Šarpej [Shar Pei]

Ch · 460274

Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
: 26 Maj 2006, 08:58:21
Tadam!  ;D
Po letih priprav smo končno tako daleč- v roku enega leta naj bi v najin dom prišla mala šarpejka. In kako so izgledale priprave?
Prvo se je bilo v pasmo seveda potrebno zaljubiti. Nekako na drugi ali tretji pogled/ pregled.
Dostojanstvo in samostojnost v nagubanem paketu... in tako sva s fantom približno 2 leti brala o pasmi, obiskovala razstave in čohljala male gubice.  8) Vmes sva se nekajkrat (skoraj) prestrašila, ko so nama (nelastniki šarpejev) recitirali o ''nenehnih alergijah, nepripravljenosti za učenje/''trdoti'', ''slepoti''  >:( (!)...'', ampak sva bila z vsakim stikom z nagubanci bolj zasvojena.
Tako sva končno razdelala, kaj sva pripravljena psički ponuditi in kaj pričakujeva od vzrediteljev in staršev legla. Psa ne iščeva ne za razstave in ne za na kavč temveč za skupno življenje nasploh, ki je sestavljeno predvsem iz potepov- malo v naravo, malo na avtocesto  ::).
Z nekaterimi (priznanimi) vzreditelji sva že navezala stik, zdaj pa sledijo obiski. Čimprej, upam.
Je med pesjanarji kakšen lastnik ali vsaj ljubitelj pasme?
Čakaje na debato...lp.



quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 26 Maj 2006, 10:10:17
Končno nekdo, ki je odprl to temo. Tudi meni so všeč te gubice. Izkušenj s to pasmo nimam, prebiram pa veliko o njej.
Zanima me ali je pasma gensko res tako slaba kot pisejo v tem članku: http://www.sekcija.shar-pei.si/clanek_delo.htm



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2 : 26 Maj 2006, 14:16:24
Še ena ljubiteljica teh nagubančkov ;), čeprav ga nimam, upam da v vajin dom kmalu pride ene biba z gubicami da nam s slikicami postrežete ;D

Citiraj
Zanima me ali je pasma gensko res tako slaba kot pisejo v tem članku: http://www.sekcija.shar-pei.si/clanek_delo.htm

Glede na prebrano mislim da je mišljeno za vse pasme ne samo za Šarpeje.


quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 26 Maj 2006, 14:27:42
Ja mišljeno je za pasme nasplošno.
Zanima pa me Ch sedaj ko si se v pasmo res poglobila in pripravila na to, da jo boš imela, koliko je potem resnice da se koža mes gubami kar naprej vnema? Ali res vsakemu šarpejčku ko se skoti naredijo šiv pri očesu? Ali je veliko sorodstvenih paritev?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 26 Maj 2006, 17:20:55
Meni je bila pasma simpatična, dokler je nisem imela priložnost spoznati v pasji šoli. Vsi po vrsti so bili že kot mladiči obupno agresivni, večina do psov, nekateri pa tudi do ljudi. Nisem mogla verjeti, da 8 tednov stara kepa lahko hladnokrvno narenči vsakega tujca in se potem vanj tudi zažene. Prav vsi ti psi se s starostjo niso spremenili, zato je pasma pri meni izgubila popolnoma vse simpatije.


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 27 Maj 2006, 08:50:20
Khmmm jaz sem tudi v pasji šoli imela priliko spoznati enega šarpeja. Star je bil tam caa. 7 mesecev. Ves čas je renčal. Samo takrat sem mislila, da je tako vzgojen. Sedaj pa berem Urškin post in vidim, da je to takšna pasma. Res neprijetno. Škoda pa tako lušni psi.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 27 Maj 2006, 12:26:02
Meni je bila ta pasma všeč dokler je nisem spoznala. Že kot 3 mesečni mladič se je zapodil v Rondota in renčal nanj lastniki so rekli, da je to le zgolj igra, čeprav to niti slučajno ni bilo podobno igri. ta pes še zdaj vse kar zna narediti je to, da renči v vsako stvar ki jo zagleda in bog ne daj da ga vidiš spuščenega. hvala bogu ga imajo lastniki skos pripetega. drugače je pa že vse svoje življenje na zdravilih, ker ima miljon in en problem z kožo. ta drugi primer je pa doma v naši bližini in ima prav tako probleme z kožo in agresiven je tudi tako, da  :o. jaz se ga bojim in skrbno izogibam, ker samo renči non stop. drugače sta oba radovniška in nevem kakšnih staršev ampak nekaj malenkosti jim niso povedali ::) >:( :-\

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #7 : 27 Maj 2006, 13:43:21
tudi mi imamo v "malo šoli" 3 šarpeje in eden izmed njih stalno renči,kaže zobe,ko se mu kakšen drug pes približa ponori tudi če se mu človek približa ponori ... :o

Lp



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 27 Maj 2006, 18:12:35
Ježeš, potem imam jaz srečo, da poznam same vsaj solidno socializirane pse, ali ve nesrečo, da vaši ''znanci'' nonstop renčijo na vas? Dozdaj me še noben pej, in spoznala sem jih kar precej, ni bog ne daj, niti napadel, niti ''ozmerjal.''
Samec, ki je meni najbližje in ki ga videvam vsak dan/ star 8 mesecev, je prava maza (jap, obvezno se poljubčkava  ::) ), pa tudi s sosedovo psičko sta prijatelja. Aja, niti ni na nobenih doživljenjskih zdravilih.  :(
Se strinjam, da niso najbolj ''v naročje skakajoča pasma'' na svetu, ampak meni je to pri njih všeč. Da so ''obupno agresivni'' in ''hladnokrvno narenčijo vsakega tujca'' pa je, z vsem spoštovanjem Urška, natolcevanje in grobo posploševanje pasme.
Quantum, tisti šivi pri očkah, so pri določenem odstotku mladičev še vedno potrebni. Kar pa se tiče sorodstvenih paritev in genski raznovrstnosti: leta 1978 je bil Sharpei v knjigi rekordov omenjan kot najredkejša pasma na svetu (ob reševalni akciji iz Kitajske v ZDA). Ko so kasneje v Ameriki postali nekakšen statusni simbol, ''japijevski modni dodatek'' se je dejansko dogajalo precej nekontroliranega parjenja. ipd.
Dejstvo pa je, da dobri vzreditelji pasme težijo k eliminiranju zdravstvenih (in morebitnih karakternih) težav.
Res je, šarpej ni pasma za vsakogar, hvala bogu. Zadnje kar potrebuje je štepanje za ograjami (ki se ponekod seveda vseeno dogaja). Ne kupuje se po izgledu temveč po srcu! Vseeno pa se mi ne zdi pošteno, da se ji dela tako nepoštena in neresnična negativna antireklama.  :-\

Pozabila, kakšen lastnik gubice na Pesjanarju ? ;) 



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 27 Maj 2006, 20:24:31
Jaz sem v Lendavi srečala dva šarpeja in ju tudi premučkala. Totalne maze, najraje bi šla kar z mano, samo da bi ju čohala. Lani v Trbovljah smo se mirno s 5x večjimi psi sprehajalai mimo dveh gubic in onadva bi se igrala. Nobeden izmed njih ni imel problemov s kožo. Kasneje sem srečala še enega, ki je prav tako zelo prijeten vendar ime hude probleme s kožo in je takorekoč brez dlake (bil ko sem ga videla - stikov nismo obdržali) Na vzrejnem predlani pa je bil enden zdrav, ampak ne najprijaznejši (ni maral samcev psičke in ljudje ni panike). Tako da moj procent "normalnih" šarpejev je kar dober  ;) Verjamem pa, da mladiči psihično nestabilnih staršev ne morejo biti lih nevem kaj prijazni, prav tako ne psi v nepravih rokah.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 27 Maj 2006, 21:32:19
pri teh dveh primerih, ki jih jaz poznam je predvsem problem, da so v popolnoma nepravih rokah. in da je pri vsem pes glavni vse povsod. pri enem je prišlo do alergije zato, ker so mu futrali tako hrano, da je bil že tako ves brez dlake ampak je bila njim všeč zato so jo futrali še naprej. ::) >:(

drugače si pa želim spoznat enega šarpeja, da premečkam iste gubice ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 27 Maj 2006, 22:35:41
Da so ''obupno agresivni'' in ''hladnokrvno narenčijo vsakega tujca'' pa je, z vsem spoštovanjem Urška, natolcevanje in grobo posploševanje pasme.

Ne Ch, nobeno natolcevanje in nobeno posploševanje. "Samo" moje izkušnje. Glede na ostale pisoče v tej temi imam kar realne izkušnje. In ne, pasme ne bi priporočila nikomur, še najmanj pa začetnikom.

Da svoje izkušnje malo zaokrožim... Tile šarpeji so bili najbolj agresivna in neobvladljiva pasja bitja, kar sem jih kdajkoli imela priložnost spoznati. Jim nobena od ostalih pasem niti blizu ne pride. Hvala bogu, da niso večji ali težji, ker so ravno na meji obvladljivosti. Pa upam, da bo ta podatek kaj povedal vsaj tistim, ki se jim približno sanja, koliko različnih psov tedensko doživljam.


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 28 Maj 2006, 13:22:33
Jap, dopuščam možnost, da imaš takšne izkušnje, Urška. Jaz jih nimam in ja, tudi jaz tedensko ''doživim'' precej precej  različnih pasem psov.
Je pa res izredno pomembno, v kakšne roke pride šarpej. Popuščati mu na vsakem koraku ali druga skrajnost- pristop s prisilo- sta velik NE. Potrebuje doslednost, potrpežljivost, občutek pripadnosti...
Glede začetništva je pa tako- jaz nikakor nisem začetnica, kar se tiče vzgoje in življenja s psi, bom pa pripravnica, kar se tiče te pasme. In tega dneva se prekleto veselim. Pasmo priporočam tistim, ki si dajo priložnost in jo spoznajo (seveda pa morata temperament pasme in temperament lastnika ''pasati skupaj.'')
Lp!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 30 Maj 2006, 12:28:19
Jaz poznam eno črno Shar-pei-ko ki je dokaj prijazna punca, glede na to, kaj vse sem že videla. Ni ravno psička, ki bi se pustila mečkati ampak z drugimi psi nima problemov, dokler ne želijo skakati po njej ali preveč rinejo med zadnje noge. Je tudi skoraj vedno spuščena in mene osebno ne moti, ker se psom in ljudem povečini izogiba.

Smo pa tudi mi imeli v šoli Shar-pei-a, ki je bil grozen. On je bil že pri ISP-A mi pa v mali šoli. Zaganjal se je v mladiče v mali šoli v samce in samice po ISP-A programu. Sicer se je potem v šoli vse skupaj počasi malo izboljšalo, zaganjanje ni bilo več tako grozno bilo pa je renčanje.

Če se mene vpraša ni pes, ki bi bil primeren za začetnika.  :-\


Ch preberi tole: Pravila bodi pozorna na drugo točko!

Lp nina




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 20 Junij 2006, 22:40:48
Živijo!

Imam 10 tednov starega Shar peja z imenom Tai.

Po mojih izkušnjah z njimi, se kar 'razumejo' s psi. Kar se pa ljudi tiče - sprejmejo jih na svoj način. To ni pes, za katerega
lahko pričakuješ, da bo pritekel h tebi in te 'prelizal' do onemoglosti. Do znancev so zelo zelo prjazni, do tujcev morajo
pa oni narediti prvi korak... lepo in počasi :)

Upam, da je še gdo na forumu, ki ima to prečudovito pasmo doma!

Lep pozdrav!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #15 : 20 Junij 2006, 23:44:24
Da še jaz delim svoje izkušnje ...

Pri nas doma je bila tudi mami čisto navdušena nad pasmo, je bila že tik pred tem da bi si kupila eno od gubic, vendar jo na srečo ni. Na srečo zato, ker se niti slučajno ni dovolj poglobila v pasmo in tudi karakterno ne verjamem da je dovolj močna da bi zmogla doslednost in vztrajnost ki jo potrebujejo Pejčki. Dejstvo je da so Shar-Pei-ji zelo unikatna pasma, ki zahteva tudi unikatnega lastnika, so zelo prilagodljivi in izredno navezani na svojo družino, po drugi strani pa zelo trmasti in zahtevni za vsakega vodnika. Zaradi vsega tega so v napačnih rokah lahko zelo nevarni psi, saj so zelo občutljivi.

Na žalost sem tudi jaz že imel negativne izkušnje z njimi, na srečo pa tudi par pozitivnih ... mogoče bi se stanje izboljšalo če bi vzreditelji posvetili več časa komu psa pravzaprav prodajajo, kar pa vemo da večino vzrediteljev bolj malo zanima  :-\

Za konec bi povzel še besede enega od mojih profesorjev, ki ima bogate izkušnje v psihologiji: "Stereotipi so čisti konstrukt civilizacije - v resnici stereotipi ne obstajajo"

Lp, Črt

+1



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 25 Junij 2006, 22:50:05
Tudi jaz imam shar peia in nimam nikakršnih slabih izkušenj z njim, niti zdravstvenih težav, niti ni popadljiv, niti ni nevaren. Moje mnenje je, kakršen lastnik, takšen pes in kakršna je vzgoja, takšen je odziv. Žal si ljudje prepogosto kupijo psa s slike, reklame, ali zato ker ga ima prijatelj, ali zato, ker stoji v garaži BMW. Shar pei je pasma, ki je zelo atraktivna, predvsem mladič. A iz tega nežnega zgubančka lahko zraste težko krotljiva mrcina, če pes ni primerno vzgojen in socializiran. Žal shar pei ni primeren za šolanje, kajti njegova trma je močnejša od ubogljivosti in podrejenosti. A z veliko potrpljenja in pravilne vzgoje se da marsikaj narediti. Tudi moj ne mara drugih psov in mislim, da se večina samcev med seboj ne ljubi ravno najbolje. Tudi na to ne smemo pozabiti, da shar pei spada v skupino FCI II - molosoidov, kamor spada večina borbenih psov in tudi shar pei je nekoč bil borbeni pes. In vsak bodoči lastnik shar pei, bi si moral marsikaj prebrati, veliko kontaktirati z ostalimi lastniki in se mnogo naučiti, da bi si lahko v dom pripeljal psička, ki mu ne bo povzročal težav. Čeprav tudi za ostale pasme, ni kaj dosti drugače in vsak, ki si omisli psa, naj se resnično prepriča ali je to, kar si želi, točno ta pes, da si kasneje ne bo premislil in svojega ljubljenčka oddal nekomu, samo zato, da se ga reši.

+1



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 26 Junij 2006, 08:28:19
Zdravo soli!

S tvojim postom se strinjam!
Tudi sam sem že imel Shar peja in se res ni zastopil z drugimi psi. verjetno ker je bil v času od 4 mesecev pa do 7, 8 mesecev 3 napaden iz strani drugih psov. In s tem je pridobil zelo slabe izkušnje.
Koliko je pa star, stara tvoj nagubanček ;) pa od katere psarne je - (če ni skriunost) :)

Slikica bi bila dobrodošla :D

Lp Andraž


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 26 Junij 2006, 09:06:11
Andraž, moj pesko je star eno leto in tudi srečala sva se že. Reklame za psarno na internetu pa ne bi delala.
Tudi jaz sem mnenja, da popadljivost je ponavadi slaba izkušnja, kajti to sem sama pred nedavnim s svojim psom doživela. Namreč šla sva na večerni sprehod in tako kot vedno je bil pes privezan na flexi. Srečala sva starejšo gospo z odvezanim labradorcem. Pes je v trenutku napadel mojega, ženska ga ni obvladovala niti malo. K sreči se je moj postavil v bran in se tudi on stepel. Če se ne bi postavil in bi pokazal strah, bi jih verjetno precej skupil.  Žensko sem pošteno nazijala, da mora biti pripet, popadljiv pes z nagobčnikom, ji zagrozila naslednjič s policijo,... a na koncu po vsem prepiru mi ženska reče, da bo ona mene prijavila, ker imam sploh tako pasmo. Si lahko predstavljate, ženska nima pojma, kakšno pasmo imam. Kajti po tistih napadih z bulmastifi marsikdo, ki ni poznavalec psov meni, da je to mladi mastif in verjetno si je tudi ta ženska kaj takega mislila.
Po tem dogodku moj pes renči na vsakega črnega labradorca. In kaj boste sedaj rekli, saj labradorec je ja miroljuben družinski kuža, nepopadljiv... Ni res, vsak pes, ki ni primerno vzgojen je lahko potencialna zverina, nevarna ljudem in ostalim živalim.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 26 Junij 2006, 10:42:57
Aha! Zdi se mi da vem gdo si  ;)

S takšnim primerom o teh bullmastifih sem se pa tudi jaz srečal...ooo lej ga ta je pa un...bullmastif..jah seveda:)
Res je ja...po mestu pes nima kaj početi odvezan...tudi meni se je zgodilo, da je bil pes odvezan, moj pa na flexiju, pa sm mu/ji reku da naj ga da na povodec in kaj dobim nazaj? Neee naš ne bo nič naredil tvoj je pa itak še mladič in mu ne bo nič! Sem videl pri prejšnjem psu kako nič ne naredijo odvezani psi mladičku...ah..to se bo tako ali tako še vedno dogajalo. Psi bodo tekali odvezani gor in dol...lastniki bodo pa tebe nadrli kakšnega psa imaš pa čeprav je na povodcu  >:(

Lp


*brinchy*

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 20 Avgust 2006, 21:47:12
ja poznamo take primere... na žalost, tut taki morajo obstajat, drugače bi bilo prelepo in dolgočasno ane?

hehe...kok je Tai cortkan! js sm tut najprej hotla šarpeja met, sam pol se doma nekak nismo mogl zmenit... no ja mam pa bordija zato(tok bolš za mene ;D).

ta pasma mi je ful všeč že tko za pogledat, pa tut tko kerakterno somi ful uredu. edino kar se mi zdi zaskrbljujoče, je kože. enkrat sem se v šoli pogovarjala z mojo učiteljico fizike o psih k je mela tut zlatega prinašalca, pa mi je rekla, da je mela njena soseda tri šarpeje doma, z rodovnikom in vse pa razstavljala jih je, pol je mogla dat pa vse tri uspavat zato ker so imeli kožnega raka. pa je lepo za njih skrbela... zdej pa nevem, a je to prirojeno, ali se to sčasoma pojavi in kako to preprečiš...

pa še to, ti ki imaš Tai-ja, a ga je težko negovat? mislm to zrt kože in gub mislim... te pasme ne poznam preveč dobro, ampak bi rda o njih vedela več...

                                                                                                                       lp




irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #21 : 20 Avgust 2006, 22:05:40
Danes sem na tekmi spoznala šarpeja starega 3,5 let. Pesjan je  :o super. Super se je razumel z Rondotom sicer se mu ni podredil ampak ni pustil da ga on podredi tako, da sta bila na isti ravni in sta se bolj ignorirala kot ne, je pa vmes prišlo tudi do skupnega valjanja in igranja ;D. ful sem vesela, da ima Rondo eno dobro izkušnjo s temi gubicami.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 21 Avgust 2006, 21:05:22
Živjo *brinchy*

Kar se Shar-pejev tiče....so čisti psi...glede gub in vsega..ni potrebno preveč komplicirati...največ 'neumnosti' od shar-pejev pride iz ust 'nepoznavalcev' čim en reče (najbolj zahtevna pasma) to velja! Bedarija! Vsak pes ima lahko probleme z dlako in kožo...eni psi so pač temu bolj podvrženi drugi manj...

Kar se pa tiste gospe tiče...vse 3 je mogla uspavati zaradi raka? :/
Nisem poznavalec teh stvari toda da imaš pri treh takšno smolo se mi zdi pa kar čudno...

Hvala za pohvale od Tai-a :)
Na slikci ima 2 meseca....sedaj jih jima že 4...ko gledam slikce ko sem ga pripeljal domov, se kar začudim,
 kako je v 2 mesecih zrasel  :P ;D

Lp!


*brinchy*

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 22 Avgust 2006, 16:32:34
saj sem ti že včeraj povedala, Tai, da tiste gospe ne poznam. tako mi je povedala učiteljica, in ne vem zakaj bi si izmišljevala... so bili pa vsi trije iz istega legla, in je bilo mgoče kaj narobe z leglom...res nebi vedela. in tega si RES nisem izmislila ::).

saj, ko so majhni so najlepši (vsaj meni :-[ ;)) vsi mladički so luštni. amapak tudi ko zrastejo, so zelo ljubki in nekaj posebnega.

upam, da vama bo dobro šlo na razstavi.
                                                                                     pozdravi Tai-ja!   lp



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 22 Avgust 2006, 20:00:37
Vrjamem da se ti ni zlagala :) ....upam da nisem gospe (če je na tem forumu) užalil ali pa kaj podobnega, ker nisem mislil nič slabega..

Soli če slučajno bereš.... ali se slučajno približno spomnis koliko kilogramov je imel tvoj pejko ko je imel 4 mesece?
Moj ne zgleda nič kaj debel ali pa karkoli...(če ne bi mi pomoje že veterinarka kaj rekla) samo zanima me :)

Počohaj lepotca in še veliko uspehov, ker kot vidim jih vama ne manjka :D :o
Lp!


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 28 Avgust 2006, 18:14:03
Kar dolgo že nisem prebirala interneta - veliko dela, pa potem dopust, potem mi je pa še internet "crknil".
Andraž težko ti rečem koliko kg je imel moj peiko pri 4 mes., še danes nisem čisto sigurna, mislim pa, da okoli 24, kar pa je bolj malo. Ne morem in ne morem ga pripraviti, da bi malo več pojedel. Očitno je maneken, bolj človeški kot pasji. Ravno ta njegova premalo mišična masa, dela težave na razstavah, kajti v primerjavi z ostalimi pejkoti je pravi suhec. Upam, da se še ojača, sicer je pa še mlad. Kljub vsem pa sva včeraj zaključila slov. mladinski šampionat ;D




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 29 Avgust 2006, 13:36:02
Živijo Soli!

Najprej čestitke za uspeh v Trbovljah...s Tai-om sva bila ravno v nedeljo pri 'domačih' in so nama povedali ja :D Super!!!

Na specialko sigurno prideta ne?
Mi2 kar vadiva in upam da bo šlo :) Malo karakterja ima po mami - TRMA :D

Lee je pa zelo krasen...manekenko :) očitno mu tudi kg ne manjkajo ko pa vse pobere na razstavah :D
Pa še plavalec?!?! :D
Mi2 bova šla zdaj enkrat na morje...me prav zanima kako ga bo morje zanimalo :D
Kako si svojega pripravila na vodo? :) ali je ravno on eden izmed tistih par odstotkov? :)

Lp tebi in Lee-ju!
Andraž


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #27 : 30 Avgust 2006, 08:10:20
Prvo hvala za čestitke za Trbovlje. Ta vikend gremo še v Pulo, drži pesti. :o
Na specialko sigurno prideva, le če ne pride kaj nenapovedanega vmes  ???
Glede morja pa, zgleda, da je moj pesjan en redkih shar peiov, ki si je upal v vodo. Prvo srečanje z morjem je bilo veliko navdušenje, čofotanje, tekanje,... a mislim, da je bil vzrok bolj veselje, da je končno "fraj", saj sva bila prej celo dopoldne na razstavi (Umag). Naslednje srečanje, teden dni kasneje, je zakorakal v vodo bolj počasi in previdno saj žogica, ki sem mu jo metala, je bila tako zanimiva, da je tudi zaplaval in si potunkal glavo, da je lahko prišel do nje. Res je tudi to, da smo bili na plaži popolnoma sami in ni bilo okoli njega nobenih motečih dejavnikov. Sicer pa na celem dopustu (14 dni) ni stopil niti za milimiter v morje. Nisem ga niti spodbujala, niti silila, kajti vsakokratno tuširanje zaradi slane vode, bi bil zanj šok, zame muka. Saj kopanje je za našega pesjana prava muka, ki jo s težavo prenese.  :'( Na srečo je zelo potrpežljiv in "ubogljiv", tako, da kakšnih večjih scen ne počne. A vseeno. Še sreča, da so naši pejkoti tako čisti psi.  :)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 31 Avgust 2006, 13:01:32
Bom držal pesti obljubim :)

Superca tole z morjem :)
Ko ga tuširam in šamponiram zaenkrat ni nobenih problemov  :o (upam da bo tako tudi ostalo)

Tai ima eno zelo zelo dobro prijateljico Shayo...(psička od punce) in sta skoraj 2x na teden skupaj in ni nobenih problemov...kamor gre shaya gre tai :) ...pomoje bo isto z morjem :):)

Mogoče veš za kakšen kotiček na slovenski obali kjer bi ju imela oba lahko odvezana brez problemov? S tem mislim kakšen tak 'skrit' kotiček kjer ni veliko ljudi in drugih kosmatincev?

Veliko sreče v Puli! Lee bo spet rastural   :P

Papa


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #29 : 31 Avgust 2006, 15:25:46
Ooo, to je pa super, da ima Tai pasjo družbo. Blagor mu.  :)
Na slov. obali boš težko našel kakšen dober prostor, kjer bi lahko imel pesjane brez povodcev. Na plažah, kjer je dostop normalen, je polno ljudi in ga ne moreš odvezati. Drugje je pa dostop skoraj nemogoč oz. je potrebno hoditi prav dolgo po skalah, kar pa za pasje blazinice ni OK. :'(
Drugače je pa na hrv. strani, tam med Zambratijo in Savudrijo, se kar kaj najde. Saj mi ponavadi najdemo. ;D