Frizbi oprema

Azu · 254594

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
: 30 Maj 2006, 17:53:23
Jaz sedaj že dalj časa iščem en zelo kvaliteten frisbe, ki je tudi zelo trpežen.
Do sedaj sem imela že 3. 2 sta bila "človeška" eden pa od Karlija, pa mi je Dora vse 3 v manj kot enem dnevu razgrizla. :-\
Zanima me, če ima kdo doma kak zelo trpežen in dober frisbi, katere znamke je, kje ga je kupil, koliko je stal...

Do sedaj, pa sem na netu našla par dobrih frisbijev, samo jih v naših trgovinah in na razstavah še nisem zasledila.



Nylabone Frisbee


Soft Bite Turbo Disc

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 30 Maj 2006, 19:13:21
Uh,midva z Lokom sva veliiiika oboževalca in iz tega sledi seveda tudi velika porabnika frizbijev različnih proizvajalcev,materialov,barv,struktur.....

No,nobeden ni prav dolgo zdržal,čeprav jih Lok ne uničuje,ker vedno,ko ga ulovi,ga takoj prinese nazaj-seveda pa se poškodujejo že pri lovljenju.

Po naključju pa sem pred časom v GIGA športu naletel na neke extremne frizbije in obroče,ki so res odlični-ob pravilnem metu leti čez celotno nogometno igrišče-je pa tudi precej trpežen.

Ravno danes sem kupil že drugega takšnega.Res pa je,da so malenkost dražji,saj so frizbiji nekaj čez 4 tisočake,obroči pa okoli 3 tisočake.

Sem pa v trgovinah Interšpar zasledil popolnoma enake.

Poskusite,ne bo vam žal!  ;)   :)




Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 21 Avgust 2006, 18:36:52
Pri nas smo tudi že kup frizbijev probali in do sedaj se je najbolj obnesel frizbi Wizzo :) (je cel roza barve)...tudi pri nas so bili drugi uničeni že po 1 dnevu..
Velik stane 1700 sit,majhen pa 1300 sit...

papa


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3 : 21 Avgust 2006, 19:24:01
Midve tudi obožujeva frizbije. Na začetku sva imeli enega katastrofalnega, ki ga je uničila v enem tednu (pa je bila res Veni takrat čisto majhna in ga ni lovila v zraku, ampak ga je pobrala iz tal pa se je uničil). Takega: http://www.trixie.de/images/trixie/3340_g.jpg
Zdaj imava pa podobnega kot na začetku, samo da je iz boljšega material: http://petshop4fish.co.uk/petshop/images/4448.jpg
Pa ga včasih tudi vlečeva (navadno ga gre samo iskat pa prinese nazaj) in navadno ga imam na vsakem sprehodu s sabo pa ga imam že res kar nekaj časa. Mi je pa všeč, ker dolgo leti in Veni ga skoraj vedno ujame v zraku. Sva imele pa tudi neke male zadeve od frizbijev, ki so bila na začetku zanimive, potem pa ne več (se mi zdi, da je bil iz gume ali nekaj podobnega). Je bil pretežak pa prehitro je padel na tla, da bi ga Veni lahko ujela.


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 21 Avgust 2006, 21:09:53
Mi smo imeli obe varianti,kot jih je pokazala 5rca..Prvi frizbi je bil uničen v približno 1 tednu,drugi pa tudi ni zdržal dolgo,pa še letel je malo(tisti z vrvjo)...tako da prisegamo na Wizzo-ta. :D :)

papa


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5 : 22 Avgust 2006, 06:41:09
Mi smo imeli obe varianti,kot jih je pokazala 5rca..Prvi frizbi je bil uničen v približno 1 tednu,drugi pa tudi ni zdržal dolgo,pa še letel je malo(tisti z vrvjo)...tako da prisegamo na Wizzo-ta. :D :)

papa

Midve imava tega navadnega brez vrvice. Sicer že počasi razpada, ampak vseeno je kar dolgo zdržal.  :o


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #6 : 26 November 2006, 16:05:34
Citiraj
PS:  Za vse frisbee fane. Glede na to, da je ponudba frizbijev v SLO bolj bukova, bi se lahko organizirali in kupili profi frizbije iz ebaya. Jaz bom v kratkem naročil Wham-o Eurablend - 10 euro. Zanima me, ali ima kdo iskušnje s tem frizbijem? Sam sem trenutno preiskusil platnene, Dogobie vseh vrst - nestabilni v letu in se hitro uničijo, Wham-o night glow-malo pretrd, drugače odličen. Vse te dobite v "www.talenti.si".

LP Bosquito

Jaz se zelo zanimam za frisbee. Rada bi dobila taksne, ki jih uporabljajo na uradnih tekmah (canine freestyle flying disc), kot so pokazane npr. tukaj:

http://events.purina.com/dogs/events/Videos.aspx?video=5

http://www.events.purina.com/dogs/events/idcwest2005/

ampak ne vem, kakšen mora biti in kje ga lahko naročam.




cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #7 : 26 November 2006, 17:21:29
Melanie Steiner (lastnica meni ene najljubših psarn borderjev - The Narrow Lane) ima spletno trgovino v Nemčiji in ima profi frizbije.

Nedvomno bi se večje količine lahko bolje zmenili - če vas bi bilo nekaj, komot posredujem ta nakup, pa morda izborim še nižjo ceno ;) Pa še poštnina se deli...

Link mi noče prjet na temu forum - tukaj je rubrika s frizbiji... http://www.shop-4-dogs.de/catalog/index.php?cPath=61_78



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 26 November 2006, 18:13:54
če se boste menili za frizbije, bi jaz tudi tri, prosim.
Drugače pa ima te mehke frizbije tudi KONG (in jih prodajajo v Mr. Petu)-

Lp, Ivana


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9 : 26 November 2006, 18:58:18
Naš frizbi se je ravno danes poslovil, Lum pa v  :'(  ;). Tako da smo mi tudi za - tisit prvi (rdeči) iz ceraejevega linka nam je čisto všeč - povemo še koliko, ko bo znana končna cena. LP



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 26 November 2006, 19:22:29
 :o ja, jaz sem tud za frizbi!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11 : 26 November 2006, 19:41:48
No, malo sem se pobrskala po internetu, in nasla to spletno stran:

http://www.skyhoundz.com/discs.html

Cene so zelo razlicne, od $1.34 za tale competition standard po znizani ceni

http://www.skyhoundz.com/cgi-bin/shopper.cgi?preadd=action&key=CSM

do $14.95 za tale:

http://www.skyhoundz.com/cgi-bin/shopper.cgi?preadd=action&key=JZXC

Dokler ne vidim in predvsem probam stvar, zelo tezko recem, kateri je ta pravi zame oz. za Lyro. Zgleda, da se tudi razlikujejo po tem, koliko so trdi oz. mehki (pes, ki grize, rabi bolj trdega, pes s obcutljivo usto pa bolj mehkega...)

Sicer sem ze nestetokrat kupila frizbee iz blaga tukaj v Sloveniji za igranje, ta od Karlie zelo lepo leti, ampak zdaj me gre za to, da bi probala Canine Disc kot tekmovalni sport--zanmima me predvsem Distance Accuracy, Extreme Distance, in Freestyle--opis tukaj, poglej pod "competiition rules":

http://www.skyhoundz.com/index.html

in zato hocem imeti taksen disc, ki so za tekme. Jaz bi narocila najmanj deset, ker npr. za freestyle jih moras imeti vec na kupu.

Ce so cenejsi v Ameriki, posebej ce gre za vecjo stevilo, mogoce se bolj splaca narociti od tam ceprav postnina bo malo vec.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #12 : 26 November 2006, 19:49:27
No, vidim, da dva linka ne delata--v bistvu gre za 1) Competition Standard Disc Stamping Rejects in 2) Jawz X-Comp Disc.

Ivana, ali to bi rabila za velikega ali malega psa? Velikosti so razlicne.

Zoe, hvala za link--grem tja pogledat.



cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #13 : 26 November 2006, 20:19:47
Za te frizbije sem pisal sedaj Melanie, obenem se nam je pa še pojavila možnost da jih soagilitašica, ki se bo ravno naslednji vikend nahajala v Nemčiji prinese - stem se še zmanjša strošek poštnine ;)

Sporočim odgovor isti trenutek, kot ga dobim... Upam samo, da jih ima kaj na zalogi...

Jean - iz amerike plačaš veliko večjo poštnino, 20% DDV in 6.5% carino... Imam izkušnje z nabavo od tam, in niso najboljše (pa še blazno komplicirajo na carini  ::))



bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 November 2006, 20:34:57
Pozdravljeni!

Na spodnjem linku je edini kvaliteten profi frizbi za pse, ki se dobi pri nas (vsaj kar sem našel). Proizvajalec Wham-O, model Dog night glow. Je pa primeren za pse, ki že "obvladajo" lovljenje. Omogoča stabilne lete tudi v vetru ter let v elipsi, da ga pes lažje ujame. Je pa po moje malenkost pretrd za učenje trikov.

Slikce frizbija, kjer se vidijo sledi poškodb:     http://bosquito.moj-album.com/
Bom prilepil kake slikce dotičnega frizbija v akciji.

http://www.talenti.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=117&Itemid=64


Tale frizbi od carae spada v enako kategorijo profi in je odličen, a se mi zdi pretrd za učenje. Za učenje se mi zdijo dobri "NG - Hunde-Frisbee Wham-O Eurablend lila",     Wham-O Frisbee Fastback Flex,  Hyperflite K10 SofFlite ...

Link trgovine, kjer imate opisane lastnosti posameznih frizbijev (zraven je tudi moj Wham-O Frisbee Fatback nightglow )                          "http://www.frisbeeshop.org/?cPath=75"
Cena posameznega frizbija se giblje od 3 do 10 eurov + poštnina.

Če  lahko carae kaj zrihta iz Nemčije pa se  vsekakor priporočam.

...potem pa samo še trenirat (čeprav smo že malo pozni)
LP Bosquito


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #15 : 26 November 2006, 20:48:03
bosquito - ta frizbi, ki si ga pokazal, je izgleda enak kakor moj od Konga - ki ima to hibo, da če ne vržeš čisto lepo z občutkom, da kar nekam zavije v tri krasne. Vsaj sam ne potrebujem frizbija za učenje trikov, pač pa, da zgonim psa na malce bolj spektakularen način, kakor je metanje žogice :) Pa še manj obremenjuje ramo, ker ne znam vreč 10 metrov, moram veliko več :)

Bomo videli - kakšna bo ponudba iz Nemčije in kakšno bo število, potem se bomo pa odločali naprej o morebitnem množičnem nakupu iz USA...



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #16 : 26 November 2006, 20:50:46
Pa še manj obremenjuje ramo, ker ne znam vreč 10 metrov, moram veliko več :)

Jaz imam zato za rezervo (če frizbi umre...) zogico na štriku... Pri tem moraš samo paziti, da je ne vržeš na kakšno električno napeljavo ali pa na drevo (k sreči mi je zaenkrat obvisela samo na drevesu...).  ;)


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 November 2006, 20:51:32

Nylabone pozabi. Sem imel enega pred parimi leti, pa ga je moj prejšnji pes takoj uničil. So podobne igračke kot Kong-disc, Aerobie,... So sicer mehki, leti pa ne bog ve kaj. Mogočeje zdaj kaj drugače. Jaz ne bi tvegal.

Ja, ja Grif pa Maca


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #18 : 26 November 2006, 21:03:57
jst sm tud že neki frizbijev zamenjala... sm najdla ene k so dokaj vredu, lepo letijo (mal se morš tud sam pomatrat za to, ampak tud to je vredu za :o), pa dokaj trpežni. pa še niso pretirano dragi, če dam pa vsake 2 mesca 1.200sit za frizbi pa tud ni tok hudo :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #19 : 26 November 2006, 21:05:21
jst sm tud že neki frizbijev zamenjala... sm najdla ene k so dokaj vredu, lepo letijo (mal se morš tud sam pomatrat za to, ampak tud to je vredu za :o), pa dokaj trpežni. pa še niso pretirano dragi, če dam pa vsake 2 mesca 1.200sit za frizbi pa tud ni tok hudo :P

Kaj pa zaenega? JAz sem zaenkrat samo dva zamenjala. Prvi je umrl po dveh tednih (pa je bila še mladič takrat), drugi pa je umrl ene par tednov nazaj... Sem ga imela ene pol leta (pa na vsakem sprehodu ga je lovila... Sem pazila, da ga je ujela in prinesla nazaj in to je bilo to. Nobenega ruvanja z njim.), tako da je kar zdržal.

bosquito, mislim, da smo se videli v Ljubljani na tekmi in pa v Žalcu (če nisem kaj zamešala...).  :)


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 26 November 2006, 21:48:00
bom tako napisal
1. Frizbiji, ki so škodljivi za psa: Razni plastik fantastik, promocijski, športni frizbiji, ki niso namenjeni za psa,...
2. Odličen frizbi za mladiče: Aerobie Dogobie, Aerobie Squidgie, Nylabone...
3. Frizbi kot igrače: platneni Karlie..., Kong Flyer, Aerobie 25...
4. Frizbi kot šport: profi, ki jih imate v linkih.

Sam sem menjal več kot 10 frizbijev. Ali so crknili, ali pa so postali neuporabni oz. so leteli u pm.
Malo recenzije:
k.2 čas življenja 14 dni, ker se zmečka in sploh ne leti več kot bi moral.
k3 čas življenja od 2 dni do 14 dni. Aerobi 25 leti super, je obrobljen z gumo za preprečevanje poškodb. Primeren za psa brez zob. Čas življenja 3-je meti. Platneni: Hitro izgubi letne sposobnosti, guma se hitro strga, mi sploh ne leži. Še najboljši iz te skupine je Kong, ki pa sčasoma tudi izgubi letne sposobnosti.
k4 do zdaj najboljši. Letne lastnosti se sploh ne spremenijo, lahko se ruvaš z njim ( ne preveč ). Edina pripomba: malo pretrd se mi zdi.

Ja, smo se videli nekje. Malo se privajamo, pa socializiramo...

LP Bosquito


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 26 November 2006, 21:59:56
bosquito- pozdravljen še en sinko na forumu  :).
Glede na to kako se spoznaš na freesbye  bi rekla , da so vsi sinkoti nad njimi navdušeni  :o - moram še ata preiskusit- mogoče s kom ,ki zna tega hudiča vržt za začetek.  :-[.
Sicer je atek bolj pesniška duša,ampak za žogicami ,ki se odbijajo pa neverjetno spretno skače in jih lovi v zrakiu z akrobacijami vrednimi  pravega skritega freesby talenta  8).

Ko smo že pri naraščaju  ;)- če bodo obveljale rezervacije, sta iz zadnjega legla z Nikito (21.11.2006) prosti še dve samički.
Slikic žal ne bo prej ko v dveh dneh  ???- mi pa tehnika  >:(.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 26 November 2006, 22:08:12
Jaz bi tudi en kvalitetni frizbi. Nylabone mogoče... Pravijo, da so odlični...
 

Jaz imam en frizbi od Nylabona in je res krasen, pa trpežen. Preživel je že vsa Grajčkina maltretiranja, enkrat se mi je celo zgodilo, da sem ga pozabola v boksu in ga je glodala, pa ima samo par sledov prask.Smo se pa z njim (in se še vedno) ruvamo in ga vlečemo na vse možne strani. Trenutno ga imam že dva meseca in sem zelo zadovoljna z njim  :) . Preživel je celo ruvanje Gra-Gucci. Potem veš, dqa že mora biti zelo trpežen  :o
Edina stvar kar me na njem moti je tista kost na sredini.
Rada bi pa še kakšnega iz preprostega razloga, da imam enega v avtu, enega v stanovanju in enega v ruzaku. Kaj češ sem pač pozabljive sorte   ;) in če enega pozabim na enem mestu, ga vzamem iz drugod ...

Se ga je pa Gra naučila uloviti v enem dnevu in naravnost uživa v tem  ;D
jean: Bi pa drugače za srednje velike in za majhne pse (za vsake po 2)

Lp, Ivana


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 26 November 2006, 22:26:41
Pozdravljena deteljica
Čuj, ta Grif pa je kar poskočen! Glede na to, kake mladiče daje, naj kar skače čim dlje.

Moj je živi divjak. Malo sva nerodna, saj mi je že parkrat padel iz mosta pri polni brzini. Hvala bogu brez fizičnih ali psihičnih posledic. Ovire na klubu  pa so itak katastrofa. Bo treba malo manj trenirati, pa več delat.

Ivana, če te zanima samo trpežnost in trajnost je najboljše, da si kakšen plastičen pokrov omislišjavascript:void(0); Ne res, ta kost na sredini ne prispeva k ničemur, razen k slabim letnim lastnostim. Psi z lahkoto pobirajo frizbije s tal, če jim slučajno pade na tla. Je pa material soliden za mlade pse. Je odlična pasja igrača.

p.s. Cerae sporoči kako pa kaj z naročili iz Nemčije

LP Bosquito



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #24 : 26 November 2006, 22:33:43
Se par linkov za canine disc, v Nemciji:

http://www.frisbeeshop.org/?cPath=75

http://www.fliegende-huendchen.de/shop/

(drugi je samo v nemscini, sama ne razumem tega jezika, ampak slike so...)



cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #25 : 26 November 2006, 22:49:06
bosquito - seveda bom poročal ;) Zaenkrat čakam odgovor lastnice trgovine, upam, da odgovori v doglednem času...

Jean - če ta nakup pri tej nemški trgovini ne uspe, bomo verjetno naprej iskali frizbije, samo to sedaj bo nedvomno najbolj ugodno, če uspe ;)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #26 : 27 November 2006, 09:36:32
Vsaj sam ne potrebujem frizbija za učenje trikov, pač pa, da zgonim psa na malce bolj spektakularen način, kakor je metanje žogice :) Pa še manj obremenjuje ramo, ker ne znam vreč 10 metrov, moram veliko več :)
Tukaj se strinjam - tudi mi ga rabimo predvsem za letanje. Glavno je, da se ga da čimtežje zgrist, čeprav ga Lum navadno lepo ujame in prinese, ampak včasih, ko je jezen, ker ga ni ujel, bi ga pa za kazen še malo pogrizel  :D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 28 November 2006, 17:27:58
Glede na to,da je tud moj bucman čisti nor na frizbije že od rane mladosti,sva tudi midva sprobala skoraj vse,kar se dobi pri nas.
Večina je en velik škart,ker jih je Lok uničil tudi do 3 na mesec,kar je pa potem bil kar velik strošek.

Potem sem enkrat našel v Giga športu ene obroče obrobljene z gumo,ki so fantastično leteli,ampak so se mi zdeli malce preostri robovi,ker je Lok kar velikokrat krvavel iz dlesni.V isti trgovini sem potem kupil še Squidish disk,ki jih uporabljava še danes.So vzdržljivi,mehki,solidno letijo,predvsem so pa zelo prijazni za pse,ker jim ne nabijajo ne v zobe,ne v dlesni.

5rca,sem ga pokazal v Logarski.  ;)

Lp Zoran

p.s.Pa jih Lok drugače sploh ne uničuje.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #28 : 29 November 2006, 18:01:05
Mi smo tudi nabavli frizbi, tisti iz vrvi in platna, je še kr vredu samo leti pa bol slabo oziroma tudi jst nisem nek ekspert v metanju:)

Bugz je bil kar navdušen, samo on ga ulovi potem ko že pade potleh, v zraku ni še ratalo ampak delamo na tem:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 01 Januar 2007, 13:42:21

Pozdravljeni
Najprej želim vašim kosmatincem čimbolj uživaško leto in da bi se njihovi krdelniki čimveč ukvarjali, trenirali, zabavali,... z njimi. Mogoče celo s frizbijem.
Konec leta mi je božiček prinesel paket iz Nemčije. Naročil sem različne testne frizbije, da približno vidim trdoto in kvaliteto le-teh.

Iz te povezave:   http://www.frisbeeshop.org/?cPath=75

-  Hyperflite K10 Competition Standard
-  Hyperflite K10 SofFlite                         
-  Wham-O Frisbee Fastback Eurablend     
-  Wham-O Frisbee Fastback Flex

Jean, glede na to, da si edina pokazala željo in potrbo po tem frizbiju je božiček tudi tebi pustil enega  Hyperflite K10 Competition Standard za pokušino ;). Za vse ostale pa bo treba počakati na skupno naročilo.

Za vse, ki bi si hoteli pogledati ali preizkusiti frizbije se lahko dobimo na agi tekmi v Radgoni. Predlagam, da se dobimo med obema tekoma zunaj na travniku. Upam, da bo vreme  primerno. Deteljica ti pa pridi, da ti roko naštelamo 8). Boš imela en pasji šport več.
Če ima kdo kak drug predlog ali željo naj pove.

ps. od starejših kinologov dobivam pripombe, da naj bi frizbi škodoval hrbtenici. Kak komentar? ???

L.P. Bosquito