Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915016

babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1050 : 18 Junij 2007, 15:53:00
Ovčka, vidim da ste se imeli super na morju! Luštne slikce!  :)

Bella_stella: imaš tudi ti kakšne slikce? ;)

No, midva s Tajem se tudi vneto kopava, odkar je tako toplo in lepo vreme! Sicer je pa Taj bil na morju že takoj naslednji teden, ko je prišel v svoj novi dom in od takrat je tako vsak vikend, imava privilegij ki sva blizu morja doma! Sicer pa najraje prenaša kamenje na plaži, še raje pa tistega iz morja na plažo... le kaj si misli? Je pa čist nor na vodo, ko jo zagleda začne kr cvilit!!  ::)
Sončne pozdrave vsem!



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1051 : 18 Junij 2007, 16:06:44
^dve slikci imam v Nalini temi ;) Žal me ni blo zraven, moram še dobit ostale slikce :D



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1052 : 19 Junij 2007, 11:03:28
Ovčka in Cosmo  :) :-* za vaju  ;) Bravo za osvojeno plavanje.

Mi gremo pa ta vikend na morje, kar v šotor, taborit  ;)
Luna se je včeraj načofotala ob izviru, bolj zanimivi so ji bili ostanki od pujsa, ki so ga pekli verjetno čez vikend in so pustili raženj (no na srečo je samo bolj dišalo po odojku),
pa v mlinček je vtaknila svoj gobček in nič ji ni bilo jasno zakaj se ves čas vrti  ;)

Za devet mesecev, pa jo je Nina brez vednosti pogostila s piškotki, samo šumelo je in piškotov ni bilo več  ;) pa naučila se je priplezati do stanovanja (v hišo v naš ta zgornji štuk).

Ovčka, piknik je prestavljen na 01.07., ker Didi ne more (verjetno sta se že kaj slišale), pa tudi mi bomo maksimalno izkoristili vikend. A je ok???



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1053 : 19 Junij 2007, 11:20:34
Bella*Luna za piknik je zmenjeno, samo se vreme mora zdrzati, pa bo super  ;D Lepo se mejte na morju, pa kaj poslikajte Luno, kako bo uzivala  :D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1054 : 20 Junij 2007, 19:55:37
hej

Mene pa zanima, kako kej vasi zlatkoti prenasajo tole pasjo vrocino, pa kdaj jih vodite na tavelik sprehod, zjutraj ali zvecer? Midva ce greva zjutraj, pride domov cisto moker od rose, ki je na travniku, tako da razmisljam, da prestavim sprehod na zvecer (samo zvecer ne moreva it na "najin" travnik, ker je prevec tema, tako da bolj pride v postev sprehod skozi mesto). Cez dan pa samo na hitro smukneva ven, da opravi svoje. Pa vseeno pride cisto zadihan pa utrujen domov. Groza je tole! Ne vem kako bo kasneje poleti, ce bo 35+ stopinj  ::)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1055 : 20 Junij 2007, 20:16:25
Naša je čist fertik od te vročine. Zjutraj jo damo iz hiše v pesjak, kjer je nekaj časa. Nato jo spustim za vse potrebe, potem se pa po kakšni urici same uleže zunaj na ploščice v en kot pod mizo, kjer ponavadi spi tudi po 3 ure in več skupaj. Tam do ene 17h ponavadi ni kaj dosti od nje. Res je da je še bolj otrok hehe, samo vseeno jo tale vročina čisto zdela. Danes sem jo popoldne mal skopala z vodo zunaj, da se je malo pohladila. Sicer pa zaživi zvečer, zdele je njen pravi čas. Do 22h je čist totalnooooooo podivjana kot da bi odprla vse ventile. Potem jo dam spat in je lepo mir. Tudi je manj v vročini, edino veliko pije.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1056 : 21 Junij 2007, 13:31:50
hja, pri nas je že zdaj +38 stopin čez dan :-\ . Tako da cele dneve praživimo v senci, na travi 8) .  Ima pa zunaj ves čas nakakšen bazenček s plastike, kjer se hodi močit ko ji zapaše ker je res prehudo že sedaj (in malo sanjaško je upati, da bo poleti bolje :-\ :-\)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1057 : 22 Junij 2007, 16:37:25
Hey!

Tudi nam vročina ne prizanaša. Tobi opravi svoj prvi mini sprehod ob pol 7 zjutraj, potem pa greva med 10 in 11 uro do Savinje kjer se skopa in naplava. Čez dan spi v pesjaku ali pa zunaj na terasi, raztegnjen kolikor je dolg in širok - z vsemi štirimi od sebe ::) Mami ga včasih mal stušira še z kanglo vode, da ga osveži. Okoli 7 zvečer pa jo mahnema po malo daljši poti ponovno do Savinje ali pa kam drugam, kjer opravi večerno potrebo in še enkrat namoči svoje tačke. Potem pa še doma malo norimo okrog za žogico.

Uživajte v sončku :P!


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #1058 : 23 Junij 2007, 14:58:08
Vroče, vroče...

Jaz pa se moram malo pohvalit... Včeraj sva z Ideo opravili bbh, in sicer z 93 točkami.
Zaradi moje velike treme pa nikakor nisva pokazali tega kar res znava.
Sva drugič šle spet na poligon, ker ena tečajnica ni imela para na izpitu, pa je bila zgodba popolnoma drugačna.
Ampak sem vseeno prav vesela in ponosna! ;D

Želim vam lepe poletne dneve in šolarjem prijetne počitnice!  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1059 : 23 Junij 2007, 19:01:15
rosa cestitke za bbh!  ;D Zelo ste pridne z vsemi temi izpiti  :o Aja, to te pozabila vprasat, sedaj ko imate vzrejni narejen, a planiras kaj mladickov?

 :-* :-* :-* Idei

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #1060 : 23 Junij 2007, 19:19:23
rosa cestitke za bbh!  ;D Zelo ste pridne z vsemi temi izpiti  :o Aja, to te pozabila vprasat, sedaj ko imate vzrejni narejen, a planiras kaj mladickov?

Hvala!  ;)
Potihem planiram, ampak še ne vem točno kdaj, sploh pa ne s kom... Tu bom pa stroga (vsaj poskušala bom)...  :D
Drugače pa bova zdaj začele trenirat RO. Bom videla kako bo šlo. Mi je všeč ker bo zdaj prvič relativno blizu nekaj za zlatkote (in njim podobnim pasmam).

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1061 : 24 Junij 2007, 10:03:38
hej

Mene pa zanima, kako kej vasi zlatkoti prenasajo tole pasjo vrocino, pa kdaj jih vodite na tavelik sprehod, zjutraj ali zvecer? Midva ce greva zjutraj, pride domov cisto moker od rose, ki je na travniku, tako da razmisljam, da prestavim sprehod na zvecer (samo zvecer ne moreva it na "najin" travnik, ker je prevec tema, tako da bolj pride v postev sprehod skozi mesto). Cez dan pa samo na hitro smukneva ven, da opravi svoje. Pa vseeno pride cisto zadihan pa utrujen domov. Groza je tole! Ne vem kako bo kasneje poleti, ce bo 35+ stopinj  ::)

Lp..

Zjutraj in zvečer je najbolj fajn, za psa sploh. Če je moker od rose pač  vzmi v zakup imaj kako krpo pripravljano pred hišo al pa kaj takega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1062 : 25 Junij 2007, 14:02:38
No, pa smo tudi mi bili prvič na morju in v morju seveda  ;).
Doma pozabili fotoaparat.  >:(

Valovi so jo presenečali, potem pa se je le opogumila in zaplavala, potem pa ji vode ni bilo dovolj. Zelo rada je plavala in potem izmučena zaspala.

Imela je domotožje, saj ni hotela veliko jesti - vsaj svoje hrane ne  ;)
Zvečer, ko smo prišli domov, pa je od veselja vse pojedla.
Seveda smo skbeli, da ni bila žejna, pa je kljub temu dobila drisko  :-\ Ne vem od česa spet  :'( :-[ :-\
(slana voda, vročina,...)

S spanjem v šotoru tudi ni bilo težav in bila je zelo pridna - ni veliko lajala,
bila je zvezda - vsi so jo občudovali, božali,....čohali,...
Tudi družbo je našla in se podila s psi.

Tako zaenkrat morja in morskih dogodivščin dovolj.

Joj, sem bila pa kar malo razkurjena - na plaži je malo divjala in včeraj me je en tip nadru, češ da naj pazim psa, ker ga je malo poškropila  :P potem pa je bil tiho, ko sta dva druga mala psa prišla - je dobil porcijo  ;) Sovražim take pasje sovražnike - grrrrr....

Drugače pa povsod pri plažah tabla - psi na plaži prepovedani - kje hudiča pa naj potem ohladimo psa???
Da ne govorim o gostilnah - prav iskali smo prostor, kjer smo lahko šli jest tudi s psom.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1063 : 25 Junij 2007, 15:16:18
Bella*Luna...res je grozno, v SLO ne moreš s psom skoraj nikamor! Bomo morali pasjelubci odpret par restavracij, lokalov in pokupit nekaj plaž-da bomo lahk uživali, brez da bi nas kdo nadrl-mogoče bi postavili able-vstop pasjemrznežem prepovedan!  >:D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1064 : 25 Junij 2007, 15:21:28
Bella Luna potem ste se imeli prav fino. Super!
Bom še tukaj vprašala za naš problem, ker mi v Nalini temi sploh noben ne odgovori  :(
Nalin pesjak je iz dveh delov. Zunaj so samo deske, notri v prostoru pa ima dva predela, v enem je koča, v drugem pa pač samo za ležat. Veliko prostora za vroče in mrzle dni. Po tleh imam zelen tapison, tak čist navaden, da ni na betonu. Problem pa je v tem, da Nala lula notr po tem tapisonu in to v obeh delih prostora. Malo pred kočo, malo tam spredaj. Danes se je celo pokakala notri. Jst razumem, da je ona mladič in da ne more zadržat urina, ampak rada bi, da lula zunaj na deskah, kjer z lahkoto pomijem vse. Ne vem sploh od kje ji ideja, da lula notri. Kako naj jo sedaj to odvadim? Vsakič ko pridem po njo v pesjak recimo zjutraj ali pač čez dan so deske suhe in notri vse polulano. Danes sem vse tiste tapisone ven vzela, vse prešpricala, pomila, s "štrajfiksom" (pardon ne poznam drugega imena za to zadevo) in čistilom sščistila in zdej se bojim, da bo spet eno in isto. Kakšna dobra ideja? Zunaj sem danes natresla nekaj žaganja, ker je bila tako navajena v leglu, ampak vse kar je nardila se ga je pošteno najedla in se mi na pol zadavla jao. Obstaja kaka zadeva, poleg njihovega lastnega urina, ki bi jih pritegnila do tega, da nekje lulajo?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1065 : 25 Junij 2007, 17:05:46
to je pa slabost boxa-čistoča. Kako odvaditi? hmm načeloma mladič kmalu po obroku opravi potrebo, kadar pije, kmalu lula, po igri lula, ko se zbudi lula, kaka, po sprehodu bo kmalu lulal. Če bi bila v hiši bi takoj opazla, kdaj je treba psa zagrabit in ven.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1066 : 25 Junij 2007, 17:18:54
Ja sej ravno v tem je problem, ker pač nisem ves čas z njo, to je skoraj nemogoče da bi bila. Zato nam je to kar velik problem.



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1067 : 25 Junij 2007, 20:37:05
Bella*Luna...res je grozno, v SLO ne moreš s psom skoraj nikamor! Bomo morali pasjelubci odpret par restavracij, lokalov in pokupit nekaj plaž-da bomo lahk uživali, brez da bi nas kdo nadrl-mogoče bi postavili able-vstop pasjemrznežem prepovedan!  >:D

Čara to je bilo na Krku, v Baški  :'( >:(
No na koncu plaže je bilo veliko psov, celo enega dalmatinčka sem občudovala na daleč  ;)



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1068 : 25 Junij 2007, 20:44:35
Ja sej ravno v tem je problem, ker pač nisem ves čas z njo, to je skoraj nemogoče da bi bila. Zato nam je to kar velik problem.

Mi imamo psičko tudi v pesjaku - pesjak je precej velik, po tleh so dilce, tapison je razgrizla  >:( in smo ji ga odstranili; vse je en prostor, le hiška je notri. Že od malega se je navadila da opravlja potrebo zunaj, le malokrat ji je "ušlo" oz.uide kadar jo pač zelo tiši. Pokaka se v pesjaku skoraj nikoli, pesjak večkrat pometemo in ščistimo z vodo.

Bella Stela mogoče pa psičko prehitro zapreš v pesjak??? Naša opozarja z glasom in točno vem kdaj morava leteti na travnik na potrebo. A si v mestu, da imaš daleč do travnika?
Drugače pa jo poskusi namočiti v lužico z gobčkom in ji dopovej, da ne sme (no sej vem da je težko, a tako smo mi mačka odvadili da je nehal opravljati potrebo po stanovanju) in če je le možno v pesjaku naj bo samo hišica, da bo videla da je to samo en prostor(če se da odstraniti srednji del, ne vem no??? :'() in da psička ugotovi, da je pač to njen teritorij.

Slikce od mojega pesjaka v albumu:
http://www.moj-album.com

za lažjo predstavo  ;)



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #1069 : 25 Junij 2007, 21:09:17
Drugače pa jo poskusi namočiti v lužico z gobčkom in ji dopovej, da ne sme (no sej vem da je težko, a tako smo mi mačka odvadili da je nehal opravljati potrebo po stanovanju)
Psa se nikoli ne uči higiene tako, da se mu tlači gobček v iztrebek. Ker itak ne ve, zakaj to počneš.
Poskusi jo najprej naučiti, kaj želiš od nje (da jo večkrat na dan pelješ na travo oz tja, kjer naj bi opravljala potrebo in ko jo opravi, jo močno pohvali). Če se vseeno kdaj podela notri ali v boksu, to spreglej. Na začetku je težko, potem gre pa vedno lažje.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1070 : 25 Junij 2007, 23:12:46
V pesjaku sploh ni dolgo čez dan nikoli več kot 2 uri skupaj, razen čez noč. Zraven pesjaka imamo tolikooo trave in prostora, kjer lahko vedno lula in kaka. Zato sploh ni problem v tem, da ne bi imela kje to početi, daleč od tega. Nekako se mi zdi, da se njej zdi prav, da potrebo opravi prav znotraj pesjaka. Danes sem za probo zunaj pesjaka posula žaganje, če bi šla tja pa se je zraven polulala. Nato sem žaganje posula gor po lulanju pa je začela tisto jest  :-\ Malo je težav, upam da se bo čimprej navadila da se vse te stvari opravljajo zunaj. Kadarkoli se zunaj polula jo zelo pohvalim. Mogoče potrebujemo še čas.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1071 : 26 Junij 2007, 11:37:08
Bella*Luna super, da ste tok uzivali! Pa da se Luna nic ne boji valov  ;)

Mi smo pa vceraj spet izkoristili dan za izlet na morje. Smo sli pogledat Mesecev zaliv. Bilo je super, mali se ze valov ne boji vec, plavat se bo pocasi tudi naucil, tako da ne bo s sprednjimi tacami plaval izven vode, in potem sprical naokoli vodo  :o Zdaj ga moram samo se odvatiti piti morje. Ne vem, a ne zgrunta, da je morje slano, in ni za pit? Pa na obali ima vedno posodo s sladko vodo! Ima kdo kako idejo kako ga to odvadit? Ker vceraj je potem naprej skoraj zbruhal popito slano vodo, potem pa se drisko dobil.  ::)

No, pa se dve slikce





Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1072 : 26 Junij 2007, 16:24:21
V pesjaku sploh ni dolgo čez dan nikoli več kot 2 uri skupaj, razen čez noč. Zraven pesjaka imamo tolikooo trave in prostora, kjer lahko vedno lula in kaka. Zato sploh ni problem v tem, da ne bi imela kje to početi, daleč od tega. Nekako se mi zdi, da se njej zdi prav, da potrebo opravi prav znotraj pesjaka. Danes sem za probo zunaj pesjaka posula žaganje, če bi šla tja pa se je zraven polulala. Nato sem žaganje posula gor po lulanju pa je začela tisto jest  :-\ Malo je težav, upam da se bo čimprej navadila da se vse te stvari opravljajo zunaj. Kadarkoli se zunaj polula jo zelo pohvalim. Mogoče potrebujemo še čas.

Evo odgovor-predolgo je v pesjaku. Za eno rundo. naj bo 45 min nič več zaenkrat, potem pa postopno podaljšuj, pa pazi, da bo lula predno jo zapreš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1073 : 26 Junij 2007, 19:18:41
Bella*Luna super, da ste tok uzivali! Pa da se Luna nic ne boji valov  ;)


Valov skoraj ni bilo  :P ;) Drugače pa je malo odskočila, ko je prvič videla val  :D :)

Aha slana voda in driska  ::) to je bilo to.
Po moje bo Cosmo že sam ugotovil, da morje ni užitno  ;)



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1074 : 26 Junij 2007, 19:20:13
Evo odgovor-predolgo je v pesjaku. Za eno rundo. naj bo 45 min nič več zaenkrat, potem pa postopno podaljšuj, pa pazi, da bo lula predno jo zapreš.

Se strinjam s Čaro.
Ali pa še druga iddeja - priveži jo nekje okoli hiše namesto da jo daš v pesjak - no vsaj mi imamo našo občasno na povodcu privezano. Na vidnem polju seveda.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1075 : 26 Junij 2007, 22:30:58
Danes se ni polulala v pesjaku  :o sem čist happy. Upam da ni bil to le današnji dan. Mogoče je pomagalo, da sem vse sčistila bomo vidli.
Predolgo v pesjaku jah kaj pa vem no, mislim da ni predolgo, ampak pač prej ne gre lulat oz misli, da je prav da to dela notri. Bomo reševali zadevo naprej, sigurno se bo navadila.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1076 : 27 Junij 2007, 10:32:32
hej

Cosmo je pa vceraj uspesno zakljucil malo solo  ;D Smo morali premagati nekaj ovir  :o Najvecji problem je bil seveda tunel, sam nikakor noce notri, razen ce ga kdo drzi, jaz grem pa na drugo stran, potem ni problem :D Potem sta bli dve oviri za preskocit, katere mu niso delale tezav, nazadnje pa se tistale "strehica", cez katero je sel prvic, pa se to, kot najbolj pogumen pes na svetu  :o Me je cisto presenetil  :P

Slikca:


Potem je pa se doma sledila "pogostitev" z ostanki hrenovke :P


Lp..




Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1077 : 27 Junij 2007, 12:12:07
Ovcka, katero mačko pa imate doma? ;D



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1078 : 27 Junij 2007, 13:24:57
Čestitam Cosmo  :-* :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1079 : 27 Junij 2007, 14:47:25
Mucika doma imamo macka pasme Abesinec, starega 12 let. Ime mu je Joshua  ;)

Slikca (sorry za offtopic)


Lp..


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album