..ko vse odpove v blizini drugih psov..

Nelly · 32973

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #30 : 17 Junij 2006, 12:43:18
Dobro je opisano ja... Je pa treba vedet, preden takega psa narediš(seveda je treba štartat pri mladiču za tako močno navezo), da je s takim psom tudi ogromno dela...
Ni tega: na ti igračko pa se igraj, jaz bom pa TV gledala hi hi ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 17 Junij 2006, 12:51:28
Če želiš dobiti nekaj kar bo vsaj od daleč spominjalo na La, potem moraš res začeti z mladičem. Vendar je to metoda, po kateri lahko največ kar je sploh mogoče narediš tudi iz starejšega psa. (za tiste, ki imajo raje samostojne pse metoda ni primerna)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 17 Junij 2006, 13:05:31
Se čisto strinjam.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #33 : 17 Junij 2006, 15:45:32
Šapa, res, zadeva je zelo preprosta. Psa najprej malo pustiš brez hrane, pa bo zanjo naredil vse. Še posebej psi, ki so bili kdaj v življenju na cesti. Lakota vedno naredi svoje. Samo nekateri so šli tako daleč, da to imenujejo šolanje brez prisile. Da bi kdo pomislil na stres, ki ga lahko s tem povzročimo psu, to je pa že znanstvena fantastika.

Sužnjelastništvo je zakon.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 17 Junij 2006, 16:03:21
obrok bo dobila normalno tako kot do zdaj. meni ni glih v redu, da mora biti pes nujno lačen, da bo lepo delal. mi zelo lepo dela na priboljške tudi če je sita. saj napreduje. na začetku me je vlekla k vsakemu psu pa ni važno koliko je bil oddaljen. samo, da ga je zagledala pa je hotela biti zraven. zdaj jo je to že minilo. jaz sem jo samo želela odvaditi tega, da me vleče do psov. in sem jo začela učiti, da gre v položaj sedi, ko gre mimo kakšen pes. hočem pač, da pse okoli nje ignorira. nisem nikjer napisala, da hočem psa, ki bo 100% osredotočen samo name in zanj okolica sploh ne bo obstajala. a sem kje to napisala?  ??? v tej temi sem pa šla sicer malo offtopic (se opravičujem moderatorjem :-[) in spraševala tudi kako psa naučiti igre z igračkami. dobila sem par super odgovorov in zdaj probavam kaj je Brini všeč in kaj ne. nisem pa imela namena uporabljati igro, kot način motivacije za delo, ker to pač pri Brini ne bo šlo...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #35 : 17 Junij 2006, 18:16:04
Urša, kaj ko bi se enkrat za spremembo nehala smešiti in pisati bedarije. to samo dokazuje, da o zadevi pojma nimaš.
Ti Šapa pa verjetno znaš brati, preberi si članke in sama presodi če ti zadeva ustreza.
Droben namig: bistvo ni v hrani


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #36 : 17 Junij 2006, 22:43:04
Šapa na kakšen način si jo učila ignorance psov (če lahko opišeš korake)? Midve se že dlje časa bolj kot ne neuspešno učiva, da ne bi vlekla do vsakega psa. Saj počasi gre na bolje, ampak spet pridjeo trenutki, ko res ne vem kaj narediti. Se ustavljam, včasih obrnem v kontra smer ... ampak se mi zdi, da gre vse zelo počasi...

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #37 : 17 Junij 2006, 23:15:07
Irena ni važno v čem je bistvo te metode. ni mi všeč, da mora biti pes lačen pač.. jaz imam ločen obrok hrane in pa priboljške. in dokler mi lepo dela na priboljške bom nadaljevala z mojo metodo.. vseeno si bom pa prebrala tudi o Silvijini metodi. zdaj sem končno našla pravo spletno stran...

Luna jaz jo učim, da gre v položaj sedi, ko zagledava psa, ki se nama približuje. to je sicer zelo uspešno, dokler ne prileti spuščen pes direkt v Brino. v takem primeru pa težko kaj naredim zaenkrat, ker Brina ne bo ignorirala psa, ki ji ovohava rit  ::) lastniki spuščenih psov nimajo niti toliko soli v glavi, da bi dojeli zakaj se jim z Brino umaknem iz poti in jo dam v položaj sedi. niti toliko niso fer, da bi svojega cucka privezali ali pa vsaj poklicali k sebi, ko gredo mimo naju. ahh... brezveze. ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 18 Junij 2006, 09:37:42
Kdo pa pravi da mora biti pes lačen? Ah, brezveze.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #39 : 18 Junij 2006, 16:48:54
Tudi jaz ne vem, kje ste pobrali, da mora biti pes lačen ???

Povem kako delam jaz, zjutraj odmerim hrano za ta dan, dobi tudi svoj prvi obrok, pol pa se čez dan gremo razne igrice se učimo kako novo stvar in pri tem tudi uporabljamo hranco za nagrado, včasih je tudi igračka, odvisno je pač kaj delava.
Kar ostane, če sploh pa dobi v skledo.
S tem, da so nagradice malenkost bolj okusne.
Prej se zgodi, da pes dobi malo preveč kot pa premalo hrane.

Da bi pa kdo stradal psa pa sem slišala samo v enem primeru in to od lovca...

Tako, da ne govorit bedarij...

Sicer je pa pri klikanju tako, da se pes odloči, če bo kakšno stvar naredu ali ne. Zanimivo je pa to, da vsi komaj čakajo, da bi kaj naredili in ne štrajkajo... Ob pravilnem ravnanju seveda. Večina ali vsaj veliko ljudi napačno uporabljajo kliker in se ne sme sodit metode po takih ljudeh, ker tudi pri ostalih metodah so prave cvetke, ki so navadno hujše...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 18 Junij 2006, 16:55:12
kaj pa če ne hraniš samo z briketi? jaz dostikrat tudi kakšen riž skuham za Brino ali pa kaj takega. no glede na to, da mi lepo dela na ta način, ki ga imam jaz, tega ne bom spreminjala, ker nima smisla. delava s klikerjem na priboljške in s tem bova nadaljevali, ker se je v enem mesecu zelo veliko naučila...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #41 : 18 Junij 2006, 16:59:06
Sej moja tudi dobi občasno kuhano, takrat pač dobi manj nagrad v obliki hrance, nakuham pa tudi ne za bernardinca ;)

Sicer pa stvari, ki deluje in pri kateri se pes zabava in ve kaj približno pričakujemo res ni za menjavat...

Ampak to da mora biti pes lačen mi je pa nova!  :o ???

Šapa kje si pa to prebrala ali slišala? Ma kaj to ljudje počnejo ali kaj?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #42 : 18 Junij 2006, 17:22:50
O tem, da morajo biti psi lačni, da delajo je prepričana Urša. Prinesla je pa to očitno iz klasike, kjer se občasno najde kakšen pameten, ki psa strada da bi mu sploh delal. Problem pri Silvijini metodi ni v tem, da bi ravno moral pes zaslužiti vso hrano z delom, ampak v tem, da s psom toliko delaš, da za redne obroke preprosto zmanjka hrane. Prav tako zmanjka psu časa za delanje neumnosti, lastniku pa za iskanje krivcev za morebiten neuspeh še kje drugje kot pri sebi.


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 18 Junij 2006, 18:25:11
Lahko bi nehal prodajat buče  >:(
Seveda je najboljše delat na hrano takoj po obroku in delat na plen potem, ko psu že 10 min mečeš žogice  :D :D :D
Če hočeš uspešno delati na hrano, mora biti pes lačen (ne sestradan, ampak lačen)

LP
Igor


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #44 : 18 Junij 2006, 22:58:11
Irenca, pomembno je le, da ti veš bolje od mene, v kaj sem jaz prepričana. ;)

Saj sploh nimam pojma kako se dela s hrano, ker jo uporabljam samo pri šolanju sledenja in poslušnosti. ::)

Šapa, poskusi uloviti trenutek, ko zagleda drugega psa in jo takrat pokličeš, ji nekaj rečeš, da te pogleda. In nagradi ta pogled. Potem jo daj v sedi. Jaz sem na to foro pokojnega kosmatinca, ki je imel ogromno slabih izkušenj, naučila, da me pogleda, ko zagleda drugega psa in čaka na nadaljna navodila. Če je bil poznan pes, sem mu pustila, da se gresta pošnofat ali poigrat, če je bil nepoznan pes pa sem mu poveljevala "sedi" in je pač počakal, da je šel pes mimo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #45 : 19 Junij 2006, 12:57:52
Hec je v tem, da se prav vsi ob opisu omenjene metode zapičijo ravno v to, da pes celoten obrok poje v obliki nagrad. pa je v bistvu to samo stranski učinek intenzivnega dela. V resnici je povsem mogoče delati po isti metodi s katero koli obliko motivacije ali s kombinacijo vseh možnih, tako da nazadnje nekaj hrane ostane tudi za v skledo.

Seveda se tudi v klasiki uporablja hrano. Žal se jo tudi zlorablja. Tisti primeri resnega stradanja psov ki niso hoteli slediti so sicer že stari, navodilo tečajnikom osnovnega šolanja pred izpitom pa ni tako staro, glasilo pa se je takole: psu dva dni pred izpitom polovičen obrok, dan pred izpitom nič, na dan izpita pa tudi nič. Vsakomur, ki med ušesi nima samo zraka je jasno, kako so psi na dan izpita delali.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #46 : 19 Junij 2006, 13:23:38
Glede igre se bom malo vmesala...

Poskusi (cenena varjanta, a dostikrat pomaga) se plastenko cimveckrat preluknjat in potem noter dat kar nekaj hrane. Nato to navezes na vrvico (pes namrec hrano vidi in jo hkrati voha) in potem le-to vleces... kot je ze bilo prej napisano za par sorodnih igrac.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #47 : 19 Junij 2006, 13:34:38
Pozabila sem se dodati da tisti, ki imate velike tezave v prisotnosti drugih kosmatincev nikakor ne spustite psa v igro z drugimi psi. Ker bodo ti zanj definitivno bolj zanimivi v igri kot pa vi sami.


Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #48 : 19 Junij 2006, 16:26:55
Seveda se tudi v klasiki uporablja hrano. Žal se jo tudi zlorablja. Tisti primeri resnega stradanja psov ki niso hoteli slediti so sicer že stari, navodilo tečajnikom osnovnega šolanja pred izpitom pa ni tako staro, glasilo pa se je takole: psu dva dni pred izpitom polovičen obrok, dan pred izpitom nič, na dan izpita pa tudi nič. Vsakomur, ki med ušesi nima samo zraka je jasno, kako so psi na dan izpita delali.
In kje dajejo takšna navodila ??? Jaz jih nisem slišal sigurno že par let   ;)
In če bi vsaj malo poznala sistem šolanja sledi na hrano bi vedela, da govoriš oz. govorijo same neumnosti. Ti na sledi ne potrebuješ sestradanega psa, ampak lačnega  :o. Pes s polnim trebuhom bo sledil tako kot bo volk po oblinem obedu zasledoval plen, sestradan pes pa bo nenatančen, pod določenim stresom ... (to je tako, kot da voziš s polnim plinom preko Rebernic  ;D ;D).
Bi se pa strinjal z izjavo, da se na dan izpita psu ne da jesti. Izpiti se začno ponavadi zgodaj zjutraj in so za psa in vodnika zelo stresni in ne vidim razloga, zakaj hudiča bi psa basal s hrano predno grem na izpit  ???


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #49 : 19 Junij 2006, 16:54:46
Jaz poznam samo to metodo,da psu ne daš jest na dan izpita.Jaz Rini pred izpitom nikoli ne dam,ji pa dam takoj ko prideva domov  :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #50 : 19 Junij 2006, 17:26:20
Seveda se tudi v klasiki uporablja hrano. Žal se jo tudi zlorablja. Tisti primeri resnega stradanja psov ki niso hoteli slediti so sicer že stari, navodilo tečajnikom osnovnega šolanja pred izpitom pa ni tako staro, glasilo pa se je takole: psu dva dni pred izpitom polovičen obrok, dan pred izpitom nič, na dan izpita pa tudi nič. Vsakomur, ki med ušesi nima samo zraka je jasno, kako so psi na dan izpita delali.

Mene tudi zanima kje dajejo taka navodila?

Moj pes je zjutraj in zvečer. Če imam trening zjutraj dobi svoj obrok po njem. Ga imam preveč rada, da bi ga basala s hrano pred skoki, obrambo ipd.

Mu dam pa lahko njegov obrok in grem čez uro do dve (ko se mu malo poleže) na sled, pa pes dela brez problema.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #51 : 19 Junij 2006, 17:58:14
Jaz prav dobro vem, koliko sit oz lačen naj bi bil pes pri sledi. Nekateri tega pa očitno niso vedeli. Tudi je povsem v redu, da pes na dan izpita ne dobi jesti. Ampak navodila so govorila o dveh dneh pred izpitom. res je pa od takrat minilo par let. Mogoče se takih navodil  ne da več slišati, ampak neumnost na žalost umre zadnja.
Sicer je pa tudi to, koliko naj bi bil pes pri delu lačen odvisno od psa. Meni se pri mojih skrajno požrešnih psicah, ki so motivirane skoraj izključno s hrano, nikakor ni obneslo, če na dan tekme niso dobile za jesti. Najlepše delajo, če dobijo zelo zgodaj zjutraj pred tekmo svoj običajen dnevni obrok.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #52 : 19 Junij 2006, 21:48:57
In kje so dajali taka navodila?


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 19 Junij 2006, 23:08:02
Jaz sme tudi slišala, da v nekaterih šolah priporočajo, da naj že na učne ure psi pridejo lačni, kar se zdi meni ful mimo. Za izpit že razumem, ker je zgodaj. Je pa od psa do psa odvisno, ali boljše dela, če je lačen ali ne. Jaz sem Luni tudi pred izpitom dala jesti, ampak res samo za vzorec, tako da je nekaj dobila. So bili pa tudi dnevi, ko je vso hrano dobila med učenjem oz. sprehodom. Ampak to je pomenilo, da je svoj zajtrk pojedla že med jutranjim sprehod, ostalo pa popoldan in zvečer.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 20 Junij 2006, 11:40:52
Urška, pa menda ja ne pričakuješ, da ga bom napisala z imenom in priimkom? Sploh pa ni edini. Sem tudi že zvedela, da so dnevne obroke omejevali celo tečajnikom v mali šoli. Pa ne bom napisala v kateri.


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #55 : 20 Junij 2006, 11:43:00
Urška, pa menda ja ne pričakuješ, da ga bom napisala z imenom in priimkom? Sploh pa ni edini. Sem tudi že zvedela, da so dnevne obroke omejevali celo tečajnikom v mali šoli. Pa ne bom napisala v kateri.
Pol pa boljše, da si tiho  :-X


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #56 : 20 Junij 2006, 11:55:14
Urška, pa menda ja ne pričakuješ, da ga bom napisala z imenom in priimkom? Sploh pa ni edini. Sem tudi že zvedela, da so dnevne obroke omejevali celo tečajnikom v mali šoli. Pa ne bom napisala v kateri.

Aha, ali pa si si zadevo gladko izmislila.  :-X


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #57 : 20 Junij 2006, 12:00:15
Sem tudi že zvedela, da so dnevne obroke omejevali celo tečajnikom v mali šoli. Pa ne bom napisala v kateri.

recimo v našem kd. Ne sicer omejevali, ampak je pa nekako logično, da če ima pes malo šolo ob petih, da ne dobi hrane ob treh. Sploh ne tisti, ki so totalno nezainteresirani za igračo in potem ostane samo še hrana. In če pes na oviri noče niti povohat hrenovke  :-X Jah, lačen naj bo (ne 2 dni, ampak nekaj ur mu pa ne bo škodovalo).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 20 Junij 2006, 12:06:02
Citiraj
Aha, ali pa si si zadevo gladko izmislila.

Bilo bi prelepo, če bi si res vse izmislila.
Načeloma se na kao anonimni forum ne daje ljudi z imeni in priimki, še posebej ne, če jih ne hvališ pretirano in še prav posebej ne, če jih ni na forumu in se ne morejo braniti pred obtožbami.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #59 : 20 Junij 2006, 21:40:21
Tik pred šolo seveda ni pametno nahraniti psa, tako kot ne tik pred sprehodom. Ampak zadošča da dobri 2 uri prej ne dobi hrane (govorim za malo šolo), ne pa dva dni.
Sicer pa tudi hrana ni vedno 100% motivacija, četudi je pes lačen.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si