Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 919236

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1080 : 27 Junij 2007, 14:53:45
K ena puma zgleda, pa ko ga kličeš po imenu si najbrž jezik polomš. :D
Ja se tut js pardoniram za ot.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1081 : 27 Junij 2007, 14:56:19
Oj!
LUštkan mucek  :-*  :) Drugače se pa to(kakor jaz vem) izgovori Đošua  :P ;)

Lp,Tjaša



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1082 : 27 Junij 2007, 16:10:21
Bravo Cosmo.
No pa smo vsi trije dobili diplomo  :)

Mene je pa Luna danes presenetila, ko se je v gnojnici povaljala  ;) :o :D in drek-gnoj požrla  :o ;)

Trma mala se je ulegla na dvorišče in se tud malo ni premaknila, ko sem se jo spravljala umivat  :o

Ovčka in Didi a potrebujete opis poti za v nedeljo  ;)
No Didi, ti boš verjetno pičila po avtocesti iz Kranja direkt na Dolenjsko;
Kje boste pa vi šli Ovčka? Po moje da vam je sedaj bližje na Litijo in po stari cesti oz. do avtoceste do nas.
Skratka nimate kej sfalit, ker smo cesti  ;)

Pa držte pesti za sonček v nedeljo.  :)
Jaz pa že sestavljam jedilnik  ;) Lačni in žejni ne boste  :)



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1083 : 27 Junij 2007, 16:37:03
Ko pa že pišete o muckih - enega naših muckov ni več  :-\ sem kar žalostna, 4.leta je bil star,šel je v ženitev in ga ni več  :'(
Zdaj pa navijam za novega mucka  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1084 : 27 Junij 2007, 16:50:52
Mucika sej je res k taka miniaturna puma  :) Sam mau bajsi je  :P Drugace pa skrajsano ga klicemo Joši, kadar pa kej resnega uspici je pa Joshua (tako ma v rodovniku napisano, pa je bilo to ime men fula vsec ze od zacetka, zato mu je ostalo)  ;D

TYASHY tocno tako se izgovori ja  ;)

Bella*Luna joooj kasna lumpa je Luna  :o Drugace za nedeljo pa, se ne vem po kateri poti bomo prisli. Se pa tako beremo na msnju, da se zmenmo za podrobnosti  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1085 : 27 Junij 2007, 18:51:09
Ovcka cestitke za opravljeno malo solo   :o Cosmo itak obvlada  :-* :-* :-*

Ovire? Dobro, da jih mi nismo imeli... nebi nikoli naredila, ker Atum ne sme skakati :-\ Res iskrene cestitke..sedaj pa naprej, a ne?  ;)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1086 : 28 Junij 2007, 12:56:27
Oj!
LUštkan mucek  :-*  :) Drugače se pa to(kakor jaz vem) izgovori Đošua  :P ;)

Lp,Tjaša

Ja, vem da se tako izgovori saj zato sem rekla, da si skor jezik polomš. ;) Recimo, če ga kje kličeš đošua, đošuaa..hmm ::)  ;D

Bella luna pa da boste novega muca kastrirali!  ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1087 : 28 Junij 2007, 13:48:58
Nelly ja, smo vsi debelo pogledali, ko so zaceli nosit ovire na sredo poligona  :o Drugace sem bila pa skepticna, ce bi ga pustila na tisto strehco, ker me je tudi strah se zaradi kolkov. Ker sem bila pa prepricana, da ne bo hotel gor, sem poiskusila, pa me je mali cisto presenetil, tako da sem ga potem samo malo zadrzala, da ni na drugi strani prevec hitro dol sel  ;) Septembra pa seveda naprej v solo na A tecaj  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1088 : 02 Julij 2007, 15:23:01
 kot vedno malo pozno ampak Ovcka in Cosmo bravo in veliko vspehov še naprej! ;D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1089 : 02 Julij 2007, 15:50:02
Ovcka verjamem, da te je presenetilo. Ceprav meni je to, ce lahko recem trapasto za malo solo, da so na izpitu ovire..a ste imeli samo ovire? Upam, da ne. Meni je bolj logicno, da je vecji povdarek na socjalizaciji psa, navezanosti na vodnika, prikaz prave igre, navajanje na medsebojno pasjo komunikacijo..kot pa neke ovire. Kdor bo imel zeljo po tem bo tako sel v to smer.. ok, mogoce poskus med treningi, da vidijo, ce ima kak pes potencjal, da se ga usmerja dalje.. na izpitu male sole se mi pa te ovire ne zdijo bistvene.Verjamem, da pes tudi strahu pred visino ne sme imeti in neko zaupanje v vodnika, da pocne neznane stvari..smo jih tudi mi delali ampak psa 1 mesec po operaciji res ne dam na 2m visok most, sirok za eno njegovo taco..ga prevec poznam, da je storast in bi padel dol in polomil naju oba.

Midva imava v soboto izpit..bomo videli, ce naju bodo tudi matrali po kaksnih ovirah :P Takrat pac A izpita ne bova imela opravljenega, ker ne bova niti probala :-[ Hecam se, saj v A-ju ni nobenih ovir, brez panike ;) To pomeni, da se v jeseni spet vidimo? :P Kaj ves, mogoce bomo pa celo sosolci, ce midva v soboto rukneva :o


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1090 : 06 Julij 2007, 18:02:43
hej

V nedeljo smo bili povabljeni na piknik ter mini srecanje tamalih Hoikerjev (Didi, Luna, Cosmo) ;) Bilo je (kot vedno) super, tamali so se nalaufali, naigrali, za Cosmota lahko recem, da je bil se v ponedeljek in polovico torka cisto unicen (prespal je cel ponedeljek, lihkomi sem ga spravila ven, da je opravil svoje  :D). Par slikc:

Norenje


Kasneje po "krajsem" sprehodu so sredi gozda popadali dol :P


Malo vaje "Stoj" (iz leve proti desni: Cosmo, Luna, Didi)


Pa se malo norenja


Vec pa v mojem albumu..  ;) Drugace naj se pa se enkrat zahvalim Bella*Luni za povabilo ter prekrasen dan!!  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1091 : 08 Julij 2007, 15:14:46
je videt da ste se imeli lepo ;D (kako se sploh nebi meli).
Mis smo danes 1. plavali oz. se sploh srečali z vodo, ki jo je kaj več kot v domačem bazenčku. Šlo pa nam je super, Riva je samo še potrdila svojo obsedenost z vodo tako da smo se komaj komaj spravili domov ::)





...več pa v Rivini temi...

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1092 : 08 Julij 2007, 20:37:23
Riva je res ornk punca :D Plava pa kot ta veliki psi ;)

Naša Nala tudi raste, da se mi zdi da prav vidim kako :D
Še kaka slikca ;)



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #1093 : 09 Julij 2007, 15:11:56
Joj sam je res že ful zrastla :o

Be happy :)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1094 : 09 Julij 2007, 20:59:09
Živijo!
Vsi imate super zlatkote.
Bela stella: Nala je res že zelo zrastla :o...posebej na tisti slikci ko spančka se mi zdi zeloo velika :o :D :) ;D
*sara*: Riva pa res plava kot velika... in tudi ona je že zelo velika

Lp,
Polona in Runo

:)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1095 : 09 Julij 2007, 22:39:38
Ja, predvsem se pozna na kilaži koliko je zrastla, ker jo že res težko nesem oz dvignem pa kam prestavim. Kaj šele bo  :o
Sicer je pa tak srček, jst sem čist zaljubljena v tega psa. Pridna je za učenje, zdej že zna kar nekaj trikcev. Dodajava vsake tok spet kakšnega novega. Recimo danes sva se učili, da jaz stojim pri miru ona pa gre okoli mene in je takoj naredila in nekajkrat ponovila. Včasih me res preseneti, da še sama debelo pogledam.
Je pa naša scrkljanka. Najraje se usedem na tla in jo dam k sebi v naročje, jo božam, ona me gleda, jst njo to je čist adijo :D Super vesela sem, da je Nala del naše družine.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1096 : 10 Julij 2007, 10:33:04
Ja, nora je na vodo in vse kar je z njo povezano (plavanje, čofotanje ali samo hoja po obrežju)  ;D Če bo lepo vreme jo v nedeljo peljemo spet.
Glede rasti in obsesije cele družine z njo pa nimam kaj več dodati, ampak se popolnoma strinjam s tem kar je napisala Bela Stella

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1097 : 23 Julij 2007, 11:35:36
hej

Da spet malo ozivim tole temo. ;) Tale vrocina nam bolj skodi, kot karkoli drugega. Tamau cele dneve prespi, sprehode smo omejili na zjutraj in zvecer, pa se tisto ne za dolgo, zato ker se mu ne da. Tudi cez dan, ko je treba it vn lulat in kakat, protestiramo, lulamo ze, ampak ker je tok vroce, kakat nocemo, tako da zdaj namesto obicajnih 3-4x gremo samo 1x ali 2x. Vsi komaj cakamo, da bo konec tedna, da gremo za en teden na morje, se malo ohladit. Samo upamo, da ne bo dezja, ker gremo s sotorom, tako da bo se zanimivo.  :-\ Dlako smo tudi ze skoraj vso odvrgli, pa veselo nam raste nova, ceprav jo gre se vedno vsak dan ogromne kolicine iz njega. Ne vem kaksen bo na koncu, poletja, kot en labradorec. Avgusta na razstavi bomo pa slisali kritiko da je "malo odlakan"  ::)
No, pa naj se se tu "pohvalim", da sem naredila moji zverini njegovo lastno spletno stran, ki si jo lahko ogledate tukaj ;D  Aja, pa tu na forumu med pesjanarji se predstavijo ima tudi svojo predstavitev pod Ovckine zverinice  :P Pac, malo reklame za vecji obisk mora bit  :D 

Uzivajte s svojimi zlatkoti kolikor se le da, v tej vrocini..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1098 : 23 Julij 2007, 13:35:28
Ovcka tale vročina nobenmu psu ne paše, tko da je pri nas zelo podobno. Samo spimo cel dan, ko ne spi pa nekaj grize in se preklada naokoli. Zvečer sicer pokaže malo svoje vražičke in malo nori ampak tudi to ni dolgo. Edina zabava je bazen, tako da se nekajkrat dnevno tam ohladimo, to je pa tudi vse.

Spletna stran od Cosma je zelo lepa, sem jo že včeraj pregledala celo. Lepo si se potrudila ;) Pa še enga  :-* za lepotca od danes 4.mesečne Nale, ki zdele spi kot ubita :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1099 : 23 Julij 2007, 19:44:54
Tako, mi smo pa koncno doma iz skoraj celodevnega izleta v celje. Je tamau dobil spet novo igracko, tako gumijasto, neunicljivo.  ;D Sedaj pa samo se vecerjo dobi, pa ga bo zmanjkalo do jutri.  :D
No, pa bom se kar tu voscila vsem trem..  ;)  Vse najboljse Nala, Riva in Bisa za 4 mesece  :-* :-* :-*

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1100 : 24 Julij 2007, 09:25:13
Hvala Ovcka  :-*



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1101 : 24 Julij 2007, 11:45:03
Ja da malo oživimo  ;)
Luna je bila v gorah  ;) 5.dni smo preživeli na Rogli, kjer se je zverinica hladila v senčki, tekala po gozdu, lovila prijateljčke. Spala je na svojem kavču v apartmajčku. Skratka nadihala se je prijetnega zraka in se crkljala kot že dolgo ne. ;)

V nedeljo se je "ohladila" v reki Kolpi, končno prve slikce s kopanja - tokrat je fotoaparat šel z nami....

Ker je fullo vroče, sploh ne je veliko. Pušča en obrok.

Smo se ustrašili kaj ima na tački - neke čudne bulice in veterinar je povedal, da so to le zaležanci, pa potrdil je da je v zelo dobri formi, kondiciji,.....

Ovčka super spletna stran  :) Obvladaš.

Didi se tudi hladi v morju in najbrž uživa.

Luna pa mi je spet ušla v gnoj  :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1102 : 25 Julij 2007, 09:07:42
Bella*Luna super, da ste tako uzivali v hribih  ;D Verjetno je bilo bolj hladno, kot tu v dolini.
Aja, pa ne da je tudi Luna dobila te otiscance? Ce je isto, ti priporocam, da jih zacnes mazat s kremo Elastopad (dobi se jo u zooticu, pa se kje), tako bos preprecila nadaljno rast teh otiscancev. Jaz mu jih se vedno nisem spravila stran, sploh nocejo zginit, samo rastejo, pa mu mazem tudi po 3x na dan. Ampak zadnjic sem opazila, da se mu je zacel delati na sprednji tacki na komolcu, pa sem zacela takoj mazati, in imam obcutek, da je skoraj ze zginil (po enem tednu mazanja), tako da vsaj v zacetni fazi se splaca mazat, ocitno takrat se lahko zginejo. Jaz bom sedaj drug teden na morju, ko bo imel razmocene od vode, mu jih parkrat na dan namazala, pa bom videla ce bo kaj pomagalo.
Hvala za pohvale za spletno stran od moje zverine..  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1103 : 29 Julij 2007, 09:21:58
Še moja golden norca

Nori na žogo




Rumbalaja




Smartko


Koliko Goldnov je na sliki :P


Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #1104 : 29 Julij 2007, 12:19:15
Tole pa je direndaj...  :o

Tudi Idea ima včasih kakšne dirkaške kroge... Ponavadi se ji ne da delat in se naredi utrujeno in se boga revica komaj premika, ko pa ji dovoliš da gre po svoje pa takoj močno zviša hitrost in kilometrino...  :P
Bi človek mislil, glede na to kako "peroksidna" je, da je bolj neumna.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #1105 : 29 Julij 2007, 12:59:59
Ovčka - zelo, zelo lepa spletna stran!!!   ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rok.peternelj

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #1106 : 31 Julij 2007, 22:07:09
Živjo,
sem nov na forumu in me zanima kakšna je normalna teža za samico zlatega prinašalca pri starosti enega leta?
Ker se mi zdi da ja naša Lejdi dokaj lahka za svojo starost:

Evo še slike naše lejle, ko je bila še bolj mladahttp://rok-peternelj.moj-album.com/album/5749418/?os=5749584



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #1107 : 01 Avgust 2007, 10:23:02
Moja je imela nekje 28 kg.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1108 : 01 Avgust 2007, 14:10:18
Rok Peternelj iz kje pa je tvoja Lejdi??? Iz kje ste? In dobrodošel na forumu.
Koliko je stara in s čim jo hraniš?

Naša Luna ima pri desetih mesecih cca. 30 kg.



rok.peternelj

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #1109 : 01 Avgust 2007, 14:17:49
zivjo
nasa lejdi je od vzrediteljice Lidije Korun, jaz pa  sem iz poljanske doline.
Stara je 1leto in 18 dni,  hranimo jo pa  z briketi cibau.
Trenutno ima 25kg ???