Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 925652

LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #480 : 26 Avgust 2006, 09:25:48
Res hvala vsem za čestitke, v mojem in Aaronovem imenu  :-* :-*

Mašy: letos, mogoče mogoče še kaj v novembru ali decembru, če bo kakšna cacib razstava ali pa kakšna specialka, drugače pa nadaljujeva naslednje leto (verjetno) februarja.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #481 : 26 Avgust 2006, 15:43:24
Mi smo nazaj s pocitnic... Bili smo v Portorozu, seveda z Ideo, in se imeli krasno.

Spoznala sem Chantal in njenega malega Tuch-a in z njimi prezivela prav lepe vecere.
Drugace pa smo se kopali se v Izoli, v Puli in pa na koncu se v Seci. Idea mislim, da se je za kar nekaj casa naplavala.

Prav tako se je moja mala zacela zenit in sva danes zjutraj cez Portoroz peljale se dva cucka za sabo  ::) Jaz pa se cudim zakaj jo vsi tako gledajo in se ozirajo na njo; ko pa smo prispeli domov, pa sem opazila madeze na pregrinjalih. Pa je postala zenska...  8)



Z Chantal in njeno hcerkico in seveda s Tuch-om


Ostale slikce z morja   ;)
http://alenkakompan.moj-album.com/album/4634288/


Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #482 : 26 Avgust 2006, 16:03:38
Kok je Idea že velka  :o Si se imela pa zadnji dan na morju tako kot mi cela dva tedna (se nam je Atra začela gonit ravno na dan odhoda ::)).

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #483 : 26 Avgust 2006, 17:30:11
Jooj, res je že zrasla!!
Pa mali Tuch je takšen medvedek  ;D
Slikice so pa tudi super!
Predvsem vam želim čimbolj mirno gonitev in čimmanj snubcev ;)


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #484 : 26 Avgust 2006, 19:04:37
Iiiiii, kk pa krasne fotke :o

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Zaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Deya
Odgovori #485 : 26 Avgust 2006, 23:33:55
Cisto v vsaki stvari je nekaj zanimivega  8)


Packa


vec slikic

LP,
z


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 27 Avgust 2006, 07:34:46
Rosa..hvala tudi tebi ;)
Zaska koliko je pa stara tvoja "packa"? :)



Zaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Deya
Odgovori #487 : 27 Avgust 2006, 11:10:29
2 meseca 14 dni  ;D

LP,
z


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #488 : 06 September 2006, 20:39:19
Jaz bi imela pa eno vprašanje za lastnike zlatkotov. Opažam namreč da je ful psičk zelo boječih (bojijo se ne samo drugih psov ampak tudi ljudi). Pa me zanima če je to normalno? Glede na to, da so to le retrieverji, ki naj bi bili živahni, prijazni do vseh, radovedni, pogumni ....

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #489 : 06 September 2006, 20:43:59
Luna, normalno to vsekakor ni. Zlati prinašalec mora biti živahen, radoveden, zaupljiv, včasih nekoliko vihrav. Se pa kot pri mnogih drugi pasmah pojavljajo problemi s karakterjem. Ker na žalost kar precej kužkov ni deležnih pravilne socializacije potem pride do raznih vedenjskih motenj.nastanejo  problemi s plašnostjo, nezaupljivostjo, streloplahostjo, celo agresivnostjo, ki nimajo pri zlatih prinašalcih kaj iskat.
Recimo jaz se spopadam s preobčutljivostjo pri Lizi-tako psihično kot fizično. Aaron je pa pravi zlati razbojnik  ;D In danes sem odkrila še nekaj njegovih slikic iz razstave v Sacilah.

http://www.canitalia.it/notizie/050906/index.htm
(Spodaj, kjer piše Photo Album je povezava na album z ogromno fotkami in na bolj zadnjih straneh je kar precej Aaronovih).


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #490 : 06 September 2006, 21:22:24
Kako pa je potem z vzrejo takih psov. Recimo konkretno ena psička ki jo poznam, ima šampionat torej se najbrž smatra da je plemenjakinja. Pa vendar njeno vedenje vsaj po mojem ni ravno šampionsko. Kako se to prenaša potem naprej na mladičke?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #491 : 07 September 2006, 05:55:36
Liza kar vaju se ne morem nagledat..res sta lepa :D
Moj mali je pa tipičen "ciganček" ki gre k vsakemu in skaka po vsakemu,da mi je učasih že nerodno kaj toliko sili v druge ljudi,kot da mu mojega crkljanja in božanja ni dovolj... :)
medtem kar se tiče psov..nižjih od njega bo od njih iskal igro in skakal medtem,če je pes večji od njega pa postane kar malo nezaupljiv in boječ..tako,da tudi tu ne vem,če je to ravno vredu?! :)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #492 : 07 September 2006, 14:43:45
Luna, bom povedala moje poglede in razmišljanja na to tematiko. Če je psička šampionka še ne pomeni, da je tudi plemenka. Plemenka je psička, ki opravi vzrejni pregled (po eni 'definiciji', je še mnogo drugih-mislim, da smo enkrat že debatirali o tem, nekje v eni temi, pa se ne spomnim v kateri  ??? ) oziroma je imela mladičke (odvisno kako si to kdo razlaga). Razstave pa običajno nimajo tukaj nobene zveze. Na razstavah je včasih malo konkurence in lahko zmagajo tudi karakterno netipični psi. Medtem ko so pa nekateri sodniki precej občutljivi na karakter in to se mi zdi kar prav.
Pri vzreji pa...pri nas žal nimamo kakšnih karakter testov, preverja se le strelomirnost. Lahko so pa tudi plašni psi strelomirni.
Opažam, da je več psov podobnih linij lahko plašnih oziroma imajo podobno vedenjsko napako, torej je po mojem zelo možno, da mama prenese to napako na mladičke že v leglu, v obdobju, ko jih ona socializira. Če je pa recimo mamica prav tako iz take linije, živi pa pri nekom, ki jo je dobro socializiral in prav tako poskrbi za dobro socializacijo mladičkov in potem naprej tudi novi lastniki, pa mislim, da problemov ni.
Tako da, po mojem je večji del pridobljen, nekoliko manjši del pa prirojen-ampak se tudi tega ne sme zanemarit. Pri nas mislim, da bi lahko imeli kakšen karakter test (kot ga imajo npr. Avstrijci).
Pa še en problem mislim da se pojavlja: novopečeni lastnik dobi čisto ok mladička, potem pa je prepričan, da so zlati prinašalci tako pametni, da jih ni treba socializirat in vzgajat. Pametni so čisto preveč, samo noben kuža ni sam po sebi socializiran že od rojstva...


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #493 : 08 September 2006, 11:14:55
Podoben primer plašnega zlatega prinašalca sem opazil letos na morju.
Mal sem se zvečer sprehajal ob obali, nakar zagledam na povodcu ob klopi dokaj mladega zlatega prinašalca.
Poleg njega je bila še zelo mlada lastnica in njena mama.
Jaz pač po moji navadi, da izkoristim vsako možnost za čohanje naših štirinožnih prijateljev, vprašam lastnico,(sicer bolj s kretnami kot pa z besedami, ker pač ne znam vseh mednarodnih jezikov ::)), če ga lahko malo pobožam. Se ne spomenm, če sem se ga sploh uspel dotakniti, ker sem bil zelo šokiran, ker je kuža ves prestrašen skočil pol metra nazaj ???

Nato sem pa raje odšel, da ne bi bogega zlatkota zadel še infarkt :-[

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Bucka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #494 : 10 September 2006, 16:08:28
Lep pozdrav!

Pri nas doma imamo 10 let starega prinašalca. In je kar naprej lačen. Ko smo ga dobili, nam je rejec pač rekel, naj ga po 1 letu starosti hranimo samo 1x na dan. Koliko je to sploh res priporocljivo? Ali obstaja kakšna podlaga, da je to zanj res najboljše? Zdi se mi kar hudo, da res cel dan čaka na tisto svojo polno skledo... in umira za vsak priboljšek, ki ga "sfehta"  :)

CAuBAu



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #495 : 10 September 2006, 17:40:40
Živjo Bucka!
Hja, zlatkoti so večno lačni psi.  ;D Ne čisto vsi, ampak v večini.
Če bi jaz mojima dvema dala toliko za jest, kolikor bi lahko pojedla, bi imela doma dva slona zlate barve  :o :D Tako jima pa tudi dajem obrok samo enkrat na dan. Je več teorij o tem, kolikokrat na dan dajat obrok. Jaz sem se odločala med dvakrat in enkrat dnevno. Pri dvakrat dnevno je treba pazit, da se res daje predpisana količina in (bognedaj) ne dvakratna količina. Tako kot se kuža navadi je potem fino obdržat. Ne recimo da en dan je dvakrat, naslednji dan enkrat itd. Meni nekako najbolj ustreza hranjenje enkrat dnevno-zvečer po sprehodu. Nekomu drugemu pa dvakrat dnevno, zjutraj in zvečer. Več kot dvakrat dnevno za odraslega psa pa ni potrebe. Pri enkrat-dnevne hranjenju je treba edino pazit, da kuža po obroku počiva, ker je količina večja in je večja nevarnost zasuka želodca.
Tako da, tista lakota, ki jo beremo v očeh naših kužatov je bolj kot ne namišljena oz. zaigrana. Če kuža ni presuh (pravšnja teža je nekje, če se mu rebra čutijo, ne pa tudi vidijo) je vsekakor dovolj hranjen in je bolj kot le "lačen" ker mi nekaj dobrega jemo  :)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #496 : 16 September 2006, 12:37:23
Še nekaj iz naše šole (ŠKD Celeia)

http://alenkakompan.moj-album.com/album/4947990/?os=4948013

Več slikic bom še dodala.
Mala (no saj ni več tako mala) je pridna in sem res ponosna na njo.  :o V naslednjem tednu enkrat pa se začnemo s pripravami na PNZ; seveda ne v tem KD, ampak s pomočjo kinologa iz lovske stroke.   ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #497 : 16 September 2006, 16:50:46
Rosa,saj ne morem verjeti da hodita v ŠKD Celeia! :o Kdaj pa imata šolo? Ker jaz ful blizu stanujem pa bi kdaj prišla malo pogledat in seveda prečohat Ideo. ;)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #498 : 16 September 2006, 17:01:59
Seveda, pridi! Idea bo dodatnega para rok za čohanje več kot vesela.  ;)
Šolo imamo ob ponedeljkih (ob 17:15) in četrtkih (ob 17h) - traja nekje dobro uro in pol.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #499 : 16 September 2006, 18:00:42
rosa kdaj pa bosta šli na PNZ?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #500 : 16 September 2006, 18:39:48
Verjetno spomladi.  :-\  Za jesenski pnz sva prepozne; vsaj po mojem mnenju. Kaj pa vem kako bo z učenjem in koliko bo inštruktor na voljo. Zdaj sva zmenjena da pride v roku enega tedna k nam in da vidi koliko zna in koliko ne, pa kje začet.
Pustimo se presenetit.
Bom vsekakor obvestila kako nama gre.  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #501 : 16 September 2006, 18:51:34
Ja potem imata pa še dosti časa  ;) Mi imamo drugače PNZ en teden po klubski razstavi...

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #502 : 29 September 2006, 15:42:50
Tema malo same, zato je skrajni čas, da jo malo poživim z novimi slikicami iz razstave CACIB Maribor 2006: (klik za večjo fotko)



























Ostale fotografije pa najdete v moji galeriji, tukaj.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #503 : 29 September 2006, 21:32:03
Super slikce!

Naša "družinska lepota" - Inch (Idein bratec), se je prav super odrezal. Je bil drugi od štirih in to šele pri svojih komaj dopolnjenih 9. mesecih.  :o

Čestitke njemu in Mojci!!!!!!  :-*

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #504 : 01 Oktober 2006, 13:36:05
Včeraj (sicer traja tri dni) je v Varpolju potekala Mednarodna tekma reševalnih psov. Mi smo šli malo firbec popast, tako, da smo videli kako kaj poteka vse skupaj in bilo je prav zanimivo. Me te reševalne vode vedno bolj mikajo...  :o

Smo pa seveda tako zagledani v svoje pse, da slikamo samo njih, pa čeprav sploh ne tekmujejo. Malo kruto, ampak tako je.  ::)
Na slikah večinoma le Vita (Ideina mami) in Idea. Amapak eno tekmovalko pa smo ujeli.  ;) Pa čeprav spet ne v delu.   ;D

http://alenkakompan.moj-album.com/album/5165264/

Bomo drugič bolj obzirni do drugih!
Avtorske pravice glede slik, pa si pridržuje Person. Da ne bo kaj narobe!    :P ;)
 



Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #505 : 01 Oktober 2006, 17:37:38
Hehe, sej mislim, da bi se še našla kaka tekmovalka med fotkami ... bom dal jih na net kmalu :)

Slike so namenjene promociji zlatih prinašalcev ;)  pa če se še kje objavijo, bi bil vesel, če bi bil o tem obveščen :)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 02 Oktober 2006, 10:29:13
O Rosa in Person a sta bila v Varpolju? Škoda da se nismo spoznali.... :(


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #507 : 02 Oktober 2006, 11:08:27
Heh, eni so imeli družinsko srečanje ... drugi smo bli pa uradni fotografi :)

Kaj si pa ti počela tam? Gledala ali sodelovala?

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 02 Oktober 2006, 13:37:40
Sodelovala ;)
Pa sem opazila nekaj goldenčkov za katere se mi je zdelo, da niso "naši".  :-\


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #509 : 02 Oktober 2006, 13:58:23
Hehe, ja tisti bodo verjetno, ki so v Alenkini galeriji :)
Fajn fajn, upam, da si dosegla fajne rezultate ;)

Danes zvečer uredim še ostale fotke (večinoma so goldni 8)), pa jih potem jutri ob priliki dam na internet, ko bo kak PC prost na faxu.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)