Frizbi oprema

Azu · 256128

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #480 : 19 Julij 2008, 18:59:52
Koliko je pa mehak? Ker jawzi so ravno prav mehki, kako je pa s superhero? Ker Ajka ravno ne mara trdih frisbijev. ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #481 : 19 Julij 2008, 19:59:06
Ubistvu popolnoma isto. Samo da je mal drgačen tisti del ki ga ma pri jawzu kakor mal zbrušeno (nevem kako bi to povedala)..tam med robom in kjer ti piše Jawz..je umes kot en prehodek, ki je pri jawzih bol raven, pri superhero pa "stopničkast", kar ti omogoča bolše za metat baje kot pri jawzu. Sicer pa ne vidim razlik, razen tega da so meni barve norolepe pri superhero. (so tiste prozorno florescent)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #482 : 19 Julij 2008, 20:00:22
Meni se zdi pa superhero ful bolj trd. Ginny ga zaenkrat sploh noče lovit, zato sem kupila Jawza.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #483 : 19 Julij 2008, 20:19:56
Tudi meni se zdi superhero trši kot Jawz...oba pa zdržita močne ugrize  :)
in pa superhero je malenkost večji kot Jawz, zato tudi morda lepše leti :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #484 : 20 Julij 2008, 21:58:18
A mogoce kateri izmed telih frizbijev (superhero, hero xtra) plava na vodi? Za jawza vem da ne.. Kaj pa kaksen drug? Ali je boljse, da koncno najdem kaksnega iz blaga?   :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #485 : 20 Julij 2008, 22:00:29
Dogobee. Se dobi tudi pri nas. Midve sva ažl naša zaradi moje nerodnosti pri metih zgubile  ::)  ::) ..tako da sedaj uporabljava platnene, ampak tudi sicer sva v iskanju nazaj dogobeeja, ker je tudi za povsem praktično uporabo (čeprav zgleda kot pokrovček za plastične posode :D) prav ql ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #486 : 20 Julij 2008, 22:14:57
Kje pri nas pa bi se ga dobilo?  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #487 : 21 Julij 2008, 00:10:49
Jaz sem Ajki metala Competition standard v morje, pa se ni potopil. Samo se ga imela narobe obrnjenega.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #488 : 20 Avgust 2008, 11:08:23
Mene pa zanima, kakšen oziroma kateri frizbi bi mi priporočali, glede na to da Tai platnene uniči v roku dveh tednov? Ker se na frizbije pa čisto nič ne spoznam  :-[

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #489 : 20 Avgust 2008, 14:22:23
Vsekakor priporočam kake malo bolj vzdržljive, kot so naprimer Jawz in SuperHero.

lp



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #490 : 03 November 2008, 21:07:21
Kaksen firzbi bi priporocili popolnemu zacetniku? :)

Se opravicujem ce je to vprasanje ze bilo, samo nisem brala za nazaj vse :-[



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #491 : 03 November 2008, 21:17:05
Odvisno od tega, kakega psa imaš in kako ima močen ugriz. Nekateri frizbiji, so zelo občutljivi na premočen ugriz in se kmalu uničijo...npr. competition standard, ampak je pa super za učit se metat-jaz sploh ne znam več lepo metat z Jawzi ampak samo z Comp. standardi- so namreč lažji. Je pa odvisno od človeka do človeka in od psa do psa. aja pa odvisno je, a je mladiček ali odrasel. Tukaj se gre pa bolj za velikost.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #492 : 03 November 2008, 21:20:07
Imam labradorko, ki nima ravno najbolj neznega ugriza. Nima pa tudi nekega unicevalnega ugriza. Se pravi nekaj srednjega ;D




*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #493 : 03 November 2008, 21:23:56
Ojla.
Glede na to da imaš retrieverja je moj nasvet platnen frizbi za začetek. Jaz z zlato prinašalko in Maja z gladkodlakim prinašalcem (lahko sama pove ;)) imamo oz. smo imele super izkušnje s platnenim frizbijem. Dober je za psa na začetku, je dovolj počasen da ga pes lepo ulovi, je mehak in fleksibilen da ga psu uspe ujeti tudi če ni tako natančen in je super za motivacijo (ker je pes največkrat uspešen) in začetno navdušenje nad frizbijem. V trgovini samo poglej da imajo rob z vrvi ne iz plastične cevke..ker tisti razpadejo takoj, tisti z vrvi pa so bolj trpežni ;).
Po nekaj časa začetka in utrjevanja s platnenim pa lahko nadaljuješ s plastičnimi..odvisno od psa :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #494 : 03 November 2008, 21:26:03
Kje pa ga lahko dobim? V kaksnem mr. petu?



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #495 : 03 November 2008, 21:31:27
Amm..jaz sem moje nabavla pri Jakubu in so res superodličnotrpežni (ima samo 1 eno majhno luknjico..pa še to ker sem ga js zapela v eno ograjo  ::)  :-X) )
Sem pa zadnjič ene vidla v zooticu, pa predvidevam da bi se tudi v mr petu dobilo :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #496 : 03 November 2008, 21:34:17
V mr. Petu jih imajo ja (vsaj za Celje vem da jih imajo). Drugače se pa tudi v Zooticu dobijo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #497 : 03 November 2008, 21:38:47
sasha, fino je, da ima platnen frizbi izoblikovan rob, da ga lažje primeš in vržeš  :) če najdeš tak platnen frizbi bo super! ;D


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #498 : 03 November 2008, 22:23:13
sasha; prvi Casperjev frizbi je bil SofFlite.  Mislim, da je bil premera 18 cm in precej mehak.



Po kakih 14 dneh je zgledal kot čips (se vidi na fotki zakaj >:(), tako, da je romal v smeti.
Naslednji frizbiji so bili Jawzi premera 22 cm.



Danes imava v glavnem  Hero Exra in nekaj Jawzov. Je pa težko reči, kateri frizbi kakemu psu ustreza. Čisto odvisno od psa.
Če je kuža za akcijo, po moje to niti ni tako pomembno ::). Vsaj pri Casperju je tako. Njemu je važno samo to, da nekaj leti po zraku, pa če bi bila to tudi kar pokrovka od lonca ;)





*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #499 : 04 November 2008, 06:47:28
Ja glavni problem pri naju je bil to da ni vedla kako ga ulovit in je bila prepočasna. Posledično so vsi frizbiji prej zgrmeli na tla kot je prišla do njih ali pa če je že prišla ga ni ujela prav in je prav tako padel na tla. In igra je po par poslusih postala izredno nezanimiva. Tako da smo  "vegetirali" na + - eni točki kar lep čas dokler nismo aprila prišli do Jakubovih platnenih frizbijev. Takrat se je šele začelo pravo zanimanje za frizbi, začelo ji je biti všeč ker je bla skorej 100% uspešna in pomagalo ji je tudi pri tehniki, saj sedaj (po malo več kot pol leta vaje s platnenimi) precej uspešno lovi tudi plastičen frizbi (superhero v našem primeru).
Se pa strinjam da je najbrš precej  pogojeno s pasmo. Morebiti če se vsega lotiš z malce "netipično" rabiš malce "netipičen" pristop  ;)  :)

Fajn mete ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #500 : 14 November 2008, 11:00:10
a se še kaj frizbiji naročajo? jaz bi spet rabila ene par jawsov in competitionov.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #501 : 14 November 2008, 12:42:27
a se še kaj frizbiji naročajo? jaz bi spet rabila ene par jawsov in competitionov.

Jih imaš na pasji.net ;)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #502 : 14 November 2008, 13:35:32
aha. tnx!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #503 : 16 November 2008, 21:44:46
Za tiste, ki mislite, da je Eurablend tako neunicljiv kot Jawz.. Danes je moji zvau po parih metih uspelo narest luknjo v Eurablenda  ::) ::) Ne vem kako mu je uspelo, ali ga je cudno ujel, ali sem spregledala kaksno hitro grizenje, uglavnem, luknja je  :-\

No, pa da ne bo kdo mislil, da to niso uredu frizbiji. Sploh nimam pripomb, letijo lepo in dovolj pocasi padajo za mojo zvau, vceraj jih je cel dan lovil na tekmi in so se odlicno drzali, pa tudi skoz vadiva s temi, ampak danes pa ne vem kako mu je to uspelo..

Kot sem ze rekla, pac imam doma krokodila, ne psa  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #504 : 17 November 2008, 00:54:47
Ne vem kako mu je uspelo, ali ga je cudno ujel, ali sem spregledala kaksno hitro grizenje, uglavnem, luknja je  :-\

To je naredu zanalašč, ker si ga včeri nama z Lumom posodila  :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #505 : 17 November 2008, 07:25:26
Hehe, iz ljubosumja? Cist mozno  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #506 : 17 November 2008, 08:36:27
Jih imaš na pasji.net ;)

Kje se dobi pa Hero in Eurablend? Na pasji.net jih ni... ???



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 17 November 2008, 09:25:45
Eurablende ima Jakub v svoji trgovini. Super Hero so bili pa na pasji.net, pa jih je zgleda zmanjkalo.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #508 : 17 November 2008, 10:31:42
Večina tekmvalcev uporablja mislim, da hero xtra. Te frisbiji se kupujejo ponavadi pri skupinskih nakupih. Ker je poštnina cenejša. Ali pa gre kdo na kakšno tekmo in jih sproti prinese. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #509 : 17 November 2008, 16:39:43
Eurablende ima Jakub v svoji trgovini. Super Hero so bili pa na pasji.net, pa jih je zgleda zmanjkalo.

Oh, a da kdo link? Sem ga očitno zbrisala  :-[