Šarpej [Shar Pei]

Ch · 464389

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1260 : 07 April 2009, 11:13:52
Pa saj, nerodovniški psi so tudi po 400€ in nespametni ljudje, ki nimajo pojma kaj s tem podpirajo in delajo škodo, radi prišparajo pri nakupu. Potem pa jim postane preveč, ko je treba veterinarju zarad 101 stvari vozit. Kupujejo živali kot plišaste igrače >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1261 : 07 April 2009, 13:06:00
Tjas, glede tvojih fotk pa: Čestitke za vaše pesjane, da se tako super razumejo...vsa čast :D ...super so!

Hvala Tai  :) ;D



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1262 : 15 April 2009, 18:45:54
pozdravljeni!
kako ste kaj?nekaj novih fotk nasega terrya ;D






MR.G

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1263 : 15 April 2009, 20:44:31
The great one lep je tale tvoj bučko.... :-*



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1264 : 16 April 2009, 20:36:23
Lep je! Koliko je star?

Najbolj mi je padla v oči super dlaka :D


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1265 : 16 April 2009, 21:19:49
hvala! ;D
Zdaj je star skoraj 14 mesecev. Dlako ma trenutno res zelo lepo!smo pa meli decembra in januarja problem z demodexom ampak smo ga uspesno pozdravli in upam da se vec ne ponovi.



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1266 : 16 April 2009, 22:16:15
Ojla!

Joj kok je lep Terry!


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1267 : 17 April 2009, 14:58:46
Imam se eno vprasanje.... pri terryu opazam da zdaj ze kak teden kr naenkrat zacne hitro dihat in drzi jezik ven iz gobcka... tak kot, da bi pred tem fuul tekal ali pa bi na dolgem sprehodu. Najprej sem mislila, da mu je pac vroce, ker smo res meli grozno vrocino tukaj, ampak vceraj pa danes pa se je kr fajn ohladilo on pa se vedno to pocne :-\ Zdaj lezi tukaj zraven mene in spet tak diha :'( Drugace je normalno aktiven, normalno je in pije cisto nic se ni spremenilo le to dihanje. Vroce mu zagotovo ni. Ma kdo kaksne izskusnje glede tega ali je najbolje da ga odpeljem do veterinarja?



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1268 : 18 April 2009, 23:04:33
Moja Buba je tudi dones sopihala, ko je mene skoraj, da zeblo. Samo je pol hitro nehala, ko sem ji reku nej neha glumit  :P :P

Je pa oči danes spoznal še eno pejko staro 2 leti na tekmi in je reku, da je res luštna pa še kopalka za povrh vsega. Tako, da če ste iz tega konca (Vižmarje-Brod) povejte gremo na en skupen sprehod :) Da se ta naša mal zgon :D

Aja naša Buba gre v torek ponovno na operacijo (spet samo šivanje pomoje) oči v Lesce, ker je spet začela napol mižat in se zaletavat v stvari tako, da držite pesti.

No in še ena od prejšnega tedna iz Šmarne gore ...



PS: Terry je res lepotec ja :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1269 : 19 April 2009, 11:17:18
Eno je prehod na visoke temperature, ampak mislim da zdaj še res ni bilo takih. Lahko pa je problem s srcem. Če vas skrbi, če je bilo prejšno pomlad drugače, pa pojdite veterinarju.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1270 : 19 April 2009, 14:52:39
ne zivimo v sloveniji in smo meli ze 30 stopinj in vec tak da mogoce pa je to krivo, bomo pa vseeno sli do veterinarja da bomo mirni.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1271 : 19 April 2009, 19:06:03
D3lux3: Samo dobronameren nasvet... kar se tiče oči, ti toplo priporočam veterinarsko kliniko v Topolščici, g. Matko.
Ti govorim iz lastnih izkušenj in vem, da če bi bilo kar koli z očmi Taia, nebi pomislil na koga drugega, kot nanj :)

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1272 : 19 April 2009, 19:22:41
tai tudi jaz sem slisala same pohvale o dr. Matku, ampak nam zal ni uspesno pozdravil oci!smo bli tam 6x na sivanju pa 1x na operaciji in se kr ni blo dobro :-\ in sem bla res jezna pa sem sla v mb na pobrezje k enem veterinarju ki je naredo manjso operaciji in koncno mamo mir z ocmi ze od januarja in srcno upam da bo tako tudi ostalo, ker so res revezi nekateri s temi ockami no :-\



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1273 : 19 April 2009, 19:41:18
Mi smo tudi bili na pregledu pri g. Matku v Topolščici ampak so nam tam priporočal Čopovo v Lescah, ker je bilo manj za čakat in vse skupaj je bilo precej urgentno. Kaj bodo v torek nardil z očmi ne vem samo mam občutek, da bo spet šivana. The great one kašno operacijo je pa naredu ? Ker po slikah sodeč ma zelo lepe učke.



*Pea*

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #1274 : 19 April 2009, 22:19:48
Mi smo bili pa danes na pasji razstavi v MB kjer je bilo kar nekaj krasnih šarpejčkov  :)

Tud meni so priporočil za oči dr. Čopovo v Lescah in sem bila zelo zadovoljna, vendar tudi čez dr. Matkota ne morem reči besede, saj sem bila tudi tam zelo zadovoljna. :)

Lp


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1275 : 20 April 2009, 14:41:52
ja zdaj pa terry super oci!ce ma kaksen dan rdece al pa kaj mu pa samo malo kremice oleovit stisnem v oko. kaj buba se ni mela nikoli prav operacije ne oceh?vedno samo sivi?terryu so vrezali vstran malo veke (al nad vekami ne vem tocno).... dr. matko je sicer rekel, da se to ne dela. ampak 3 drugi veterinarji pa so mi rekli da se to lahko naredi. In ker smo meli res ogromne tezave z ocmi smo se odlocili za ta poseg.



D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1276 : 21 April 2009, 20:51:24
Buba je bila do sedaj samo enkrat na šivanju ... Je bilo takrat dosti govora o operaciji ampak je rekla, da zaenkrat to še ne bomo delali.

No danes smo bili tam oz. sta bila starša, ker jest sem bil pa pri drugem mučeniku (beri zobar :)) in je buba dobila umetne solze, antibiotik in še neke kapljice za oči. Je rekla, da ji je potrebno na prvem mestu oči pozdravit šele nato gre na operacijo, če gre. Smo pa zelo hitro opazil razliko, da se ne matra toliko in, da je le malo privzdignila tiste njene vekice :)

Je pa danes mula spet pobruhala cel avto in sedaj se to že kar redno dogaja, da gospodična na poti malo bruha. Mogoče kakšni predlogi ? Vedno se pelje zadaj na zadnjih sedežih (no za krajše jo dam jaz spredaj med noge ...), mogoče bi bilo bolje, da jo damo v prtljažnik ali pa, da pač kupimo box za prevažanje ? Imamo pa opel astro ...



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1277 : 22 April 2009, 09:07:29
d3lux3 a sele enkrat je bila na sivanju?no pol pa ni tak hudo. nas terry je bil 5x al 6x plus operacija spodnje veke in nato se zgornje. lepo dajajte kapljice pa antibiotik da cimprej pozdravite ocke.
d3lux3 mi vozimo nasega terrya v prtlaznjiku. imamo pa caravana, ampak ko sem pa jaz sama v sloveniji se pa vozim s cliotom in je terry prav tako v prtljazniku. samo polico je treba ven dat pa mrezo mam. kaj ji date hrano preden gre v avto?kr tisti dan ko se bo vozila nekam dalje naj ne je nic. naj dobi hrano sele ko pridete domov. pa mislim, da lahko dobis kazen ce vozis psa na zadnjih sedezih pa se varno ni :-\ no pa kake slikice se daj njene gor ;D



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1278 : 22 April 2009, 09:08:08
D3lux3:

Kar se bruhanja tiče...a daste mogoče Bubi za jest preden greste na pot? Kajti poln želodec je lahko vzrok za bruhanje...
Za prevoz je box sigurno dobra rešitev. Če je doma tudi navajena na box, se bo tudi v autu z njim sprijaznila in bila pri miru, oz. počivala, kakor doma. Dobra stran boxa je pa še varnost...če imaš psa za sabo v autu, gdaj fajn zabremzaš in dobiš psa v armaturno...kuža se lahko ustraši, poškoduje, poškoduje tebe...tako da...box je kar super :)

Lp, Andraž


D3lux3

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1279 : 22 April 2009, 21:38:56
Nikoli se ne vozi s polnim želodcem vedno na tešče  ... Torej če gre zjutraj je zadnji obrok vedno dobila prejšni dan ob 17:00 in umes dvakrat kaka ponavadi.

Sem tudi jaz predlagal, da bi jo peljal v prtljažniku ampak ne vem zakaj me nista poslušala (pač starši :)), mami pravi, da jo je strah, da bi zabremzala in bi zletela, ampak to bo v vsakem primeru tudi, če je na zadnjih sedežih kljub temu, da jo nekdo drži. No bomo naslednič probali dat v prtljažnik pa bomo vidl kako se bo odneslo. Če ne pa box, ker doma punca spi lepo vsak dan v kletki ampak je skos odprta samo tudi z zaprto nima problemov :)

The_great_one slike pa v kratkem, da nardim spet en fotoshooting.

PS: Buba je dones kot prerojena, kot da smo ji nove oči namontiral :) Tako, da tole res pomaga :)




tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1280 : 29 April 2009, 10:30:34
Mi smo se spet potepali, vendar tokrat smo bili na morju!  8) ;D





















Lp  ;)



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1281 : 30 April 2009, 13:10:47
Oj!

Kake dobre fotke, sem jih kar trikrat pogledala. SUPER SO!!! Kje pa ste bli na morju, ker mi je tale plac glede na slike nekam poznan?

Lp


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1282 : 30 April 2009, 13:29:34
Oj!

Kake dobre fotke, sem jih kar trikrat pogledala. SUPER SO!!! Kje pa ste bli na morju, ker mi je tale plac glede na slike nekam poznan?

Lp


Hvala.  :)
Bili smo na Krku. ;)



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1283 : 30 April 2009, 17:01:05
super fotke!!!to pa je uzivancija prava!! :o



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1284 : 01 Maj 2009, 15:32:13
Hvala.  :)
Bili smo na Krku. ;)

Se mi je zdelo, pa mislim, da hodimo na isti plac! Je to okilica Punata?
 Sam fotke so pa res enkratne!


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1285 : 04 Maj 2009, 07:24:27
super fotke!!!to pa je uzivancija prava!! :o
Hvala.  :)

Se mi je zdelo, pa mislim, da hodimo na isti plac! Je to okilica Punata?
 Sam fotke so pa res enkratne!


To je v kampu Ježevac.  ;) Če se pa tudi vi tam sprehajata, bo pa to sploh uživancija za Peo, se bomo kdaj dobili.  ;) :)



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1286 : 05 Maj 2009, 22:03:26
No plac ni isti, ampak smo pa tudi mi v bližini. Samo še nismo dol!


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1287 : 22 Maj 2009, 15:25:05
Zdravo!

Kako ste kaj v teh 'prevročih' dnevih?  8) ...kužki kaj trpijo v vročini?

Pri nas ga ni lepšega kot hladen parket, jezik ven in vse 4 od sebe :)

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1288 : 22 Maj 2009, 19:09:49
pozdravljeni!
pri nas imamo ze od aprila povprecno 30 stopinj... zdaj zadnje tedne pa celo 35 in vec tak da je tudi nas terko najraje v stanovanju na hladnem, na sprehode pa hodimo samo zjutraj in zvecer. Drugace pa je nas lump super ;D



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1289 : 22 Maj 2009, 19:32:09
tjas, super slike :o

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.