Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915741

ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1110 : 01 Avgust 2007, 14:21:41
Po mojem je 25kg kar lepa teža ker zlati prinašalec od mojih srašev ima podobno težo pa je čisto vredu.

l.p.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1111 : 01 Avgust 2007, 14:27:43
Naša jih ima tudi cca. 25.  So mi ljubši bolj lahki in agilni goldni kot zavaljeni, ki se težko premikajo, kaj šele da bi skakali ali lavfali kot recimo Rumba na zadnjih fotkah.
Pri prinašalcih je pogosteje težava prevelika telesna teža kot prenizka ;)

Lp nina



rok.peternelj

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #1112 : 01 Avgust 2007, 14:37:52
ok,,
najlepša hvala a potem mi ni treba skrbet :)
Jo bom dons na sprehodu še mal poslikov do bo par novih slikc za pokazat pa boste vidl kakšn  >:D je ::)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1113 : 01 Avgust 2007, 14:45:48
Naša dama pa je rahlo brez volje danes. Je možno da je bolj lena oz ne preveč zainteresirana za vse možne stvari zaradi tega, ker ji rastejo novi zobki? Jih je že kar nekaj zgubila, tudi  je ne tako zelo strastno kot ponavadi, zato ji bom malo namočila briketke. Stara je pa nekaj čez 4 mesece.



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #1114 : 01 Avgust 2007, 17:50:03
Ne sekiraj se! To je popolnoma odvisno od psa do psa... tudi odvisno od konstrukcije.
Če ji ne paše jest več ji pač ne. Bolje kakšen kg manj kot več - sploh glede na starost. Saj še raste in za sklepe ni dobro da je debela (kot sem rekla, bolje manj).  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1115 : 01 Avgust 2007, 21:09:11
rosa to sem že nekajkrat slišala. Sem ji potem namočila brikete ampak je še enkrat znova dokazala, da ji tudi slučajno niso všeč. Je pa do zadnje možne kapljice polizala jogurt, ki ga ima res zelo rada. Pa kasneje tudi navadne nenamočene brikete. Zgleda ji res malo nagajajo zobki, ampak bo že. Je bila potem normalno živahna, tako da vse ok ;)



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #1116 : 03 Avgust 2007, 09:14:09
Bela strela, ko sem pogledala slikce od tvoje Nale, sem se spomnila na mojo (žal že 3 mesece pokojno  :'() psičko. Ji je zelo podobna, pa tudi Nala ime ;). Lepa punca ni kaj  8)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1117 : 03 Avgust 2007, 10:46:28
Bela strela, ko sem pogledala slikce od tvoje Nale, sem se spomnila na mojo (žal že 3 mesece pokojno  :'() psičko. Ji je zelo podobna, pa tudi Nala ime ;). Lepa punca ni kaj  8)

Haha nisem strela ampak stella  :P
Joj kaj se je pa zgodilo s tvojo Nalo? Koliko je bla pa stara? Pa še enako ime imata :D Kje ste vi izbrali ime oz ste ga kje prebrali ali kako? Mi smo ga namreč povzeli iz Levjega kralja, kjer je od Simbe punca Nala.



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #1118 : 03 Avgust 2007, 13:36:49
Ups oprosti stella  :-[

Moja Nala je imela raka...Ma vse je bilo tako hitro da sem še sedaj malo v šoku in sploh ne morem verjeti da je ni več  :'(. Bilo je pa tako, da me je psička nekega jutra zbudila s cvilenjem. Komaj je vstala in ni mogla hoditi. Sem jo hitro pobasala v avto in sva šli k vetu. Tam niso ugotovili nič posebnega, dobila je injekcijo proti bolečinasm in pa Rimadyl. Vzeli so ji kri in naredili teste za borelijo in erlihijo, pa tudi ortopedsko so jo pregledali. Očitno je bilo samo to, da jo nekaj boli, pa nismo mogli ugotoviti točno kaj. No, naslednji dan je bila kot nova, saj je sredstvo proti bolečinam prijelo. Čez teden dni sem dobila tudi izvide in se je izkazalo da ima borelijo. No, dobila je antibiotike za en mesec in izgledalo je da se bo zmazala. Bila je spet čisto normalno živahna  :) Potem pa čez kakšen mesec spet isto, ni mogla vstati in nekaj jo je spet mučilo. Ponovno sva šli k vetu in tam so jo slikali. Slikali so ji tudi prsni koš in trebušno votlino (da bi izključili raka), pa je bilo vse normalno. Nikjer nič narobe, tudi kosti so bile v redu. Dobila je sredstvo proti bolečinam, in spet je bila v redu za en mesec in pol. Potem se je vse skupaj spet ponovilo, začela pa je tudi bruhati. Spet k vetu, pa še enkrat slikat...takrat se je pa pokazalo. Rak na vranici. Ogromen rak. Iz vranice je tudi že krvavela. Edina majhno, čisto majhno upanje je bila operacija...Živela je še tri dni, noben ni mogel verjeti kako hitro se je na noge postavila...kot da bi ji eno težko breme padlo iz ramen. Potem pa kar na enkrat, v parih urah poslabšanje. Rešitve ni bilo več in... :'(  :'(  :'(

Bila je moja prva psička. Z mano je bila 7 let in teh 7 let je bilo res čudovitih! Pogrešam jo...

Ime je pa dobila po Nali iz Levjega kralja  :P

Pa še slike moje skuštranke:





Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1119 : 03 Avgust 2007, 13:42:43
regga zelo žalostna zgodba  :'( Verjamem, da jo še sedaj pogrešaš. Luštkana slikca, tko vesela zgleda. Tudi mi smo imeli pred Nalo zlato prinašalko Lejlo, ki je tudi umrla za rakom pri 9 letih. Mi smo res hitro začeli iskati novega psa, sicer bi jo pogrešala še toliko bolj. Se pa res velikokrat spomnim nanjo, ker je bila super pes.
Boš imela novega psa ali o tem še ne razmišljaš?



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1120 : 03 Avgust 2007, 14:05:19
regga sožalje za Nalo :'( Pišem pa zato, ker je naš prejšnji berni imel čisto iste znake bolezni in na koncu je tudi imel raka na vranici in je tudi že krvavel. Tko, da vem kako to zgleda :( :'( Sam nam ga je pobralo v 1. mesecu

Lp,
Polona

:)


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #1121 : 03 Avgust 2007, 14:10:52
Hvala Polona, sožalje pa tudi za tvojega bernija. Najhujše je to, da res narediš vse, pa ne moreš nič!

Jaz sem si takrat rekla "Nikoli več nočem imeti psa", ker mi je bilo tako hudo....Ah kaj hudo, za tiste občutke sploh nimam primerne besede.

Doma so mi rekli da bom sedaj imela več časa in se bom lahko posvetila kakšnemu hobiju... Jaz pa se nisem mogla spomniti niti ene stvari, kateri bi se morala prej odpovedati zaradi psa. Po ene treh dneh sem se počutila tako, kot bi del mene manjkal! Prazno! Nisem vedela kaj naj sama s seboj počnem, kam naj se dam. Groza! Ugotovila sem, da psi pač pašejo v moje življenje, tako je in nič drugače. Začela sem razmišljati o novem psu. Prinašalci so mi zlezli pod kožo, nisem pa hotela še ene prinašalke ker...ne vem, malo sem se bala, da jo bom primerjala z Nalo, ali pa da me bo ves čas spominjala na to da Nale ni več. Odločila sem se za črno labradorko in se lotila iskanja primernega legla in ga tudi našla. Po dveh doooolgih mesecih čakanja, se mi je pridružila mala kosmatinka Enya  :D Je res pravi srček (slikce so v temi o labradorcih), prava mala navihanka  :P No pa imam spet enega sončka pri seb  :D Saj ne vem kako sem si sploh predstavljala, da ga ne bi imela  ;)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1122 : 03 Avgust 2007, 14:13:37
regga super, samo da je pasja radost skoz okoli tebe ;) Tudi jst pravim, da je pes res človekov n ajboljši prijatelj in zame je to nekaj najlepšega kar si lahko umisliš :D



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1123 : 03 Avgust 2007, 14:14:29
Jah tud mi nismo mogli brez psa in smo si ga po 1. mesečnem iskanju legel tudi kupili! ;D

Lp,
Polona

:)


rok.peternelj

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #1124 : 03 Avgust 2007, 14:16:32
Sožalje tudi iz moje strani.

Sploh si ne predstavljam kako bi blo če bi mi izgubil našo Lejdi :'(

Še slikce k sm jih oblubu:





Ko se igra spreobrne v... :P






regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #1125 : 03 Avgust 2007, 14:20:20
Saj, enkrat pesjanar, vedno pesjanar! 

Hvala Rok, Lejdi je pa prava lepotička!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1126 : 03 Avgust 2007, 14:22:51
Ooo kok je luštna Lejdi  :o Na drugi slikci se mi zdi čist Nali podobna :D



rok.peternelj

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #1127 : 04 Avgust 2007, 00:07:06
Najlepša hvala za komplimente iz Lejdine strani ::)



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1128 : 04 Avgust 2007, 08:14:45
Joj, tile naši beli goldni so si pa full podobni med sabo  :P
Se bom potrudila in dala kakšno slikco naše Lune v album  ;D

Regga in Polona sožalje za vajine pasje prijateljčke :-(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1129 : 06 Avgust 2007, 16:52:22
hej

Mi smo ze nazaj z morja. Imeli smo se super, mali je uzival kolikor se le da, sploh potem, ko je dobil za druzbo se sestrico Didi, s katero sta se nadivjala in naplavala, zdaj je pa vesel da je spet doma  ;)

Dve slikce:

Ena "morska"


Ena z Didiko


Ostalo pa v Cosmovi temi in v mojem albumu  :P

Aja, pa se enkrat hvala Nives in Didi za fajno druzbo!  ;)

Lp..

 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1130 : 07 Avgust 2007, 10:25:35
Ovcka aaaa super slikce. Vidim, da boš tud ti tekmovala za koledar  ;)
Na prvi je pravi car in vidm tiste luškane valovite "laske" pri ušesih. To mi je tok simpatično, naši se tud tko nardi :D Ta druga je pa fenomenalna, kok sta lušna skupi! Super res.



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1131 : 07 Avgust 2007, 16:37:27
Ovčka res ste luštna tale bučkota  :P ko palico skupaj nosita.

Mi nismo mogli ta vikend, ker sem v soboto delala, prejšnjo pa smo imeli zasedeno  :( Pa drugič.
Saj se kmalu vidimo, na razstavi pri tebi  ;D

Didi in Ovčka pocmokajta zverinice.

Ja beli zlatkoti so si zelo podobni, sem že mislila da je Lejdi v sorodu  ;)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1132 : 07 Avgust 2007, 19:15:35
Še kakšna od Nale spet v tej temi  ;) Punca raste raste  :)



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1133 : 07 Avgust 2007, 20:02:36
Bella_Stella: Nala je pa ratala že velika punca...pa kako dolge noge ma....  :P



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1134 : 07 Avgust 2007, 20:04:25
Haha ja ja damica je ornk, pa dolge noge da osvaja kužke ;)



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1135 : 07 Avgust 2007, 20:05:19
še moj Taj...

[http://babtaj.moj-album.com/album/8838466/?os=8838583]


upam da bo uspelo  :-\



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1136 : 07 Avgust 2007, 20:17:57



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1137 : 10 Avgust 2007, 10:28:50
regga, tvoja psička je bila zares lepotička in verjemi da ji je v pasjih nebesih lepo.  :-* Tebi pa je obogatila in polepšala življenje in sedaj imaš nanjo lepe spomine, ki bodo ostali za vedno v tvojem srcu.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1138 : 17 Avgust 2007, 09:51:20
Vse najboljse za 11 mesecev Didi, Luna in Cosmo!!! ;)


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1139 : 17 Avgust 2007, 12:01:16
Vse najnaj za 11 mesečnico tudi od naju z rivo  :D  :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...