Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915599

Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1140 : 17 Avgust 2007, 12:27:07
Vse najboljse za 11 mesecev Didi, Luna in Cosmo!!! ;)

Enako tudi od nas......Vse najboljše in 11.cmokcev od nas vseh Cosmu in Didi  :P



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1141 : 17 Avgust 2007, 16:10:56
Kako hitro leti ta čas... vse naj naj tudi z naše strani!!  :-* :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1142 : 18 Avgust 2007, 13:47:05
Bella*Luna kje se vi skrivate?  :P Upam, da se vidimo naslednji vikend v Trbovljah na razstavi??

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1143 : 20 Avgust 2007, 20:37:22
Bella*Luna kje se vi skrivate?  :P Upam, da se vidimo naslednji vikend v Trbovljah na razstavi??

Lp..

Seveda se vidimo.  :P  :) ;D
A imaš ti šotor - "arafata" za senčko, da ga ne vlečemo s seboj?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1144 : 20 Avgust 2007, 21:52:25
Seveda se vidimo.  :P  :) ;D
A imaš ti šotor - "arafata" za senčko, da ga ne vlečemo s seboj?

No super da pridete!  ;D Arafata bom jaz prinesla, tako da, vi si samo nekaj za sedet prineste (stolov na zalost nimam viska)..

Pa drzimo pesti do konec tedna, da ne bo dezja..  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1145 : 21 Avgust 2007, 11:58:58
No super da pridete!  ;D Arafata bom jaz prinesla, tako da, vi si samo nekaj za sedet prineste (stolov na zalost nimam viska)..
Pa drzimo pesti do konec tedna, da ne bo dezja..  ;)
Lp..

Ja, hvala da si naju spomnila na stolčke  ;) Res upam, da ne bo mokrote in blata  :'( >:(
In še ena resnična zgodba  :o Luna je iz sob-ned lajala kot zmešana, in zakaj?  ??? K njej pred pesjak je prišel ogromen jež  :P ki ji je zmotil spanec. Sva ga odstranila in zjutraj pokazala najini punčki, potem smo ga odnesli v gozd.  :o Tako se spoznavamo z živalmi.  :D



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1146 : 21 Avgust 2007, 14:08:58
Samo 13.goldnov bo???
Konkurence skoraj ni  :( :'( ???






Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1147 : 21 Avgust 2007, 14:24:45
Bella*Luna no ja, ne vem kako bo pri psickah, ampak Cosmo ima hudo konkurenco, namrec Tango tudi pride. Sicer mozno, da bosta sama v razredu mladih, ampak se vseeno nas bo Tango premagal  :'(
A da se je Luna tako jezila na ubogega jeza? Hehe, res so smesni, ko se vcasih "bunijo" zaradi takih smesnih stvari  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1148 : 21 Avgust 2007, 14:28:13
Ovcka, nikoli ne moreš vedeti, kdo bo SIGURNO zmagal.  ;) Na svoji drugi razstavi sem bila 100 odstotno (al pa še več  ::)) prepričana, da bo Atosa premagal brat Adis, ker je bil veliko hitreje narejen, imel je že čisto zamenjano pravo dlako, skratka zgledal je že veliko bolj odraslo od mojega. Pa sva vseeno zmagala  ;) Tako da ne obupat, še preden se vse konča  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1149 : 21 Avgust 2007, 14:34:26
No, sicer verjamem, da je moznost, da ga premagava, ampak dejstvo je, da je Tango (dva mesca starejsi bratranec) veliko boljsi od Cosma. Moj mali ima par napakic.. Edina dobra stvar trenutno je, da ima Cosmo veliko vec dlake. Pa ce se bo v ringu izkazal (oz. ce se bova oba), mogoce...  ;) Bomo videli.. Vsekakor je pa to najina prva razstava v razredu mladih, tako da, pustimo se presenetiti.  :D


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1150 : 22 Avgust 2007, 15:43:26
Mene zanima, če vi svoje zlatkote kej strižete (razen med blazinicami in v ušesih)?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1151 : 22 Avgust 2007, 16:00:15
Samčke postrižejo po vratu, pa še jaz tega ne bi nardila. drugače pa mislim da tidi po trebuhi in prsih naredijo frizuro-da pes bolj eizgleda... tebi se še ni treba sekirat, sej si v razredu najmlajših al pri junirjih?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1152 : 22 Avgust 2007, 16:37:49
Ne hodiva na raztave in tudi ne bova. Zanima me čist tako splošno če je kakšna potreba.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1153 : 22 Avgust 2007, 17:02:11
Bela stella jaz sem mu do prejsnjega tedna redno strigla samo med blazinicami in pa rep (se lepsa pahljaca dela, ce ima konico repa odrezano). V sredo sem ga pa peljala sfrizirat k hendlarki Lani, ki ga je postrigla se pod vratom, v usesih, tacke in pa rep. To je za razstavo dovolj.. Drugace pa priporocam strizenje pod vratom ce se pes dosti kopa, kajti Cosmo je na morju staknil hot spot - vnetje pod vratom zaradi neprestano mokre dlake. Ce bi bil postrizen do tega nebi prislo..

čara za razstavo se strizejo samicke isto kot samcki, se pravi tudi samicke se strize pod vratom.

Ce bi bilo pomoje, ga pod vratom nebi postrigla, ker ga je tako fajn bozat tam, ko ima tako mehko dlako, ampak sem slisala, da lahko sodniki "tezijo" ce pes ni sfriziran, sploh pa zdaj, ko bo v razredu mladih, bo dobro, ce bo prisel malo bolj urejen.  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1154 : 22 Avgust 2007, 17:09:00
Točno, konico repka pa tud jst pristrižem :D Sem vidla to pri vzreditelju, ko smo prišli po Nalo nam je pokazal vse kako in kje se striže.
Ovcka hvala za razlago ;)



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1155 : 22 Avgust 2007, 17:28:02
Jst pa mojga nič ne strižem, dlake med blazincami pa skoraj da nima, očitno je tolk v pogonu da se kar sama "zrabi".  ???
Me pa ful zanima kako tele repke postrižete?



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1156 : 22 Avgust 2007, 17:31:32
Nima nič med blazincam? Nala ima tok, da lahk strižem praktično vsak teden. Če ji pa ne postrižem ji pa tok bolj drsi.

Repek pa jst sam tko nekako zavrtim pol pa odstrižem da ni taka špička ampak nekak bolj naravnost. Jst se s tem bolj igram, kot da bi kej vedla točno kako je prav :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1157 : 22 Avgust 2007, 17:49:31
Drugace je na tej strani opisano celotno strizenje zlatkotov. Rep pa naj bi izgledal tako, kot ga ima zlatko na prvi sliki. Jaz  se repa drugace lotim tako: na koncu dlake skupaj primem (v copek se ne da vec, ker ima prevec dlake) in naravnost odrezem, potem pa samo se popravim spicke dlake, da se oblikuje lepa pahljaca.. Upam, da je razumljivo  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1158 : 22 Avgust 2007, 17:55:13
Se slikca, kako izgleda moja zverina, ko ima postrizen rep (nimam se slikce, kjer bi se cel videl odkar je postrizen se pod vratom, ampak ga bomo poslikali pa jo prilepim ;))



Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sunshine

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1159 : 27 Avgust 2007, 13:55:40
Živjo! sem pravkar "pridružena", zato mi prosim oprostite, če ste to debato že obdelali:) imam problem... imam 7mes starega zlatega prinešalca, ki pa je zelo nepredvidljiv... z njim se ogromno ukvarjamo prav vsi člani družine, gibanja mu tudi ne manjka,... morda smo bili do njega preveč popustljivi, ko je bil še mladiček in zdaj poskuša uveljavljati svoje, samo preveč...
situacija: ima igračko, ki jo sam najde oz. mu jo da kdo izmed nas in sprva se z njo in nami lepo igra,nato pa postane miren in gleda "izpod čela", tako kar nevarno... približaš se mu z roko, še prej pa ga prijazno ogovarjaš, kar iznenada pa ugrizne v roko.
imeli smo že nekaj takšnih situacij, zato sedaj že lahko predvidevamo kdaj mu ne paše, da se mu kdo približa, če ima nekaj zase... samo mislim, da bi moral vsako stvar spustiti na ukaz in tudi to smo že poskušali, samo tako, da smo mu glasno rekli PUSTI in nato je pa sploh "užaljen" in ima tak miren pogled, ki pa je nepredvidljiv. S kostjo pa je še huje. Imam občutek, da kadar se njemu paše igrati, dovoli prav vse in to vsem, ko pa ne pa to jasno pokaže, zarenči in močno privzdigne zgornjo "ustnico", morda celo ugrizne.
Zanima me torej, če je imel kdo že takšen primer oz. pozna kakšno rešitev... sama poznam kar nekaj ljudi, ki so lastniki zlatih prinešalcev in se jim dogaja podobno.
HVALA ZA ODGOVOR



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #1160 : 28 Avgust 2007, 08:50:57
Sliki iz razstave v Trbovlju:





Lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1161 : 28 Avgust 2007, 10:30:28
missy ce te lahko samo popravim, rece se v Trbovljah  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1162 : 28 Avgust 2007, 11:21:29
sunshine preberi si malo tole temo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2634.0 in pa tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4481.0
Sicer pa do takega vedenja pomoje pride z napacno vzgojo.. 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1163 : 31 Avgust 2007, 14:21:00
hej

(Mogoce bi tole bolj sodilo v temo Nega dlake, ampak vseeno.) Zanima me, katere sampone kaj uporabljate za vase zlatkote? Jaz imam zaenkrat se enega od Gimborna za mladicke, ampak bo pocasi treba it na malo bolj "resen" sampon, sploh zaradi razstav, pa se ne morem odlocit katerega nabavit.  :-\

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1164 : 31 Avgust 2007, 16:59:16
Jaz imam en mandljev šampon, za belo dlako oz za bele pse. Zelo lepo diši, je tak nežen in zelo lepo se peni. Prodajajo ga v Zooticu, priporočil mi ga je vzreditelj. Ta naj bi se uporavljal "redno", nekajkrat na leto pa se uporabi kakšnega malo bolj "močnega" ki zraven še pomori vse ostalo, kar na dlako ne spada. Toliko vem jaz, če ima kdo še kakšno boljšo idejo pa z njo na dan :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1165 : 01 September 2007, 12:42:44
Jaz drugace razmisljam o nakupu Bio-Groom sampona in mogoce se regeneratorja (Silk). Samo ne morem se odlocit med Super-White (za belo dlako) in Extra-Body (za volumen). S tem da je tale extra body ze z regeneratorjem, samo ne vem ce je primeren za prinasalce, da mu nebi potem na razstavi vse strlelo naokoli, zdaj ko dlaka se ni tako dolga.  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1166 : 01 September 2007, 16:23:06
Ovčka mene pa zanima v kateri tečaj sta se vpisala?

A ali BBH (za BBH je ravno prav pri nas / izpit bo menda konec novembra ko bo ravno dopolnila 14.mesecev kolikor je potrebno za izpit  ;D)?

Pri nas je full malo interesentov za oba tečaja, tko da ne vem kateri sploh bo  :( Smo včeraj imeli info uro in v torek se začne učenje  :)

Za šampon pa ko ti še napišem katerega imamo - sem v službi  :'(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1167 : 01 September 2007, 17:57:54
Bella*Luna midva imava vpis v solo sele naslednji teden. Ne vem pa, v katerega bom sla. Ponavadi avtomatsko dajo v A, in ce potem ugotovijo, da je kuza sposoben vec te prestavijo v BBh. Ceprav bi sla jaz raje direkt v bbh, ker za A ze vse zna, samo se malo vlece na povodcu. Bomo videli v cetrtek  ;) 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1168 : 02 September 2007, 18:25:38
Bella*Luna  Ponavadi avtomatsko dajo v A

Eee to pa ne bo držalo, važna je starostna omejitev pri opravljanju izpita, vsaj tako so nam razložili, ko smo bili na sestanku našega kinološkega društva. Zakaj bi avtomatsko dajali v A, če želiš opravljati Bbh???
Javi potem kaj bodo rekli pri vas.  ;) Šampon, ki ga imamo je Beaphar, z nerc oljem za nego dlake - kupili smo ga pa v trgovini Tukano.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1169 : 03 September 2007, 13:22:05
Eee to pa ne bo držalo, važna je starostna omejitev pri opravljanju izpita, vsaj tako so nam razložili, ko smo bili na sestanku našega kinološkega društva. Zakaj bi avtomatsko dajali v A, če želiš opravljati Bbh???

Jah, pac, kaj cmo, v nasem drustvu je pac tako:
Citiraj
Začetni tečaj poslušnosti po programu A: od 9 mesecev dalje.
Nadaljevalni tečaj poslušnosti po programu B - Bh: po opravljenem izpitu A

Jaz bom seveda vztrajala pri BBh, ampak bomo videli kaj bojo rekli.  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album