..ko vse odpove v blizini drugih psov..

Nelly · 32880

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 05 Junij 2006, 01:38:47
Danes je za nami prvi dan pasje sole. Bolj kratki uvod v tecaj male sole, ki bo jeseni.

Imamo pa problem.. nasa zverca totalno odpove, kadar so v blizini drugi psi. Je cisto razigran in samo vlece levo in desno k kaksnemu psu. Ko smo sami in ni v blizini nobenega psa vse dela 99%, ko pa zagleda kaksnega psa se pa prizge "alarm igra" in je vsega konec. Kaj narediti v tem primeru.. ker ne pomaga ne igracka, ne hrana, ne ukaz.. nic. Me pogleda in dela se naprej svoje  >:(  Edino odpoklic nam deluje tudi v tem primeru, ker mali pac nebi bil sam tudi 5 min ne ::)

Tudi na sprehodih hodi lepo, ne vlece.. ko pa srecamo kaksnega psa, se je pa potrebno nujno ustaviti (se kar vkoplje v tla) in pocakati, da se nam pes pribliza, takrat pa v napad.. igraaaaaa. Takrat odpove vse.. in ga je potrebno dobesedno vleci stran in se ne premakne tudi za milimeter, dokler ima psa v vidnem polju. Upam, da se bo to z pasjo solo popravilo, vendar, ker je samo 1x na teden po pol ure.. nimam kaj veliko upanja  ;) Sploh je problem, ko morajo hoditi v vrsti en za drugim.. ce je prvi se obraca nazaj.. ce je kdo pred njim pa napne vse sile za vlecenje, da bi nekako dosegel psa  >:( >:(

Ima kdo kaksne izkusnje in ideje kako ukrotiti 5 mesecnega njufka? :P

+1


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 05 Junij 2006, 01:44:39
Zgrešili ste že v tem, da so zanj drugi psi pomembnejši od vas. Problem boste rešili z izgradnjo odnosa med vami in psom na način, da boste vi postali zanimivejši od drugih psov. Če odpoklic zaenkrat še deluje se lahko v puberteti poslovite še od njega. Kako vi postanete pomembnejši in zanimivejši od drugih psov pa vam bodo razložili v pasji šoli.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 05 Junij 2006, 02:19:49
pa bi lahko kdo, ki ima izkušnje s tem povedal to tudi na forumu? jaz imam isti problem z Brino. zanima me na kakšen način lahko postaneš zanimivejši od drugega psa. delava na pozornosti, ampak sva šele na začetku. to ne gre tako hitro... trenutno nimam možnosti, da bi šla v pasjo šolo, sem pa v navezi s Katarino (Xeno), ki ima šolo za azilaše in mi z nasveti zelo pomaga (hvala Katarina ;)). vseeno me pa zanimajo tudi mnenja in izkušnje drugih...



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 05 Junij 2006, 02:48:55
Jah zavozili.. problem je v tem, da je tako od prvega dne, ko je prisel k nam. In to se  sedaj vlece ze 3 mesece. Zganjamo vse mogoce in nemogoce vendar brez uspeha. Vcasih se pocutim ze kot opica, ko na vse nacine hocem pritegniti pozornost ampak mu je spanska vas. Drugace pa najvecja mazica, ne zdrzi minute brez mene, gorje mi, ce grem v trgovino in ga za 5 min pustim v varstvu koga drugega iz druzine. Ko ni drugih psov me ima skozi na oceh in mi sledi, ce se oddaljim vec kot 2 m. Problem nastane samo pri drugih psih.. ???

Kok bomo pa odnesli od pasje sole pred jesenjo pa ne vem, ker vse skupaj traja samo 2 uri.. kot predpriprava na solo, ki bo cez 5 mesecev. Bi sli ze prej v pasjo solo, pa je bil prejsnji termin takrat, ko je bil mali star komaj 8 tednov in je bil se premajhen. Na zalost je v blizini samo ta pasja sola, vse ostalo je najmanj 50 km stran :( Upam, da nismo vsega zamudili :( :(


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #4 : 05 Junij 2006, 08:24:16
Jaz sem imela podoben problem (sama kriva, ker sem ga pustila, da se je igral s komerkoli je hotel in kolikor je hotel ::)). Pa sem začela pozornost nase usmerjat (je pa res, da je imel zelo dobro pozornost v šoli)- vadila sem na vsakem sprehodu, ko je šel mimo kuža, ker ga takrat itak vedno pripnem (ponavadi sem ga pridobila s piskajočo igračko ali hrano, nato je zadostoval že ukaz učke). Najprej sem bila zadovoljna že, če je gledal mene, ko je bil pes še daleč, nato sem to razdaljo zmanjševala. Sedaj k psu ne vleče več, pogleda ga, včasih kak stokanje še zaslišim ::), kar me niti ne moti. To je pa tudi vse. Pri odpoklicu je bilo pri nas isto, potem pa postanjeo pogumni in v času pubertete ne slišijo nič- pri meni je kar šel naravnost, kot da me ni. Sedaj se to umirja in upam, da ne bo prišel v ta drugo puberteto.  :D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 05 Junij 2006, 09:35:40
pa bi lahko kdo, ki ima izkušnje s tem povedal to tudi na forumu? jaz imam isti problem z Brino. zanima me na kakšen način lahko postaneš zanimivejši od drugega psa. delava na pozornosti, ampak sva šele na začetku. to ne gre tako hitro... trenutno nimam možnosti, da bi šla v pasjo šolo, sem pa v navezi s Katarino (Xeno), ki ima šolo za azilaše in mi z nasveti zelo pomaga (hvala Katarina ;)). vseeno me pa zanimajo tudi mnenja in izkušnje drugih...

To je pa precej odvisno od posameznega psa, načeloma pa skozi pravilno igro (da pes zmaguje in se vrača s plenom k vodniku po nadaljno igro) in z nagrajevanjem pozornosti. Več pa lahko svetuje izkušen inštruktor v pasji šoli potem, ko vidi vaju s psom.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 05 Junij 2006, 12:46:49
z igro ne bo šlo... se ne zna igrati in igrače ignorira... trenutno delava na pozornosti s klikerjem in priboljški. sva pa šele na začetku...



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 05 Junij 2006, 16:18:51
Midve imava tudi te probleme, pa je stara že več kot eno leto. To je problem pri psih, ki so zelo družabni in nočejo zamuditi enega psa. Delaš lahko edino tako,d a poskušaš psa obrniti nase. To je pa pri nekaterih psih ful težko. Jaz delam na pozornosti in počasi gre na boljše. In seveda ne pustim, da vleče. Če povleče se ustavim in dokler ne popusti in me pogleda, ne greva naprej. Na ulici je recimo že tako navajena, da ko greva mimo dvorišč s psi, me avtomatično gleda (zelo redkokdaj hoče pozdravit kakšnega, pa še takrat jo hitro dobim k sebi). Na srehodih pa še ne gre tako dobro, sploh na nepoznanem terenu ali z nepoznanimi psi.

Če ima kdo še kakšen predlog, na plan z njimi. Sploh pa če je kakšna izkušnja z res družabnim psom.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #8 : 06 Junij 2006, 10:24:42
No, z Nelly sva bili skupaj v pasji šoli. Inštruktorica nam je povedala, da moramo psa z igro navaditi nase, da bomo bolj zanimivi za psa kot drugi psi. Vsakič, ko nas pogleda (ko gre ob nas) naj ga pohvalimo itd. v tem stilu. Je tudi hitro ugotovila, da Bruno "pali" na piškotke.... zanje bi naredil vse, so tudi bolj zanimivi, kot drugi psi, nekaterim psom pa je magnet kakšna igračka in podobno. Po mojem lahko tudi počasi veliko dosežeš, ni za obupat že na začetku. Boš videla Nelly, da bo naslednjič že boljše!

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 06 Junij 2006, 10:32:55
z igro ne bo šlo... se ne zna igrati in igrače ignorira... trenutno delava na pozornosti s klikerjem in priboljški. Sva pa šele na začetku...
šapa,kolikor vem imaš psičko šele nekaj časa.
Najlažje gre z mladički, tako pa boš imela malo več dela.
Poskušaj z igro- ne verjamem, da bi pes te pasme ne imel močnega nagona plena in igre . Najbrž je samo "zakrnela" oz zaradi zanemarjanja v mladosti oz otopela zaradi slabih življenskih izkušenj.
Poskušaj z igro s krpo ali "klobaso".
Priveži zadevo na vrvico in vleci po tleh. Zamisli si, da je to živa miš in pskušaj pričarati ta vtis pri psici. Beži se skriva se pokaže se zavrti , pobegne, se bori, če jo ujame-a ne močno, ko popusti pobegne itd... Malo potresi in popusti ko zagrize in spet povečaj napetost na  igračk itd.
Lahko daš za začetek priboljšek v nogavico in se tako igraš, ko ujame ji daš priboljšek ven.
Nekatrei radi lovijo žvake na vrvici.
Tudi hrano namesto v skledo ji daj v žogico- npr od sladoleda in ji zakotali, da ujame preden dobi ven. Kasneje ji zapri ,da mora prinest tebi, ti ji odpreš in dobi. Še kasneje menjaj prazno žogico za hrano iz roke . Tako se bo navadila prinašat.
Pa tisto žogo, ki ji ven padajo priboljški ji napolni ,da se igra z njo- vse to pospešuje nagon.
Igro vsaj tri mesece izdeluj oz ojačuj, preden jo boš uporablila za šolanje.

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 06 Junij 2006, 10:43:47

Če ima kdo še kakšen predlog, na plan z njimi. Sploh pa če je kakšna izkušnja z res družabnim psom.
Za "res družabnega psa" je najbolje,da je vedno skupaj z "res nedružabnimi psi"  :P  ;).
Ne takimi ki napadjo, ampak takimi, ki se jim ne da igrat, ki ignorirajo druge pse in so po možnosti težji od našega. Če opozorilno zarenčijo in se umaknejo na vabilo k igri ni nič narobe. Obnesese  tudi delo v skupini psov, ki so usmerjeni v človeka. Pse sposkuša povabit v igro ,ker pa je neuspešen, mu ne preostane drugega kot da se še sam igra z vodnikom  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 06 Junij 2006, 10:48:22
Odlično se obnese tudi igra s "kravastimi " štori, ki hodijo po našem psu in ga tlačijo - ampak ne agresivno- prijazno in nerodno.Je pa včasih težko dobit takega partnerja.
Nasprotno pa se naj  vodnik igra tako, da pes zmaguje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 06 Junij 2006, 12:38:08
Šapa, za vzpodbujanje želje po igri se dobro obnese kong na vrvici, če pa je kosmatinka bolj "mehke" sorte pa kakšne cufe. Pomembno pri igri je, da je igrača na tleh (ne v zraku), da najprej "izziva" in se sploh vede kot bežeč plen. Bo pa trajalo nekaj časa, za igro se mora pes sprostiti... Včasih precej pomaga tudi prisotnost drugih psov, ki se igrajo.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #13 : 06 Junij 2006, 12:53:55
Če kdo rabi prijaznega kravastega štora, mu je moja Theba na voljo  :D  ;) . Čeprav se je že igrala z 4 mesečno kokeršpanjelko in je bila takoooo nežna, da o njeni štoravosti nisem več ravno 100% prepričana  ;)
Je pa res, da odpoklic v puberteti postane problematičen. Vsak dan vaja, vaja, vaja in pohvalice, nagradice... Pa čeprav si kar penast, ko se vrne po polurnem letanju v krogu po travniku pohvala, nagrada. No saj tudi puberteta mine (upam).
lp
T.

8)


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 16 Junij 2006, 05:56:03
sem kar malo pozabila na tole temo  ::)  deteljica in Urška hvala za odgovor. Brina ima dokaj močan plenski nagon (najraje mi ježe lovi  ::)) samo igračk ne pozna. bom probala kakšno igračko narediti zanimivo za njo samo bo treba kar nekaj truda in časa vložiti v to... zadnjič je poskušal en od mojih frendov.. ni mogel verjeti, da obstaja pes, ki se ne zna igrati pa sem mu dala cufo in žogico in se je šel z Brino igrat. ona je bila na 10m povodcu, bili pa smo v skoraj popolnoma ograjenem prostoru. no in moj frend je delal budalo iz sebe, kotalil žogico pred Brino, ji metal cufo, skakal okoli nje z igračkami, itd. pa je Brina kljub njegovemu trudu vse skupaj ignorirala... sem pa vedela, da bo tako, ker sem jaz že dostikrat poskušala Brino spraviti do igre. bom probala še s priboljškom v nogavici. pa tudi tisto žogo iz katere letijo ven priboljški bom šla kupit. drugače je pa moja sestra z njenim boxerjem velikokrat na obisku in mu vedno mečejo žogice v Brinini prisotnosti pa ona še vedno ne ve, da je žogica namenjena igri... no se bom probala še jaz s Harleyjem (sestrinim boxerjem) igrati, ko bo Brina zraven... bomo videli  :) zdaj delava na pozornosti. predvsem jo pa učim, da gre v položaj sedi kadar gre mimo kakšen pes. saj ji gre kar dobro... hočem, da ignorira pse okoli nje. no saj nam bo vse to uspelo čez čas  :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #15 : 16 Junij 2006, 11:54:34
Sapa, jaz sem imela pri Speli popolnoma enako situacijo. Niti sanjalo se ji ni kaj so igrace in cemu so namenjene. Ni palila ne na zoge, ne na frizbi, ne na piskajoce igrace, ne na palice ... na nic. Zaceli sva tako, da sem se najprej z njo "tepla" iz drzanja za mojo roko in tekom za mano sva presli na cufanje mojega rokava ::) s tega pa na brisaco, cunjo, ... (ki sem jo "aktivirala" na nacin, ki ga je opisala deteljica). Potem sva presli na tisto igraco ki je nek debel strik in ima dva vozlja na koncu. Potem nekako na zogice, mogoce je se najbolj pomagalo to, da so zogice lovili in okrog nosili dihurcki. Najbolj so ji bile vsec take majhne gumijaste (da je mene stiskalo, ko jih je zvecila, ker sem kar videla kako bo kaksno pozrla) in stare teniske. Pocasi, ampak res pocasi, so potem postale aktualne tudi druge igrace. Se vedno, pa ima najraje mehke reci (pri nas najbolj "palijo" igrace od petstages) in redkokdaj se zgodi, da bi se igrala sama, no, vcasih se, v vecini primerov moram biti v igro vpletena tudi jaz. 
Kar se tice motivacije - jaz pri Speli uporabljam hrano (pozresna je ful) in pa povodec ... ::) Ni ravno najboljse, ampak to je bolj ali manj edina "igraca" s katero jo lahko zmotiviram zunaj - vse ostale so zabavne zgolj doma in na kaksnem vrtu.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 16 Junij 2006, 13:27:30
Tudi moje psice ne marajo igrač. Nobenih. Se pa igrajo, če potem za to dobijo nagrado. Pri njih je motivacija hrana in skakanje po meni. Pa tudi čisto obična pohvala deluje.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 16 Junij 2006, 14:41:26
ne sej igrač nebi uporabljala kot nagrado in motivacijo. mi zelo lepo dela na priboljške tako da ni problema. jaz bi samo rada videla, da bi se tudi ona kdaj z veseljem igrala s kakšno igračko... no pa saj bo enkrat  :) se mi nikamor ne mudi...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 16 Junij 2006, 15:56:05
Potem pa nagrajuj s hrano vsak približek igri. Igro se da naučiti tako kot kakšno drugo vajo. In če je dobro nagrajena, postane psu tudi všeč. Samo kot motivacija pa takšno naučeno vedenje ni uporabno. Za sprostitev je v redu.


Blazek1

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 Junij 2006, 16:27:39
ne sej igrač nebi uporabljala kot nagrado in motivacijo. mi zelo lepo dela na priboljške tako da ni problema. jaz bi samo rada videla, da bi se tudi ona kdaj z veseljem igrala s kakšno igračko... no pa saj bo enkrat  :) se mi nikamor ne mudi...

Če hoćeš, da se ti bo pes z veseljem igral, moraš najprej ti zelo dobro vedet, kaj in kakšna bi naj igra med vama s kužkom sploh bila, še posebaj če psička ni preveč dobra v "plenskem nagonu". Seveda je najlažje reč moja psička se ne igra rada. Razlog pa je zelo pogosto ali izključno v pomankanju znanja vodnika- lastnika.
Oglasi se v kakšni od pasjih šol ti bodo "strokovnjaki" sigurno znali pomagat- če vrjameš ;)

Lp



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 16 Junij 2006, 16:34:43
Če hoćeš, da se ti bo pes z veseljem igral, moraš najprej ti zelo dobro vedet, kaj in kakšna bi naj igra med vama s kužkom sploh bila, še posebaj če psička ni preveč dobra v "plenskem nagonu". Seveda je najlažje reč moja psička se ne igra rada. Razlog pa je zelo pogosto ali izključno v pomankanju znanja vodnika- lastnika.
Oglasi se v kakšni od pasjih šol ti bodo "strokovnjaki" sigurno znali pomagat- če vrjameš ;)
psička je posvojena iz zavetišča. izkoriščena je bila samo za produciranje mladičev in nič drugega. nihče se ni nikoli ukvarjal z njo... zato ne, ni razlog v pomanjkanju znanja lastnika - torej mene. pri meni je šele en mesec in v tem času je izredno napredovala. učenje igre do zdaj ni bilo pomembno. zdaj ko pa vidim, da ji gre na bolje bi jo pa seveda rada naučila tudi to...



Blazek1

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 16 Junij 2006, 17:01:08
psička je posvojena iz zavetišča. izkoriščena je bila samo za produciranje mladičev in nič drugega. nihče se ni nikoli ukvarjal z njo... zato ne, ni razlog v pomanjkanju znanja lastnika - torej mene. pri meni je šele en mesec in v tem času je izredno napredovala. učenje igre do zdaj ni bilo pomembno. zdaj ko pa vidim, da ji gre na bolje bi jo pa seveda rada naučila tudi to...

"Učenje igre" recimo če ti temu tako praviš je zelo pomembno in bi naj bilo na prvem mestu, ker s tem izginjajo tudi ostale težave ( nezaupanje, plašnost, agresija...). No če se ti zdi da je to le vaja kot vse ostale, potem ti povem da pravega pomena igre pač ne razumeš- zaenkrat.
 Samo da vama gre na bolje  :).



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #22 : 16 Junij 2006, 17:06:47
Jaz imam tak problem, kot je v naslovu. Namreč moj pes je, lahko bi rekla, popolnoma nor na pse. Ko srečava kakšnega psa ponavadi ne pomaga nič, ne hrana, ki jo ima sicer tako rad, ne klicanje imena, igra še najmanj oziroma niti skučajno ne... Ponavadi postane tako vznemirjen, da če mu pred gobcem pomolim priboljšek, ga sploh ne opazi, če mu ga dam v gobec, ga izpljune. V bistvu naredi vse, da psa niti za sekundo ne izpusti iz vidnega polja. To zgleda tako, da če se obrneva v drugo smer, ves čas sicer hodi za mano, a neprestano bulji nazaj v psa. Če se postavim predenj in  mu poskušam zakriti pogled na psa, seveda naredi vse, da lahko gleda mimo mene. To še ni najbolj grozno. Najhuje je, da poskuša vsakega psa naskočit, ne glede na to, katerega spola je. Pri miru pusti samo mladičke. In seveda se zaradi tega z nobenim psom ne razume, kajti noben pes ne mara, da ga drugi naskakuje. Tako se ponavadi zgodi, da se drugi pes odzove agresivno, samičke ponavadi bežijo pred njim, on pa še kar ne odneha. Sicer ni popadljiv ali agresiven, do danes ni še nikoli zarenčal na psa, kaj šele da bi katerega napadel. Ampak je pa precej dominanten in poskuša naskakovat na vse pretege oziroma vsaj položit glavo na hrbet od psa. To je precej zoprno, saj ga tako nikakor ne morem peljat v pasjo družbo, ker ga pač noben pes ne mara. V bistvu se ne zna igrati s psi, zna jih samo podrejati...

Deloma sem za to sama kriva, ker nikoli ni hodil v pasjo šolo, stikov s psi pa ima na splošno zelo malo. Sicer pa tukaj to tudi ni možno. Dobre pasje šole ni, psov je precej malo, pa še tisti, ki so, jih lastniki držijo stran od drugih psov.
Zato me zanima, kaj je možno še narediti, da bi se to početje vsaj malo umirilo, oziroma kako naj v takih situacijah (ko srečam psa, ko hoče naskakovat) reagiram. Star je pa (že) šest let...

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 16 Junij 2006, 17:18:20
"Učenje igre" recimo če ti temu tako praviš je zelo pomembno in bi naj bilo na prvem mestu, ker s tem izginjajo tudi ostale težave ( nezaupanje, plašnost, agresija...). No če se ti zdi da je to le vaja kot vse ostale, potem ti povem da pravega pomena igre pač ne razumeš- zaenkrat.
ti mene ne razumeš. ogromno azilašev ima zadržke pred igro z igračkami. tudi od maje01 psička Špela se ni znala igrati z igračkami na začetku. in ne ni mi bila prioriteta, da se psička nauči igrat z igračkami. je bilo na prvem mestu njeno zdravje in pridobivanje zaupanja v ljudi. kako točno lahko nezaupanje, plašnost in agresijo odpravimo samo z igranjem z igračkami? oprosti, ampak to je neumnost. saj na trenutke se z mano začne igrati - prerivati, vleči za rokav ipd. ampak ko ji pokažem žogico, cufo, kong ali kaj podobnega me samo čukasto gleda. bom pa poskusila to, kar so mi uporabnice na temu forumu svetovale. saj se bo čez čas psička sprostila do te mere, da ji bodo postale tudi igračke zanimive. ne moram pa tega pričakovati čez noč...  ::)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #24 : 16 Junij 2006, 17:36:55
Šapa, točno moj primer  ::)
Na začetku nič od niča z ničemer. Prinašala je pa odlično ptiče. Angleška seterka...
Čez nekaj časa je zelo rada uničevala storže, ki sem ji jih metala, oz. enkrat vrgla, ona je pa šibala v senčko in začela grist.
Pol sem kupila tisto plastično žogo, ki med obračanjem spušča razne zvoke (za mojo bi bilo skoraj bolje, da jih nebi) in briketke in je po enem mesecu (zaradi zvokov) zadevo veselo kotalila po stanovanju.
Pol si je pa en dan (po osmih letih!) izbrala eno mojo majhno plišasto igračko s katero se je tako igrala, kot da bi se od vedno.
Celo v kavo mi jo je enkrat vrgla...  :o

Je pa res, da sva meli druge skupne dejavnosti kot je igra, to je lov in najbolj je uživala, ko sem ji "pomagala". Kar pa ni bilo preganjanje mačkov, ampak nakazovanje ptic.

Z njo sem počela tisto, kar je njo veselilo in kar sem jaz dovolila ;)
Brezveze se mi zdi siljenje na vsak način z igračkami. Ko se je hotela igrati, je to vedno pokazala in tudi način igre se ji je sproti speminjal. Bila je pa zelo zelo zelo prestrašena psička na začetku...
Si niti šumenje vrečke, ko smo kruh ven vzeli, nismo mogli privoščit, ne da bi zapaničarila...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 16 Junij 2006, 20:22:21
Šapa, glede na to, da bi ti rada dobila psico, ki bi bila izrazito pozorna nate in jo okolica ne bi zanimala, še prav posebej pa ne drugi psi (upam da sem prav razumela kaj bi rada dosegla), bi se ti verjetno lepo obnesla Silvijina metoda.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 17 Junij 2006, 10:06:35
bi se ti verjetno lepo obnesla Silvijina metoda.
in to je...?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #27 : 17 Junij 2006, 10:11:19
Verjetno misli na to, da ji celotne obroke da kot nagradice... Klik hrana, klik hrana, pa gre tistih 200 ali 300 gramov na dan ;)

To je super stvarca, to sem tudi jaz vedno počela za vsemi psi, ko smo se na novo spoznali (ali moji ali na čuvanju) in tudi sicer se to zelo pogosto dogaja z mojo beštjo...

PS: Najhitreje gre ljubezen skozi želodec. he he he

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 17 Junij 2006, 10:16:08
hmm... saj v bistvu dobi 2 obroka na dan - enega preko priboljškov, enega pa normalno. trenutno itak dobiva malo več hrane kot bi morala, ker je še vedno precej suha. veliko se giba in tudi dosti pokuri na sprehodih. bom ji pa dala več preko priboljškov in malo manj normalno...  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #29 : 17 Junij 2006, 12:27:44
poglej v letošnje in lanske številke Mojega psa, tam imaš serijo zelo dobrih člankov. Možno da so tudi na spletni strani KD Ilirija. Metoda je odlična in izjemno učinkovita, če želiš psa, za katerega na svetu ne obstaja nič drugega kot ti.