Šarpej [Shar Pei]

Ch · 463805

_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1080 : 04 November 2008, 19:00:55
Zdravo!

Olič  :) ...vesel sem, da smo se spoznali in da sem Olija spoznal v živo, ko je bil še mladiček
 in tako vedno, ko vidim njegove slike, samo gledam kako hitro raste :)  lep buhtl  :-*  ..glede trme pa ne skrbi...a niso znani po njej? :D

All i want is you: Hm, a tale pikca zgleda kot nek mozoljček? To se je tudi Taiu naredilo, ampak se ne spomnim natanko kje :S ...potem se je to samo predrlo
in dlaka je hitro zrasla nazaj. Tudi sam nisem vedel kaj je, ampak ker se ni nič praskal in ga ni nič motilo, se nisem dosti sekiral. Če bi bilo pa kaj huje, bi pa seveda
povprašal najprej naše experte, potem pa še veterinarja :D

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1081 : 04 November 2008, 19:18:52
oli je res pravi lepotec!!! :-*

all i want is you nas terry ma to isto. enih par takih "luknjic" kjer ni dlake in je koza na tistem mestu potemnela. mama pei je rekla da je to sigurno posledica menjave dlake. gremo pa mi v tem ali drugem tednu tja na obisk da ga se v zivo vidijo pa povejo ce je kaj slucajno narobe.



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #1082 : 04 November 2008, 21:14:18
Imam namreč problem, da za nedeljo še nimam psa za junior handling in če ima kdo od tukaj kakega pridnega kužija za posodit bi prosila če bi mi ga posodil.  :) Drugače sem imela že kar veliko različnih pasem in mi verjetno ne bi bilo problem handlat shar pei-ja.   :D
Zdravo,

A-Tsa-Rja, da ti vsaj jaz odgovorim. Itak, da so naši pejčki zelo pridni in ubogljivi in najboljši  ;), ampak imajo (upam govoriti samo za svoji ljubljenki, ki nista izključno  :P razstavni psici, ampak ''kavč krompirja'') eno zanimivo lastnost...Brez lastnika tj. z neznancem ob strani znajo biti malo na trnih, kar bi bilo v stresnem okolju (ring, razstava) kar neprijetno. Ali pa se to meni samo zdi in smo v resnici mi lastniki brez njih tako na trnih, da jih ne damo  ;D. Ali pa bomo v Vrtojbi vsi na soboto.

All I want is you, lahko je menjava dlake, lahko jo je kaj pičilo, lahko se je opraskala...Pri naših dveh česa podobnega sicer še nisem opazila, je pa imela npr. že Ru eno bradavico, ki se je posušila in je naša manekenka tam zdaj malo plešasta  :o. Spet drugič se je npr. Lota nekje pičila 2 mm od vhoda v zadnjico  :-[ in ji je pritekla kri...Jaz imam za take ''nujne primere'' doma gel aloe vere in če je na koži kaj posebnega dam čez en nanos. Če ne za drugega, pa za dušo  ::). Aloe vera hladi, blaži, blagodejno vpliva na občutljivo kožo...ni da ni. Če te pa skrbi pa seveda mamo pei poklicat. Potem pa morda veterinar, kot je napisal Andraž.

Hrana...Midva imava doma eno zelo ješčo babo, ki bi najbrž pojedla veliko več kot dobi in ima tam 23 kg (stara je leto in 5 mesecev) in eno gospo izbirčnico, ki enkrat ne bi zajtrka, drugič večerje...pa briketi brez ribe povrhu, halo? Ima cca 19- 20 kg (stara bo 2 leti in 4 mesece). Obe dobita po 3 obroke na dan (ena od njiju jih pač včasih ne poje, kajneda  ::)) plus priboljške. V glavnem- lovimo ravnotežje pri prehrani pri obeh in težimo k temu, da sta v kondiciji, zdravi in z ok dlako, kot je napisala Čara.

Lp.



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1083 : 04 November 2008, 22:02:25
ch a ti jima dajes kar 3 obroke dnevno? nas terryzdaj zadnje dni je tak, da en dan skoraj nic ne je, pol naslednji dan zmaze 2 obroka, tretji dan samo zajtrk, cetrti dan samo vecerjo :-\  in to se pol ponavlaja. ampak so dnevi ko poje 2 cela obroka redki :-\ upam, da ma to samo kako fazo in bo pocasi te njegove nejescnosti konec.
tudi v soli je mel danes finte, ker je bla mokra trava in gospod seveda ni hoto dat prostor. ja taksni so ti nasi pejkoti trmasti ko vrag :o :P  ch kaj vasa nejesca baba je ze od samega zacetke nejesca al je tudi kasneje zacela s takimi forami?



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1084 : 04 November 2008, 22:20:09
Vseeno sem že govorila z mamo pei in bomo sedaj ravnali po njenih navodilih če ne bo bolje pa seveda k dr.Matku.

Hvala vam za odgovore in upam da čim prej mine. Saj tako grozno ni ampak sem mislila da že zdaj pa smo videli že skoraj vse  :-\ ampak očitno ima Daisy še kaj na zalogi kar še nismo videli  :o




Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #1085 : 05 November 2008, 07:05:05
ch a ti jima dajes kar 3 obroke dnevno?
Ja. Sta bili prej na 2, pa ima ''ta mala'' bolj občutljivo prebavo in smo šli zaradi nje na 3. Dnevno količino jima porazdelim na 3 dele. Seveda pa Lota ne poje vedno vsega  ::).
ch kaj vasa nejesca baba je ze od samega zacetke nejesca al je tudi kasneje zacela s takimi forami?
Nikoli ni bila pretirano ješča. To se je za določeno obdobje spremenilo, ko je prišla k hiši mlajša psica. Takrat je zmazala vse do pike  :). Potem pa spet bi-ne bi-bi... Ampak pri njej se kakšna podtaknjena tuna k briketom ali pa kuhan obrok...zelo dobro obnese. V primerjavi z mlajšo psico je zelo počasi in elegantno  :P, vse pregrizne in zmelje.

Citiraj
Vseeno sem že govorila z mamo pei in bomo sedaj ravnali po njenih navodilih če ne bo bolje pa seveda k dr.Matku.
Super. Držite se.  :-*

Lp.



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1086 : 05 November 2008, 16:40:13
A-Tsa-Rja, da ti vsaj jaz odgovorim. Itak, da so naši pejčki zelo pridni in ubogljivi in najboljši  ;), ampak imajo (upam govoriti samo za svoji ljubljenki, ki nista izključno  :P razstavni psici, ampak ''kavč krompirja'') eno zanimivo lastnost...Brez lastnika tj. z neznancem ob strani znajo biti malo na trnih, kar bi bilo v stresnem okolju (ring, razstava) kar neprijetno. Ali pa se to meni samo zdi in smo v resnici mi lastniki brez njih tako na trnih, da jih ne damo  ;D. Ali pa bomo v Vrtojbi vsi na soboto.


Ok, hvala za odgovor  :) Drugače so pa res taki fajni pesjančki sploh ko so mal nagubani  :-*



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1087 : 06 November 2008, 08:18:47
Ch, jaz se bom kar strinjal s teboj glede 'posoje' psa. Če smo jaz, Tai in brat skupaj na sprehodu, Taia ne smem pustiti samega z bratom, ker se mu začne mešat. Obratno ni problemov. Hec je pomoje v temu, da se šar pej tako zelo naveže na enega človeka, da brez njega ne bo 'speljal z mesta' :)

Ko smo se peljali na specialko v Varpolje, smo se ustavili na črpalki, da sem šel v trgovino po pijačo. Brat je bil na parkirišču s Taiem in revež se je začel tako dreti, da ga je bilo slišati v trgovino  8)  ...ko sem prišel do avta, se ve kaj je sledilo...skakanje, lupčki, rjovenje, kruljenje, bufanje...skratka 101 zvok :D

So pa seveda naši peji super-cool, kajne?  >:D :)

Lp, Andraž



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1088 : 06 November 2008, 11:25:59
Pejčki so cool!!!! ;D ;D


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1089 : 07 November 2008, 19:49:11
zdravo!
jaz pa sem bla danes s terryom v dezu v soli :o ampak ni samo malo dezevalo ampakl je fajn lilo. in ne boste verjeli-bil je zeeeelo priden ;D ok prostor sicer ni hoto dat (oz si ga mogo zelo silit in prav porinit dol) ampak je vse ostalo delal. res nevrjetno. mi je instruktor cestital ;D je rekel, da se v zivljenju ni vido takega shar peija ;D pa dela v pasji soli ze zeeeeelo dolgo. tak da sem danes prav ponosno na njega ;D

bli pa smo tudi pri veterinarju, ker spet ni hoto jest 2 dni pa iz gobcka mu je smrdelo. in smo dobili spet neke konzerve, vitaminske tablete, neke ampule ki se dajo na hrano, pa zobno scetko in zobno pasto 8) pa kri so mu pregledli pa so rekli da niti ni tak slaba. pa neke inekcije je se dobil. upam, da bo zdaj vse ok. cez 1 teden se mamo kontrola. danes je lepo jedel in taki bolj vesel zgleda ;D



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1090 : 07 November 2008, 21:46:33
Zdravo!

Bravo Terry :) ...to je pa enkratno slišati, da ti inštruktor reče kako pridnega psa imaš. Čestitke!

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1091 : 07 November 2008, 22:20:07
hvala ;D ja res je blo lepo slisat to od instruktorja. sploh od tega instruktorja ko res zeeeelo redko pohvali koga ;D
eno vprasanje se mam... kaj vasi pejkoti radi grizejo palcke za ciscenje zob in svez dah?katere?ker nasemu terryu niso nobene ki smo jih probali prevec dobre pa bi jih res mogo grizt.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1092 : 08 November 2008, 18:52:29
Zdravo!

Najprej se morava s Taiem pohvaliti, da sva danes dobila Cac in Rcacib :D ...ni bil ravno tako priden kot v Varpolju, ampak vseeno sem zelo zadovoljen  ;D  ;)

Za zobe mu mi dajamo zelene ščetke, bikovke in nekakšne zavite palčke :) Moram pa priznati, da tudi Tai ne mara vseh vrst 'žvečk' :S

Lp, Andraž


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1093 : 08 November 2008, 19:13:06
Ojla!

Čestitke Tai-ju in njegovemu lastniku!!

Tudi naš Oliver dobiva zelene ščetke, pa goveje palčke, pa neke palčke z okusom zelenjave.


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1094 : 08 November 2008, 19:16:02
cestitke tai!!!! :-*
kaj pa kaka slikica se tudi pride? :-[ ;D ja te zelene scetke smo tudi ze meli pa je tak tak no, ni glih neke full navdusenja. enkrat bomo ze nasli nekaj kar mu bo vsec ;)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1095 : 08 November 2008, 19:45:54
Hvala za čestitke!

Seveda bo kakšna fotka, samo dobiti jih moram :) ...baje je bila pa svetloba čisto mimo, ampak za nahitro pogledat bo :D


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #1096 : 09 November 2008, 08:04:25
Čestitke še enkrat, Tai in Andraž. Ponovno lepo shendlano. Sodniku je bil Tai zelo všeč.  :)

Naša gdč. Lotka je dobivala posušene goveje kože, ker pa jih Ru ne dajemo, jih ne dobiva niti ona več. Zobe in dlesni si tako krepita kar na kongovih igračah, zunaj pa na kakšni palici, ki jo morata nujno obe imeti  :-X. Pa občasno ščetkamo zobe.

Lp.



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1097 : 09 November 2008, 19:29:27
Oj kaj mi tukaj beremo.... Čestitke Tai  ;D kar tako naprej vama želim. Bravo

No pri nas se je dlaka umirila in očitno je bilo res posledica mesitve ( hvalabogu ) zato sem sedaj že brez skrbi  ;)

Uživajte nedeljo   :P



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1098 : 10 November 2008, 10:41:59
Hvala za čestitke! :)

Tukaj pa obljubljene fotke!

Ostale pa na:   http://shar-pei-tai.moj-album.com/album/14148237/

Lp, Andraž


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1099 : 10 November 2008, 13:35:33
Super fotke, pa še enkrat čestitke!!


MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1100 : 10 November 2008, 13:37:58
Tai- čestitke še iz moje strani  :).

LP, Teja



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1101 : 10 November 2008, 13:39:53
Hvala obema  ;)

Mr.G, kako pa kaj vaš Gucci? Dej nam kakšno fotko pripopaj prosim :)

Lp


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1102 : 10 November 2008, 13:42:40
full lepe slikice!!! :)



MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1103 : 10 November 2008, 14:23:07
Hej.

Mi smo super. Gucci je priden, pravi crkljivček  ;). Drugače smo imeli pred enim mesecem isto operacijo kot pred nami Olii, vendar je sedaj vse ok.

Prilagam sliki iz nedeljskega sprehoda.
Lep dan, Teja



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1104 : 10 November 2008, 14:27:55
Ooo, super izgleda :) ... Izgleda tak 'nabildanček' :) I like it :D

No, samo da je vse ok :)


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1105 : 10 November 2008, 15:55:23
pravi lepotec! :-*



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1106 : 10 November 2008, 16:14:42
O lejga Gucci-ja! :o :o

Lepe fotke, super kuža ;D

Lp
Mihaela


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #1107 : 11 November 2008, 11:50:38
Tai, bravo, čestitam  :) ! Po slikah sodeč si ga zopet leplo predstavil.
lp



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1108 : 11 November 2008, 12:02:29
Soli, hvala :)

Tako, kot mi je to uspelo v Varpolju, mi pomoje ne bo več nikoli, ampak smo vseeno zadovoljni :)

Všeč mi je, da se v ringu čisto umiri, psi ga ne zanimajo (mogoče bi se le malo povohal) :D ... skratka kot da bi vedel, da se v ringu scen ne dela :D ...presenetil nas je pa še s tem, da je bil točno ob njegovem boxu še en box v katerem se je menjalo kar nekaj dobermanov...par jih je lajalo, on je pa use dal na off...kot da je sam :D

Bilo je super, edino gužva pa malo prevelika  :-\

Lp


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1109 : 11 November 2008, 14:11:34
Tai čestitke tudi od nas.  ;) :)