Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 918700

Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1020 : 06 Junij 2007, 23:25:05
didi upam da bo pri nas kmalu bolje! :D

Stella al pr naš še vedno ni bolje  ;)  ??? ??? ??? :D :o :o ;) ;) ;)

V ponedeljek je gospodar odšel za teden dni in zdaj sem jaz začasno njen šefe.
Ob 5.30 me zbudi budilka in kmalu njen vuf vuf in jaz šibam ven jo malo zdivjat, no se bolj jaz zbudim  :) pa seveda nahranit - jo je treba mau poredit  ;) Točno za igračko me še ima, še vedno me  >:( grabi za zapestje, cuka za rokav, skače name (čeprav ji vestno obračam hrbet), moram poskusit z novo tehniko....bolj odločnim fuj in mimiko telesa da bo dojela zakaj se gre.

Didi, ko jaz poskusim Luni dvignit rep ga zagrabi in se vrti kot vrtavka  :o Definitivno moramo tudi mi do naslednje razstave osvojiti stoj.

Punce z mladički - ravno sem gledala slikice ko je bila peseka dojenček, jojjjjjj kako je hitro zrastla  :(
Ajde lahko noč zverinice..... ;)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1021 : 07 Junij 2007, 10:00:26
Ne, pri nas ni nič bolje. Že spet mi ga serje, pa ko si ravno rečem evo ti nov dan, danes bo bolj pridna pa nič. Notr je še kar pridna, samo zunaj mi pa take počne da je za znort. Res več ne vem kako jo odvrnit od tistega njenega "zlatega kotička", ki je še tko čudno narejen vse da se komaj do tja skobacam, se prej na pol ubijem, si umažem vse od čevljev, nogavic in hlač, potem komaj njo zvlečem od tam, jo primem, med tem me valda CELO umaže ker tok nori in jo nesem notr v box. Noro! Jasno ona je itak k en pacek, očitno ji je zemlja in blato zelo všeč. Meni pa niti malo! Pa skoz me grize za hlače...včasih uboga k rečem fuj, največkrat pa ne. Samo čakam da te kritični tedni minejo, ker tole nikamor več ne pelje.



didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1022 : 07 Junij 2007, 12:27:36
Bela stella sej vrjamem da ti zivcke papa... To j tko k poporodna depresija... Full se veselis met kuzka, pa kr ze prcakujes da bo pru tedn pridna pa vse ubogala pa tko... Je pa dejansko tko, da cist nc ne uboga... Ker valda ji se ni jasn... Morta skupi spoznavat vse... ko bo tm not, jo probi ven zbezat s ksno igracko k piska... al pa po tleh potolči s prazno plastenko... nasa je bla nora na plastenke... je kuj k men prletela... Je pa res da dostkat so ble sosedove rozce se vseen bolse kot pa tist kar sem imela jaz v roki :) mors bit pa res stroga ze od prvega dne, ker drugac bos mela kasnej probleme... js sm ji skoz popuščala, pa zdej nekak nimam avtoritete... Edin takrat ko lezem za njo v kasn grmovje ko mi zre drek al pa kej, se me ustras pa clo mogoče pride k men, drugac je pa kr samosvoja... tko da bols da ze zdej avtoriteto vzpostavis, da bo vedla kaj je prav in kaj ne... ko te npr. vleče za hlace, jo sam primi za grbo pa jo mal stran potegn... da bo počas dojela da to pa ni prov...
S kje pa sta drugac vidve k mata mickene kepice... Ker bi se lahko enkrat zmenl, da pridemo z nasimi zverinami mal na obisk (Luna, Cosmo pa Didi), da se mau poigrajo... Pa se da tamaledve dobita mal socializacije z velkimi kuzati... Sej nasa se zna lepo z mansimi kuzki igrat... se na tla uleze, pa čaka da jo bo kdo napadov:) u večje pa ona skace ko nora:) Pa sevede tud js bi rada vidla spet ksne micene buce, da se mal nazaj spomnem na naso podivjano kepo:)
To glede umazanije se pa ne sekiri... Js sm bla na zacetku tud vedno usrana... Ker smo mel tud non stop dez pa sneg... Zdej so pa ponavad ksni naklučni obiskovalci usrani, pa didi seveda... Dons se mi je sla v luzo valat z enim kolom, pa se je neki igrala... Sam ce j telčk, pa to tk hitr nardi, da ji še ne uspem rect fuj to, pa tamala že lezi not >:( >:(




Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1023 : 07 Junij 2007, 12:30:02
didi vidm da me čist razumeš kaj govorim. Me veseli! Ja je kr hudo, res ampak sj kaj pa čm druzga kot vztrajat in jo probat vzgojit v enga fajn kužka :D
Jst sm iz okolice Ljubljane drugače, pa ostali?



didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1024 : 07 Junij 2007, 13:55:28
ma ja Bela stella... prvih 10 dni je mal stala da se usi navadte drug na druzga, pol bo slo pa sam na bols... Pr ns jo more sam še puberteta zdej minit, pa gont se more zacet... k pa to damo skoz smo pa na konju:)
Js sm drugas s Kranja, Ovcka je iz Trbovelj, Bela*Luna je pa iz okolice Novega mesta... Pa se pol dobivamo na telih pasjih zmenkih vsakic drugje... Zdej bo enkrat Novo mesto na vrsti :)
Če bos pa za, se bo pa enkat v Lj dobl an:) (js kr v imenu vseh ns govorim  :-[ sj mislm da se vsi strinjajo :) )

Bela*Luna Ovcka, Simon pa js gremo v soboto v Zagreb mal pošnofat na razstavo... Vi k ste full bliz doma, a se boste tud kej oglasl?

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1025 : 07 Junij 2007, 14:15:41
didi in Bela stella prosim če se lahko držita tega:
3. Za pisanje uporabljajte slovenski jezik, tak ki ga razumejo vsi od prekmurja do primorske. Izogibajte se narečnemu pisanju, krajšavam in slengu!!!

Didi sploh tvoje pisanje je težko brat. Hvala

Lp nina



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1026 : 07 Junij 2007, 15:10:49
Ojla!

Ja mladost je norost, a ne? Ja je treba tele naše kosmatince že kr od začetka navajat na red, čeprav jst mislim, da tut mal teh mladostnih norčij ne škodi. Boljš da dajo to energijo zdaj ven iz sebe in se pol umirijo :)

Tule pa vam Tobi pošilja nekaj svojih "manekenskih" slikc :P

What's up?


Takole si zjutraj prisvoji mojo posteljo...
::)


Ali me vidiš ali me ne vidiš :D?


Moje kite pa ne dam...



Drugače sva pa midva iz Štajerske - Prebold :)

Tiya in Tobi

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1027 : 07 Junij 2007, 18:43:09
didi ko boste kaj tukaj okoli Lj konca se lahko kaj dobimo. Mislim da Nala ne bi imela nič proti. Že tako me je presenetila, ker se ne boji nobenega psa, od najmanjšega do največjega, nič. V mačke je pa itak zaljubljena :D Igračke na 4 nogah haha.



didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1028 : 07 Junij 2007, 19:36:44
ninci bom se potrudila in pisala tako da me bodo razumeli vsi  :)

Tiya tvojemu Tobiju pa na tisti sliki, kjer lezi na postelji ze na obrazu pise, da je se zgodaj in da je zaspan:) drugace je pa prava faca:)
Naslednjič ko se dobimo v Trbovljah pri Ovcki, ti sporočimo, pa se lahko se ti oglasis... Druzba je vedno dobrodosla...
Bela stella tudi naša didi je ze od malega nora na pse:) pa tudi macke ima rada... takoj ko smo jo dobili so imeli v nasi ulici nekje macje mladicke, in sta se z enim prav zaljubila... ko sem peljala naso na sprehod, je sel z nama tudi en mucek... sta bila prav lep parček:)

lp



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1029 : 07 Junij 2007, 21:01:38
Ja to je pa to, ku je zjutri še tema v sobi, pol sm ga pa z mobitelom slikala in ker je bila vključena bliskavica mu ni bilo nič jasno, kaj se mu je tolk posvetlo pred smrčkom :D Verjetno zato tak zaspan pogled he he he...

Dj prilepte še ostali kj svojih fotk, da vidmo kako uživajo še ostali zlatkoti :)

En deževen pozdrav...

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1030 : 07 Junij 2007, 21:28:15
Takole nasa zverina uziva, pa dela uibr hude taprave lovske poze, ko lovi muhe  ;D



Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #1031 : 07 Junij 2007, 21:33:33
Jooj, kako imate vsi luškane ZP-je  :o



didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1032 : 07 Junij 2007, 22:45:54

Evo se par novih slikic sem dodala v album, vendar jih imam veliko se v fotoaparatu, ki čakajo na prenos na PC... Tako da kaj vec pa drugic:)

slikce

Ovcka tudi didi je ugovotila da zna biti loveljenje muh izredno zabavno... Zadnjic je v eno, ki je bila na oknu buljila celo uro... potem pa kamor odleti muha, odleti tudi didi:) je kar hecno jo gledat ja:)

lp



tach

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1033 : 08 Junij 2007, 07:33:20
Novi lastnici tamalih nagajiučkou..ne se sekirat..bosta videli,da sčasoma se jima bo poslušnost razvila..jasno sedaj jima je use novo in počneta rauno to kar ne smeta..tako,da samo ustrajnost pa bo..
mojemu se je poslušnost(sedaj ma 13 mesecev) razvila šele pred kakšnim mesecem..prej sem bila pa tudi jaz že čisto obupana,da mam zverino ne pa psa ;D
mislim,da mi je pojedu skoraj že celo garderobo :)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1034 : 08 Junij 2007, 13:17:32
ja, upam da bo bila naša res malo bolj ubogljiva, pri njeni starosti pa je to res malo absurdno pričakovati. In kao že govorimo o lovljenju raznih letečih živali ;) , Naša Riva rada opazuje metulje ki letajo po marjeticah, ampak kaj ko je še tako nerodna da se vedno vrže na rožo šele po tem ko opazi, da metulja gor ni več...so res zabavni teli zlatkoti ;D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


tach

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1035 : 08 Junij 2007, 21:28:46
ha ha si jo že kar predstauljam..njihova nerodnost je res nevrjetna ;D..
meni je full fino opazovat mojega,ko poiskuša ulovit oziroma jih itak pobije,mraulje..kar neki taca po njej ko jo vidi..ker prau zanimivo,kako opazijo eno drobno pikico ki koraka mimo njih..
ali pa full korajžno preganja golobe po vrtu.. :)



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1036 : 11 Junij 2007, 09:40:14

Didi  :P tudi mi smo včeraj dobili diplomo za uspešno opravljeno malo šolo  ;D ;)
Najprej smo v Novem mestu gledali disciplino RO (Rally obedience), ki je kar zahtevna na prvi pogled, a tud en zlatko je tekmoval - bravo! Potem smo zaključili s pasjim piknikom, kjer so se naše zverinice zdivjale (trije zlatkoti, pa doga, pa še vsi ostali - višavski terier je hotel kar prinašalko naskočit  :o )
Tekmovala je tudi ena s tega foruma, ko sem hotla pobožat njeno kužiko me je sam grdo pogledala in se zadrla name, potem sem pa od strahu odskočila stran  :-[ :( :'( pa naj ima psa samo za gledat ::).

V jeseni se začnejo izpiti A in B BH, naša kosmatinka bo pa takrat stara blizu enega leta, se pravi pride v poštev izključno A? Mormo še mau preštudirat vse skupaj :-\

Didi in Ovčka, ste videla da je 24.06. piknik v Kranju - piknik pesjanarjev??? A bomo rajš pri nas zažarili?



didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1037 : 11 Junij 2007, 11:16:08
Čestitam tudi vam za diplomico  :o Sedaj bomo navijali se za Ovcko in Cosmota  :)

Drugace pa vem da bo piknik tukaj v Kranju ja, samo mene ne bo, ker bo didi cisto zmesana ob takem stevilu psov... Tako da ce se strinjate, bi raje prisla kar v NM...  Z Ovcko povejta kaj vama je bolje no...

Drugace me je pa danes didi full presenetila... Je ubogala na odpoklic, kljub temu da se je igrala z enim zlatkotom... Sicer ni prisla na prvi poziv, ampak ni mi je bilo pa treba odvlect od psa tako kot ponavadi  :o

lp



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1038 : 11 Junij 2007, 13:20:34
Čestitam tudi jaz!!

Jst pa obupujem, ker sem ugotovila, da nobena pasja šola nima male šole čez poletje. Nisem niti pričakovala, potem pa sem slišala da imajo nekje tudi (čeprav jaz ne vem kje), ampak na žalost se ne bo izšlo prej kot jeseni oz septembra. Zgleda se bomo kar doma lepo učili vsega.
Sicer pa naša Nala že zna nekaj stvari, jasno v zameno za piškotek - nič zastonj haha. Zna sedi, prostor, glas, rol (zarola se po tleh) in danes je prvič po treh dneh naredila hi5 (v sedečem položaju dvigne tačko in se "pofočka" na roko). Mam upanje da se bomo pridno učili čez poletje ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1039 : 11 Junij 2007, 15:03:57
Bella*Luna in didi tudi meni se zdi boljse, da pridemo v NM, usaj ne bo potreben strog nadzor nad nasimi zverinicami, ko se pa ze poznajo  ;D

Bela stella nase male zverine so sle v malo solo pri starosti 6ih mesecev, ker prej tudi nic ni bilo (pac, jesenske smo zamudili, potem je bila pa zima). Pa je bilo od zacetka tudi precej zivo in nic uboganja (ker so bili tudi se precej otrocji), sedaj proti koncu je pa ze kar super, ze pridno ubogajo, drugi kuzki jih ne zanimajo vec toliko, kot na zacetku. Tako da, doma se kar pridno ucite, in potem septembra v malo solo, kjer boste lahko vec delale na socializaciji, osnovne ukaze boste pa ze poznale  :D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1040 : 11 Junij 2007, 15:05:47
Bom še kar malo iskala druge variante, ampak ni kej, če ne bo šlo, potem čakamo na jesen. Važno da se veliko ukvarjam z njo, da ne bo čisto prepuščena sama sebi.



didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1041 : 11 Junij 2007, 15:39:11
Ovcka super:) Se popolnoma strinjam:)

Bela stella, saj so vse male sole spomladi ali pa jeseni... Ampak naj te nic ne skrbi... Vazno je da se bosta vidve ze prej kaj ucile, pa potem jeseni ne bos imela problemov v soli... Ker vidim pri nas, kjer smo imeli par cisto mladih... na zacetku so full pridno ubogali, sedaj ko so pa prisli v tiste krizne mesece, so pa malce ponoreli... In bolje da ti ponori doma, kot pa med malo solo... bo tako sola vsaj ucinkovita (ceprav didi je se vedno cisto navdusena ko vidi psa, ampak je pa stanje sigurno boljse, kot je bilo pred 3 meseci ko sva zaceli s solo)...


lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1042 : 11 Junij 2007, 16:01:18
Ovcka super:) Se popolnoma strinjam:)

Bela stella, saj so vse male sole spomladi ali pa jeseni...

Tole ni čisto res ;) V nekaterih šolah izvajajo tudi poletni program eden takih je kakor vem KD Barje pa KVRP v Kranju pa najbrž še kje. Tako da  se da šolo obiskovat tudi poleti, da ne čakate pol leta in zamudite tiste prve mesece in naredite že kup napak.

Lp nina



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1043 : 11 Junij 2007, 17:21:54
Ninci ali ima KD Barje spletno stran? Jaz je žal ne najdem  :-\



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1044 : 11 Junij 2007, 18:01:10
^sem že klicala na KD Barje, se opravičujem ker "smetim" to temo ;)



didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1045 : 11 Junij 2007, 19:15:43
mnja... prvic slisim da so male sole cez celo leto... ko sem jaz iskala za didi kam bi hodila, nisem nic nasla:S se opravicujem za napačen podatek  :-[

lp



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1046 : 14 Junij 2007, 13:26:37
Bella*Luna in didi tudi meni se zdi boljse, da pridemo v NM, usaj ne bo potreben strog nadzor nad nasimi zverinicami, ko se pa ze poznajo  ;D 

Bejbe in zverinice drži kot pribito: 24.06. nedelja bomo zažarili pri nas doma  :) sam še sonček naročimo  :) ;D

Uživajte, pridejo dnevi ko komaj še diham  ;) doma kuhanje, likanje,...služba...gužva.... pa še zverinica  ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1047 : 17 Junij 2007, 23:06:13
Cestitke Didi, Luna in Cosmo za devetmesecnico  ;) No, nasi zverini smo za dopolnjenih devet mesecev podarili izlet na morje. Uzivali smo maksimalno, potem, ko smo ugotovili da valovi niso nic strasnega, in da ni treba blazno bezat pred njimi, in pa zverina je ugotovila, da ZNA plavat :o  :o Seveda, je najprej morala zaplavat Maja, in kje bo potem Cosmo cakal na obali, ni sans  :P No, ker smo vsi utrujeni od celodnevnega izleta, bezimo spat (no, mali ze spi tu pod mizo). Slikice jutri!  ;D

Ln..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1048 : 18 Junij 2007, 10:19:39
hej

No, vceraj je bil nas mali prvic na morju. Prvic je videl tako veliko vode na kupu, ugotovil je, da je tudi morje pitno (ceprav je imel na razpolago dovolj sladke vode, je bila boljsa morska), bal se je tistih belih penastih stvari, ki so se valile proti njemu (valovi), ampak tudi tega se bo navadil :P Na koncu je ze precej uzival, se je vlegel na obalo, tako da so ga zalivali valovi, potem, ko smo se pa ze odpravljali, je hotel se v vodo  ;D No, pa se nekaj slikic   :D

Bezimo pred valovi


Dokaz, da znamo res plavat ;)


Pocivamo v sencki


Razgled tudi ni bil slab


Ostale pa na http://deklca.moj-album.com/album/8193648/  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1049 : 18 Junij 2007, 10:42:41
Super, da je zverinica okusila morje. Sigurno boste sedaj še večkrat šli a ne? :D Naša Nala je tudi ta vikend prvič plavala sploh tudi v morju. Ji je bilo še kar všeč, čeprav je bila malo zmedena-preveč vode na kupu :D