama kriva tak da... se bo treba sprijaznit ;D gremo v ponedeljek v slovenijo da si kletko sem pripeljemo :D drugace pa smo bli danes na malo daljsem sprehodu in je zdaj zeeeelo priden ko aja ;D nekaj me se zanima.... je mozno da se kuza zacne gonit pri 6 mesecih in da zaradi tega ne je toliko kot prej?kr mamo zadnje case velike tezave da poje kaj briketov. zadnjic sem mu dala na brikete 3 kapljice navadnega jogurta pa je pol vse pojedo :) lahko dobi kako vnetje koze od tega?res so ble samo ene 3 kapljice... aja pa kak ste jih odvadli vlecenja povodca?kr to mamo pa zadnje case nevrjetne borbe. prej glih ko smo bli na enem malem travniku je tak cukno da sem poletela pa povodec mi je seveda tudi z roke pado ampak sem ga lahko hvalabogu pravi cas ujela. zadnjic pa je naredo krog okrog mene tak da mi je noge "zavezal" in cuknil in sem tudi padla ::) :o tak da bo ga treba odvadit tega ampak se nismo nasli nacina kr to da mam priboljsek v roki pa da bi on ob meni hodil, to ne pomaga ker priboljsek pa zunaj res ni pomemben ;D



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #886 : 25 Julij 2008, 22:40:22
Zdravo,

nekaj me se zanima.... je mozno da se kuza zacne gonit pri 6 mesecih in da zaradi tega ne je toliko kot prej?
psi se ne gonijo v takšnem smislu kot psice, tj. ''sami od sebe''. Ženijo se, kadar je v bližini gonečka, torej kadar jo vohajo. Teoretično lahko to poteka tudi skozi celo leto, če ima v bližini nonstop goneče psice. 6 mesecev se mi ne zdi prezgodaj, seveda pa je pogoj, da imate v okolici gonečko.
zadnjic sem mu dala na brikete 3 kapljice navadnega jogurta pa je pol vse pojedo :) lahko dobi kako vnetje koze od tega?
Tega vprašanja pa ne razumem najbolje. Kakšno vnetje kože? Če prenaša jogurt in mu ni bilo nič (bruhanje, driska, izpuščaj/ praskanje), potem je to ok.
... aja pa kak ste jih odvadli vlecenja povodca?
Loto z vajo (opominjanje, priboljški), Ru pa še vedno vleče  :-X.

Lp.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #887 : 26 Julij 2008, 09:12:28
bnm in the great one, vidim, da vama norčij ne primanjkuje  >:D ...nimamo kaj, takšni so naši bučmani :)

The great one: Kot je že Ch napisala, psi bi se nonstop gonili. Vse je odvisno od psičke. Če bo 'dišala' bo kuža 'norel' :D

Tudi pri nas v mali šoli se je sošolka od Taia gonila in mu je nahitro zadišala :D

Za jogurt ti je že Ch lepo odgovorila  :P

Vlečenje: vlečenje je en velik hudič :) Poskušaj z njo hoditi poleg tako, da ko bo šla preveč naprej, ali pa vstran jo 'zaštopaj' ... s povodcom, besedami, ali pa se kar ustavi, lahko si jo v krogu pripelješ nazaj na poleg,  jo nekako spraviš nazaj do tebe, nato komanda Poleg in nadaljujta s hojo. Poleg je vaja, katere ne osvojiš čez noč in je potrebno kar veliko doslednosti. Ampak vrjamem, da ti bo uspelo  ;)

Seveda jo moraš, ko hodi poleg vsake toliko pohvaliti, ji dati priboljšek... absolutno pa vsaj na začetku veliko igre, 'preklopa' med poleg in divjanjem, da ne bo cel sprehod izpeljan samo iz vaje poleg.  Vsake toliko jo malo premečkaj, se igraj z njo, potem pa nadaljuj poleg.

Pri nas je Tai navajen na: No, no, no, kam pa ti? :D ...pa točno ve, da je malo preveč pred mano :D

Upam, da sem ti vsaj malo pomagal :D

Lp, Andraž


D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #888 : 26 Julij 2008, 15:55:50
No neprijetna izkušnja še zdaj sem v šoku in jezen k stu mater ... V naselju imamo hišo kjer sta parkirana dva nemška ovčarja (mogoče mešanca) in še eden mali za povrh ... Bubo sem peljal na sprehod s kolegom okoli 23:00, ker sem predvideval da takrat ze spijo ali pa so v hiši tako, da ne bo problemov. No in ko smo bili pri hiši je bilo vse lepo nobenga nker to je to. In glej no glej zavijem izza ovinka in tam en NO že gleda pravim to ne bo vredu in se počasi premikam nazaj ter s kolegom se dereva na njega/njo. NO zbeži v tistem trenutku prileti še ta drugi in skoči na Bubo, brez pomislekov ga brcnem v trebuh in na srečo zbeži. Kasneje pride lastnik in samo gleda kot, da se ni nič zgodil (ampak kolikor berem ta forum je to zdaj v modi) na odpoklic pa itak ne palita tako, da smo jo mi po hitrem postopku odpeketal, ker sta se pripravljala za nov napad. Saj tko se mi je zdelo. Buba je v redu edino včeraj je bila prestrašena ko sto huidčev. Vsekakor bo potreben pogovor z lastnikom, ker sprehaja pse brez vrvice, nagobčnika itd. seveda sta psa nekontrolirana. Nebi rekel, če bi se zadeva zgodila nekje na polju tako pa se je dobesedno pred hišo, kjer ima skoraj vsaka hiša vsaj po enega psa, majhnega ali velikega, ki jih ljudje vodijo na sprehode. Že zadnjič sem slišal neko dretje v ulici pa sem reku, da najbrz ni bilo nič. Ne rečem, da se pes dere znotraj njegovega območja je pač čuvaj ampak takole to je pa kriza. Dober teden imam psa pa sem mogu dat že to skos ... Groza tok sem bil jezen, da sem reku lastniku, da jih bo še on fasu, če bojo še enkrat tko psi ... Sreča, da sem ga jaz pelu na sprehod, raje ne pomislim, če bi ga recimo mami. No Bubo sem dones še enkrat preveril pa res ni videti, da bi blo kaj narobe, vede se pa tudi zelo veselo. Samo skrbi me kako bo ta neprijetna izkušnja vpilvala na odnose z drugimi psi, najbrz ne kaj preveč v redu.

Razmišljal sem, da bi poklical policijo ampak oni so tako, da dokler ni nobenemu nič bodo samo opozorila, kot rečeno ponavadi so potrebne žrtve, žalostno ampak resnično. Pa po možnosti bi še meni težili, ker sem ga brcnil.

Mogoče imate vi kakšne izkušnje in kako ste odreagirali. Bral sem, da se ni dobro vmešavati ampak mi ni čisto nič žal da sem ga brcnil ... je mel še srečo, da sem mel japanke ...


The great one: Mene tudi moja na vse možne načine vrti s tisto vrvico ampak ji še ni ratalo, da bi me podrla  :P :o Najbol pa je ko se zaplete okol štange pol pa gleda v štango kt da je ona ne spusti  :o ;D



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #889 : 26 Julij 2008, 17:52:56
D3lux3, žal mi je za ta dogodek.  :(

Tudi pri nas je veliko neodgovornih lastnikov, ki pse vodijo okoli brez povodca. Nevem ali imajo s tem, da nima psa privezanega višji ego, češ, lej kako me uboga, ali ne vem kaj?  >:(

Tudi meni se je že zgodila podobna situacija in sem nažalost tudi jaz že nabrcal psa. Moj je bil na povodcu, gospa s kokeršpanjelom pa brez. Ta se je zaletel v Taia, meni je nekako uspelo svojega psa zvleči za mano, obenem sem pa drugega brcnil v rebra. Nevem kako mi je uspelo vse v enem, ampak očitno jeza dela svoje. Ko se je še enkrat zaletel proti nama, sem ga še enkrat. Pes se mi je seveda zasmilil, ker je tadrugič zelo zacvilil in vem da ga je bolelo, ampak ni šlo drugače. Gospo sem nahrulil in ji rekel, da naj psa pripne, če ne bo spet padalo. Ona je bila pa le prestrašena in se je še svojega psa bala prijeti in zvezati  >:(

Še prej sem ji rekel, da Tai ne mara samcev, ona pa da njen ne bo nič. Kaj ti pomaga tale nič, če za svojega veš, da samcov pač ne mara.

Na koncu sem bil seveda jaz psihični bolnik, zmešanc in vse tadrugo, ona pa angelček. Zadnji moj stavek je bil le: Poberi se, da ne pokličem policije. In sta šla.

Hvala bogu ni bilo nobenemu psu nič. Pes za take pripetljaje ni nikoli kriv. Krivi so le butasti in neodgovorni lastniki.  :(

Pri nas ni bilo nobenih psihičnih posledic. Še vedno pač ne mara samcev, ampak mi je to čisto odveč. Tudi ljudje imamo nekoga rajši, nekoga pa niti pogledati ne moremo  ;)

upam da bo z gubico vse ok!  8)

Lp, Andraž


Mama_pei

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #890 : 26 Julij 2008, 19:18:21
Vsem lep pozdrav,

rada bi samo povedala, da sta Buba in Terry brat in sestra iz istega legla, da se boste malo bolj spoznali.

Uzivajte s svojimi gubicami.
Mama pei in banda

www.golding-kennel.com



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #891 : 26 Julij 2008, 20:47:59
a d3lux3 v sorodu smo? :D :D kako lepo. sem ze zadnjic hotla napisat, da je tvoja psicka na tretji slikici full terryu podobna ;D zal mi je za ta dogodek :-\ upam, da bodo lastniki psov urkepali in se to vec ne bo ponovilo!
bi znalo bit ja, da mu kaksna psicka disi, ker jih je tu okrog polno :-\ ooo to bo se veselo :'( ;D

ch za jogurt sem mislila v bistvu ce se mu lahko pojavi kaksna alergija... ker naj bi ti psi bili obcutljivi na hrano ne?in se jim lahko pojavijo izpuscaji na kozi?in me zanima ce mu npr vsak dan dam par kapljic jogurta na brikete ce bo vse ok... kr njemu je to zelo dobro in takoj vse poje. ker drugace pa res ne poje :-\

glede vlecenja na povodcu pa vrjamem da bo se zelo tezko. ker on zacne kak odprem vrata od stanovanje tekat in tece kot norec jaz pa za njim oz me vlece za njim :-\ tak da bomo morali bit zeeelo vstrajni ampak vrjamem da nam bo uspelo ;D

hvala vsem za nasvete ;)



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #892 : 26 Julij 2008, 20:57:21
Haha jaz se pa glih vračam nazaj par strani pa iščem podobnosti haha pa sem ugotovil, da sta si vedenjsko zelo podobna. No pa poznamo bratca od naše Bube pa še ugotovil sem, da ma istega "fotra" kot Tai  :P :P No naša Buba je vredu, na sprehodih se bomo probali čim bolj izogibati tisti hiši ampak danes je pač tako, da nisem niti jaz niti Buba nikjer varna, na žalost ampak tako je. Upam, da se spoznamo z vso tole žlahto :D Buba pa trenutno občuduje samo sebe v ogledalu in si misli: oh ja res sem lepa ahahahahaha  :D :o :D



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #893 : 26 Julij 2008, 21:13:49
d3lux3, žal mi je za tale dogodek. Nekateri ljudje so pač prepričani, da so sami na svetu oz. se vse vrti okoli njih. Škoda samo, da si nabavijo pse, ki dejansko niso krivi, kot je rekel Tai. Na žalost kakšna brca v smeri vsiljivih odvezanih psov v resnici prepreči večje neprijetnosti...čeprav jaz bi rajši lastnike.... >:(  :-X

the great one, shar pei res ''slovi'' kot pasma, ki je podvržena kožnim problemom, tudi alergijam (med drugim). Nekaj je mogoče res, precej pa je fama. Nekateri ljudje (tudi nekateri veterinarji  >:D) za alergije oz. hude kožne probleme smatrajo tudi popolnoma normalno peijevo odmetavanje dlake npr.....Takrat je pogled na psa res lahko šokanten, ker zna biti kot ementaler...
Jaz vedno zagovarjam stališče, da je vsak pes individum zase. Poznam šarpeje na briketih, kuhani hrani...Naši psici dobita tisto, kar prenašata in kar jima v splošnem ne more škoditi. Izbirčnica Lota tako npr. na brikete dobi včasih tuno, drugič jogurt, tretjič malo sira, fantu izmakne kos jabolka, prosi za bel kruh... Če bo jogurt na briketih ok ti ne more povedati nihče razen Terryja samega- če ga dobro prenaša, se pravi ne prdi pretirano  :o, ne driska, ga ne srbi okrog ritke...se pravi, če ni posebnosti, ko mu ga daš na brikete, potem mu ne škodi.

Lp.



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #894 : 26 Julij 2008, 23:36:33
ne nic od nastetega ne dela ;D  najbolj me je tak skrbelo kak bo blato ko sem mu dala ampak je blo vse ok. sej je res blo samo par kapljic ampak ocitno mu je blo dovolj da je vse zmazal ;D
d3lux3 nas terry tudi pravkar lezi pred ogledalom in se gleda  :D :D :D :o ja pa sta si vedenjsko ocitno res zelo podobna ;D no sej vizualno tudi, sem vidla jaz vaso bubo v zivo tudi :P v bistvu sem vidla obe terryovi sestrci v zivo :P malo so si podobni... bom dala jutri se par slikic gor... buba laja kaj?terry prvi mesec ni zalajal niti 1x. pol ko sma bla na pocitnicah v slo je zacel se nekaj bunit na psicko ki zivi pri mojih starsih :o pa pred tem na pikniku je lajal na eno psicko :D :D pred tem pa res nic. zdaj pa sem ugotovila da je ze zacel dom cuvat. ce vidi, da je kdo pred stanovanjem se takoj postavi pred vrata in opazuje, nato zacne malo rencat pa zalaja ko mu recem da je vse vredu pa se vleze in napeto opazuje ;D :P ja pravi cuvaj je nimas kaj ;D



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #895 : 27 Julij 2008, 10:53:58
Čuvajka je ja taprava, tudi laja mogoče malo več ampak to samo z razlogom v bistvu. Ko je recimo kdo na vrtu pri sosedih misli, da je pri nas in zalaja dvakrat, samo to je zdej že malo opustila, je pač spoznala, da ni cela vrsta hiš njena. Tako, da nas čisto nič ne moti če malo večkrat zalaja. Jest ji ponavadi rečem buba sej mamo vse pod kontrolo ne skrbi, pa me pogleda pa po svoje renci naprej ampak se navelica :D

Dons je pa čisto otožna, prišla sva iz sprehoda, zdej pa kar vleče tiste njene gube po tleh, res je smotkica za obadva so ta zgodnja jutra problem a kar vztraja, da greva ob 10:00 na sprehod  :o



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #896 : 27 Julij 2008, 19:15:23
Ojla!

Mi smo bili en dan na morju. Oli ni šel v morje. Razumljivo, niti ga nisva silila, ker je bila že pot dovolj dolga in naporna. Buča mala je sedela pred prikolico in budno spremljala kaj se dogaja. ::). Najbolj vesel je bil, ko je prišel  kakšen otrok in ga malo pobožal ;D ;D. Je tako mahal z repkom.


pa še slikce:

http://oliver08.moj-album.com/




bnm

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #897 : 27 Julij 2008, 19:52:29
no evo slike gubija

upam, da je tolko da ga vidite, sem se konkretno namucil da sem ga spravil gor



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #898 : 27 Julij 2008, 23:42:41
iiiiii kake lepe gubice!!!jaz bi se kr enega mela :-[ ;D
terryju pa so zdaj postale muce zelo zanimive :D tu okrog je polno muc in se nikoli ni zmenil za njih, zdaj pa ko vidi kako zacne tako delat, da je to groza. ze drugace vlece ce ni muce, ce pa vidi se to pol pa ga res komaj drzim. sem  zadnjic vzela njegovo najljubso igracko zraven na sprehod pa ji niti povahal ni >:D sej ko smo prav na sprehodu ne vlece tak razen ce kaj vidi. groza je takoj ko pridemo ven, te se mu hoce pa zmesat, kot da ga samo 1x na teden ven peljemo, tako dela ::) :)  pravi navihanec je pa zelo rad se igra. sem mislila, da se nikoli ne bo hoto igrat, ampak se vse spreminja. zadnjic sma srecala enega kuzeka, mladega, ki je bil tako kot terryova sapa. kot mlada civava je zgledal in se je terry zelel igrat z njim pa si ga je s tacko sem pa tja "potakal" :D kuzek pa ga je hoto grist. sej sta se lepo igrala, ampak je blo res hecno kr je terry bil 10x vecji od njega.



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #899 : 28 Julij 2008, 11:21:46
Oj!

Pol majo shar peiji v genih to, ker naš Oliver tud ne mara glih preveč muc.

Andraž: TAI je pravi maneken :-* :)


Lp