Hranjenje psa

T in T · 12369

T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
: 30 Maj 2006, 06:48:04
Živjo,

Zanima me s čim hranite svoje pse ter kakšno je razmerje med kuhano hrano in briketi, ter kaj kuhate svojim psom. Naša dobi zjutraj za zajtrk mleko z rižolinom + briketi , za kosilo dobi kakšne kuhane makarone, riž, polento, zmešano skupaj z briketi in pa ta "zračni" riž (če ni kuhanega) za večerjo pa dobi govejo juho skupaj z briketi ali pa prepraženo zelenjavo skupaj z končki mesa pa primešamo brikete, večkrat ji damo tudi skuto noter sadje pa med in brikete.
S čim pa vi hranite svoje pse?

Lp

Toni



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 30 Maj 2006, 07:00:50
Pri nas imamo pa probleme z vso hrano, ki niso briketi. Takoj dobi drisko, tako da smo izključno na briketih. Niti kostke ne sme. Pa smo probali s svežimi in z 2 dni starimi. Pa vseeno. Karkoli dobi pa da ni briket je že driska. Zdej bo to treba še babici dopovedat da nam ne bo celih vrečk kosti naštimavala.  :D



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #2 : 30 Maj 2006, 08:46:07
Zadeva je takšna . Pes recimo raste eno leto ali pa eno in pol, da zraste do svoje višine. Takrat pes potrebuje najboljšo hrano, ki ima vse sestavine. Človeška oz. doma pripravljena hrana ni kvalitetna, in ne vsebuje zadosti vlaknin, mineralov, vitamiov, oglja itd. Zato ti priporočam, da hraniš sa z briketi, ker že vsebujejo vse našteto. Največji problem pri doma pripravljeni hrani je pozimi, saj če imaš psa v boksu, in ga tam hrniš se zna zgoditi, da mu hrana zmrzne, če je ne poje takoj. In tudi če greš na dopust ali v planine bilo kam, je lažje zraven nesti brikete, kot pa da mu sam pripravljaš hrano.
Se pravi Briketi.

LP Dominik

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 30 Maj 2006, 09:18:21
Ajka je večinoma na kuhani hrani, Pax pa je pol brikete, po kuhano, s tem, da brikete včasih zamenjam s skuto ali čim podobnim.

Ko malo berem s čim mešate brikete (splošno na forumu, ne le v tej temi) mi je pa čudno, ker vsi po"redčite" brikete, kljub temu, da so briketi popolna hrana. Ko preberete sestavine briketov vidite, da jin nekako max. 30% sestavljajo beljakovine, od tega jih je večinoma le polovica živalskega izvora. In potem dodate v to še razne kašice, makarone, riž, polento in zelenjavo, na meso jih pa 99% kar pozabi. Ko to sešteješ ugotoviš, da se je delež živalskih beljakovin še bolj drastično zmanjšal.


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #4 : 30 Maj 2006, 09:20:33
Ja točno tako. Pa pravijo da kombinacija briketov in pripravljene hrane da je full redilna. Se strinjam samo doma pripravljeno ali pa samo brikete.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 30 Maj 2006, 09:29:05
No še mi. Oba sta na briketih AG losos, ker so se do sedaj pri prebavi in dlaki vsaj pri Smartu izkazali za najboljše. Ampak samih briketov seveda ne je ::) Torej dodajamo med brikete ribe, Animonda konzerve, piščančje meso, želodčke, govedino,... občasno jajca, kdaj pa kdaj dobita kar cela surova, da se potem malo poigrata z njimi ( ni bilo še nikoli nobenih problemov ::)). Ko ni doma niti mesa niti konzervic samo na olivnem olju popražim pol bučke in mu tisto vmešam med brikete in malo potresem z baziliko.

Če se spravimo kuhat potem gledamo da so obroki dobro sestavljeni torej 1/3:1/3:1/3. Zelenjavo vso možno, izogibamo se le čebuli. Dam pa bučke, korenje, paradižnik, peteršilj, malancane, cvetačo, papriko, ... (kar je v hladilniku pač 8)) zraven vmešam eno jajce, in meso (kakršnokoli od že zgoraj naštetetega) skuhamo riž, makarone, ajdovo kašo,(ali .. ali.. ali) ... ohladimo in postrežemo.
Smart ima full rad rižote. Spet zelenjava, ponavadi mleto meso in riž vse kar v "voku" popražimo malo zalijemo z vodo, da se riž razkuha občasno dodam žlico kisle smetane in se kar trese ob skledi.  :)

Za polastico po tem ko poje dobi skodelico mleka. Se pravi nekako 4dcl mleka dnevno in to komaj čaka pred hladilnikom kdaj bo 8)

Lp nina




Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #6 : 30 Maj 2006, 09:38:17
Sestava jedilnika za našega kužka v 90% procentih temelji na briketih ( Nutro, zdaj pa bova prešaltala na AG), včasih pa mu zraven zmešam:
- malo konzerve ( Belcando)
- riž ( ampak ga ne mara kaj preveč, ponavadi vsak rižek posebej pljuva ven :o)
- makarone
- polento
- rižolino/frutolino
- pusto goveje meso
- približno enkrat na teden surovo jajce
 ... in seveda veliiiko zelenjave ( najraje ima paradižnik in kumare), od sadja pa jabolka in jagode.

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka


BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 30 Maj 2006, 10:02:22
Naši sta na briketih (Belcando) + nekaj zraven, ker suhih briketov nobena ne mara (razen, če sta cel dan zunaj in sta hudoo lačni).
Tole zraven je običajno kos kurjih hrbtov (s čim manj kože, pa kak korenček skuham zraven), pol pa še malo zalijem z vodo, ki ostane od kuhanja. Ponavadi najprej juhico pomlaskata, nato hrbte, na koncu pa še brikete.
Polenta, makaroni ali riž pridejo v poštev samo, če so skuhani v kaki taki mesni juhi in zelo dobro zmešani z mesnim delom obroka.
Seveda dobita tudi vso govedino in večino zelenjave od nedeljske goveje juhe, kosti pa raje čim manj, ker Nome bruha po njih.
Drugače pa ima Nome rada tudi kak kos jabolka, hruške, ananasa ali kakega drugega sadja (enkrat mi je vse olupke manga potegnila iz smeti, ker pokrov ni bil dobro pokrit), Liza je pretežno mesojed. Dobi pa za zajtrk koščke kruha z maslom (ne margarino, take pljune ven).
Če pa nismo doma ali pa ni časa kuhat, jesta brikete + kako Pegiree vrečko ali pa konzervo.
lp


Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #8 : 25 Junij 2006, 13:10:47

Moja ima rada brikete, zato nimam problemov, trenutno jo hranim z briketi hills!
Sicer pa kuhano hrano dobi vsak dan zmešano z briketi!
Obožuje kuhano zelenjavo (cvetačo, brokoli, korenje,...) in to dobi tudi zelo pogosto v normalni količini, saj bi brez nadzora lahko pojedla ves pisker!


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #9 : 25 Junij 2006, 21:07:20
Mi smo večino na briketih so od Arden Grangea,dobi pa še kakšne makarone s tuno ,hrenovke in občasno polento in mleko,pravijo da "domača" hrana ni najbolj primerna za pse ker se jim rade potem žleze zamašijo in nemorejo kakati ,pravijo da je najbolje da jejeo predusem brikete.do omega meseca trikrat na da po osmem pa dvakrat koliko pa odvisno od briketov in teže psa.upam da sem pomagala.


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #10 : 26 Junij 2006, 18:37:06
Hojla! 

S čim pa vi v tej vročini hranite svoje pse? Ali ste jim prilagodili tudi uro kdaj dobi obrok?

lp

Toni



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #11 : 26 Junij 2006, 20:32:57
Jaz svojo psičko hranim ob isti uri kot vedno.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 27 Junij 2006, 01:20:44
Jaz svojima dvema jutranji obrok dam nekaj ur prej,ostala dva pa enako kot vedno.
Je pa Lok začel sam od sebe spuščati kakšen obrok-včasih jutranjega,včesih popoldanskega in včasih večernega,kakor se mu pač zazdi.
Sky bi pa raje se na glavo postavljal,kot pa da bi kakšnega spustil!  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 27 Junij 2006, 07:47:42
Jutranji obrok je ostal ob isti uri, večerni pa je kakšno uro do dve kasneje.

Lp nina



Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #14 : 27 Junij 2006, 09:01:35

moja pa sploh noče jest prej zjutraj, navajena ob določeni uri in ni šans da bo pojedla 1 uro prej zajtrk ::) že gleda me tak, češ sama pojej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #15 : 27 Junij 2006, 09:30:15
Mi smo večino na briketih so od Arden Grangea,dobi pa še kakšne makarone s tuno ,hrenovke in občasno polento in mleko,pravijo da "domača" hrana ni najbolj primerna za pse ker se jim rade potem žleze zamašijo in nemorejo kakati ,pravijo da je najbolje da jejeo predusem brikete.do omega meseca trikrat na da po osmem pa dvakrat koliko pa odvisno od briketov in teže psa.upam da sem pomagala.

Glede na opisano kuhano hrano so briketi res boljša alternativa. Drugače pa je doma pripravljen uravnotežen obrok veliko bolj zdrav od katerihkoli briketov.

Jaz sem čas hranjenja ohranila (zjutraj in zvečer), predvsem pa je Pax trenutno na precej nizki telesni teži in sploh nimam občutka, da bi ga vročina kaj posebej motila.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 27 Junij 2006, 23:00:34
Mi pa sploh nimamo posebnega urnika hranjenja. Vedno dobi obrok zjutraj oz. po jutranjem sprehodu, ki pa variira glede na to, kdaj vstanemo. Potem navadno dobi eno manjšo porcijo za kosilo in še zvečer. Vmes pa še priboljški. Sicer pa Luna tudi ne je nič manj in je njej povsem vseeno kdaj dobi, ker je itak non stop lačna (sej ste itak videli, da je ubožica shirana :P ) Pazim edino na to, da ne je vsaj uro prej preden greva na sprehod ali pa se igrat.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


cookie

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 2
  • Cookie ma vas rad
Odgovori #17 : 10 Julij 2006, 12:25:33
Mislim, da je za zdravo prehranjevanje naših ljubljenčkov ravno tako pomemben red in disciplina, kakor tudi kvalitetna hrana. Je paq res da v tej vročini tudi naš kuža malo manj poje in veliko raje presmrči dan,  zvečer malo poje  in uživa v večernem sprehodu.


+1

mi to znamo


maska

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
  • Mljask, kar obliznil te bom :)
Odgovori #18 : 16 Avgust 2006, 23:29:49
Mene pa tole zanima...do kdaj hranim odija (7 mesecev) z briketi in konzervami za mladiče (puppy). Kar do enega leta? Nekje sem slišala da že prej dajejo psu hrano za odrasle  ??? Ker za mladiče je manj izbire okusov, pa me zanima če je narobe da mu dam knzervo za odrasle (ki jo dobi vsak drugi dan za en obrok) ostalo so pa briketi (pupy še najmanj dva meseca, ker mam še tok briketov) :)
Hill'si sem zasledila samo en okus, Nutro ima dva(no kolikor jaz vem)... za odrasle je pa tudi po pet šest okusov...

Lep pozdravček vsem, Maša in Odi :)


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #19 : 17 Avgust 2006, 10:56:49
Kolikor vem, naj bi se hranilo mladiče s puppy hrano tja do približno enega leta. Moj Oskar je na Eukanubi Dermatosis že od 6.meseca (težave s kožo). Ta hrana (vir: veterinarka) naj bi bila primerna tako za mladiče kot za odrasle pse. V hrano mu običajno še kaj dodam (meso, zelenjava, ribe, jogurt ali skuto...).
Sicer po moje ni tako pomembno, da je hrano za mladiče točno do enega leta, po drugi strani pa odraščajoči razbojnik vseeno rabi malce drugačno razmerje v hrani kot odrasel pes.

In dogs we trust!