Šarpej [Shar Pei]

Ch · 463777

_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1200 : 10 Februar 2009, 15:54:52
Pea, zdi se mi, da ni ravno tako...ponavadi so pejčki bol fine guzice in jih dež, sneg, mraz dokaj moti :))

Haha, glede poze...to mava eno hecno besedo za postavljanje: Sigurno je pa vsem znana....Tai, kje je muca? :)))
Vedno upali :))

Hvala za lepe želje :) Kaj pa vi? Imate namen kaj pokazati Peo?

Lp, Andraž


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1201 : 10 Februar 2009, 16:30:23
Pea, zdi se mi, da ni ravno tako...ponavadi so pejčki bol fine guzice in jih dež, sneg, mraz dokaj moti :))

Jaz Peo občodujem, je res ena netipična predstavnica pasme (beri: obožuje sneg, gre plavat, dež je ne moti, karakterno pa je sploh super, razen trma je značilna zanjo,...)!  ;D ;) :P 8)



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1202 : 10 Februar 2009, 16:43:52
Ojla!

Jaz se opravičujem, sem hotla že zadnjič gospodično Peo pohvalit kako je lepa, sem pozabla.:):)

Ja Oliver tudi obužuje sneg, tudi po dežju hodiva zunaj, ja trma to mi pa znano:):):)


*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 10 Februar 2009, 21:03:08
Pea, zdi se mi, da ni ravno tako...ponavadi so pejčki bol fine guzice in jih dež, sneg, mraz dokaj moti :))

To vem, da so pejčki bolj fini, zato pa sem napisala pesjanarji, s tem sem mislna tudi na ostale pse  :)  ;)  So tudi izjeme, ki obožujejo sneg... mislim, da sta že dve ;), saj ga tudi Olli zgleda obožuje.

Kaj pa vi? Imate namen kaj pokazati Peo?

Ne, Peo ne bomo razstavljali, saj sama nimam nobene želje po razstavljanju, kljub temu, da je za mene najlepša gubica ;D (no sej vsak prav to za svojga kužka :D)
Bolj uživam, ko grem s Peo na kakšno razstavo kot obiskovalka :) kot pa, da bi jo morala razstavljati in bi bila jest na razstavi samo nervozna, živčna... zato pa bolj uživam kot obiskovalka.


Lp,

Katja


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1204 : 10 Februar 2009, 21:24:28
Aha, sm js narobe prebral :))

Se kar strinjam...glavno je, da smo z našimi 'buhtli' srečni in oni z nami... :))


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1205 : 10 Februar 2009, 22:00:22
pravi lepotec je tai! :-*
veliko uspehov vsem ki greste na razstavo!



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1206 : 14 Februar 2009, 16:13:43
Nekaj fotk iz današnjega sprehoda  :) ;)





Pea se je čisto vživela v terriersko iskanje mišk  :o









OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1207 : 14 Februar 2009, 21:41:47
Kake super fotke!!


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1208 : 05 Marec 2009, 09:19:12
Ojla!

Jaz vam sporočam, da je naš Oliver danes dopolnil eno leto. Joj kak hitro čas beži s tem pajacom.:) :).
Vse naj naj pa želim tudi sestrici Oli!!!

Zvečer pa pripopam kako fotko!


Lp



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1209 : 05 Marec 2009, 10:02:21
cestitke oliverju in njegovi sestrici!



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1210 : 05 Marec 2009, 15:44:35
Torta za Olija!



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1211 : 07 Marec 2009, 19:01:17
En lep pozdrav vsem "gubo-ljubcem" še z našega konca!

Kakšne nore slike in kako čudoviti kužki.  ;D
Žal jaz nisem tako dober fotograf in so slikce bolj slabe in še nekaj časa traja da jih obdelam in naložim, tako da obljubim kasneje......

Čestitke za 1.rojstni dan Oliver!! Tudi Oli je imela svojo tortico - slika sledi..... ::)

Zelo bom vesela, če bi mi kdo znal pomagat s kakim nasvetom, ker imamo  že nekaj časa težave z alerijami.
Noro. Sem kar malo obupana, ker... :'( :'( :'( ???

Oli stalno neki kiha ..... a bi lahko jo motilo kaj v zraku?? Ampak dokler je bilo samo kihanje....

Sredi januarja je dobila na koži čuden flek (pod levo sprednjo pazduho). Najprej je zgledal kot malo zlepljena dlaka, potem pa se je flek razširil na velikost moje dlani: rdeče zatečen in vlažen. Tudi med gubicami na glavici se je začelo rdeče svetit.
Po veterinarjevem predlogu smo jo skopali z Chlorexyderm - šamponom, namazali prizadeta mesta z Chlorexyderm-gelom in Dieta: Hills: raca in riž.
In tako je zdaj vreča  te dietne hrane proti koncu (5 kg) in sem dodala malo stare hrane zraven (Hills: jagnje in riž) in čez 2 dni oz. danes OBUP!!!

Ponovno pordela mesta, njej moteča in srbeča,..... ne vem kaj narest.... ni mi težko dati jo zopet na dieto, ker je tisto hrano lepo jedla, težava pa je v tem, da je zelo težko kakala, na koncu so bili skoraj zajčji bobki  - se mi zdi, da so ti dietni briketi tako pusti in jo zapira......

Pa še zdi se mi, da smo dost dosledni pri hrani: sem in tja je dobila kak košček sira, jabolka,..... samo tako "neškodljivo in nemočno" hrano.  Za 1.RD smo naredili tortico iz riža+polenta+puranji želodčki - lohk bi blo tudi to ??? ???

Mislim, situacija me je dons totalno potolkla.   :(
Danes sva imeli čudovit jutranji sprehod z pasjimi prijatelji in se je noro zabavala, potem pa doma odkrijem....  potem spet tuhtam .... a bi lohk bila alergija na ...

sploh ne vem kaj ... vse je možno.... je vet rekel: prašek.... igra z drugimi psmi (najbrž ne)... 

Nič.
Spet bomo šli na Raco&riž.  Kaj mislite: če bo zaprta - kaj naj dodam: olivno olje, ...

Prav lepo vas pozdravljam in vam želim čimveč lepga - vam in vašim gubicam!!!!

LP OLI


D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1212 : 08 Marec 2009, 16:43:57
Živijo še iz našga konca :)

Mal smo se pogreznili v zemljo sej veste zimsko spanje pa to :) No naša buba ma zdej že tudi 1 leto pa še mal več :P

Danes smo bili prvič na šmarni gori in je blo enga vohanja drugače je šlo pa ok. Malo so se je izogibali, ker je bla povsod njena slina :P Pred časom je že mami nekaj pisala glede driske in smo vse uredili, kaka normalno tako, da je tista dieta kar pomagala s hillsom :) Že kar nekaj časa nazaj je bila na operaciji oči (so ji malo zašili) ampak sedaj zgleda kolikor toliko vredu. Pač nekako popolnih oči kot pri nemških ovčarjih ne bomo dosegli ampak to je pač treba vzeti v zakup. Smo je dolgo dajali oz. ji še dejamo neke vitamine sam joj k se zdej ne spomnim kateri so pri roki jih pa tudi nimam :P. So nam jih pa predlagali v lescah in mislim, da zadeva kar deluje. Še neke problemčke z bolhami smo imeli pred časom ampak tudi to smo zrihtali :P

No pa še slike, ki povejo več kot 1000 besed :)












Ene so mal starejše slike ene pa mal mlajše :)

Upam, da se bom kaj več javljal ampak, če se javim na 2-3 mesece je potem toliko večje veselje :) Lep pozdrav :P



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1213 : 09 Marec 2009, 08:59:21
Na žalost je vikend za nami.  :'(
Ampak mi smo ga izkoristili maksimum.  :D ;)

Pea se vrača iz obiska pri konjih  :-[
















Lep dan vsem!  :)



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1214 : 09 Marec 2009, 17:42:14
pozdravljeni!
da se se jaz malo javim po dolgem casu :P nas terry je super!koncno smo resli vse tezave ki jih je imel. pozdravli okice, uhice, demodex. pa pridno papa tak da je res pravi lepotec!bom kmalu dala se jaz kake slikice gor ;)
olima kaj slucajno kurite v stanovanju kaka etericna olja ali pa disece svecke?al pa kaksni osvezilec zraka?kr nas terry je alergicen na to. tudi je mel fuull velike rdece fleke po gozi pa praskal se je pa kihal pa nisem vedla od cesa bi lahko blo in pol smo koncno ugotovili.
d3lux3 buba je na nekaterih slikic zelo podobna terryu :P se vidi da sta v sorodu ;D lepoticka prava :-*
tjas super slikice!!! :-*
oli je mel tudi super torto! :o zelo je lep!



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1215 : 10 Marec 2009, 16:53:17
Opravičujem se za pozno voščilo, ampak vseeno Olič in Olima vse naj naj!

Pea: fotke so več kot odlične, tako mešana družba, pa tako veliki prijatelji? ČESTITKE :))
Tjas, tvoja SBT je tudi super bombica :))

Buba vidim da tudi uživa 100 na uro :))

Olima: Pomoje torta ni kriva za alergijo... lahko so kakšne pršice, ji mogoče ne ustreza kakšna odeja :/ pomoje lahko samo ugibamo :/ ...Držimo pa pesti, da se seveda čimprej pozdravi! Olivno olje ne bo nič škodilo...Tai je samo brikete, 1x-2x na teden, pa mu dam rio mare in je totalno nor nanj. Ko pa je imel demodex, sem mu na veterini kupil  olje z omega 3 in omega 6 maščobami. Trenutno se pa ne morem spomniti, kako se kliče. :/ ...ko se spomnim napišem :)

Pri nas je pa kar vse po starem...zdaj ko se je vreme poboljšalo, večino dneva preleži na balkonu, gleda na cesto in rjovi na vse pse in mačke, kateri gredo mimo :D

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1216 : 10 Marec 2009, 21:07:55
tai je to mogoce olje dermanorm?to nas terry dobi 1x na dan po briketih... in ma full lepo dlako od tega pa se veterinar mi je rekel, da naj mu to redno dajem....



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1217 : 11 Marec 2009, 10:37:10
Slikce so čudovite!!! Kot bi gledala Oli, tako je podobna Pei in Bubi  :D

Stanje pri Oliki se je normaliziralo, ker smo pač takoj šli na Hills dieto: raca+riž in losos+riž. Malo ji kombiniramo, da ni stalno dolgočano gledat, kamoli jesti stalno isto.

Včeraj sem ji popestrila z mojo (neslano) kuhano cvetačo. Sprva je mislila, da jo hočem zastrupit tako je bila nezaupljiva  ???, potem jo je pa le zmazala. Tudi mi smo pred pol leta dali kak rio-mare, a me je vet totalno nadrl: češ, da je to tako ojačan okus (slan), da naj tega ne prakticiram več  :-[.

Sej pravim, da se vrtimo v krogu.  :-\ ???Stanovanje 2x/dan pomijemo z joggerjem, njene dekice pa smo res bolj poredko pral - zdaj smo tudi to spremenil.

Trenutnoo sem zelo dobre volje, ker me je Oli vesela in se noro rada igra z mano!  - sej ne morem verjet, da pišem take neumnosti (jaz-stara mamca k se rada igra z psom) ;D.
Scena je bila namreč taka, da ko je z Oli kaj narobe - potem noro beži od mene.
Opazuje vsak moj gib, kam bom naredila korak, in če se slučajno namenim k njej: "švist" jo pobegne v najmanj dostopen kot in čaka, da nevarnost mine >:(.........   - to me malo iztiri, ker....... pa saj ji želim sam vse najboljš...... ::)

Hvala na vaših predlogih. Kot pravim, smo upošteval in uredil: ležišče in hrano.

Lepo se imejte in uživajte z gubicami v sončku in pomladanskem zraku.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1218 : 11 Marec 2009, 12:59:17
tjas super slikice!!! :-*
oli je mel tudi super torto! :o zelo je lep!

Hvala the great one.  ;D
In čestitke Oliju!  :) ;)



Pea: fotke so več kot odlične, tako mešana družba, pa tako veliki prijatelji? ČESTITKE :))
Tjas, tvoja SBT je tudi super bombica :))


Hvala tudi tebi Tai.   ;D

Res je super, da se takole dobivamo na sprehodih. Je res zanimivo opazovati, tako različinih pasem na enem kupu.  ;) :)
Če ima kdo čas ali željo se pridružiti "bandi nevarnih pasem", vas z veseljem sprejmemo na sprehodu.  8) ;)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1219 : 11 Marec 2009, 17:44:41
Točno ja...dermanorm olje je ... vem, da je tudi za mucke in konje...

Glede rio mare... na sol nisem niti pomislil  :-[ ...ampak glede na to, da mu ga dajem že 2 leti pa pol...bom pomoje kar nadaljeval...zaenkrat ni bilo nič narobe...pomoje ni nič hudga, ker je tako majhna 'doza' da... kaj pa vem  :P

Tjas a imate tudi kakšnega samčka vmes? :))

Lp


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1220 : 12 Marec 2009, 08:03:12
Glede rio mare... na sol nisem niti pomislil  :-[ ...ampak glede na to, da mu ga dajem že 2 leti pa pol...bom pomoje kar nadaljeval...zaenkrat ni bilo nič narobe...pomoje ni nič hudga, ker je tako majhna 'doza' da... kaj pa vem  :P

Jaz ti svetujem raje sardele, ima riomare res veliko soli.  ;) Še boljše je pa če kupiš nuture diet lososa.  ;)

Tjas a imate tudi kakšnega samčka vmes? :))

Se najde tudi kakšen samček. Ampak so vsi samci, ki gredo na sprehod zelo prijazni in nimamo težav z njimi.  ;)
Če pa te motijo samčki se lahko tudi zmenimo, da jih tisti sprehod ne bo.  ;) :)



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 13 Marec 2009, 16:06:08
No jest se tudi pridružujem, če je kdo za kakšen sprehod klele v okolici broda (nimam še izpita, čeprav bi ga že lohka mel :P).



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1222 : 16 Marec 2009, 07:57:05
No jest se tudi pridružujem, če je kdo za kakšen sprehod klele v okolici broda (nimam še izpita, čeprav bi ga že lohka mel :P).

Se bomo zmenili, pa bomo mi prišli v vaše konce.  ;) :)



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1223 : 16 Marec 2009, 11:15:59
Za sprehod v taki pasji družbi bi se pa tudi mi pofočkali  ;)

uh, če bi ratal.... mašina bi užival



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1224 : 16 Marec 2009, 12:03:50
Za sprehod v taki pasji družbi bi se pa tudi mi pofočkali  ;)

uh, če bi ratal.... mašina bi užival



zakaj pa ne bi ratalo?  ::) Nam vedno rata, če je volja,.... ;) :)



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1225 : 16 Marec 2009, 16:59:51
No vi povejte kdaj, da razlaufam mal tole Bubo k čene bo še sončarco fasala :D



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1226 : 17 Marec 2009, 08:19:26
Mi smo za

A bi nam uspel se dobit kje že to soboto???  Al nedeljo???

Meni bi edin pasalo, da okvirno vem in nam dan rezerviram za ta namen.... potem se pa lohk pogovarjamo o lokaciji.... ni kakih posebnih omejitev

Uf, Uf, sej pravm.... prelepo bi bilo......

.... pa še vreme.....

A upanje - živi!!! ;D


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1227 : 17 Marec 2009, 08:23:41
Super, me veseli da ste za.  :o ;)

En predlog imam, v soboto v Škofji Loki dopoldne?   ::)

Če vam lokacija ne ustreza, povejte pa se bomo zmenili za drugu. Drugače je pa meni v škofji loki všeč to, da ne srečaš veliko psov in imaš travnike in gozd zase. Čisto drugi svet kot v Ljubljani.  ;) :)

Na dan s predlogi.  8)



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1228 : 17 Marec 2009, 09:40:54
Super - velja

edin.... dopoldne....upam, da to velja: ne pred  10.uro ;D ;D

Še lokacijo prosim javi (mislim,  jaz nimam pojma o tistem koncu in moram pot dobr naštudirat - iz LJ) in se vidimo :o





tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1229 : 17 Marec 2009, 11:38:55
Če greš iz Lj, lahko štartava skupaj.  :o ;)
Štart iz Lj, okoli 10?  ::)