Šarpej [Shar Pei]

Ch · 464402

Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #990 : 15 September 2008, 11:54:09
Po dolgem času na forumu smo se pa tudi z Lotko in Daisy spoznali! (je bil menda že skrajni čas)  ;D )
Ru si pozabu

 :P



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #991 : 15 September 2008, 11:57:24
ojej bumbar! :D

Pa tako mi je bila všeč :) ...najprej čisto preplašena kaj za en 'stvor' sem pa jaz, potem pa mazica :D  :-*


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #992 : 15 September 2008, 14:13:39
Čestitke vsem, tudi iz moje strani!  :)


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #993 : 15 September 2008, 14:56:37
Ja tudi mi pošiljamo čestitke

Tai - u za odličen nastop ter Lotki in Ru, ki sta kljub mrazu dvignili repek  :D in se predstavili, seveda odlično in uspešno  ;)

Res je bilo mrzlo da smo skoraj zmrznili, vendar nas je grela navihanost naših Pejkotov in hvalabogu čaj ki je tako prijal da nismo zmrznili.

Veseli me da smo se spoznali s Tai-em ter Peo.  :) Upam da se še večkrat vidimo, če ne prej na Novoletni večerji.  ;) :P



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #994 : 15 September 2008, 19:27:58
Tudi mi smo se spoznali s Peo in Peotom :D :D ...edino zgubane gospodične pa ni bilo  ;)

Se pa drugič na kakšnem norenju še z njo spoznamo :D

Lp, Andraž


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #995 : 16 September 2008, 14:24:30
Tudi mi smo skoraj primrznilii. A še vedno boljše 8 kot pa 30 stopinj  :).

Tai je bil resnično dober  :), pokazal se je kot stari maček na razstavah  ;D, kot da ima že kilometre za sabo.

Midva nisva niti minute namenila treningu, čeprav namen je bil a volje ni bilo  :o.

Andraž, če imaš le možnost in veselje, pojdi še na kakšno razstavo pokazat tvojega lepotca.

Žal mi je, da si nisem mogla ogledati še nastopa psic a žal mi je hčerka spila kri, da jo tako zebe  ;) in da ne more zdržati niti minute več na tistem mrazu. Sicer res, da se niti do večera ni segrela  :).
lp



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #996 : 16 September 2008, 15:06:39
Zdravo!

Pri nas je bilo tako, da smo se že tako kar nekaj časa odločali ali sploh prijavit na specialko ali ne... in potem je odličitev padla, da ker je pač Matgo tukaj in nikoli neveš, če je to zadnja šansa, da mi psa oceni on, smo rekli pa naj bo. In nam ni niti malo žal  :o  :P

Rekel sem tudi, da je to najina druga in zadnja razstava. Po doogdku v nedeljo, se je to mišljenje malo obrnilo in sem 100%, da to NI bila najina zadnja razstava  :D

Malo sem že gledal vnaprej in videl, da je novembra v Vrtojbi :)

A gre gdo?  >:D  :P

Lp, Andraž


Mama_pei

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #997 : 19 September 2008, 10:57:00
Pozdravljeni,

 ravnokar sem prejela klic, da na Jančah pri Ljubljani že tri dni sama naokrog  leta psička, pasme šar pej.

V kolikor kdo pozna lastnike, ki pogrešajo svojo psičko, naj mu to prosim sporoči. Nimam veliko informacij, le številko mobitela od osebe,  ki psičko videva že tri dni samo. Morda vsi skupaj, lahko kaj storimo.
Upam, da se lastnik čimprej najde in da psička čimprej pride domov.

Mirjana

03 7000 720
[email protected]



Po

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #998 : 20 September 2008, 00:14:10
ojla,

najprej vsem čestitke za lepe uspehe na razstavi, posebej pa moram pohvaliti andraža
in taija v handlanju.
Po in ally sta letos razstavo preskočili,zato sem pa razstavljala chana in razveselila robija
in julijano z R.CAC.chan kot največji pes,največji scrklanec  ;D

ally menja dlako nenormalno tako,da je čist luknjasta.najboljši glavnik oz.strgalo je
kot bi bila na koncu žagica.to uporabljam in vam povem,da se to najbolje obnese.

za čiščenje ušes pa je sedaj na tržišču nova stvar,ki je naravna in se vlije v uho kot gel,
preizkušeno-super zadeva.

lp



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #999 : 20 September 2008, 20:30:34
Kje so dobi ta gel? Pri vet. ali tudi v trgovinah? Bi tudi mi sprobali  :).
lp



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #1000 : 21 September 2008, 19:20:45
Čestitke tudi Chanu seveda in njegovi hendlerci Po  :o.

Kako pa se reče temu gelu za ušesa? (Smo firbčni, a ne?  :P)
Tisti glavnik je pa mogoče tole: http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=368 ? Mi ga imamo. Najprej se pomasiramo z zoom groom krtačo potem pa s temle fajn ''zgulimo'' odmrlo dlako.


Malo sem že gledal vnaprej in videl, da je novembra v Vrtojbi :)

A gre gdo?  >:D  :P

Ne   :D. Ko bomo tako obvladali kot ti in Tai, se nas pa pazita  >:D   :P.

Lp.





_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1001 : 23 September 2008, 12:57:09
Hehe, Ch

Mi2 bova še kar malo vadila, pogledala kakšen video šar-pei handling, potem bomo pa videli kako naprej :)

Ta vikend sem bil na še zadnjem dopustu na morju letos in ko sem po 4 dneh prišel domov, se je Taiu spet čisto utrgalo. :) ..Ko grem naslednjič kam, bom uklopil kamero predno bom vstopil v hišo in vam pokazal kako se mu dobesedno zrola :D

Ch, Daisy, lepi slikci v avatarju  ;)

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1002 : 24 September 2008, 13:14:20
pozdravljeni!
sem vam morem malo pohvalit :P ;D vceraj sma bla s terryom v soli in je bil res zeeelo priden in je vse ubogal. je rekla instruktorca, da se ni nikoli vidla tako ubogljivega shar peija oz shar peija ki bi toliko poznornosti namenjal svojemu vodniku ;D da bi se tako obnasal se na sprehodih uuuu to bi bilo super. ampak ko sma na sprehodu pa je pesem povsem druga :-\ vlece tak da je groza, pa ce imam polek celo kilo sira ne pomaga. ko vidi kakega psa ki pride nasproti se mu hoce zmesat in zacne se bolj vlect, res ziva groza. pa tudi naprimer ko pridema v solo do poligona zelo vlece, pol pa kot da to vec ni on, postane priden in hodi poleg noge, se vsede, skoci cez oviro, obrat ze znama. skratka vse kar more zaenkrat. sem se odlocla da boma zdaj hodla na sprehode z navadnim povodcem ne s flexijem pa da vidimo ce bo boljse...
pa se slikice...




the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1003 : 24 September 2008, 13:16:05
se opravicujem za dva enaka posta :-[



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1004 : 24 September 2008, 16:21:02

Ch, Daisy, lepi slikci v avatarju  ;)


Hvala Tai, naša je taka šminkerska  :o

The great one tudi na sprehodu ga spomni tega kar počnete v šoli. Spomni ga da doma ni nič drugače pa bo sčasoma skapiral  ;)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1005 : 25 September 2008, 07:26:53
The great one:

Ko gresta od doma na sprehod, naj bo tako, kot je že (all i want is you) rekla. Isto mora biti v šoli in doma. Oz. povsod te mora na enak način ubogati. To, da te potegne proti samcu, vem kako zgleda, ker je naš isti. :S (na razstavi pa ravno tako niti sekunde ni vlekel proti nobenemu psu, pa jih je bilo v ringu 6  ??? )

Poskusi tako, da ko te bo povlekel, reči FUJ, se ustavi in mu reči Poleg. Čim bo zopet vlekel, se spet ustavi, FUJ, Poleg. Malo zna bit zoprno, ampak pri nas se je obrestovalo. Mi smo v šoli vadili poleg in sedaj skoraj nimamo problemov... seveda smo pa na veliko vadili na sprehodih. Sedaj tudi ko je odvezan, ga pokličem in rečem poleg-priteče po desni k meni, gre okoli na levo in gre na poleg. Gdaj pa gdaj ima pač dan, v katerem niti približno ne ve kaj je sedi, poleg, prostor...ampak tak dan mu pač oprostiš..tudi mi imamo svoje dneve :)

Na prvi fotki zgleda pa kt en navihanec, ki samo čaka, da kakšno ušpiči :D Koliko mesecev ima?

Daisy: Lady in pink ;)

Lp



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1006 : 25 September 2008, 10:08:58
hvala za nasvete, bomo se trudli se naprej in jih upostevali. bom mogla postat bolj "mocna" na sprehodih in mu res ne tolko pustit. vceraj smo bli na obisku pri tasci in so doma zraven ceste in je pustila vrata odprta in je nas frajes seveda ven pobegne. tak hitro je tekel kot da ne vem kaj vidi. sej veste kak je ko se jim malo "vtrga" no hvalabogu ni bilo nobenega avta in ko sem ga jaz poklicala je takoj prisel nazaj.
teryy bo oktobra star 9 mesecev. ;D



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1007 : 25 September 2008, 12:00:04
Ti kar počasi in dosledno, pa ne bo problemov. Pri naši pasmi mislim, da je najbolj važno to, da smo lastniki vedno glavni in prvi in pa to, da kar je JA je JA in kar je NE, je NE.

Naši kužoni zelo hitro razumejo Ja in Ne, so pa pač malo bolj trmasti, 'divji', in gdaj jim je treba kakšno stvar malo večkrat razložiti, kot kakšnemu majhnemu otroku  :P ...ampak mislim, da jih imamo zaradi te 'bučmanoste' ;D  lastnosti, še bolj radi  >:D  ;D

9 mesecev: Lahko je pa tudi vpliv pubertete  :o ...vaš 'mali' Terry, je začel počasi odraščati, in to je obdobje, v katerem nas poskušajo na vse načine ovit okrog prsta. :) ...drugače pa brez skrbi...vsi smo se mogli s tem 'soočit' in vem, da bo tudi tebi uspelo brez problema  ;)

Počohaj Terry-ja!



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1008 : 25 September 2008, 15:06:23
Pri naši pasmi mislim, da je najbolj važno to, da smo lastniki vedno glavni in prvi in pa to, da kar je JA je JA in kar je NE, je NE.


Točno tako, ti moraš bit bolj trmasta kot je on  :-\ če je to sploh mogoče. Ampak res te hočejo prelisičiti na vsakem koraku še sam se ne zavedaš kdaj te navija okoli prsta. Naša Daisy ni hotela sesti na mokro travo, prostor pa itak sploh ni prišel v upoštev, ampak je videla da mora in smo vztrajali dokler nismo mi zmagali  8) Sedaj ni problema in ni več fina dama  :o vse se da ampak zmeraj naj bo po tvoje in ne po njegovo. In kot je rekel Tai rešeč mu FUJ in poleg pa če to tisočkrat ponoviš se mora on prej naveličati kot ti.  ;)  Pokaži malemu lumpu kdo je gazda  ;)  :P  8)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1009 : 26 September 2008, 15:51:20
Bi samo rekla, da ne uporabljaj besede poleg, če pes ne ve kaj to pomeni-vedenje se najprej nauči, zatem poimenuje. In poleg izgleda tako, da pes z mahajočim repom in zvedavimi očmi usmeri pogled v lastnika ter hodi ob nogi.

Vlečenje-preprosto, bodi bolj trmasta kot on in se ne premakni. Če ne zaleže obrni smer in ga mal cukni za sabo-brez besed. Ponavadi v roku 14 dneh dojamejo da z vlečenjem ne pridejo nikamor-odvisno kako dolgo je imela navado vleči...Čim več nagrajevanja pozornosti-ne izsiljevanje. Sama bi nagrajevala ko bi pes saminiciativno postal pozoren name, ne slučajno na roko v kateri je sir itd.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1010 : 28 September 2008, 17:17:43
Hojla!!
 
KAko ste? Mi2 z Olijem sma pravkar prišla s čudovitega sprehoda po gozdu in nastale sta te dve fotki. ;) ;)

LP



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1011 : 28 September 2008, 19:53:35
cudovit je!!!pa velik se mi zdi :) no nekaj takega kot teryy ampak za terry vsi pravijo da je vlki :)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1012 : 01 Oktober 2008, 14:55:46
Zdravo!

Mater, ta vaš Oli raste kot kopriva :D Super dečko ;)

Jaz sem uspel naložiti fotke z razstave na računalnik in nekaj jih bom pripopal tudi sem :)



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1013 : 01 Oktober 2008, 15:10:46
iiiiiiiiiii kako je lep!res lep!!!! :-* full ma lepo postavo ;D kaj dosti je?ker nas terry se mi zdi je vsak dan bolj suhi kr noce nic kaj jest :'(  ne vem kaj mu je...




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1014 : 01 Oktober 2008, 15:24:07
Hvala za pohvalo :)

Naš Tai je na srečo med ješčimi psi in s hrano nismo imeli nikoli problemov :) Imel je 30 kg in je čez poletje malo shujšal, tako da jih ima sedaj 27,8 ...nazadnje je bilo tako :D

Pri nas Tai malo manj je samo poleti. In ga čisto razumem...tudi nam nekako ne tekne preveč hrana ob veliki vročini :D

Poje pa 3 lončke na dan...ampak jih tudi 'pokuri' :D

pa še 2 fotke





OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1015 : 01 Oktober 2008, 19:25:57
Madona, vidva pa obvadata situacijo. ;) ;)
 Tale Tai je pa maneken pa pol :).
Ja Oli res raste kot kopriva. Rad papca, še rajši pa laufa po travi, kot da bi se mu utrgalo. :P

Lp


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1016 : 02 Oktober 2008, 15:38:12
Ja, ti rečem :D

No, to je najbolj važno. Da rad papa in da je divjak  >:D  :P

Seveda pa tudi to, da te uboga :D ...s tem pa, vem da nimaš težav :)



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1017 : 06 Oktober 2008, 09:42:29
pozdravljeni.

tako nas terry uziva ;D










mamo pa en problem... terry vedno bolj zavraca hrano. pa nima briketov nastavljenih cel dan. pa mu polijem gor mleko al pa jogurt, skuto... pa samo malo poje. 2 dni nazaj je recimo skoraj normalno jedel. vceraj pa skoraj nic. ma kdo kaki predlog kaj naj naredim?



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1018 : 06 Oktober 2008, 12:33:04
Zdravo the great one!

Mater tale vaš Terry pa res zna uživat :D
Sam glej ti njega, kako se raskomoti v postelji  :o

Kar se pa hrane tiče: Jaz ti nažalost ne morem kaj preveč pomagat, ker s hranjenjem nismo imeli nikoli problemov. Tai rad je :)

Poleti tudi on malo je, ampak to je razumljivo.

Za kakšen nasvet ti ne morem pomagat, vem pa, da če tai 1 dan nebi jedel, se nebi dosti sekiral. Ravno tako bi mu zjutraj po sprehodu ponudil za jest, če ne bi jedel, bi mu po pou ure umaknil in zvečer naredil isto. In sem 100%, da drugi dan nebi spustil zajtrka, ker bi vedel, da bo naslednji obrok komaj večerja.  :-\

Če bi ga preveč razvajal pa mu dodajal za vsak obrok jogurt, ribe, meso, itd. bi se pomoje kar malo preveč razvadil. Tako pa dobi na teden 1x do 2x rio mare, katerega obožuje :D  Drugače pa le brikete. Seveda pa gdaj z mize nehote pade tudi kakšen košček sira, salame, meska...ampak takrat zamižimo na eno oko, kajne?  :P  ;D

Srečno in upam, da ti začne čim prej jesti  8)

Andraž


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1019 : 06 Oktober 2008, 13:20:21
The great one po mojem ne bi bilo slabo, da mu narediš kakšen dan post, se pravi da mu ne daš ničesar za jest. Mogoče premalo porabi glede na to kolikor poje in ga probaj peljat na kekšen eno urni sprehod in potem vidiš ali se kaj spremeni glede hrane.

Je pa tudi možno, da mu briketi niso dobri  :-\ kar je bil pri nas tudi problem od začetka in smo zamenjali kar nekaj firm preden smo obstali pri hills- u tako da mogoče probaj še to menjat. Se dajo kupit tudi takšni 1kg paketki za probo, nekje pa imajo tudi testne paketke briket pa mogoče tako poizkusi.

Aja pa še nekaj. Kateri okus briketov imaš? Naša ima najraje lamb and rice ali pa govedino. Purana ali piščanca še zdaj ne mara. Mogoče menjaj samo okus pa ohrani isto hrano  ;) Poročaj če je kaj od tega zapalilo  ;)